Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Antal e in momentul de fata cam peste toti marii mijlocasi ai nostri , inclusiv peste galactico-extraterestrul Tanase

Tot Jiji a spus:"Ii felicit si pe conducatori, si pe antrenor, si pe jucatori. Nu exista conducator mai bun decat Marius Stan. Pai asta a facut echipa cu jucatori cu salarii de 2000. L-a luat pe Szekely cu 50.000 de euro si mi l-a dat mie cu 1.500.000. Atunci cine e conducator? Eu sau el?"

concluzie: in unele momente pot spune ca nu e prost degeaba, si recunoaste in momente de sinceritate ca nu se pricepe, da' inca e la Steaua. Nu spune ca el l-a distrus. Oricum, i-a tras-o cu lovitura aia libera centrata ca tiganel din meciul cu ciorile. :yes:

pt "stelijti de suflet": de ce ramane? raspuns: pentru ca scoate bani multi si isi mentine "imaginea" si aparitiile la TV....Da' cine sa observe? Aia care au devenit imuni la spusele lui? cam da...din pacate

Sa dea ALLAH sa fie asa :))

Ciobanul (52 de ani) negociază in secret vanzarea Stelei! Potrivit unor surse sigure, seful din Ghencea s-ar fi intalnit de cateva ori, incepand cu sfarsitul lunii aprilie, cu un grup de investitori arabi, de origine irakieni. Stadiul negocierilor ar fi avansat, dar incă nu e stabilit pretul corect.

În trecut, Ciobanul a mai vandut gogosi, anunțand că negociază cumpararea Stelei de catre oameni de afaceri arabi. Acum, surse din cadrul clubului din Ghencea ne-au dezvaluit că Gigi ar putea vinde si maine echipa, dacă se intelege cu un grup de investitori irakieni, cu care tratează intens incă din luna aprilie. Informatia a fost confirmată de mai multi apropiati ai sefului din Ghencea, iar datele oferite de acestia sunt exacte.Cere 65.000.000 de euro pe echipă

Negocierile ar fi purtate de un anume Rahim Karim Rasti, care are 53 de ani si a fost consul la ambasada irakiană de la Bucuresti, intre 2006 si 2011. I-au placut mult Romania si Steaua. De fapt, el e casatorit cu o romancă si are o fată de 18 ani, care tine cu rosalbastrii! Pentru Steaua ar trata din luna aprilie, ne-au dezvaluit sursele noastre. Un oficial al clubului ne-a divulgat si ce sume sunt puse pe masă: Gigi ar fi cerut 65.000.000, ei oferă cam 30.000.000 de euro. Poate vor ridica stacheta la 40.000.000. Se pare că intalnirea decisivă dintre cele două parti va avea loc la sfarsitul acestei luni.

Povesti.

Shon Mekyten reloaded.

il vrei la Steaua ? :D

il vrei la Steaua ? :D

intra si spune-ne parerea ta!

tu ce crezi? e adevarat?

vezi ce a spus Gigi!

Dragomir nu e de acord vezi de ce

PS: nu, nu il vreau nici pe musulmanul ala si nici pe Gigi, vreau un roman ortodox alb patriot care sa refaca Steaua echipa romanilor nu adunatura actuala de tigani, negri si cocalari.

Planuri de viitor. Vedeti ca o sa devin broker de succes pe Wall Street si in 4-5 ani o cumpar eu. ;)

Parol.

Il pun pe antrenor pe ala tanar de la Porto, toba de meserie, aduc un Hamsik, un Suarez, fac echipa de 60 mil in primele sezoane si investesc en gros in copii si juniori.

Ma sustineti?

A, si fac deplasarea cu fanii.

Edited by David

Planuri de viitor. Vedeti ca o sa devin broker de succes pe Wall Street si in 4-5 ani o cumpar eu. ;)

Parol.

Il pun pe antrenor pe ala tanar de la Porto, toba de meserie, aduc un Hamsik, un Suarez, fac echipa de 60 mil in primele sezoane si investesc en gros in copii si juniori.

Ma sustineti?

A, si fac deplasarea cu fanii.

de cineva care sa construiasca baza sportiva si centrele de juniori nu ai nevoie?

ps: esti roman ortodox din tata-n fiu de la Stefan cel Mare incoace? si non iubitori de tigani?

Ja, mein Fuhrer.

Edited by David

"Patronul trebuie sa fie tot timpul cu valiza in brate, trebuie sa o tina legata de mana. Mediasul nu o sa bata niciodata la Craiova, o sa am eu grija de asta!", a spus Becali. :alcoholic:

... asa cum a avut grija ca potaile sa invinga Steaua de 4 ori in ultimii doi ani ... o fi din cauza valizei, cine stie ...

Sigur e din cauza valizei.Fiti sigur ca daca machedonului nu i se lua 1.3 milioane alea atunci Steaua il lua acum si pe Ronaldo , si pe Benzema , si pe Affelay...toti refuzau Real si Barca :D

hhjho.jpg

E un articol de nesupunere fata de platitorul de la stana pentru ca artcolul nu poate fi accesat si sigur urmeaza a fi sters., dar am vrut sa ramana undeva. :tomato:

Din cliclul: mai bine iti arzi degetele la cratita decat fata pe stadion

O tanară de 18 ani a suferit arsuri pe 40 la sută din suprafata corpului după ce suporterii au aruncat cu materiale pirotehnice spre teren si au incercat să se catere pe gardurile ce separă tribuna de suprafata de joc, la meciul Rapid - FC Brasov! Una dintre torte a lovit o tanară de 18 ani din galerie, care a suferit arsuri pe 40 la sută din suprafata corpului, mai ales in zona fetei si a gatului. Fata a fost transportată la Spitalul de Chirurgie Plastică Reparatorie si Arsuri, pentru a i se acorda ingrijiri medicale.

sursa : gsp

363644_cp_7808.jpg

Edited by dee

http://www.guardian.co.uk/football/blog/20...an-cup-football

cititi comentariile! faceti o comparatie sport.ro vs. guardian.

incredibil cat respect au strainii si cat stiu despre Belo. :D

p.s: reparati-va forumul ca daca bag link cu http si e lung, mi-l modifica si unde era Miodrag-Belodedici imi baga ... si continua cu "football..." astfel ca, LOGIC, nu gaseste un astfel de link.

Edited by Kellerman

Linkul nu merge dar daca e adevarat acest lucru , toata presa din Romania ar trebui sa nu mai manance atat rahat si sa ia exemplu.

Poate cineva sa ma ajute cu traducerea articolului despre Belodedici? eu am tradus mai bine de jumatate dar nu prea mai am timp, mai pot sa fac cateva paragrafe. Traducerea nu este una extrem de riguros facuta, am trecut destul de repde fara sa stau sa gasesc formulele cele mai fericite si mai potrivite in romana asa ca va rog sa nu dati cu pietre prea mari.

Mai jos sunt fisierele doc si pdf ale traducerii mele, daca cineva doreste sa continue poate sa o faca in fisierul .doc asa vom avea un singur fisier si o traducere unitara.

Am mentionat in fisier partea la care am ramas, am pus de asemenea, in documentul respectiv si articolul original dupa care trebuie sa traducem. Mai spun ca luni sera voi putea sa il termin de tradus pentru ca atunci am ceva mai mult timp liber, acum trebuie sa plec.

Eventual daca se considera buna traducerea mea/noastra ar fi minunat daca ar fi pus ca articol pe prima pagina.

belo.pdfbelo.doc

Ma bag si eu dar nu prea am timp saptamana asta.

Oricum, vroiam sa spun ca autorul articolului ar trebui felicitat. De exemplu un mail/scrisoare deschisa cu felicitari din partea AISS ar fi excelent. Va dati seama ca nu sunt multi ziaristi/jurnalisti/scriitori (sau ce sunt ei) care fac asa ceva. Nici macar la noi in presa nu a aparut vreun articol despre Belo, macar un LA MULTI ANI sau ceva.

Autorul articolului este Jonathan Wilson, il gasiti aici: http://www.guardian.co.uk/profile/jonathanwilson

Pe ce mai dai Petricaaaaaaaaa?!?! :(

Imediat după finalul ultimei etape din Liga 1, RCS RDS a decis să scoată din grila de programe postul GSPTV. Pe frecventa pe care transmitea GSP TV a fost introdus DigiSport. Se pare că simbata la ora 23:00, s-a incheiat contractul intre postul de televiziune si operatorul de cablu.