Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

@mounty

Tu esti prea ingaduitor,cine stie cand or sa-l manance viermii si pe OBAMA.Poate ala mai traieste vreo cincizeci de ani,ce-ai patit?!

Langa OSAMA se schimba problema!:))

scuze, am corectat.

desi, vorba celor ce pun la indoiala ca osama chiar a mierlit-o, mai stii ca daca ajunge behaila langa osama nu ne trezim cu el pe plaja la rio? sau pe undeva in maldive?

Edited by mountytoma

Cum am mai zis-o, nici americanii nu mai sunt ce au fost. Ei baga bani din gros la pakistanezi pentru a-i ajuta sa scape de terorism si unde e terorica ala principal? La nici un km de academia militara din pakistan.

Iar acum ei dau stirea cum ca trupele speciale au tras in bin laden desi asta nu avea pistol. Dar, ca sa citez din articol, "it was a split second decision" :rolleyes:

Nu pot decat sa iti dau dreptate in ceea ce ai scris aici si in postarea anterioara.

Eu unul nu cred o iota in toata povestea asta a terorismului si cu atat mai putin darmarea turnurilor si a Pentagonului.

I. In primul rand 4 oameni intr-un avion reusesc sa imobilizeze pilotul si sa preia comanda unui avion pe care il piloteaza cateva zeci de km/minute, este de-a dreptul penibila mai ales ca in avioanele respective sunt intre 12-16 stewarzi, acum 16 persoane + cateva sute de pasageri nu pot opri 4 oameni?

bun inteleg intr-un avion dar in 5 sa nu fie posibil?

II. Acelasi avion care darama 2 colosi de otel de 400m inaltime cu baza de 64m, afecteaza minor cladirea Pentagonului, in plus de asta din pozele oficiale publicate de institutiile americane se vede cum la 2-3m de impact inca sunt ferestre intregi, asta ca sa nu mai spun de foc care nu distruge nimic, desi dincolo focul ar fi fost de vina pentru prabusirea turnurilor.

III. Nu intru in detalii de balistica si cum au reusit pilotii sa tinteasca respectivele cladiri, dar meseria nu ma lasa sa cred ca din prabusirea a 2 turnuri o cladire de 22 de etaje se prabuseste doar din cauza rezonantei solului, si culmea tipul de prabusire este exact ca la turnurile care au fost lovite de avioane si afectate de foc.

IV. Structural e imposibil ca un bloc turn sa se prabuseasca in urma unui soc aplicat pe treimea superioara ca si cand ar fi fost dinamitat, in cazul cel mai nefavorabil partea respectiva din tur se rupe.

Pana si un restantier la inginerie stie ca o structura din otel are o limita de deformare plastica secventiala (adica intr-un loc) ori cand este atinsa atunci are loc ruperea, doar ca dupa rupere daca aceasta se produce in partea superioara restul structurii nu este afectata din contra devina mai puternica pentru ca are sarcini mai mici de preluat.

V. Acum partea si mai interesanta, bin Laden a fost ascuns 10 ani, in ultimii 4-5 a stat ascuns si bolnav, ei bine cu toate astea tot conducea retele de teroristi, mai mult acum dupa ce toata reateaua la nivel de lideri a fost terminata inclusiv seful cel mare, cine mai conduce teroristii?

Daca nu mai exista terorism de ce naiba mai ai nevoie de scuturi antiracheta? bine intrebare e prost pusa pentru ca nu rachetele balistice cu raza mare de actiune sunt raspunsul la terorism, se face cu minte si cu cu muschii (a se citi interventii militare).

Nu pot decat sa iti dau dreptate in ceea ce ai scris aici si in postarea anterioara.

Eu unul nu cred o iota in toata povestea asta a terorismului si cu atat mai putin darmarea turnurilor si a Pentagonului.

I. In primul rand 4 oameni intr-un avion reusesc sa imobilizeze pilotul si sa preia comanda unui avion pe care il piloteaza cateva zeci de km/minute, este de-a dreptul penibila mai ales ca in avioanele respective sunt intre 12-16 stewarzi, acum 16 persoane + cateva sute de pasageri nu pot opri 4 oameni?

bun inteleg intr-un avion dar in 5 sa nu fie posibil?

II. Acelasi avion care darama 2 colosi de otel de 400m inaltime cu baza de 64m, afecteaza minor cladirea Pentagonului, in plus de asta din pozele oficiale publicate de institutiile americane se vede cum la 2-3m de impact inca sunt ferestre intregi, asta ca sa nu mai spun de foc care nu distruge nimic, desi dincolo focul ar fi fost de vina pentru prabusirea turnurilor.

III. Nu intru in detalii de balistica si cum au reusit pilotii sa tinteasca respectivele cladiri, dar meseria nu ma lasa sa cred ca din prabusirea a 2 turnuri o cladire de 22 de etaje se prabuseste doar din cauza rezonantei solului, si culmea tipul de prabusire este exact ca la turnurile care au fost lovite de avioane si afectate de foc.

IV. Structural e imposibil ca un bloc turn sa se prabuseasca in urma unui soc aplicat pe treimea superioara ca si cand ar fi fost dinamitat, in cazul cel mai nefavorabil partea respectiva din tur se rupe.

Pana si un restantier la inginerie stie ca o structura din otel are o limita de deformare plastica secventiala (adica intr-un loc) ori cand este atinsa atunci are loc ruperea, doar ca dupa rupere daca aceasta se produce in partea superioara restul structurii nu este afectata din contra devina mai puternica pentru ca are sarcini mai mici de preluat.

V. Acum partea si mai interesanta, bin Laden a fost ascuns 10 ani, in ultimii 4-5 a stat ascuns si bolnav, ei bine cu toate astea tot conducea retele de teroristi, mai mult acum dupa ce toata reateaua la nivel de lideri a fost terminata inclusiv seful cel mare, cine mai conduce teroristii?

Daca nu mai exista terorism de ce naiba mai ai nevoie de scuturi antiracheta? bine intrebare e prost pusa pentru ca nu rachetele balistice cu raza mare de actiune sunt raspunsul la terorism, se face cu minte si cu cu muschii (a se citi interventii militare).

Am observat pe multe forumuri ca daca iti pui intrebari in legatura cu vrajelile americane(care nu mai au farmecul de odinioara, americanii nici macar nu mai incerca sa pastreze aparentele, totul e un film de la hollywood) esti fie:

-terorist

-comunist

-adept al teoriilor conspiratiei.

I. Bine, sa spunem ca aia aveau pistoale dar mai suspect e faptul desi se stia ca avioanele respective nu mai merg pe ruta initiala, autoritatile nu au miscat nici un deget timp de cateva ore permitand avioanelor respective sa zboare la joasa altitudine si sa-si loveasca tintele nestingherite.

II-III-IV. Nu sunt inginer asa ca nu o sa comentez validitatea spuselor tale insa sunt de acord in legatura cu pentagonul:

http://www.pentagonstrike.co.uk/flash.htm

Nu stiu cati mai tin minte acele momente din 2001 dar eu am dat pe cnn atunci si initial nu s-a stiut daca e vorba de un avion. La turnurile gemene au incercat sa o mai explice cat de cat dar cu pentagonul chiar ca s-au dat peste cap ceea ce a facut ca totul sa para si mai suspect.

In cateva minute de la explozie, au venit securisti si au confiscat casetele de la putinele magazine din zona(o benzinarie) sau de pe ruta avionului/rachetei/ce o fi fost, gen camerele de pe autostrada si tot asa. Aceste casete nu au fost date NICIODATA publicitatii. In loc sa elucideze acest mister, ei au confiscat tot ce tinea de probe video in legatura cu lovitura de pentagon. Nu trebuie sa crezi in conspiratii ca sa vezi ca acest lucru este foarte,foarte suspect.

V- Asta cu bin laden este cu adevarat caraghioasa. Cele mai bine pregatite servicii ale zilelor noastre, cu un buget practic nelimitat, stau 10 ANI sa gaseasca un arab cu probleme de sanatate cunoscute, care trebuia sa faca dializa pentru ca avea probleme cu rinichii. Sunt oameni cu influenta care spun ca bin laden e de fapt mort de cativa ani buni. Eu cred ca, chiar de a fost omorat alaltaieri, americanii stiau de mult unde este. Refuz sa cred altceva, cel mai cautat om de pe planeta sta ascuns 10 ani cu o recompensa pe capul lui de 25 MILIOANE DOLARI, transformata in 50 MILIOANE DE DOLARI din 2007. Loiali,loiali dar pentru banii astia cineva tot te da in gat. 100%. Sa crezi altceva inseamna sa nu stii natura umana.

Oricum, sunt hilare mesajele americanilor de pe net. Astia cred ca l-au omorat pe hitler al zilelor noastre(pe bune!) si ca au dat o mare lovitura terorismului. Doamne cat de naivi sunt!

Al-Qaida, pentru oricine cu creier si dispozitie de a cauta informatii, este doar una dintre zecile, poate sutele de celule teroriste. In 2001, anul de "glorie", aveau vreo 500 de membri, declaratii date chiar de lider AlQaida. Ei se vedeau ca un fel de teroristi "de elita", fanatici supremi. Insa repet, 500 de oameni.

E foarte frumoasa masturbarea asta media pentru moartea lu' ala rau insa cateva intrebari raman:

-de cand s-a stiut cu adevarat unde sta ascuns osama?

-cand a fost ucis cu adevarat?

-daca omorarea a 3000 de oameni inseamna terorism, cum se numeste ce au facut americanii in irak?

Un razboi declarat ilegal de mai multe tari, ba chiar de ONU(prin Kofi Annan) si unii sustinatori ai razboiului in sine(cel mai important fiind chiar Powell care si-a recunoscut greseala fiind deinformat in prezentarea lui de la ONU de serviciile secrete americane care i-au prezentat informatii false), in care au fost omorati cateva sute de mii de CIVILI irakieni, fie de mana americanilor fie de insurgenti irakieni care ii fortau sa aleaga o parte, ei sau invadatorii. Ataca Irak pe premize false(DOVEDIT false) si apoi negasind arme de distrugere in masa, o dau pe "salvarea poporului irakian de tiranul Saddam"(tiran sustinut in trecut chiar de inocentii americani), o premiza rizibila pentru orice om cu creieir.

Americanii sunt atat de spalati pe creier incat ei nu vad ca:

-au cheltuit 400 MILIARDE de dolari(aceasta suma se va apropia de un TRILION in viitorul apropiat), omorat 5000 soldati americani(ranit alti 30.000 de mii) timp de 10 ANI pentru a prinde un singur om. Kakaia eficienta.

-au comis acte ilegale, mai ales in irak, pentru care bush ar trebui sa raspunda in fata unui tribunal. Cine raspunde pentru toti civilii aceia omorati in irak si afganistan de catre razboaiele americanilor? Majoritatea mortilor in aceste doua conflicte au fost NON COMBATANTI. Ca sa nu mai vorbim de bombardarea unor cladiri cu o mare valoare istorica si arhitecturala din Baghdad, unul dintre cele mai vechi orase din lume.

-guvernul lor ii minte in continuare in legatura cu anumite aspecte ale atentatelor de la 11 septembrie. Daca era transparenti, faceau publice toate casetele acelea de la pentagon pentru a anula orice teorii ale conspiratiei.

E incredibil cum pot oamenii sa inghita absolut orice fara a mai gandi nitel lucrurile.

Edited by predatorpulse7

Am observat pe multe forumuri ca daca iti pui intrebari in legatura cu vrajelile americane(care nu mai au farmecul de odinioara, americanii nici macar nu mai incerca sa pastreze aparentele, totul e un film de la hollywood) esti fie:

-terorist

-comunist

-adept al teoriilor conspiratiei.

In cateva minute de la explozie, au venit securisti si au confiscat casetele de la putinele magazine din zona(o benzinarie) sau de pe ruta avionului/rachetei/ce o fi fost, gen camerele de pe autostrada si tot asa. Aceste casete nu au fost date NICIODATA publicitatii. In loc sa elucideze acest mister, ei au confiscat tot ce tinea de probe video in legatura cu lovitura de pentagon.

Ai dreptate mai ales in prima faza, cu terorist/comunist/conspirationist e chiar penibil cum se insista pe indobitocirea oamenilor, adica tu spui unele lucruri care par evidente, vii cu dovezi stiintifice, nu cu vorbe si tot tu esti ala rau, desi tu mai ai enorm de multe materiale pe care le tii ascuns.

Stiu de pentagon, a doua sau a treia zi au aratat un filmulet de vreo 10 secunde in care se arata doar un impact si niste flacari (imaginile au fost difuzate obsesiv pe antena 1 si Pro TV- si acum retin emisiunea aia dupa A1), dar nu asa de spectaculoase precum la turnuri.

Faza cea mai aiurea este ca avioanele alea au mers ca voda prin loboda si nimeni nu le-a intrebat de sanatate, bun un avion o ia razna e de inteles, dar cand vezi ca se indreapta spre oras si cand nu iti raspunde la comenzi, tu ce faci? manaci guma? Avioanele alea iti parcurg sute de km si nu observa nimeni, nimeni nu isi pune problema de ceva suspect.

Bun sa zicem ca pt NY ar mai merge, dar totusi centrul de comanda al celei mai puternice armate a lumii nu are sistem de securitate? adica astia nu isi dau seamna daca vreun aparat se apropie dincolo de anumite limite de securitate? (gen 50km/20/10/5) asta e o gluma proasta.

Ultima faza si mai penibila, a fost un al patrulea avion care trebuia sa loveasca Casa Alba si pe care avitia SUA l-a doborat la cativa km, iar imaginile de la fata locului aratau exact ca un accident intre 3 dacii. Bine faza cea mai comica este ca locul prabusirii care ar fi trebuit sa fie un iar in flacari (comparativ cu focul intens de la turnuri) era iarba verde ca pe Ghencea, s-au gasit pe urma niste haine, parti din scaune etc, iar bonusul este ca cutiile negre au fost distruse de flacari, desi nu era nicio zona de teren arsa!

Il astept pe Vali cu precizari de structura, sa lamureasca el unele lucrui ca daca le spun eu sunt conspirationist.

Ricardo si Bonfim si-au reziliat contractele ! :)

se reface Unirea Urziceni!

Nu e cum ar trebui sa fie, dar se pare ca am merge pe directia buna:

cedvpss.jpg

574 de oameni cu grave probleme psihice au votat ,,Suporterii''.

Ciobanul a anuntat ca Olaroiu va fi noul antrenor din Ghencea! El va incepe treaba de peste 2 saptamani!

Si va termina in 3. a zis ca vine doar pentru " a ajuta "

Edited by Catalyn07

N-are cand sa faca mare lucru . Poate doar sa ia Cupa , dar la cum jucam , mi-e greu sa cred ca vom reusi !

cand cineva a zis sa nu spui niciodata "nu mai pot", stia el ce stia...

ce putea fi mai rau decat Steaua cu behaila si Banel? ei bine, se poate mai rau. Steaua cu behaila, Banel si Olaroiu!

deci se poate si mai rau, mult mai rau!

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/Liga-...-becali-8234923

sursa:pr0sport

Ma mir cum nu e cenzurat ticolul asta din prosport. Cineva de acolo sa zica lucruri rele de Gigica? Aoleu...blasfemie!

In caz ca cenzureaza, am sa il copiez:

6 februarie 2003 e data la care Ciobanul se instala in Ghencea. La putin timp după aceea rostea urmatoarea frază: "După ce-am vazut filmul cu Mihai Viteazul, mi-am zis că vreau să fac si eu pentru Romania ce-a facut Mihai Viteazul. Sau macar Amza Pellea". A iesit pană la urmă film indian, in care toată lumea cantă la inceput si plange acum, la final.

Acesta este al cincilea campionat care se va incheia pentru Steaua fară titlu si, mai mult, e un an care se poate termina si fară Steaua in cupele europene! Echipa din Ghencea nu a murit ca entitate, dar este evident că a pierdut pe drum spiritul care o facea atat de specială in trecut. Și, din pacate, e foarte putin probabil că il va mai regasi vreodata Oricum, este evident că nu il va regasi atata vreme cat la loja cu fereastră actionabilă se regaseste Ciobanul.

Aveti mai jos lucrurile pe care le-a pierdut Steaua in cei opt ani cu Becali in frunte, care pot fi interpretate si ca explicatii pentru decesul din acest an.

Discretia

Conducatorii Stelei aveau drept marcă motto-ul "Tacem si facem!". Îi vedeai rar pe la TV sau prin ziare, declaratiile erau seci si fară concesii informationale, iar despre transferuri aflai cand respectivul jucator se prezenta cu geanta la stadion. "Dacă imi iei televizorul, mă omori!", spune Ciobanul si spune totul.

Alegerea oamenilor din conducere

În trecut, si gratie apartenentei militare, Steaua, prin numarul sau 1, iși alegea conducatorii după un anumit tipar. Chiar si in vremuri proaste erau adusi in fruntea clubului oameni cu o anumită experiență. Între, si nu consideram cel mai notoriu exemplu din trecut, Tică Danilescu si Valeriu Argaseală sunt diferentele dintre bombardierul Aurora si TAB-ul romanesc. Asta in timp ce Mihai Stoica este o glumă tot mai proasta

Cautarea inteligentă de jucatori

"Am zis: hai să-i aduc si lui Virgil (n.r. - varul lui Gigi si, ocazional, scouter) unul, că garantează el că l-a vazut pe mai multe DVD-uri", spune Gigi, si Steaua il aduce pe Toja din SUA. În anii '90, Steaua transfera cu atata inteligență, că iși inciuda in fiecare pauză rivalele. Și studia foarte atent piata interna Asa i-a inventat pe Panduru, Prodan, tot asa il lua de rau pe Doboș de la Dinamo si il ducea pană la nationala Acum, atunci cand transfera Steaua nu mai starneste ciuda ci zambete.

Decenta

Cate povesti mondene stim despre Steaua dinaintea lui Becali? Că beau Iovan si Bumbescu cate un sprit dar că a doua zi erau lei pe teren! Și mai ce? Mai nimic! Acum fiecare saptamană oferă un subiect cu bombe sexy, evadari din cantonament si batai prin discoteci. Toate asezonate cu onanii de la Mache! Gigi are insă o singură grijă: "De la oral le tremură genunchii!".

CONCLUZIE: Banii nu aduc fericirea, iar in "Manualul razboinicului luminii", Ciobanul nu a subliniat cu markerul pasajele nimerite. Dacă vrea să nu ramană cu imaginea criminalului suprem in ochii stelistilor, Ciobanul trebuie să redea Stelei cele patru trasaturi de mai sus. Atunci va fi si fericit cu adevarat!

Marire: "Middlesbrough s-a calificat in fata lui Basel fiindcă mi-a facut mie Dumnezeu placerea să-mi iau camăși din Anglia" (Ciobanul, inainte de semifinala din Cupa UEFA, editia 2006)

Decadere: "Atunci cand sunt suparat, mă retrag intre oile mele si mă linistesc" (Ciobanul, după 0-3 cu Brasov)

Motto: "Eu am ajuns aici pe labele mele de urs si pe sabia mea!" - Ciobanul

Edited by SuperstaR18

Pac pac si articolul cu pricina nu mai este.

si de pe sport.ro

Maine se implinesc 25 de ani de la performanta incredibila de la Sevilla. Cu totii stim ca 'am fost finalisti', si ca am castigat Cupa Campionilor Europeni, dar ce s-a intamplat dincolo de aceste imagini, pe care le rememoram in fiecare an?

â–șImaginati-va urmatorul scenariu:

Dintr-un televizor alb-negru se aude neclar 'Aparaaa Duckadam!'. Un tanar cu mustacioara de flacau zambeste. Nu stie exact de ce lumea a iesit la poarta pe ulita din satul lui, dar se bucura...

E prieten bun cu Hagi, care are promisiuni sa ajunga la Steaua la anu', asa ca se simte si el aproape de eveniment.

Se uita cu mult respect la televizor, la Valentin Ceausescu, si se gandeste: 'Cum ar fi ca intr-o zi sa ajung eu in locul lui?'

Stie ca in seara asta, la Gambrinus, lautarii or sa se rupa-n doua pe: "Toti am astep-tat sa ba-ta extra-te-re-stru, e-chi-pa lu' Ceausescuuuuu..."

George apasa pe telecomanda si opreste video-ul primit de la varul sau din Italia, pe care rulase in acea seara un film despre Mihai Viteazul!

I-a ramas in minte imaginea aceea cu sabia. Inchide ochii si se imagineaza razboinic! George se vede acum in loje, pe Sanchez Pisjuan. El conduce echipa de vis, care a facut pentru prima data un comentator sa urle de bucurie, in direct, la televiziunea publica.

A ajuns acolo, pe gazon, langa Duckadam, Piturca si Gabi Balint, si simte ca asta e momentul lui - trebuie sa faca ceva memorabil in seara aceasta, pentru ca lumea sa stie cine e de fapt neamu' lu' Becali.

â–șGigi trece la actiune:

1. Becali se suie in Aro si il parcheaza la mijlocul terenului. Se opreste si se urca pe el. Micuta galerie a Stelei din tribune e in delir :'Nu pleca din Ghencea, nu pleca din Ghencea..."

2. Becali da ordin ca toti cei 45.000 de suporteri catalani sa fie evacuati imediat din stadion

3. Becali se duce la statia de aplificare, ia microfonul si striga: 'Borceoooooo...miau, miau, miau!"

4. Becali intra la TVR si face un anunt soc: "Ienei va avea contract pe viata la Steaua!"

5. Becali ordona ca pe marele trofeu sa NU scrie Steaua, ci Ciobanul!

6. Becali ii face un juramant lui Duckadam, care tocmai a aparat 4 penalty-uri: 'In maxim 25 de ani, te pun presedinte la Steaua!"

7. Becali prinde curaj, dupa performanta extraordinara, si isi anunta candidatura la presedintia Americii.

8. Becali face un anunt de importanta internationala: "O sa scap Europa de branza aia puturoasa de la francezi."

9. Becali il duce pe Valentin Ceausescu la 'Doi Cocosi'. Dupa cina, Becali se face frate de cruce cu Ceausescu si ii promite ca daca se va rascula cineva de pe la Timisoara sau de pe la Universitate impotriva sistemului, o sa-i trimita imediat pe baietii de la Sud.

10. Becali are si planul B: daca baietii de la Sud nu fac fata, a tiparit deja afise cu 'Free Nea Nicu' :)

11. Becali simte ca trebuie sa faca ceva memorabil, un fel de aroganta maxima. Se duce la Pitesti, la viitorul tata al lui Cristi Tanase si ii spune: 'Foloseste prezervativul, nu mai am nevoie...!"

12. Becali il felicita pe Gabi Balint pentru golul decisiv marcat la penalty-uri, dar il anunta ca trebuie sa paraseasca lotul, pentru ca are inceput de chelie

13. Becali se duce la Boloni si ii rade in nas: "In momentu' asta, Romania e mai mare decat te-ai fi asteptat vreodata!"

14. Becali ii dedica maneaua de la Gambrinus lu' Gica, caruia ii promite ca intr-o zi o sa fie capitanul Stelei: 'Ba Gica, pe tine o sa te dau la Real Madrid pe 4 milioane de dolari!"

15. Becali promite sa schimbe imnul de stat in "2 culori iubesc pe lume". Noul imn al Stelei: "Cu Ciobanul si Tudorel Stoica / Sa cucerim Europaaaaaa!"

16. Din cele 2 ore pe seara de emisie, Becali vorbeste NUMAI el la televizor. Dallas, Telejurnalul si desenele animate sunt scoase din program.

17. 7 mai 1986 a picat intr-o miercuri, imediat dupa Paste. Becali se lauda: "V-am zis pana de Paste o sa fiu pe primul loc! Nu avea cum sa imi ia mie Dumnezeu finala asta!"

18. Becali ii da o mana de ajutor lui Lucian Balan (acum taximetrist la Pitesti). Il ia sofer pe ARO-ul lui!

19. Becali il face praf pe Piturca dupa meci si le interzice fotbalistilor jocurile de noroc in cantonament.

20. Becali le da prime baietilor in blugi adusi din Turcia si gume Turbo :))

Becali isi face cruce si se uita in gol. Ii trec prin minte o multime de imagini: Dinamo, Rapid, ultrasi, infrangeri, umilinte, 'Piti, piti..lasa-ne', titlu, Europa, Olaroiu, Giulesti, Universitate, Middlesbough, umilinte, Dinamo, Maybach, Peluza Sud, Peluza Sud, Peluza Sud, CFR, PNG, Basescu, umilinte, Ghencea, umilinte, Rolls cu geamuri sparte, Borcea, arogante, Dinamo, umilinte, Borcea, Peluza Sud. Ce-i asta?

Edited by vlad

cica pentru niste datorii la un bloc din Petrosani, maimuta de la loja ar putea fi executat silit. mai bine l-ar executa sumar!

Cel mai bine l-ar executa cu un glont in cap :D

Edited by razvan28

Balan n-a venit la petrecerea Stelei de câștigare a Cupei Campionilor de rusine că NU ARE costum!

Tragic ce se intampla in tara asta, nu mai e de mult amuzant, ciudat sau incredibil. Cum e posibil ca un om care adus acestei tari cel mai important trofeu din sport, care face dupa umila mea parere cat toate celelalte medalii si titluri din toate celelalte sporturi la un loc, sa nu aiba bani de un amarat de costum.

Vorba unuia:"Am obosit sa astept semne pentru a aprinde focul" pentru a schimba tara asta. :wall:

Edited by pcsbb

In loc sa avem foste glorii ale clubului in conducere noi ii avem pe Mache Onanistu' si pe Virgil...halal club !

Tata Jean spunea ca nu a mai facut blaturi de 4 ani , uite ca a spart recordul astazi. E un blat ordinar la Cluj intre CFR si Gloria Bistrita.

Rusine , am ajuns sa ne fie ras de noi insine...

Si ce legatura are asta cu Steaua? Si doar cei manipulati de presa pot crede ca in Romania nu se fac blaturi.

Am si eu o intrebare:

Anul asta prima clasata in campionatul romanesc se duce in CL. A doua se duce in preliminarile CL.

Locul 3, 4, 5 se duc in EL sau preliminarii. Si a 4-a este castigatoarea cupei nu?

Avem doar 4 echipe in EL nu? Adica, daca Steaua ramane pe 6 si nu se califica in finala cupei, nu joaca in EL?