Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Du-te banele,Du-te

@dejoc- ce nevoie sa avem de surdu :)) ratangiu de serviciu nu are nicio treaba cu football-ul pun pariu ca si eu asi fi jucat mai bine chiar daca nu is jucator profesionist :))

EXCLUSIV Mihai Costea va semna cu Steaua! VEZI ce sumă va primi Craiova!

UPDATE 19:50 ProSport a aflat că jucatorul despre care Becali spune că va semna cu Steaua este Mihai Costea de la Universitatea Craiova.

Olteanul va semna in această seară un contract cu gruparea din Ghencea.

Steaua va plati 1.400.000 de euro pentru 60% din drepturile federative ale atacantului.

Mihai Costea va juca la Universitatea Craiova pană in vara după care se va alatura lotului roș-albastrilor.

Mihai Costea are 22 de ani si a jucat in Liga 1 doar la Universitatea Craiova. Atacantul nascut la Dragășani a evoluat de 56 de ori pentru Universitatea, marcand 11 goluri.

Pentru echipa natională de tineret, Mihai Costea a evoluat de 10 ori, marcand o singură data

Finantatorul Stelei, Ciobanul, a dezvaluit din nou manevrele pe care le va face clubul sau. Europarlamentarul a spus că va transfera in această seară un jucator pe o sumă de 1,5 milioane de euro. Becali a mai completat spunand că respectivul jucator a fost dintotdeauna un favorit al sau.

"În seara asta il transfer pe unul. Dau un aproape un milion si jumatate acum, dar vine la vara Dau 1,4 milioane pe 60% din el. O să iau un fotbalist care mi-a placut dintotdeauna. Într-o oră jumate cred că il semnam", a spus Becali la gsp TV.

Eu unul nu-l vad pe Mihai Costea cine stie ce fotbalist , nici pe frati-su care e un ratangiu si jumatate...

Mihai Costea e un fotbalist foarte bun, o achzitie extrem de buna si care sunt sigur ca va ajuta pe viitor Steaua II.

Mare jucator Costea asta,ce sa-ti spun... :dry:

Da da M.Costea varful de lance al noii generatii de atacanti romani care nu marcheaza.

Macar e stelist. Si el si fratele lui.

Edited by Lari
Bai, termina cu post-huntingu' :)

Eu am probleme cu memoria. Asta cine este ? Ala micu' sau ala mai mare? Vorbesc serios. Parca pe celalalt il cheama Florin. Parca

Edited by vlad

Ala mic. Da' am auzit ca atunci cand jucau in curtea scolii, ala mic era mai bun ca ala mare. Serios.

Asta e mai prost decat Claudiu Raducanu.

Mie mi se pare un jucator bun Mihai Costea, adica este peste ce avem in momentul de fata in lot.

PS: Parca vad din vara "lotul Craiova" in Ghencea :)

Edited by Daniel-Ionut

Si mie mi se pare un jucator interesant , viteza , tehnica , ambele picioare le foloseste la fel de bine.Sa il vedem din vara , insa nu vreau sa imi imaginez prin ce calvar va trece in astea ultime 2 luni de campionat!

Da, super atacant. Are 5 goluri in toata cariera?

Taci ba, ca are 13, nu stii nimic. Toate date in doar 3 sezoane.

Dica, Burdujan si Mihai Costea. Extraordinar.

Vad ca orice jucator pe care Steaua il aduce , il criticati dur , pana acum recunosc ca ati avut dreptate si cu Dica si cu Burdujan , dar cu Mihai Costea ce aveti ?

Baiatul e tanar , e talentat , de ce sa nu vina la Steaua ? Oricum in atac suntem " letali " in momentul asta !

Daca avea ... 30 de goluri in 2 sezoane, nu dadea mumu Stelei si nu era cracraiovean, era altceva.

Asa...

Rada,Dorel Mutica,Surdu,Bonfim, poate chiar si Tanase cand juca la Pitesti ! Si ei au dat mumu Stelei :)

Eu nu inteleg de ce discutam de calitatile lui fotbalistice care oricum nu o sa conteze.

Conteaza doar atat: Il place Gigi? Da/Nu si e in echipa, ce va tot frecati atata ca nu da goluri, ca una ca alta.

@navodarean

E stelist. Ti-o garantez eu.. sunt din acelasi oras cu el.

@Bogdinho

Statistica spune multe.

E tanar , talentat , laudat de toate lumea dar pana acum nu a aratat NIMIC.Nu zic ca n-am incredere in el dar nu il vad nu jucator care sa se impuna.

Daca ar fi sa marcheze 2-3 goluri pt Steaua la anu', sa vedeti, ce-i creste cota, instant.

Daca o sa aibe 2-3 meciuri proaste, sa vedeti cum ajunge ca Ionescu...

Ne mai plangem ca n-avem atac,cica s-ar putea sa vina si Moraes ucraineanul la noi ! :)

Asa cum a venit si asta iarna ... ?

Am citit si eu articolu' ca zicea ca le-a dat teapa, paula mea.

Mai intai sa vina sa semneze, dupa il cred ca-i la Steaua, pana atunci, nu-l bag in seama.