Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Camelia Potec: "Starea mea de sanatate este din ce in ce mai grava"

"In acest moment nu vreau sa vorbesc prea mult despre acest lucru. Pot spune doar ca personal traversez o perioda foarte grea in cariera mea sportiva. In ultima luna am acuzat probleme de sanatate. In proportie de 70 la suta am luat decizia ce voi face de acum incolo, dar pana la Campionatele Nationale ale Romaniei nu vreau sa vorbesc despre acest lucru. Este o situatie foarte complicata pe care nu vreau sa o dezvolt acum. Ma ingrijoreaza faptul ca starea mea de sanatate este din ce in ce mai grava. Decizia finala o voi lua dupa Campionatele Nationale"

Multa sanatate Camelia, sa te faci bine si sa ne faci din nou fericiti !

Edited by gio_stgloria

Bah, Gigi asta e cel mai tare. El are bani destui, de poate cumpara pe toata lumea, dar nu vrea :))

Moraes, 1250000euro, putea sa-l ia da'nu l-a vrut.

Florescu, l-a vrut, da'e cam scump.

Marica, nu-l lasa Stuttgart liber ca i-ar da si 2,4 mil euro.

Gigi e cel mai tare, e vulpea cu struguri acri!

Jiji l-ar aduce si pe Drogba,daca ar fi liber,ca tot e la moda!

Sa fim seriosi,nici pe Burdujan nu-l lua daca nu era moca...

Red&Blue

In acele vremuri preferatii mei erau Ronaldo si Del Piero. De italian m-am indragostit dupa ce ne-a dat noua gol din lovitura libera. Era un pusti atunci, nimeni nu stia de el. Si vine si ne sparge pe noi. Si ce gol a dat... pffff...

Fotbalisti mah!

Imi amintesc cum se uita Stelea cand i-a pus-o Del Piero la vinclu,nu mai stia saracul pe unde e! :)

Mie imi placeau mult atunci Ronaldo,Bergkamp,Weah,Savicevic,chiar si tanarul Raul!Si multi,multi altii!

Da,da... bun George Weah. Parca ar fi vrut liberienii sa-l aleaga presedintele tarii.

Cred ca liberieni este corect. Daca gresesc,iertati-ma.

Weah a fost parca primul fotbalist din afara Europei care a luat Balonul de aur.Ca pana atunci Balonul se acorda doar fotbalistilor europeni,apoi tuturor care jucau in Europa.Mare jucator Weah.Asa e,a fost vorba sa ajunga presedintele Liberiei.

Edited by red&blue_boy

Del Piero , Bergkamp , Ronaldo , Weah , sa nu uitam insa de Henry , Pires , Nedved cu totii niste fotbalisti extraordinari...

ce discutii interesante, pacat ca nu suntem la o bere ca il secam pe crasmar.

Vad ca nimeni nu isi mai aduce aminte si de scoala engleza de fotbal, de Shearer nu a spus nimeni nimic, nici de Gascone, bine el a fost pana prin '96 sau de P Ince, ince a fsot unul dintre cei mai mediatizati fotbalisti dar nu a ajuns la un nivel extraordinar.

Observ ca nici de Luis enriqué nu spune nimeni nimic, nici de Ruj Costha (nu am scris bine), Victor Baia, Sa pinto.

Cine stie de ziarul Fotbal Plus, a fost unul dintre primele ziare de fotbal de dupa revolutie, a aparut in 1991 pana prin 2001/2, dar era chiar ziar de fotbal, se dadea fotbal si doar fotbal, se comenta pe larg meciurile din divizia A.

Avea o rubrica despre istoria campionatului national, preferata mea, despre evolutiile stranierilor, despre campionatele din afara, se prezenta saptamanal cate un club, iar pe ultima pagina era un poster.

Aparea o data pe saptamana, martea la 7 jumate eram in fata la chioscul de ziare sa il cumpar, si tot imi faceam griji ca nu mai apuc, oricum daca trecea miercuri dimineata nu se mai gasea nicaieri.

Ei mai, si tu acum, sunt prea multi. Ne-ar lua vreo 2-3 saptamani sa recapitulam toata perioada aia.

Luis Enrique era alt jucator care imi placea. Ca juca si atacant si mijlocas central. Fotbalisti, frate.

Si tarile nordice aveau fotbalisti foarte puternici atunci. Fratii Laudrup mai jucau inca la danezi iar Schmeichel era cel mai tare, la norvegieni erau fratii Flo si Solsjkaer.

Vremuri faine!

Edited by Adrian

Asa e,sunt prea multi care merita amintiti,nu iti vin toti pe moment,cum spune si Adrian,ne-ar lua o gramada sa-i amintim pe toti.

Ce imi placeau fratii Laudrup,in special Michael!!!Mai sunt multi,multi fotbalisti adevarati din anii '90,Cantona,Desailly,Baresi,Andy Moller,Thomas Brolin etc,etc....

@ Le reseau pansant : imi amintesc de Fotbal Plus , taica-miu il cumpara si abia asteptam sa-l citesc.Mai era si Pronostic Sportiv,care avea multe informatii si despre fotbalul extern,in special Serie A din Italia.Plus ca si ziarele de sport erau mai ok decat acum,taica-miu lua Sportul Romanesc,era ok structurat,nu erau poze cu bagaboante dezbracate,scria mult despre campionatele externe,dadeau la multe meciuri echipele care evoluau,clasamentele erau complete,cu toate echipele.Acum in ziar de multe ori se dau doar primele 3 locuri si doar numarul de jocuri si puncte.

Hai, ba, c-am ras un pic cu asta.

Faza cu romica surdu e adevarata :))

1424-338335-1_inbox_gigi.jpg

asta e memorabila, am salvat-o in pc :))

Bah, Gigi asta e cel mai tare. El are bani destui, de poate cumpara pe toata lumea, dar nu vrea :))

Moraes, 1250000euro, putea sa-l ia da'nu l-a vrut.

Florescu, l-a vrut, da'e cam scump.

Marica, nu-l lasa Stuttgart liber ca i-ar da si 2,4 mil euro.

Gigi e cel mai tare, e vulpea cu struguri acri!

Trist e ca au fost destui fraieri care au crezut ca a existat un interes real pentru Moraes, sigur in conditiile in care venea baiatul gratis si accepta un salariu de 10.000 de euro pe luna era valabil, asa a fost doar praf in ochii, ca sa zica ca s-a incercat ceva acolo pe piata transferurilor, totul a fost o telenovela creata si mentinuta de asa zisa presa sportiva din Romania ...

A venit Burdujan care e un "star mioritic", asa ca s-a intarit echipa si oricum cine avea nevoie de Moraes cand echipa il are pe Dica?

Mariconul vrea un salariu mare si cum nu accepta cei 10.000 de euro pe luna si nu joaca pe datorie ca altii, nu merge, Stuttgart erau interesati probabil sa-l imprumute, ei au un management acolo, nu-s fraieri sa piarda jucatorii de milione de euro cum au facut altii ...

Despre Florescu nu cred ca merita discutat, eu un jucator cel mult mediocru si atat.

Intrebarea este ce buget de transferuri are Steaua in conditiile actuale, sau mai bine zis, exista vreo suma alocata transferurilor in acesta perioada ?

Cred ca raspunsurile le cunoastem deja ...

Edited by Stryker

Desi stiu ca imi voi lua multe critici, mie chiar imi place de Surdu cum joaca. Mai ales pe vremea lui Bergodi... hehe... PROBLEMA aia MARE cu Surdu e ca e un turnator, asa cum e ilustrat si in poza de mai sus. Bine, nici cu Banelinho nu mi-e rusine asa mult. Astia 2 raman in echipa oricum ar juca, pt ca toarna la patr0n.

Bine, daca aducem in discutie pe Alan Shearer atunci putem spune ca si Drogba este unul dintre atacantii care au marcat fotbalul. Alan Shearer nu a fost niciodata un atacant constant, a prins intradevar un sezon fantastic la Blackburn dar inafara de asta nu imi aduc aminte sa mai fi castigat si altceva in cariera. Poate cate o cupa, doua, dar faptul ca nu a jucat niciodata in cariera sa la o echipa din big four ma face sa cred ca era un atacant de echipa medie, cum este Crouch de exemplu astazi (sau Darren Bent care a facut furori la Sunderland si acum la Aston Villa).

Este strict opinia mea despre Sherer. Un atacant englez care mie mi-a placut extraordinar de mult a fost Owen pe timpul cand juca la Liverpool.

Si tot asa de pe la inceputul anilor 2000, de Roy Keane va mai aduceti aminte? :D

eu ma mir ca nu zice nimeni nimic de roberto baggio. un atacant care mie mi-a placut foarte mult.

@LRP : Ar fi o idee macar cei care stam in Bucuresti sa ne intalnim intr-o zi la o bere...poate duminica asta ? Ce ziceti ?

@ red&blueboy : Pronostic Sportiv stiu ca inca mai era acum 3-4 ani ca il lua un vecin care baga mereu la Astra.Ziarul era in mare facut de tatal unui tovaras , toate cotele si toate informatiile erau stranse de el , detinea si ziarul dar acum l-a dat din cauza datoriilor si mi se pare ca l-au inchis cei care l-au cumparat.

Mie imi placea cum batea penalty-urile Shearer,cam tot la vinclu si foarte sigur!Se spunea odata ca nu rata nici la antrenamente de la 11m!Inca parca detine recordul celor mai multe goluri date de cand s-a infiintat Premier League.

Dar asa e,faptul ca n-a jucat la un "big name" nu-l prea scoate in evidenta.

Baggio mi-a placut,dar dupa ce-a plecat de la Juventus s-a cam stins,n-a mai jucat la fel de mult,mai si accidentari...

@ razvan28 : in ultimii ani de aparitie nu prea l-am mai cumparat,nu mai era cum a fost.Dar in anii '90 era altceva,pe langa cotatiile cu pronosticurile la meciurile din Serie A,avea si multa informatie,statistica despre campionatul italian.Atunci Serie A facea legea!

Edited by red&blue_boy

In anii 90 clar , Serie A era peste Spania , peste Anglia sa nu mai zic cu muuult peste Germania sau Franta.

Era acea echipa a Milanului fenomenala , era Inter , Napoli , Juventus , chiar si AS Roma.

Ce ziceti , cei care stati in Bucuresti , duminica pe la 3-4 asa o bere pe undeva sa mai discutam despre trecut , despre tot si toate ce se mai intampla ?

mi-ar placea sa deschida AISS-ul o berarie unde sa ne intalnim sa discutam la o bere din cand in cand

din pacate eu nu pot veni la intalnirea pensionarilor nostalgici dupa fotbalul din 90 pe la sfarsitul lui iunie cel mai devreme, dar lasa ca nu uit, abia astept sa ne intalnim sa vorbim asa cu orele sa ne uite sfiniti in bodegi.

oricum va multumesc baieti, mie mi-a facut mare placere discutia asta despre fotbalul anilor 90, foarte frumos remeberul asta sportiv, multa bere si memorie buna celora care se vor duce

Mihai

ce meci de la euro 96 v-a placut cel mai mult?

eu meciul cu Bulgaria l-am ascultat la radio, am injurat 3 saptamani ca fix in timpul meciului s-a gasit mama sa se uite la o telenovela, asta ca sa nu va spun de ce ritualuri faceam atat inainte de meci dar mai ales in timpul meciului.

PS: intr-un timp credeam ca nationala a castigat ca am facut eu, cand pierdeam ma gandeam ce am facut prost de a pierdut Romania

mi-ar placea sa deschida AISS-ul o berarie unde sa ne intalnim sa discutam la o bere din cand in cand

asta ar fi ceva:D

salut fratilor de peste Prut! Am aflat recent ca cea mai titrata echipa romaneasca din toate timpurile, Steaua, are programata un amical la Chisinau cu Dacia, posibil chiar pe 27 martie de ziua unirii Basarabiei cu Tara. Sunt din fan clubul Daciei si vrem sa aflam daca stelistii organizeaza deplasarea la Chisinau. Poate organizam ceva simbolic in cinstea sarbatorii. mai multa informatie : http://fcdacia.net/content/MM-antamat-un-a...i%BAin%E3u-326/

salut fratilor de peste Prut! Am aflat recent ca cea mai titrata echipa romaneasca din toate timpurile, Steaua, are programata un amical la Chisinau cu Dacia, posibil chiar pe 27 martie de ziua unirii Basarabiei cu Tara. Sunt din fan clubul Daciei si vrem sa aflam daca stelistii organizeaza deplasarea la Chisinau. Poate organizam ceva simbolic in cinstea sarbatorii. mai multa informatie : http://fcdacia.net/content/MM-antamat-un-a...i%BAin%E3u-326/

din discutiile de acolo imi dau seama despre ce "organizare simbolica" vorbiti voi....eject de pe forum

au intrat niste provocatori. ultimele postari nu le-am scris noi. ce putem sa avem impotriva voastra? chiar credeti ca vrem sa organizam ceva "special" cu sens negativ? probabil ca galeriile adverse au aflat si doresc denigrarea imaginii noastre. majoritatea fanilor de la noi sunt si stelisti, de aceea am vrut sa avem o relatie amicala la intilnire, plus ca este si ziua unirii pe 27. mai ginditi-va

"Nu exista riscul ca Steaua sa nu joace pe Ghencea cu Brasov. Trebuie sa le dam celor de la MAPN 120.000 de euro. Nu e o problema asta pentru mine.

E posibil sa ne mutam din Ghencea. Am inteles ca pe Lia Manoliu ( n.r. National Arena) este 10.000 de euro chiria. Mai mult imi convine acolo. O sa vedeti ce se va intampla. Prima data nocturna o iau acasa la Pipera. Vreau sa am acolo lumina ca ziua. Tribuna oficiala, geamuri, instalatii electrice iau tot. Demontez tot. Las doar structura de beton. Sunt toate ale mele!" a declarat JEGUL la gsptv.

:cursing: daca e posibil asa ceva...si chiar are de gand sa faca asta, sper ca TOTI marii jucatori sa se impotriveasca...Daca nu, va fi inceputul sfarsitului....mai lipseste sa vanda trofeele si sa o termine de tot