Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

A fost George Ogararu la Sport.ro la telefon. Si s-a contrat putin cu Banciu pe subiectul [email protected] Cam avea dreptate Banciu cand spunea, ca nu intelege cum toti antrenorii si jucatorii se intorc la Steaua cat ciobanul este acolo, cum accepta sa fie umiliti si ca au lipsa de profesionalism.

Da,am vazut si eu. Banciu e mai dur de fel si deranjeaza mult pe X sau Y care i-au mancat din palma Oierului ! Era si normal ca Ogararu s-o dea cotita , nu-i convenea sa dea in patronul echipei care , cine stie , candva...se va reintoarce la Steaua si va fi platit de acesta !

Ogararu nu putea injura/scuipa si critica pe Oier , stia ca Banciu are dreptate doar ca momentan Oierul da banii si ca in eventualitatea intoarcerii lui la Steaua sa nu-si strice imaginea taman acum , si pentru cine , pentru un ziarist care le spune verde-n fata ??

Parsiv tiganu..

S-a gasit cine sa vorbeasca: cacatul ala de banciu. M-am saturat de nenorocitii astia de ziaristi care o zi il blameaza pe Jiji si a 2-a zi il pupa in cur.

Plus ca banciu ne-a atacat clubul de mai multe ori...

Povestiri din trecut:

http://bit.ly/cbaYDf

"viitoarea emblema din Ghencea"? de cand e tiganul asta emblema Stelei? apropo, sunt curios ce parere are acum banelonho' despre idolul lui :rolleyes:

S-a gasit cine sa vorbeasca: cacatul ala de banciu. M-am saturat de nenorocitii astia de ziaristi care o zi il blameaza pe Jiji si a 2-a zi il pupa in cur.

Plus ca banciu ne-a atacat clubul de mai multe ori...

Eu ma refeream ca avea dreptate aseara ce spunea, oricum George e un mare stelist. :)

Banciu e cel mai mare jegos , se crede mare stiutor si toti din jurul lui sunt prosti.Banel la Rapid ? Ca o manusa i se potrivea :))

ULTRAS se retrage definitiv din peisajul ultras datorita situatiei in care a ajuns clubul, recte din cauza ciobanului.

Pentru detalii, ultras ro.

ma simt de parca ar fi murit cineva..

stima si respect pentru tot ceea ce au facut in cistea culorilor,si nu numai!

Pacat, foarte pacat.

Ma intristeaza mai mult decat orice meci pierdut al pseudo-Stelei din ultimii ani.

RESPECT ULTRAS!

ULTRAS se retrage definitiv din peisajul ultras datorita situatiei in care a ajuns clubul, recte din cauza ciobanului.

Pentru detalii, ultras ro.

Pacat... :(

in situatia lor, suntem cu totii.. eu unul.. sunt cu nervii la pamant cand vine vorba de sc FC Steaua sa... si mi-a pierit interesul

A murit Adrian Paunescu. Dumnezeul sa-l odihneasca.

Ciobane, numai tu nu te mai duci.

Macar pentru unele versuri si poate fi iertat. Era mai putin roman decat unii contemporani?

Sunt altii mai putin comunisti decat poetul Adrian Paunescu?

Ruga pentru parinti

1. Enigmatici si cuminti

Terminandu-si rostul lor,

Langa noi se sting si mor,

Dragii nostri, dragi parinti.

Cheama-i doamne inapoi,

Ca si-asa au dus-o prost

Si fa-i tineri cum au fost

Fa-i mai tineri decat noi.

2. Pentru cei ce ne-au facut

Da un ordin da ceva,

Sa-i mai poti intarzia,

Sa o ia de la-nceput.

Au platit cu viata lor,

Ale fiilor erori,

Doamne fa-i nemuritori,

Pe parintii care mor.

3. Ia privitii cum se duc

Ia privitii cum se sting,

Lumanari in cuib de cuc,

Parca tac si parca mint,

Plini de boli si suferinti,

Ne intoarcem in pamant,

Cat mai suntem cat mai sunt

Mangaiatii pe parinti.

4. E pamantul tot mai greu

Despartirea-i tot mai grea,

Sarut mana tatal meu

Sarut mana mama mea

Dar de ce priviti asa,

Fata mea si fiul meu

Eu sunt cel ce va urma,

Dragii mei ma duc si eu.

5. Sarut mana tatal meu,

Sarut mana mama mea,

Ramas bun baiatul meu,

Ramas bun fetita mea.

Tatal meu, baiatul meu,

Mama mea, fetita mea.

Dumnezeu sa-l odihneasca.

Banel: "Lasati-mă să plec!"

apoi , du-te odata baaaaaaaa , dar du-te ca ne-am saturat de tine !!!!!

Edited by ultras_laziale

Respect grupului ULT*RAS! Sper sa revina in peluza cat mai curand, si asta se poate intampla doar dupa plecarea oierului!

Macar pentru unele versuri si poate fi iertat. Era mai putin roman decat unii contemporani?

Sunt altii mai putin comunisti decat poetul Adrian Paunescu?

Ruga pentru parinti

1. Enigmatici si cuminti

Terminandu-si rostul lor,

Langa noi se sting si mor,

Dragii nostri, dragi parinti.

Cheama-i doamne inapoi,

Ca si-asa au dus-o prost

Si fa-i tineri cum au fost

Fa-i mai tineri decat noi.

2. Pentru cei ce ne-au facut

Da un ordin da ceva,

Sa-i mai poti intarzia,

Sa o ia de la-nceput.

Au platit cu viata lor,

Ale fiilor erori,

Doamne fa-i nemuritori,

Pe parintii care mor.

3. Ia privitii cum se duc

Ia privitii cum se sting,

Lumanari in cuib de cuc,

Parca tac si parca mint,

Plini de boli si suferinti,

Ne intoarcem in pamant,

Cat mai suntem cat mai sunt

Mangaiatii pe parinti.

4. E pamantul tot mai greu

Despartirea-i tot mai grea,

Sarut mana tatal meu

Sarut mana mama mea

Dar de ce priviti asa,

Fata mea si fiul meu

Eu sunt cel ce va urma,

Dragii mei ma duc si eu.

5. Sarut mana tatal meu,

Sarut mana mama mea,

Ramas bun baiatul meu,

Ramas bun fetita mea.

Tatal meu, baiatul meu,

Mama mea, fetita mea.

Dumnezeu sa-l odihneasca.

In ziua de azi e foarte convenabil ca sa explicam toate esecurile acestei tari prin prisma "comunismului", "a celor cincizeci de ani de comunism". Iata insa ca, treptat, treptat, biologia ne aduce din ce in ce mai aproape de adevar, in sensul in care "ce e vechi" moare, iar ceea ce "e nou" ii va lua, in mod natural, locul.

Si uite asa ne vom trezi, intr-o buna (?) zi, cu aceasta tara scapata de "comunisti" si cu generatiile nascute dupa explozia de la Cernobil intrate in toate drepturile. Slava Domnului ca noi vom fi atunci foarte batrani sau foarte morti, desi foarte multi dintre noi ar merita ca sa prinda si acele vremuri, nu de alta, da' sa explice si atunci cat de grozava este aceasta tara si cat de rai au fost comunistii, cat de negri au fost cei "cincizeci de ani de comunism"....

Edited by LDS

Tin minte ca in scoala primara, la serbarile de final de an, imbracati in costum popular, mai mereu cantam Tu Ardeal (preferatul nostru) , Iancu la Tebea, Doamne ocroteste-i pe romani si alte cantece pe versuri scrise de Adrian Paunescu. E trist ca nu-l regasim in programa scolara.

D-zeu sa-l odihneasca in pace!

Edited by dee

Tin minte ca in scoala primara, la serbarile de final de an, imbracati in costum popular, mai mereu cantam Tu Ardeal (preferatul nostru) , Iancu la Tebea, Doamne ocroteste-i pe romani si alte cantece pe versuri scrise de Adrian Paunescu. E trist ca nu-l regasim in programa scolara.

D-zeu sa-l odihneasca in pace!

Nu stiu daca ai vazut ieri emisiunea lui Mironica si Banciu,dar daca nu ai vazut-o si mai bine.

Dobitocul de Mironica confunda realitatea vietii cu lumea lui fantastica,mica si abjecta.

Sunt foarte multe persoane care gandesc la fel ca Mironica. Unii mai tineri ,altii mai senili...pardon mai in varsta.

Cat rau a facut poetul Adrian Paunescu? In comparatie cu cine? Cine il poate judeca? Noi?

La ce sa raportam raul facut de el? Cine ne poate raspunde?

LA Realitatea Fm este acum integrala unei editii a Cenaclului.

Edited by vlad

@vlad

am vazut o parte din ea si mi-a placut atitudinea lui Radu Valahu', care i-a temperat pe Banciu si Mironica, care s-au aratat oripilati ca un ziar de sport a indraznit sa-l aduca pe Paunescu in prim plan. Din pacate, unii prefera bascalia pe seama controverselor din viata poetului, decat sa-i aminteasca OPERA, de o valoare incontestabila, mereu actuala, dar si perena. Mi se pare oribil sa razi pe seama lui Paunescu, aflat pe patul de moarte, insa ei au facut-o cu nonsalanta.

Edited by dee