Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

amice, tu esti tampit? nu te imflama, este doar o intrebare... nu de alta dar asa imi pari..

in alta oride de idei, daca Hagi se baga in alianta e un masochist si isi merita soarta. A inceput un lucuru bun cu academia si ar trebui sa mearga mai departe cu treaba acolo.. sa stea departe de cioban.

Trebuia sa zici si u ceva , te-a intrebat ceva cineva pe tine ?

Veziti de oile tale in continuare "Gigi" ;)

Ilie Dumitrescu a PLANS: "Am un singur obiectiv: Steaua, campioana in acest sezon!" :hmmm:

Sursa sport.ro

Edited by CloseGigi

Salut, sunt nou pe acest forum. Ce parere aveti de plecarea lui Piturca si instalarea lui Ilie Dumitrescu ?

Eu unu il apreciez foarte mult pe Piturca, e dupa parerea mea printre putinii care ar putea face ceva la Steaua; insa cu tot respectul pentru cariera lui de jucator, nu cred ca Dumitrescu e omul care poate sa faca ceva iesit din comun (in sensul bun) la Steaua.

Cred ca e doar un bun stelist, celelalte capacitati ale lui chiar urmeaza sa le vedem, va fi un nou caz Hagi, sau un nou caz Stoichita. :judge:

Gigi nu mai are bani: http://bit.ly/blcYjF

Nu-i prevad o viata foarte lunga la Steaua lui Ilie Dumitrescu: http://bit.ly/bYwsCL

Ambele declaratii marca v.c. Tudor. Macar la prima ne confirma ceea ce stiam de mult si motivul pentru care nu putea sa-i respecte promisiunile facute lui Piturca!

Macar e o veste buna ca nu mai are bani, asta nu poate decat sa ne bucure si sa ne ajute in scopul de a-l zbura odata de la Steaua.

Atunci sa gasim un lunetist bun.

eu as prefera unul mai rau...sa se chinuie vreo cateva zile inainte sa dea ortu popii...

ar trebui la inregistrare pe forum sa se adauge intrebarea 'Sunteti pro gg?' si in functie de asta sa se permita inregistrarea :):D

buna ideea :clap:

Mai bine ca a venit Dumitrescu, daca nu venea nu avea cum sa plece.

Plecand, se lungeste lista si se scurteaza distanta pana la revolutie.

Duckadam a fost numit presedinte la Steaua, la sugestia lui Ilie Dumitrescu. Trist, foarte trist. :confused:

Mai bine ca a venit Dumitrescu, daca nu venea nu avea cum sa plece.

Plecand, se lungeste lista si se scurteaza distanta pana la revolutie.

mah da' bine ai zis-o!

Apropo de stirea cu Ilie:

" În 1989 a ajuns cu Steaua pină in finala Cupei Campionilor, fiind MVP-ul "dublei" din semifinale cu Galatasaray (4-0 in Ghencea, 1-1 la Bucuresti), el marcind si in tur, si in retur " din gesepeu normal .

Edited by bijoux_bz

Ce normalitate la Steaua. Patronul angajeaza antrenor, antrenorul angajeaza presedinte.

@Bogdan

Nu tre' sa ne mai mire ceva.In toata nebunia asta creata la Steaua,de un scelerat,nu se poate vorbi de normalitate.

Toate sunt pe de-andoaselea,toate sunt facute doar dupa cat si cum gandeste ciobanul sef.

Ce este mai trist,ca in nebunia asta intra si persoane pe care nu le-ai fi crezut in stare sa plece capul in fata cuiva.Si de obicei toate rahaturile astea se intorc impotriva suporterilor,ca si cum ei ar fi anormalitatea!

Duckadam a fost numit presedinte la Steaua, la sugestia lui Ilie Dumitrescu. Trist, foarte trist. :confused:

Bine zis, foarte trist

Cu tot respectul, dar nu poti sa il pui pe Duckadam presedinte la Steaua, poate presedinte de onoare, mai mult nu...

Cu tot respectul, dar nu poti sa il pui pe Duckadam presedinte la Steaua, poate presedinte de onoare, mai mult nu...

La Steaua asta poti!Pt ca nimic nu e normal din ce se intampla acolo.

"Dle Tudorel Stoica ,dumneavoastra l-ati criticat si ati refuzat mereu sa lucrati cu Gigi Becali.De ce?

"Pt ca nu pot trece peste faptul ca mi-a jignit fostii colegi!"-iata un exemplu de demnitate...

care-i stafful administrativ al sectiei de fotbal de la Steaua?

Edited by dee

Imi pare rau de Helmuth dar mai mult ca sigur la un moment dat o sa se simta inutil asa cum s-a simtit si Lacatus in perioada lui de presedinte la Steaua.

Edited by f234567k

Piturcă a fost la un pas să revină la Steaua!

În noaptea de luni spre marti, Becali si Piti batuseră palma pentru a relua colaborarea, insă ieri la prinz patronul nu l-a mai dorit, spre disperarea antrenorului

Patronul a vrut să-i platească antrenorului cu aceeasi monedă: l-a refuzat cind i-a fost lumea mai dragă

Numirea lui Ilie Dumitrescu a fost punctul final al luptelor care au avut loc in Ghencea in ultimele zile. Pină să se ajungă insă la un acord cu fostul mare fotbalist al Stelei, s-au petrecut lucruri extrem de interesante, nedezvaluite de Gigi Becali, dar pe care Gazeta le-a aflat si vi le prezinta

Întilnire nocturnă Gigi-Piti

Luni seara, după ce Iordanescu l-a anuntat pe Becali că "proiectul cu Hagi si cu Ilie Dumitrescu s-a impotmolit", patronul Stelei s-a gindit să-l readucă pe Piti pe banca I-a facut o vizită acasa la vila din Pipera, unde s-a discutat timp de două-trei ore. S-a ajuns la un acord, urmind ca ieri doar să se semneze contractul.

Ieri, Gigi s-a sucit

Ieri insa totul a luat o intorsatură incredibila Gigi Becali a aflat că Piturcă iși sunase deja colaboratorii, pe Florin Marin, pe Costesin, pe Neagoe si pe Boldici, spunindu-le că s-a intors la echipă si că vor conduce antrenamentul din acea zi. În acel moment, Gigi s-a razgindit! "Acum, uite că nu-l mai vreau eu, asa cum mi-a facut si el mie cind erau toate bune si frumoase", a fost reactia lui Becali.

Piti a rabufnit

Piturcă a fost sunat pentru a i se transmite că Gigi a renuntat la ideea de a-l readuce. A fost momentul in care a reactionat extrem de dur: "Cum adica pai azi-noapte de ce am mai negociat atita? Nu batuseram palma? Ce inseamnă asta, asa ceva nu se poate?! Eu trebuia să fiu din nou antrenor, ramasese doar să semnam".

Piti renuntase la garantii!

Cum a fost posibil ca Becali si Piturcă să se pună din nou de acord după ce chiar luni fostul selectioner declara că "m-aș intoarce la Steaua, insă i-aș cere garantii lui Gigi de 100 de milioane de euro"? Piturcă renuntase defintiv la garantiile pe care le solicitase, un teren de 10 hectare in Pipera, plus 5 milioane de euro, in schimb, dorea un contract ferm, parafat inainte de a conduce din nou antrenamentele.

"Ce rost mai are să comentam acum dacă l-am vrut inapoi pe Piturca Noul antrenor e Ilie Dumitrescu si gata"

Gigi Becali

"Eu, din ce stiam, am crezut pină marti dimineata că Gigi si Piti se vor impaca si vor relua colaborarea, dar nu s-a intimplat asa pină la urmă"

Viorel Paunescu

Care au fost cele mai dure acuze ale lui Piti la adresa lui Gigi

"Toată criza in care a ajuns Steaua in ultimii ani a fost cauzată in totalitate de Gigi Becali"

"Există două variante dacă Becali nu realizează că trebuie să lase profesionistii să conducă: ori se alege praful de Steaua, ori va trebui să vandă echipa"

"Gigi nu a fost, nu e si nu va fi niciodată Steaua. El asta nu realizeaza că el doar e la Steaua, nu e el Steaua"

"Caracteristic lui Gigi Becali e să spună timpenii. Ride lumea de el cind apare la televizor, eu, ca amic, cind il vedeam la TV, schimbam postul, că se facea de ris"

"Piti a gresit"

Viorel Paunescu e prieten cu Piturca dar are si un reproș pentru el: "A gresit că n-a facut un contract clar cu Becali. Dar aducerea lui Piti a fost prima tentativă din Romania de a implementa un plan clar, o strategie. Pacat că nu a fost o colaborare de lungă durata asa cum s-a dorit".

Ienei e trist

Emeric Ienei era pregatit să devină presedinte al Stelei, dar s-a trezit că suferă pentru clubul lui de suflet: "sunt mihnit de ceea ce se intimplă acum in Ghencea. Piturcă adusese jucatori care puteau creste in urmatorii doi ani, dar a inceput o nebunie. Echipa va stagna din punctul de vedere al rezultatelor!".

Liță n-are incredere

Ilie Dumitrescu nu-l convinge pe Liță Dumitru. Fostul mijlocaș al Stelei e sceptic: "Nu cred in proiectul Stelei cu Ilie Dumitrescu antrenor! Există prea multe antecedente legate de această echipă in ultimii cinci ani ca să mai am incredere! Dacă Ilie nu va avea rezultate, va pleca!".

Inbox

- Rivalele se bucură de plecarea lui Piturca "Steaua e mai slabă fară el!", crede dinamovistul Marius Niculae.

- Ienei critică: "Mi se pare un gest de supunere din partea lui Ilie Dumitrescu să accepte să lucreze gratis la Steaua".

- Lacatuș il avertizează pe Ilie Dumitrescu: "Nimeni nu-i va pune leucoplast la gură lui Gigi Becali".

Daca e adevarat, sper sa moara ciobanul.

Edited by Georgik_Steaua

"Vreau sa-mi cer scuze tuturor suporterilor care iubesc Steaua.Ii iert pentru toate injuraturile si vreau sa incepem un nou drum!"

Gigi Becali,in direct la sport.ro.

"Vreau sa-mi cer scuze tuturor suporterilor care iubesc Steaua.Ii iert pentru toate injuraturile si vreau sa incepem un nou drum!"

Gigi Becali,in direct la sport.ro.

:blink:

doamne ce figuri aveau cand li s'a spus de comunicatul suporterilor :)))) s'au inegrit,

ne intoarcem la deja celebrul "vin vremuri grele"