Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

nordul cred ca e peluza cu oile ciobanului..parerea mea.. au fost si ei inpotriva lui...poate le'a dat ciobanul niste cash

Hai sa nu trecem la d-astea ,ok?

Vreti sa terminati cu toate tampeniile? Este stirea zilei da? Despre cioban, cioban si iar cioban se discuta pe 79,5 din 80 de topicuri... treceti si voi la o stire daca tot este "Stirea zilei"...

O stire importanta ar fi ca Farul Constanta ne-a batut cu 32-23...

Vreti sa terminati cu toate tampeniile? Este stirea zilei da? Despre cioban, cioban si iar cioban se discuta pe 79,5 din 80 de topicuri... treceti si voi la o stire daca tot este "Stirea zilei"...

O stire importanta ar fi ca Farul Constanta ne-a batut cu 32-23...

Stirea zilei este ca Steaua a incetat sa mai respire.Nu te poti pune cu Cancerul...

Imposibil asa ceva. Un antrenor nu poate antrena 2 echipe in acelasi sezon competitional din aceeasi Liga, indiferent de esalon! Limbbi daca pleaca de la Astra poate antrena in Liga a II-a, a III-a, judeteana sau in strainatate, dar nu Steaua. Cel putin nu in sezonul asta. Varianta cu zer0laroiu pare mai plauzibila!

Am uitat de faza aia :D. Dar parca s-a mai intamplat ceva asemanator acum vreo 2 ani.

Da, asa este. Acum 2 ani s-a intamplat cu Dusan Uhrin la CFR Cluj. Era o "portita" in regulament. Dupa acel "episod", nu mai exista nicio portita disponibila.

Stirea zilei este ca Steaua a incetat sa mai respire.Nu te poti pune cu Cancerul...

Cu o operatie pe cord deschis, poate, poate...

Si ce te mira atat de tare?! Este exact acelasi scenariu de oscar ca si in sezonul trecut. Echipa a mers bine, proiectul arata foarte bine, primul meci acasa: Motherwell... stadion full atmosfera superba... pe urma totul a revenit la "normal". Exact ca acum.

Eu unul nu stiu ce sa mai zic.Cand vad unde a ajuns echipa noastra imi vine sa-mi smulg parul din cap.De ce trebuie sa sa intample asta la Steaua?De ce?Chiar nimeni nu poate face nimic?Chiar ciobanu asta imputit nu poate fi dat la oparte? Chiar nu exista nici un om capabil in tara asta sa-l scoata din tot ce inseamna Steaua pe incultul asta?Cautati fratilor o solutie,AISS-ul,redactori sau moderatori ai acestui site sau oricare stelist din tara asta care aveti facultati sau iq-ul foarte ridicat,eu unul nu sant atat de destept,recunosc,am doar 11 clase.De vreo cativa ani de zile incercam sa scapam de jigodia asta si nu reusim.CHIAR NU SE POATE  FACE NIMIC?????

Gheorghe Ciobanul a luat masa azi de dimineata impreuna cu MM Stoica la un local din Brasov.

:hmmm::hmmm::hmmm:

Oare de ce am impresia ca o sa vedem un cuplu MM-Petrescu daca nu se rezolva situatia cu Piturca...

Dar este putin probabil din moment ce creditorul nu are lichiditati!!!

UPDATE 12:06 - Victor Piturca Eugen Neagoe, Ovidiu Costesin, Mihai Dima si-au inaintat demisia. Acesta va discuta cu suporterii in citeva minute.

inarmati'va pana in dinti..

Piturcă a demisionat! Neagoe, Costesin si Florin Marin il urmează!

sursa prosport

Aproximativ o suta de suporteri ai Stelei s-au strans, duminica dimineata, la stadionul din Ghencea pentru a-l convinge pe Piturca sa nu renunte la echipa. Ei nu au reusit, iar fostul selectioner si-a prezentat demisia.

Fanii au vrut sa poarte o discutie cu Piturca prin care sa ii ceara sa ramana la echipa. In caz contrar, ei promit ca vor declansa un razboi de proportii pentru eliberarea Stelei din mainile lui Gigi Becali.

Ei nu au reusit sa il convinga pe Piturca sa se razgandeasca, iar acesta si-a dat demisia. Alaturi de Piturca au mai demisionat Ovidiu Costesin, Eugen Neagoe si Mihai Dima.

In urmatoarele zile vor mai demisiona si ceilalti colaboratori ai lui Piturca.

Victor Piturca si-a inceput mandatul la Steaua printr-o discutie cu suporterii, pe care i-a convins la acea vreme sa revina alaturi de echipa.

La nici doua luni distanta, Piturca pleaca din Ghencea tot in urma unei discutii cu fanii.

Fostul selectioner nu a facut deplasarea la Brasov si a fost atacat dur sambata seara de finantatorul Gigi Becali.

Pe langa atacurile la adresa lui Piturca, Becali a anuntat ca va reincepe sa ii interzica pe suporterii care il contesta.

sursa ziare.com

Edited by danimarcu

Prost ca Gigi rar gasesti pe lume...

Exista o singura explicatie pentru comportamentul maimutei.... it must be the ganja(sau ceva echivalent). Rar am vazut om cu atatea probleme daca ma intelegeti.

Cioban imputit , totul mergea prea bine si nu era si numele lui pe tablita...acum vei avea numele sus pe tablita :

George Becali : 25 iunie 1958 - 14 august 2010

Cioban imputit , totul mergea prea bine si nu era si numele lui pe tablita...

Exact, despre asta este vorba. Moare daca nu se face si el cumva remarcat. Face cancer la limba daca nu iese in fata. In rest

Exact, despre asta este vorba. Moare daca nu se face si el cumva remarcat. Face cancer la limba daca nu iese in fata. In rest

Ne-ai omorat cu link-ul asta pe toate thread-urile.

faza cu terenu parerea mea e ca e cam exagerata.. nu cred ca iar fi dat nimeni unui antrenor atatea... si adevaru e ca in Romania numai castigi 50 de mi de euro pe luna asa usor.. dar pana la urma tot vina ciobanului e..

MORI JAVRA!!!PLEACA LA Dinamo!!

faza cu terenu parerea mea e ca e cam exagerata.. nu cred ca iar fi dat nimeni unui antrenor atatea... si adevaru e ca in Romania numai castigi 50 de mi de euro pe luna asa usor.. dar pana la urma tot vina ciobanului e..

Perfect de acord cu tine. Eu cred ca nea piti este unul dintre cei mai buni antrenori din Romania insa... prea multe garantii a cerut de parca ar fi fost marele Mourinho. Personal cred ca acum cel mai potrivit antrenor pentru Steaua ar fi Olaroiu (asta daca ar putea fi adus). In rest... ce sa spun.. ar fi bine daca as mai vedea acea atmosfera de pe Ghencea cu 25.000 de fani in acest an.

Nu e deloc exagerata. Omul pur si simplu cerea niste garantii ca sa-si poata duce munca la bun sfarsit. Daca nu poate prezenta garantii, mai are rost sa continui? Eu zic ca nu. Greseala lui Piturca este ca a venit la Steaua fara sa-si faca un contract cu garantii, clauze si prime de obiectiv. Asa nu ne amagea nici pe noi si nu-si batea joc de munca lui!

o telenovela...iar o sa fim de raasu lumi..iar o sa luam 5 in giulesti.. iar o sa ne bata Dinamo iar o sa ne batem la locu 3 din cauza lui becalii...mai bine am retrograda asa poate ar pleca ciobanuuu ..

o telenovela...iar o sa fim de raasu lumi..iar o sa luam 5 in giulesti.. iar o sa ne bata Dinamo iar o sa ne batem la locu 3 din cauza lui becalii...mai bine am retrograda asa poate ar pleca ciobanuuu ..

Nu conteaza rezultatele in momentul asta, important este sa scapam de cioban.