Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

nu cred ca o sa fie prea curand o licitatie pentru drepturile TV,s'au platit anul trecut peste 100 de milioane pe drepturi ..

Ba da... sezonul viitor expira contractul (daca nu ma insel) si vor fi din nou licitatii.

Prinzi GSP si nu prinzi Digi? :huh:

Ai rabdare pentru ca la anul va avea loc o noua licitatie a drepturilor TV pentru Liga I. Poate nu mai prind tot astia contractul de televizare. :)

Ba da...eu prind Digi. Dar ma refer ca sunt unii care poate nu prind Digi.Eu prind toate canalele de sport inafara de Telesport

Minunea Szekely! Mijlocasul a fost recuperat miraculos!

Victor Piturcă a facut 12 achizitii pană in prezent, iar in scurt timp va putea avea la dispozitie un nou jucator de mare valoare. Janos Szekely s-a recuperat excelent după accidentarea suferită in aprilie si va reveni la antrenamentele echipei in mai putin de o luna

Mijlocasul s-a accidentat pe 1 aprilie, la un antrenament, cand i-a fost afectat meniscul genunchiului drept. La cateva zile distanță, Szekely a fost operat, iar apoi a inceput calvarul recuperarii.

Antrenamente la Bologna

După ce a efectuat o bună parte din recuperare in Romania, Janos a preferat să aleagă clinica Isokinetic din Bologna pentru a finaliza această etapa Mijlocasul mai are de stat intre două si trei saptamani in Italia, după care se va intoarce in tară pentru a se alatura lui Nicoliță si compania. În prezent, fotbalistul a inceput deja să lovească mingea, iar cei care au discutat cu el spun că recuperarea merge mai bine decat se asteptau medicii.

În august, pe teren

Imediat după interventia chirurgicală la care a fost supus in aprilie, pronosticul dat de medici era unul dur: "Vei reveni in octombrie". Ambitia lui Szekely insă a fost maxima iar recuperarea pe care fotbalistul a facut-o a dat roade. După ce se va intoarce in Romania, Janos va mai avea nevoie de aproximativ trei saptamani de antrenamente sub comanda lui Piturcă pentru a putea evolua intr-un meci oficial. Mai mult, medicii din Italia, care l-au consultat in ultima vreme, spun că spre sfarsitul lunii august Szekely va putea să joace chiar un meci intreg.

Refuză orice declaratie

De pe 1 aprilie si pană in prezent, Szekely s-a ferit permanent de presa Dacă inainte era unul dintre cei mai volubili stelisti, mijlocasul s-a inchis ca intr-o cochilie in ultima vreme. A refuzat orice fel de interviu si le-a marturisit apropiatilor ca pană nu se va antrena normal alaturi de colegii de la Steaua, nu vrea să apară deloc in presă cu declaratii.

28 august este data in care Szekely ar putea juca din nou, atunci cand Steaua o va intalni acasă pe Poli Timisoara

Edited by navodarean

E bine ca s-a recuperat rapid , e un jucator bun.

In urma deciziei de azi a managerului general Victor Piturca, FC Steaua Bucuresti anunta ca incepand de joi, 22 iulie, fostele glorii steliste Vasile Aelenei, Lucian Balan, Mihail Majearu, Stefan Sames si Radu Troi vor activa in cadrul corpului tehnic al Centrului de Copii si Juniori al clubului nostru. Toti stelistii le ureaza bun venit!

steauafc.com

E bine ca in sfarsit avem si noi un club normal in care fostii mari jucatori antreneaza juniorii si nu rude ale patronului care nu au o treaba cu antrenoratul.

Edited by razvan28

Ma bucur pentru Szekely,dar mi-e ca-i va fi greu sa mai prinda echipa cu Piturca...Banel e de neclintit.

"Mi-a zis Piturcă: nu vii să vezi echipa? Nu. Dacă eu nu m-am dus nici la stadion să vad echipa deloc... Ba eu sunt patron, da? Da, tata eu o să vin la meci...la Alba Iulia! Vin frumos, stau, mă uit... Nu vreau să vin nici la antrenament. Ce să caut eu? La Steaua s-a construit o echipă puternica La orice meci, chiar si cu o echipă mica imi era frica Acum sunt mai relaxat pentru că avem echipa S-a vazut in amicale. O să fie o etapă nouă in fotbalul romanesc. Va fi o etapă de performanță. Va fi mai mult decat a fost pană acum. Adică urmează trecerea de grupele Ligii Campionilor. Or fi luat ei campionatul, dar au avut toată treaba facută de Steaua si de Rapid. Bravo lor, au luat campionatul, dar vor vedea ei ce va fi de acum incolo.", a declarat Gigi Becali la Sport.ro.

Mi se pare mie sau Gigi a inceput deja sa puna presiune pe noul staff?

Asa a facut si cu Hagi,Lacatus,Dorinel sau Bergodi.

Ma astept dupa al doilea esec consecutiv sa aiba din nou o criza in direct...

tot calculatorul ramane baza..

Si terasa, ca sa nu riscam sa pice netul.

Da...tot la terasa e cel mai bine.

Mai ales daca stii unde sa cauti , preturi bune si servire buna.

Eu de obicei ma duc in centrul vechi , la Cantina Sport Bar...servire foarte buna si preturile cele mai mici din tot centrul vechi (5 lei Tuborg)

Cica la vandut pe toja la un club din grecia pe 500.000 euroi, e in onlinesport stirea.

I-auzi ce zice aici:

Proiectul lui Piti e in pericol!

Razvan Stanca, Alex Pacurar, Novak Martinovic, Gardoș si Latovlevici sunt jucatorii pe care Steaua riscă să-i piardă dacă nu le plateste transferurile. Pe langă acestia, nu trebuie uitat Dorel Stoica, care e si el contestat de Universitatea Craiova, Mititelu urmand să depună o plangere dacă jucatorul va fi folosit in meciul cu "U" Cluj.

Griji mari in Ghencea chiar inainte de debutul in noul sezon. Ca si alte cluburi din Liga I, Steaua se confruntă cu o mare criză de lichidități, iar faptul că nu are bani in momentul de față pune in pericol proiectul revolutionar inceput de Piturca Steaua riscă să-i piardă pe Stanca, Pacurar, Martinovic, Gardoș si Latovlevici, jucatori pentru care nu s-au achitat transferurile.

Au cerut ajutorul lui Dragomir

ProSport a aflat ca in disperare de cauza stelistii i-au cerut ajutorul lui Dumitru Dragomir de a interveni pe langă cei de la DigiSport pentru a-i plati Stelei in avans a doua rată din drepturile TV care, in mod normal, se acordă in primele luni ale anului viitor! De ce? E clar că stelistii sunt presati de cluburile de la care au luat jucatorii pentru a le fi platiti fotbalistii cedati. Cei de la Pandurii vor discuta azi cu roș-albastrii despre acest lucru. Stanca, Martinovic si Pacurar nu au fost incă inscrisi la Liga "Probabil vom ajunge la o solutie cu Piturca pentru că e om de cuvant. Dacă nu ne dau bani, ne-a zis că ne va ceda câțiva jucatori de care nu mai are nevoie. Vrea să-l ia pe Stanca definitiv, si nu sub formă de imprumut", a spus un oficial al gruparii din Tg. Jiu.

Gigi n-a dat banii pentru Latovlevici

Latovlevici e o altă problema Gigi Becali a incercat să tragă de timp cand a declarat că a achitat transferul fundasului stanga. ProSport a scris că sambată era ultima zi pentru roș-albastri să trimită banii. Nu au facut-o, dar, totusi, Timisoara a acceptat incă un nou termen deoarece la randul ei are mare nevoie de bani. Culmea e ca desi nu au platit pentru Latovlevici, stelistii sunt foarte aproape de a-l lua pe Bonfim, cu care s-ar putea intelege chiar azi!

Gardoș poate ajunge la Panathinaikos

Iar bomba care ticaie sub tot proiectul Stelei e legată de Gardos Desi fundasul central a fost legitimat de Steaua, totusi, acestia l-ar putea pierde dacă in termen de maximum 60 de zile nu vor achita toată suma de transfer, se pare in valoare de 150.000 de euro. Concordia Chiajna a primit doar un avans, dar se bazează pe clauza stipulată in contractul cu Steaua, in caz contrar roș-albastrii neputandu-l folosi pe "noul Goian". Interesant e că impresarul jucatorului amenință că il ia de la Steaua si il va duce la Panathinaikos Atena, de unde are o ofertă mai avantajoasă!

1,6 milioane de euro le-ar trebui stelistilor pentru a acoperi gaurile din perioada de transferuri

5 septembrie este data pană la care se mai pot efectua transferuri in Liga I

Edited by y-jam

Cica la vandut pe toja la un club din grecia pe 500.000 euroi, e in onlinesport stirea.

Da. Toja la Aris Salonic. Urmeaza sa ajunga in cateva ore in Grecia si va semna.

nici nu stiu daca sa cred ce scrie in prosport. dar daca e adevarat..e foarte trist. chiar nu stiu pe cine sa cred. ciobanul e sigur pe el de transferuri, in cazul fiecarui jucator urla ca l-a cumparat, ca e al Stelei, si in fiecare zi mai apare cate o stire din care aflam ca nu s-au platit banii pe nu stiu care jucator.

drum bun toja, sunt destule cluburi in grecia.

Du-te invartindu-te Toja...

Pai altfel nu stie, decat invartindu-se :))

:yeahh: In sfarsit am scapat de una dintre catastrofele de la echipa, mai ramane Banel.

Edited by pcsbb

Nu, nu , nu :(

Pai altfel nu stie, decat invartindu-se :))

:yeahh: In sfarsit am scapat de una dintre catastrofele de la echipa, mai ramane Banel.

I-ai uitat pe Dodel si pe Plesan....

"Mi-a zis Piturcă: nu vii să vezi echipa? Nu. Dacă eu nu m-am dus nici la stadion să vad echipa deloc... Ba eu sunt patron, da? Da, tata eu o să vin la meci...la Alba Iulia! Vin frumos, stau, mă uit... Nu vreau să vin nici la antrenament. Ce să caut eu? La Steaua s-a construit o echipă puternica La orice meci, chiar si cu o echipă mica imi era frica Acum sunt mai relaxat pentru că avem echipa S-a vazut in amicale. O să fie o etapă nouă in fotbalul romanesc. Va fi o etapă de performanță. Va fi mai mult decat a fost pană acum. Adică urmează trecerea de grupele Ligii Campionilor. Or fi luat ei campionatul, dar au avut toată treaba facută de Steaua si de Rapid. Bravo lor, au luat campionatul, dar vor vedea ei ce va fi de acum incolo.", a declarat Gigi Becali la Sport.ro.

Mi se pare mie sau Gigi a inceput deja sa puna presiune pe noul staff?

Asa a facut si cu Hagi,Lacatus,Dorinel sau Bergodi.

Ma astept dupa al doilea esec consecutiv sa aiba din nou o criza in direct...

ciudat...am un deja vu :wall: omu` e nebun irecuperabil si nu nebun gen "ba dorele nu esti sanatos la cap"...nebun adica NEBUN

Edited by Lays

Steaua a inregistrat la OSIM sloganul "Trup si suflet pentru culori". Saracul Bobby Durbac de ani de zile se chinuie sa repare ce distruge ciobanul. Oricum e un lucru bun.

Totusi ar trebui ca cineva sa le traduca lui Argaseala si Jiji ce inseamna sloganul asta.

Edited by pcsbb

E bine ca s-a inregistrat , este cel mai cunoscut slogan al nostru si practic sloganul clubului

Bobby Durbac e unul din angajatii buni ai Stelei...nu ca Argaseala sau Ghirghisor , catelusii nu nea Jiji

Nu se poate,nu imi vine sa cred.Pai ce-o sa zica Virgil Becali?... :D

stirea cu tjoa a fost data si pe sport.ro , zic eu ca, Steaua castiga bine la afacerea asta ,mie imi pare rau pt Dayro , era jucator bun , numa ca avea iesirile lui

Du-te Toja,du-teeeeeee!...

Unul dintre cei mai penibili jucatori din istoria Stelei!

Pleaca Toja ? Ce trist..cluburile din Bucuresti o sa fie mai goale.Nu a facut nimic la Steaua de cand a venit , deci chiar nimic.Un gol decisiv sau ceva , nimic...pur si simplu nimic .

Pleaca Toja ? Ce trist..cluburile din Bucuresti o sa fie mai goale.Nu a facut nimic la Steaua de cand a venit , deci chiar nimic.Un gol decisiv sau ceva , nimic...pur si simplu nimic .

Din cate-mi amintesc ne-a scos un punct cu Sherifii in returul Europa League :)) si atat.