Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Pfoaaa,mi-ai stricat ziua cu stirea asta - mai bine nu-mi spuneai !

Asa m-am suparat incat trebuie sa iau pastile....cand ma gandesc la saracu`Mutu de unde o sa dea el atatia bani,nici pofta de mancare nu mai am.

Solutii sunt destule!

Una ar fi sa punem in practica ideea lui Borcea,sa faca toti romanii cheta si sa plateasca datoria;

Dar mai bine ar fi ca pensionarii si bugetarii sa mai faca un efort si sa mai renunte la 10% din venit!

E "briliantul",ce naiba!...

si, dupa cum banuiam, Steaua este antrenata de marele, genialul, galacticul extraterestru Leeeeeeeeeeeeeeeooooooooooooooooooooooooo Strizu.

si, dupa cum banuiam, Steaua este antrenata de marele, genialul, galacticul extraterestru Leeeeeeeeeeeeeeeooooooooooooooooooooooooo Strizu.

asta e ma noul guardiola din Ghencea?

Multumim Piti!Nu te de duce!

O sa spulberam tot cu Strizu ! Nu am mai fost niciodata atat de fericit..Doamne ce antrenor bun avem

De ce Piti il tine in tensiune pe Becali, de unde face rost Gigi de bani, de ce Argaseală a fost pus in dificultate si cum a ajuns chiar si Ienei să-l scoată din sarite pe Piturcă

La Steaua, evenimentele ultimelor zile sunt demne de scenariul unui film thriller. Oamenii din club, jucatorii, apropiatii lui Victor Piturcă si ai lui Gigi Becali descriu tabloul cit mai exact al situatiei care este in acest moment in Ghencea.

Dialog socant cu Argaseală

Stilul lui Piturca de a lucra numai din umbră pină va deveni oficial antrenor, i-a bagat in ceață pe toti cei din club. Inclusiv pe Valeriu Argaseala cu care a avut o convorbire telefonică halucinanta cu două zile inainte de reunire.

Argaseală: "Piti, te-am sunat să lamurim problema fratilor Karamian, că baietii mă tot sună si nu stiu ce să le spun".

Piturcă: "Adica"

Argaseală: "Ce le zic? Ai nevoie de ei? Dacă da, le spun că vor ramine. Dacă nu, sunt liberi să plece".

Piturcă: "Din punctul meu de vedere, mie nu-mi trebuie, n-am nevoie de ei. Dar dacă nu vin eu antrenor si luati pe altcineva si el are nevoie de ei, ce faceti?!".

A fost momentul in care Argaseală a ramas blocat si le-a marturisit apropiatilor că nici nu stie ce să mai facă la club, atit de vag si de imprevizibil lucrează Piti!

Alba-neagra si cu reunirea

Argaseală a fost pus in dificultate si ieri, atunci cind a fost tentat să reprogrameze reunirea auzind că Piturcă si oamenii sai nu mai vin la primul antrenament al verii. "Mai bine nu mai chemam jucatorii la stadion, că vine presa si ne facem de ris că nu avem antrenor" a fost motivatia presedintelui, insă a fost intors din drum, iar la prinz a fost sunat chiar de Piti: "Nu se anulează nici o reunire, ramine stabilit pentru ora 18:00". Argaseală s-a conformat, după care a ridicat interdictia pentru mass-media la antrenament.

Intransigent si față de colaboratori

Duminică seara, ex-selectionerul si-a anuntat oamenii să nu mai vină luni la reunire, deoarece Gigi n-a platit salariile jucatorilor. Unul dintre ei a incercat să-l induplece: "Stai, mă Piti, că nu e problemă dacă intirzie banii 3-4 zile, hai să mergem la antrenament!". Replica a fost taioasă: "Eu nu fac niciodată compromisuri!".

Suparat pe nea Imi

Cea mai bună dovadă că nu acceptă scurgeri de informatii catre presă e faptul că ieri Piturcă a luat foc cind a vazut că Emeric Ienei a dezvaluit decizia sa de a nu veni la reunire. "S-a suparat si pe nea Imi că tot vorbeste cu presa si lui nu-i plac astea. A zis că nu-l mai anunță nimic pe Ienei decit cind e totul oficial", a dezvaluit o persoană importantă din club.

I-a bagat pe toti in ceață

Modul alunecos in care a lucrat in ultima perioada fară să anunte exact ce mutari face, i-a bulversat pe oamenii din club, inclusiv pe Gigi Becali. Au fost zile in care nici macar nu le-a raspuns la telefon pentru a fi rezolvate probleme importante. Chiar si la transferul lui Todorov, l-a sunat pe Argaseală cu doar citeva ore inaintea vizitei medicale: "Vezi că am luat un jucator, să meargă doctorul cu el la vizita medicală!".

Face instructie cu Gigi

Toată lumea s-a intrebat de ce Piti continuă să lucreze, chiar si din umbra pentru Steaua, din moment ce a renuntat să vină si la reunire si tot amenință că "dacă Gigi nu se tine de cuvint, nu semnez". Dezvaluie unul dintre cei mai apropiati oameni ai sai: "Într-o primă fază am crezut si eu că e prea rigid, că prea totul e alb sau negru la el, insă am aflat de ce e inflexibil in privinta banilor. Vrea să-i forteze mina lui Becali să facă rost de bani acum pentru a nu mai fi probleme in restul sezonului. ConditIonind venirea la antrenamente de suma de bani, l-a determinat pe Gigi să ia chiar in serios problema banilor si să nu mai taraganeze, ca altă dată".

Banii vin miine sau poimiine

Și totusi, de unde face rost patronul de bani? Nu din vinzarea unor terenuri sau din cedarea unui jucator in Arabia Saudita ci dintr-un imprumut extern, realizat prin intermediul unor asociati de-ai sai. Creditul, a carui valoare se invirte in jurul sumei de 10 milioane de euro, urmează să fie aprobat azi sau cel tirziu miine, astfel că problema financiară va fi rezolvată in această saptamina

Planul i-a iesit la fix

În loc de concluzie, tot o declaratie din club, care spune totul: "Piturcă a jucat tare in relatia cu Gigi, insă si-a ales colaboratorii in liniste, si-a amanetat fotbalistii pe care vrea să-i aduca a si perfectat transferurile, ba chiar intentionase să schimbe si locul cantonamentelor, si a asteptat doar semnalul lui Becali că au venit banii. Știa de la inceput că vor veni, insă a ales să joace dur si i-a iesit planul la fix. Va pleca in cantonament cu banii in cont pentru salarii, pentru transferuri si pentru bugetul pentru sezonul urmator".

"Piturcă s-a luat de mine zilele trecute că iarăși m-a vazut vorbind pe la televizor. Nu mai vreau să dau nici o informatie, că n-am chef să mă cert cu el, dar el va fi sigur antrenorul Stelei"

Gigi Becali, patron Steaua

39 de zile au trecut de la prima discutie Becali - Piturca in care s-a stabilit că fostul selectioner va prelua banca tehnică a Stelei

Ce le mai stiu astia de la Prosport,zici ca au angajat mediumi la redactie!

Sa-i dea oare teapa voievodului Jiji, sa-l tina pana in ultimul moment si sa nu vina, ce m-as bucura sa fie asa. :clap:

Edited by pcsbb

Sa-i dea oare teapa voievodului Jiji, sa-l tina pana in ultimul moment si sa nu vina, ce m-as bucura sa fie asa. :clap:

Pai nu iti dai seama cat de tare ar fi aceasta miscare? Ca ciobanu' a facut deja un transfer, sau doua (nu cunosc cu exactitate deoarece, sincer, putin imi pasa). Iar aceste transferuri s-au facut pe contracte, adica... ciobanu' trebuie sa scoata bani pentru a plati aceste contracte, iar contractele astea s-au facut la cererea lui Piti. Iti dai seama in ce hal va face cioby daca Piti il refuza? Doamneeeeeee, incep sa visez frumos. Vreau sa vad sange, teroare... muci.

PITI, NU VENI!!! (sau daca totusi ai de gand sa iti faci aparitia printre noi, lasa-l macar pe nea Imi sa se odihneasca in liniste la Oradea)

Asta-i un vis, ce din pacate nu se poate realiza. In primul rand, ciobanul nu e chiar asa de prost sa cumpere jucatori doar pentru ca altfel nu vine Piti la Steaua. Defapt nici nu i-a cumparat, Todorov ala cel putin a venit gratis. Deci, de ce ar lua un jucator gratis, si bulgar pe deasupra, cand Piturca i-a cerut bani ca sa cumpere jucatori + ca din cate stim lui Piti ii plac jucatorii romani?! Cred ca cineva l-a recomandat pe Todorov fiindca l-a vazut pe iutub, probabil maestrul [email protected]

Defapt nici nu i-a cumparat, Todorov ala cel putin a venit gratis. Deci, de ce ar lua un jucator gratis, si bulgar pe deasupra, cand Piturca i-a cerut bani ca sa cumpere jucatori + ca din cate stim lui Piti ii plac jucatorii romani?! Cred ca cineva l-a recomandat pe Todorov fiindca l-a vazut pe iutub, probabil maestrul [email protected]

Asa este. Dar iti dai seama ca Todorov nu a venit la Steaua pe un chil de castraveti, sau pe o punga de seminte. Bine, daca stam un pic sa ne gandim (nu ca pana acum nu ne-am fi gandit), fotbalistii bulgari chiar joaca pe o punga de seminte in campionatul lor. Asa ca orice alt campionat de fotbal din Europa (mai ales din fosta URSS), este mai mult decat binevenit pentru ei. Daca la ei isi primeau o doar punga de seminte ca salariu anual, la noi isi primesc aceeasi punga de seminte, plus o Mastika (bautura lor traditionala) ca prima de evitare a retrogradarii. Deci, e ceva... o mare realizare pentru fotbalistul bulgar.

Nu stiu in schimb cum s-a realizat transferul lui Dorel Stoica... (cel mai probabil, pe un chil de praz)

ultima petarda marca Steaua..florentin Petre la noi!:| asa ar vrea pitzi, ca piticu sa isi incheie cariera la Steaua

ultima petarda marca Steaua..florentin Petre la noi!:| asa ar vrea pitzi, ca piticu sa isi incheie cariera la Steaua

Ultima petarda marca "presa" poate.Mai mult ca sigur, Petre nu va juca niciodata in Ghencea.

Daa,dupa karamyeni,doar de Petre mai avem nevoie.

Eu bag mana in foc ca Florentin Petre nu vine la Steaua.

Pai poate sa joace la Buzau :D

Dar nu in tricoul Stelei. :D

Eu il vreau pe Claudiu Niculescu.

Fl. Petre ar fi ultimul care ne-ar mai lipsi...Nu cred ca vine,cel putin sper sa nu vina...Cred ca e mai mult o prostie din presa...

Cornel Dinu nu vine la noi in staf?Si bulibasa Lucescu pentru imagine?

Borcea noul manager general al Stelei :D

Asta ar mai trebui sa avem...:))

Eu cred ca e o vrajeala. Nu cred ca nu l-ar lua Jiji, ci ca nu ar veni ala la noi...

News marca gesepeee:

Se fac abonamente

Desi Gigi Becali amenintase că incepind din sezonul viitor nu vor mai fi emise abonamente, Piturcă a schimbat si această decizie. Steaua va pune in vinzare, la inceputul lunii viitoare, abonamente pentru suporteri in toate zonele stadionului, pretul acestora urmind să fie stabilit in zilele urmatoare.

S-a intilnit cu suporterii

Piturcă a rezolvat ieri si o altă problema S-a intilnit cu reprezentantii suporterilor de la Peluza Nord, carora le-a solicitat să renunte la toate protestele impotriva lui Gigi Becali si să incurajeze neconditionat echipa.

:blink: