Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Se bate campii prin presa despre jucatori si antrenori doar doar o intelege si poporul asta ca de asta Steaua nu mai este Steaua: lipseau Piturca, Zicul si Printul.

Cu Zicu si printul clar luam campionatul...ne vom detasa la 120 puncte de echipa de pe locul 2 cu 2 etape de la inceperea campionatului...in ultima etapa deja vom fi campionii editiei viitoare :D

Edited by razvan28

Ontopic : cica ar fi niste tratative intre Steaua si ghici cine...Dinamo. Un schimb Tanase+Stancu (Plesan in varianta agreata de ciobans) si Cristea Adrian+Zicu.

Daca ii mai luam pe Alexa si Marius Constantin ne-am scos. Traiasca nea' Gigi si famiglia lui !

Asta mi se pare o imensa tampenie cacata de mintea unui imens imbecil. Macar pentru ca e clar ca Becali nu l-ar da pe Stancu in acest moment (decat afara si pe multi bani).

Daca vine Piturca antrenor din vara si se adevereste ce scrie presa despre planul de aducere in stafful technic si administrativ a fostilor componenti din "Steaua 86-89" inseamna ca lupta impotriva ciobanul e incheiata. Sincer nu cred ca se mai poate continua protestul impotriva creditorul George Becali. Din ce motive?

Presa ar scrie despre noi (ma refer aici la contestatari) ca intradevar suntem huligani, vrem dezbinarea Stelei, ca suntem pusi doar pe scandal, drogati, aurolaci, etc, - stiti voi presa :sick:

In al doilea rand cum ar putea interpreta noi venitii continuarea protestului? Sau cum s-ar simti? Oare am sterge cu istoria si valoriile noastre pe jos?

Cert e ca planul vehiculat in presa - in caz ca va deveni realitate - ne va lovi drept in figura, vom fi facuti KO.

In legatura cu acest plan, sper sa esueze. Sa nu vina nici Piturca, nici un fost stelist macar.

Suntem atat de aproape de izbanda, sa curatim Ghencea de familia Becali, dar toata lupta se poate termina in vara.

Eu personal, ma simt ciudat, doar cand ma gandesc la ideea ca un fost jucator emblematic al Stelei ar putea accepta sa munceasca pt Becali. Nu am nimic personal cu Becali, adica nu ii doresc nici un necaz, sa traiasca vesnic, dar ce imi doresc e sa plece si sa accepte ca nu e capabil sa conduca Steaua inapoi spre glorie. Ne ingropam in anonimat. Daca ar vinde l-as respecta. Daca ar vinde ar fi un om intelept pt mine, deoarece si-ar da seama de greselile manageriale facute.

In orice caz imi doresc ca planul lui Becali sa dea gres. Ar fi mai bine pt Steaua.

Daca Ienei, Stoica, Piturca, Hagi, Majearu sau orice alt fost jucator emblematic pt Steaua ar accepta oferta lui Becali, inseamna ca eu nu am inteles nimic din fenomenul Steaua.

p.s scuze pt greselile gramaticale sau de exprimare.

de ce nu intelegeti ca nu o sa vina. E doar o noua campanie de presa pentru spalarea unor creieree.

Sincer nici io nu cred ca va veni..Piturca stie cu cine va avea de lucru.In plus are oferte din strainatate si sigur nu ar prefera o echipa de locul 3-5 in Romania in detrimentul unei echipe cu care sa faca performanta.

Ienei spune ca, in ciuda divergentelor avute cu Gigi Becali, ar accepta o oferta venita de la clubul din Ghencea

Steaua este la un pas de a rata actualul sezon, insa Becali promite ca va schimba fata echipei din sezonul viitor.

Prima tinta a patronului din Ghencea este Victor Pituca, insa daca va accepta oferta, fostul selectioner vrea sa aduca marile glorii ale Stelei la club. In acest fel, relatia dintre suporteri si conducere s-ar mai imbunatati.

Ienei ar urma sa ocupe functia de presedinte de onoare, si in ciuda divegentelor avute de-a lungul timpului cu Gigi Becali spune ca ar accepta oferta, cu cateva conditii.

"Este o idee buna a lui Piturca. Sunt la o varsta destul de mare, dar am vigoare", a fost prima reactie a lui Ienei la Sport.ro.

"Nu am avut conflicte cu Gigi Becali. Bine, doar in ziare si la televiziune. Eu am incercat sa il maturizez un pic in ceea ce priveste fotbalul si el a crezut ca il atac. Eu ii spuneam o strategie pe care trebuia sa o faca Steaua, dar nu am facut-o."

"Mi-a telefonat in timp ce era intr-o conferinta de presa si mi-a propus postul de director tehnic. Am refuzat. Sa nu credeti ca ma apreciez prea mult, dar pot sa lucrez cu oricine. Chiar si cu Gigi Becali. Dar el trebuie sa se plieze pe o regula de bun-simt, dar nu una impusa de mine, ci una a vietii, una normala., a declarat Ienei la Sport Total FM.

Inainte de a accepta oferta lui Becali, Emeric Ienei a fost declarat membru de onoare al AISS, asociatia suporterilor ros-albastrii.

Edited by KuzMaN

Se zvonea si ca daca va semna Piturca il va lua in stafful tehnic pe Majearu si mai e posibil ca si Tudorel Stoica sa revina in Ghencea alaturi de alte legende. Totusi revenirea acestor legende in Ghencea tine de venirea lui Piti ca antrenor.

CFR a luat campionatul.

CFR a luat campionatul.

Cam da.

Cam aiurea.... preferam sa ia Urziceni campionatul. Timisoara s-a impiedicat... tare mi-e ca terminam pe 2 si isi umple ciobanul buzunarele. Daca Lacatus castiga azi impotriva Stelei si Urziceni bate gloria, locurile 2 si 3 sunt ocupate de Urziceni si Vaslui, apoi Timisoara pe 4.

Sper ca Fc Steaua sa termine pe 5 sau 6. Daca Fc Steaua pierde ultimele 3 meciuri iar spurcatii le castiga, vom termina pe 6.

5, 6. tot aia e...

Sper sa se impiedice Fc Steaua si sa nu mai castige niciun meci.

tare mi-e ca terminam pe 2 si isi umple ciobanul buzunarele.

Nu are cum sa isi umple buzunarele daca terminam pe 2 pentru ca nu mai suntem cap de serie.

Edited by RobYnho

Cred ca nu mai e cazul sa ne temem ca termina Steaua pe doi. Banii din Sampons Lig sunt la adapost de labele bekkaliene.

Pe naiba. Au castigat pentru ca nu a jucat nimic Craiova! Aveti ceva cu blaturile voi...

Si ma bucur ca s-a intamplat asa. Sa fie titlul castigat de alta echipa ca sa nu castige ciobanu' banii.

Vream sa ia oricine campionatul,Timisoara,Urziceni,doar CFR nu...Dar se pare ca jocurile erau de mult facute pentru ei...

daca faci analiza corecta a partidei o sa vezi ca a fost un blat mare cat casa poporului...

legat de Steaua, nici nu avea sanse sa i-a campionatul anul asta...

Edited by danielac

Vream sa ia oricine campionatul,Timisoara,Urziceni,doar CFR nu...Dar se pare ca jocurile erau de mult facute pentru ei...

Vroiam sa ia oricine campionatul (in ordinea preferintelor: Vaslui, ... Rapid, Dinamo) doar Becali nu. Treaba e buna. Si, dupa cum spune taratura ca vrea sa castige Urziceniul, ca mai ia el niste bani, atunci nici Urziceniul nu vreau sa castige.

Kapetanos rateaza ultima etapa din Liga I! Pleaca la nationala pentru stagiul din Elvetia!

Selectionerul Greciei, Otto Rehaggel, a anuntat lotul de 25 de jucatori care vor lua parte la stagiul de pregatire pe care elenii il vor efectua in Elvetia intre 21 mai si 2 iunie inaintea participarii la Campionatul Mondial.

Golgeterul Stelei, Pantelis Kapetanos, se numara printre fotbalistii convocati si nu va putea evolua pentru ros-albastri in ultima etapa din actualul sezon, contra lui International Curtea de Arges.

gsp

. Nu am nimic personal cu Becali, adica nu ii doresc nici un necaz, sa traiasca vesnic, dar ce imi doresc e sa plece si sa accepte ca nu e capabil sa conduca Steaua inapoi spre glorie.

Tu probabil esti dus la biserica, esti mai iertator de felul tau... Eu ii doresc lui Jiji sa traiasca fericit 100 de ani de-acum incolo... la doi metri sub pamant insa!

Edited by Bogdan

1.1 Mesajele scrise pe forum trebuie sa aiba litera (fontul) normala a forumului (Verdana), de culoare neagra, fara bold sau alte formatari de text sau culori. Insa, puteti accentua unele cuvinte ale mesajului vostru prin formatari precum bold, culori, font mai mare (maxim marimea 6), CAPS LOCK etc. cu conditia ca aceste accentuari sa nu depaseasca 30% din totalul mesajului. (Procentajul se calculeaza in functie de randurile mesajului) Mesajele pot contine "smiley-uri","stegulete" si "bannere" specifice site-ului dar nu mai mult de 5. Nu se accepta limbajul gen MiRC.(ex: tz, sh, d, ca)

Finantatorul Stelei, Gigi Becali, a intrat in topul celor mai controversati zece patroni sau presedinti de club ai lumii stabilit de site-ul goal.com, alaturi de personalitati ca Arkan, Maurizio Zamparini, Jesus Gil sau Silvio Berlusconi

"A facut bani printr-o intelegere controversata de terenuri cu Armata romana si a achizitionat 51 la suta din Steaua in 2003. Este binecunoscut pentru parerile lui controversate si declaratii, dar si pentru incursiunile lui stangace in politica nationala si continentala."

"A fost acuzat de rasism, homofobie, xenofobie, antisemitism, rapire si violenta de cand a devenit patronul clubului si crede ca in spatele ascensiunii clubului CFR Cluj se afla masonii unguri. Este cunoscut si pentru ca a comandat o pictura cu "Cina cea de taina" cu el in locul lui Iisus Hristos si 11 jucatori ai Stelei si un antrenor pe post de discipoli. L-a demis pe antrenorul precedent, Cristiano Bergodi, pentru ca a refuzat sa-l lase in vestiar la pauza meciului cu Serif din Liga Europa", noteaza site-ul goal.com.

In topul intocmit de sursa citata mai apar Louis Nicollin (Montpellier), Arkan (FK Obilic), Maurizio Zamparini (Palermo), Dmitry Pieterman - (Racing Santander/Deportivo Alaves), Thaksin Shinawatra (Manchester City), Manuel Ruiz de Lopera (Real Betis), Luciano Gaucci (Perugia), Jesus Gil (Atletico Madrid), Silvio Berlusconi (AC Milan),

Kapetanos rateaza ultima etapa din Liga I! Pleaca la nationala pentru stagiul din Elvetia!

Selectionerul Greciei, Otto Rehaggel, a anuntat lotul de 25 de jucatori care vor lua parte la stagiul de pregatire pe care elenii il vor efectua in Elvetia intre 21 mai si 2 iunie inaintea participarii la Campionatul Mondial.

Golgeterul Stelei, Pantelis Kapetanos, se numara printre fotbalistii convocati si nu va putea evolua pentru ros-albastri in ultima etapa din actualul sezon, contra lui International Curtea de Arges.

gsp

Inca o dovada de lipsa de profesionalism in conducerea Stelei. Kapetanos este platit de Steaua, nu de Grecia.

Daca nu te prezinti la nationala cand esti convocat, risti sa fii suspendat. Nu stau treburile chiar asa. Echipele nationale au intaietate.