Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Relax, eu am urmarit traseul fetelor la turneele finale. In forta pana prin sferturi sau semi finale si acolo facem un meci prost si o luam pe cocoasa. Mentalitatea romanilor cand se cred prea buni.

La fel si la olchim. Fac totul vraiste in ambele grupe din sampions ligue hambalistic si pierd in semifinale...

Nu inteleg de ce avem mentalitatea asta. Chiar daca asa a fost pana acum, asta nu inseamna ca nu vom reusi de-acum incolo. Daca nu ma insel am ajuns si in finala, deci se poate. Daca plecam la drum cu ideea ca vom fi invinsi, cu siguranta nu mai e nimic de facut.

Relax, eu am urmarit traseul fetelor la turneele finale. In forta pana prin sferturi sau semi finale si acolo facem un meci prost si o luam pe cocoasa. Mentalitatea romanilor cand se cred prea buni.

La fel si la olchim. Fac totul vraiste in ambele grupe din sampions ligue hambalistic si pierd in semifinale...

Nu te-ai gandit niciodata ca poate acolo au intalnit pur si simplu adversare mai bune?

@Mihai Somanescu sunt Valcean si am urmarit handbal-ul feminin (oltchim si nationala). Asa s-a intamplat mereu. Finala respectiva, pierduta contra rusiei a fost doar o intamplare.

Eu chiar le doresc fetelor sa castige cel putin o medalie. Si ma enervez ca ne impidicam de noi, nu de adversare. Gresim extrem de mult in meciurile decisive si pierdem.

@yang am intalnit adversari mai slabi pe care in meciul direct din grupa sau in turneele de pregatire le faceam praf...

Chiar imi doresc asta. SI nu numai nationalei..

Evident si tie. :D

Becali i-a recuperat mașina lui Stoichiță cu ajutorul unor rude din Constanța!

"Am reușit să ii recuperez mașina lui Stoichiță. Am vorbit cu niște nepoți pe care ii am eu la Constanța. Ei, la rândul, lor au luat legătura cu hoții și aceștia au adus mașina intr-un loc din Constanța de unde a fost recuperată de nepoții mei. Acum plec la Bruxelles și imi este frică să nu mă aresteze ăștia pentru că am recuperat mașina",a declarat Becali, conform www.sport.ro

Piți merge la Craiova? Cine va fi sfătuitorul lui Becali?

"Cu Pițurcă nu am vorbit dacă se duce sau nu la Craiova. Am discutat cu el cu 2 zile inaintea meciului cu Universitatea și i-am spus să facă strategia inversă la Craiova. Dacă o să fie antrenorul Craiovei, nu o să mai pot să il rog să facă treaba asta fără bani", spune Becali.

Sunt curios daca autoritatile se vor autosesiza. Asta, desi e anchetat, inca are contacte cu lumea criminala. CE PLM?!

@yang am intalnit adversari mai slabi pe care in meciul direct din grupa sau in turneele de pregatire le faceam praf...

Asa cum au fost adversari mai buni pe care i-am invins...

Sunt curios daca autoritatile se vor autosesiza. Asta, desi e anchetat, inca are contacte cu lumea criminala. CE PLM?!

Adriane, eu ce mortzii ma-sii urlam acilea? http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/10119

Pai bineinteles ca se vor autosesiza autoritatile, asa cum fac de obicei, si inca un caz penal va fi dus la bun sfarsit, in numele democratiei si statului de drept. Bine ca justitia isi face si ea treaba in tara asta, ca altfel nu stiu ce-am fi facut.

Deci stati linistiti ca Becali va fi judecat ca la carte, eventual condamnat. Ori se aplica ¨greseala recunoscuta este pe jumatate iertata¨.

Total, dar total de acord cu tine...din pacate

Din pacate cam asa a fost...Sper sa fie acum altfel...Sa vedem ce fac si cu Norvegia.

Pana la urma stiti sigur la ce ora e meciul?

Campionatul Mondial de handbal feminin: Romania - Tunisia, transmis in direct pe TVR1, ora 15:10.

Edited by KERATOCONUS

"După victoriile cu FC Vaslui și Universitatea Craiova sper ca publicul să fie stelist, să-și incurajeze și să-și iubească echipa, asta ar trebui să fie cea mai importantă reacție a suporterilor" Stoichita

Pentru limbi, daca nu-l iubesti pe marele patron nu iubesti Steaua. E asa mandru de el ca a castigat 2 meciuri de parca a luat campionatul. Plus ca au fost 2 meciuri in care echipa a jucat mediocru. Noroc cu Szekely..

Edited by Alexander

Asa-i,mai mult noroc cu Szekely si Kapetanos,ca echipa tot n-a jucat stralucit...

Stoichita=sluga lui Jiji. Amandoi=eject !

Doamne ajutaa!

Inca o victorie pentru Romania la handbal feminin, cu Tunisia! Bravo, fetelor!