Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

S-au scos video-urile cu oierul omorat in mai multe feluri de pe youtube.

Au fost scoase unele...

Italianul [Cristiano Bergodi, n.m.] a recunoscut și că a fost ofertat de Dinamo, mărturisind că ar fi refuzat propunerea "cîinilor" oricum de dragul fanilor steliști:

"Cu Dinamo a fost ceva după ce a plecat Bonetti, dar nu s-a materializat nimic. Știu care este rivalitatea dintre Steaua și Dinamo, e ca și cum ai pleca de la Lazio la Roma. Mi-ar fi fost greu să mă duc in Ștefan cel Mare, mai ales că fanii steliști m-au iubit".

Suporterii interzisi : "Jiji Becali sa ne suga" ! :D

Gigi Becali poate vota si fara buletin.

Gigi Becali poate face poze HD cu nokia 3310.

g**i b****i poate suge plua cu gura inchisa.

Pai doar asta a mai ramas...

Erau mai multe.

Pe site-ul asta www.jetueunami.com au fost facute filmuletele alea. 

Doar să nu stingeți lumina!

Cum a fost rezolvată problema suporterilor interziși care-și luau bilete online și intrau totuși la meciurile Stelei? A fost tăiat internetul! Genială idee! Pe același principiu, ca să evite să mai aducă jucători de pe DVD‘uri, Becali ar putea interzice, de exemplu, televizoarele. Dacă nu te mai uiți, nici nu poți să vezi rebuturi, nu? Ca să fim 100% siguri, aș tăia totuși și radioul, cine știe ce mai aude Virgil pe acolo. Mai rămân totuși câteva probleme, dar in lumina noii strategii manageriale se intrevăd și soluțiile. Doar să nu stingeți lumina!

Dincolo de tragicomicul situației, remarc cu plăcere că există totuși in Ghencea și un alt tip de angajat decât cel servil, incompetent sau pur și simplu rudă a patronului. Am avut de-a lungul timpului contre cu Basarab Panduru, dar asta nu mă impiedică să-i remarc in primul rând coloana vertebrală intr-un moment in care la Steaua ea lipsește tot mai mult. Cel care s-a remarcat in trecut făcând bou mondial un ziarist după ce pierduse cu 1-8 cu Steaua este acum paradoxal oaza de normalitate, cu un discurs direct, la un club din ce in ce mai nebun. Poate și speranța steliștilor că totuși lucrurile se pot indrepta, deși nu pare: cu coloana vertebrală e greu de tot.

Sursa: Blogurile ProSport (Lucian Lipovan)

Stoichita: "Nu e un capat de tara daca Steaua pierde cu Vaslui"

Da' cine a spus asta?!?!

Nu e un capat de tara nici daca pierdem cu Tricolorul Breaza, Electrosid Titu sau Clinceni...

Stai tu linistit acolo...

:ce_oameni:

Cristiano Bergodi despre suporteri:"Imi aduc aminte ca erau 18.000 de fani cand eram eu, iar acum am vazut ca vin 2.000 de spectatori. E incredibil ce s-a intamplat".

Cristiano Bergodi despre Stoichita:"Proiectul jucatorilor tineri s-a dus. In doua luni, Cupa Romaniei si Europa League, doua obiective care mie mi s-au impus, s-au dus si ele! M-a surprins ca, la nici zece minute dupa meciul cu Sheriff Tiraspol, el vorbea despre mine. Peste cateva ore a fost numit antrenor, iar acest lucru ma pune pe ganduri".

Cristiano Bergodi despre Gigi Becali:"Rana nu s-a inchis si nu inteleg de ce nu au mai vrut sa ma plateasca. Am crezut in acest proiect cu domnul Becali, am jucat cu tineri, dar nu inteleg. Poate ca a deranjat ca ceream mereu liniste la echipa si ca jucatorii sa fie platiti".

sursa: libertatea.ro

Da' cine a spus asta?!?!

Nu e un capat de tara nici daca pierdem cu Tricolorul Breaza, Electrosid Titu sau Clinceni...

Pai n-ai vazut ce a zis miercuri? Ca cica jucatorii au pierdut special cu Astra ca sa-i demonstreze lui nu stiu ce! :)) Penibil!

Da' cine a spus asta?!?!

Da,asa-i,ce mai conteaza inca o infrangere...La o echipa ca Steaua,cu blazonul ei,sa fim multumiti ca suntem in prima Liga...Nu-i asa Stoichita???Tu chiar crezi ce spui?Sluga ciobanului...

Cristiano Bergodi despre suporteri:"Imi aduc aminte ca erau 18.000 de fani cand eram eu, iar acum am vazut ca vin 2.000 de spectatori. E incredibil ce s-a intamplat".

Cristiano Bergodi despre Stoichita:"Proiectul jucatorilor tineri s-a dus.....

Pai in ritmul asta n-o sa mai vina nimeni,doar idiotul de Jiji cu neamurile sale,Argaseala si gorilele lui de bodyguarzi...Are dreptate Bergodi,cat entuziasm era la inceputul sezonului si acum...Cat priveste proiectul jucatorilor tineri,anuntat cu mult tam-tam,a ramas mai mult la stadiul de vorbe...

Da' cine a spus asta?!?!

Pai pentru el nu e un capat de tara, ca tot il tine Gigi la echipa. Mai rar gasesti asemenea sclav si nu e bine sa-ti bati joc de un om cu "onoare si respect pentru patron".

Miodrag Belodedici: "Dacă suporterii nu au voie cu bannere, poze cu Lăcătuș, ne-am intors la comunism". gsp

Apropo de fituicile de sport de la noi, ¨artistii¨ gesepisti sunt intr-o asa criza de inspiratie incat copie titlurile din alte ziare. De exemplu alta oda inchinata lui El Clasico de azi nu au gasit decat cea din Marca, cum ca 2 ore in seara asta lumea va uita de criza.

Edited by sabin1307

g**i b****i poate suge plua cu gura inchisa.

Jiji poate sa suga plua fara sa o ude.

"Șefii rivalei Dinamo plănuiesc o mutare șoc. Cristi Borcea se gîndește să-l aducă in Ștefan cel Mare pe Dorin Goian, transferat in vară la Palermo, in locul lui Gabi Tamaș, care fie va fi vîndut la WBA, fie se va intoarce la Auxerre, echipă de care aparține.

S-a vorbit deja cu impresarii pentru a negocia cu Palermo un imprumut pînă in vară al lui Goian, iar Dinamo urmează să suporte o bună parte a contractului său anual in valoare de 550.000 de euro. Fostul stelist ar fi de acord cu mutarea, mai ales că ar reveni in circuitul echipei naționale, scrie GSP.

El nu a reușit să se impună la Palermo și ii va fi și mai greu de acum incolo intrucît Walter Zenga, cel care l-a adus in Serie A, a fost demis. Un atu pentru "cîini" il reprezintă și faptul că Lucian Goian, fratele apărătorului de 29 de ani, va face lobby pe lîngă acesta pentru a-l convinge să semneze cu Dinamo.

Tratativele urmează a fi demarate imediat după terminarea returului, iar roș-albii speră să-l poată vinde pe Tamaș la WBA, iar cu banii primiți să acopere salariul lui Goian pe 6 luni."

Risca sa pateasca ca si Trica.NU pot sa cred ca Goe ar merge la javre.

Nu cred ca ar merge Goe la javre. Sper ca Goian sa nu-mi insele asteptarile!

Edited by Astristul

nu se duce Goe ma la patrupezi.. din respect pentru noi !

bine ca va luati dupa gsp.inafara de aberatii, ce altceva sa mai scrie slugile lui voiculescu?

au mai mancat un rahat

Goian nu s-ar intoarce in Romania prea curand si mai ales la Dinamo...aberatii ale GSP..

Nu mai cititi fituicile alea ordinare si gata. Deocamdata e o cauza pierduta lupta cu prostia si ipocriza in masa. Eu cel putin mai intru sa vad vreo ora de meci, treburi in astea.