Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Ba scaunul ala costa 20 de milioane? Pai ce Doamne iarta-ma face ma?! Traim in Romania ba nene, noi dam 20 de milioane chirie la camin juma' de an si avem pat, nu scaun.

Meciul dintre Astra și Steaua se va juca luni, de la ora 16:00, și nu de la ora 18:00, așa cum era stabilit inițial.

Nu era 20?

A treia oara cand imi schimb programu pentru meciu asta, astia nu sunt sanatosi :|

Mai schimba de trei ori pana luni..

Acel scaun face si masaj la buci? Eu n-as vrea sa stau cu fundul pe emblema Stelei, si nici sa dau atati bani pentru un rahat de scaun vopsit in culorile clubului. E urat si scump. Sper sa ramana cu ele!

hmm... ati observat ca pagina officiala a clubului nu functioneaza, e ca un domeniu parcat. nu a mai avut ciobanul sa prelungeasca subscriptia :)) teribil... sau doar la mine nu mai merge? :hmmm:

"Am tinut cu Steaua pana cand am venit la CFR Cluj. Dupa ce am ajuns aici nu am mai putut tine cu Steaua", a precizat Muresan.

de-am avea asa presedinte la Steaua...

Ba mai bine nu...Mi se pare un caracter foarte murdar si Muresan asta...

poate ca il ai in cache si daia.. goleste cacheul de la browser si vezi dupa. tichetingul fiind magazin virtual ala iti reinoieste chacheul la fiecare accesare... deci .. e picat :))

se rare ca sursa oficiala de informatii a echipei Steaua 2003 nu mai merge,gurile rele spun ca nu au mai fost bani pt site,stapanul clubului scotand anterior banii multi din contul echipei,acum asteptam sa vedem ce scuze va gasi "domnul" agoniseala al doilea om in stat la aceasta echipa,sau "purtatoarea" de cuvant a stapanului depinde cum priviti lucrurile

Curioasa treaba cu site-ul.  :hmmm:

Mie-mi functioneaza perfect site-ul oficial al clubului(www.SteauaFC.com). Au schimbat si ora de disputare a meciului cu ASTRA. Ieri scria ora 18:00...azi e 16:00.

Edited by KERATOCONUS

Curioasa treaba cu site-ul.  :hmmm:

Mie-mi functioneaza perfect site-ul oficial al clubului(www.SteauaFC.com). Au schimbat si ora de disputare a meciului cu ASTRA. Ieri scria ora 18:00...azi e 16:00.

Da acum merge:)

http://www.sport.ro/fotbal-extern/video-el...l?autoplay=true inca un motiv sa il injuram pe cioban...

Exact pentru asta am intrat si eu pe forum. Sa arat lumii ce gol a reusit circarul vazut de cioban

Edited by Robinson Rufay Zapata

Martin Tudor este noul antrenor de portari la juniorii Stelei

"Dorința mea a fost să transmit mai departe secretele acestei meserii de portar. Vreau să ii invăț pe acești copii tot ceea ce am primit eu bun, la rîndul meu, in intreaga carieră", a dezvăluit Tudor, confrm GSP.

Cum a ajuns din nou in Ghencea? "M-am apucat de școala de antrenori, iar in urmă cu o lună președintele Argăseală mi-a propus să vin la Steaua să pregătesc portarii cu vîrste cuprinse intre 16 și 18 ani. Adică pe aceia care urmează să facă pasul către fotbalul profesionist. Nu am stat o clipă pe gînduri, pentru că acest club reprezintă enorm pentru mine! Acum obiectivul meu este să promovez, in cîțiva ani, un titular de drept al porții Stelei", a povestit fostul goalkeeper din Ghencea.

PALMARESUL LUI Martin Tudor LA Steaua:

- 6 sezoane a apărat poarta din Ghencea, intre 1999 și 2005

- 126 de meciuri a jucat pentru Steaua in campionat

- 6 partide bifate in Cupa UEFA cu roș-albaștrii

- 2 titluri de campion are cu echipa din Ghencea, in 2001 și in 2005

- o supercupă in 2002

12.jpg

Martin Tudor. Eu n-am ce sa-i reprosez. Ii doresc mult succes si chiar ma bucur ca a venit la juniorii Stelei! :)

Totusi, ciobane TU TREBUIE SA NE PARASESTI DEFINITIV!

Martin Tudor nu a fost niciodata un portar extraordinar. Nu cred ca poate sa ii invete pe tinerii astia mai multe. Sincer. Vad aceasta numire ca o alta decizie proasta a conducerii steliste.

Da' nu e nimic nou. Doar antrenor cu portarii la echipa mare mi se pare ca e Speriatu.

In timp ce fosti mari portari ai Stelei ca Stangaciu sau Iordache lucreaza la alte echipe. Sau nu lucreaza deloc.

Martin Tudor nu a fost niciodata un portar extraordinar. Nu cred ca poate sa ii invete pe tinerii astia mai multe. Sincer. Vad aceasta numire ca o alta decizie proasta a conducerii steliste.

Mourinho, Sacchi...

Adriane, hai totusi sa asteptam sa vedem daca scoate vreun portar inainte sa-l criticam. Nu e neaparat nevoie sa fi fost un jucator extraordinar pentru a fi antrenor

Voi nu intelegeti un lucru.

Aici nu e vorba de a antrena o echipa. E vorba de a creste un jucator, de a antrena individual doi sau trei oameni cu calitati care pot fi si asemanatoare dar si diferite. Repet. Una e sa antrenezi o echipa care trebuie sa joace dupa cum zici tu, alta e sa predai unui singur om lectii care sa il ajute.

Martin Tudor nu a fost un portar extraordinar. Daca e sa fim un pic obiectivi, s-ar putea sa ne dam seama ca nu a fost nici macar un portar bun.

Cu ce ii poate ajuta Martin Tudor pe tineri?

Ce ii poate invata?

Sunt de acord ca un expert in matematica nu e neaparat si un profesor de matematica bun dar, daca esti un matematician mediocru si nu stii cu ce se mananca o integrala, nu ai cum sa fii profesor bun, cel mult mediocru.

Martin Tudor nu a fost un portar extraordinar. Daca e sa fim un pic obiectivi, s-ar putea sa ne dam seama ca nu a fost nici macar un portar bun.

Hai ma sa fim seriosi, a fost un portar chiar bun, cate penalty-uri apara, ce reflexe avea, gafa rar, deci nu poti sa spui ca nu a fost bun. Nu stiu daca se va descurca prea bine ca antrenor de portari, dar clar, el a fost un portar bun.

Aici nu e vorba de a antrena o echipa. E vorba de a creste un jucator, de a antrena individual doi sau trei oameni cu calitati care pot fi si asemanatoare dar si diferite. Repet. Una e sa antrenezi o echipa care trebuie sa joace dupa cum zici tu, alta e sa predai unui singur om lectii care sa il ajute.

Cred ca nu putem sa spunem despre Martin Tudor ca nu a fost un portar bun...(in afara de Zapata si Hamutovski nu am avut alt portar peste el in ultimii ani); important e sa stie sa explice ceea ce cunoaste despre "meseria" de portar, nu cat de bine punea el in practica ceea ce altii l-au invatat atat pe parcursul carierei, cat si dupa... Si bineinteles mai are nevoie si de ochiul necesar unui angajat al centrului de copii si juniori pentru a deosebi copii cu potential de cei fara.

Parerea mea e ca daca a iubit Steaua mai mult decat pe masa, merita o sansa... Si asa ne plangem ca avem numai rude de-ale ciobanului in club, de la staff administrativ pana la antrenori la copii si juniori. Jucatori avem oare ?

Si eu mi-as dori sa avem la juniori antrenori de portari de genul Duckadam, Stelea, Gherasim sau Stangaciu, insa acestia gasesc posturi la echipele de seniori.

Doar faptul ca, o buna perioada de timp, am avut portari slabi(Lung, Nae, Carlos, Cernea), portari pe care Martin Tudor ii "facea", nu inseamna ca Martin Tudor a fost un portar bun. Cat despre stelismul sau, sa ne aducem aminte cum a fugit el de la Steaua, la CFR, pentru bani mai multi.

Faptul ca a fost recrutat de argatseala spune multe.

Si da, avem jucatori.

Cezar Lungu e al doilea cel mai bun portar din lot(dupa Zapata). Avem la juniori multi jucatori talentati si, printre ei, sunt si cativa portari. Da, avem jucatori. Laudele nu vin de la mine. Laudele vin din cronicile meciurilor echipelor de juniori, cronici in care portarii stelisti nascuti in 93(de grupa asta de juniori imi aduc acum aminte) erau foarte bine vazuti.