Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

I-mi pare rau dar trebuie sa spun ca asta e la fel de lingau ca *Stoichita muita*. Na, cica fostele gorii ale Stelei.                             MORI CIOBANE IN FOCURILE IADULUI CU TOTI LINGAII TAI.NU VAR MAI MURI MULTI INAINTE

Stati voi linistiti ca Ilie nu se face argat la cioban. Atunci cand a trebuit, Ilie l-a criticat dur pe cioban. Sa nu credeti ca doar pentru ca a zis ceva critic la adresa lui Bergodi inseamna ca vrea la Steaua. E si parerea mea ca Bergodi nu era de Steaua. La fel cum nu e nici Stoichita.

Poate suntem noi nebuni si nu vedem cat de bun e Becali si cat de bine joaca echipa acum. Incep sa-mi pun problema si asa...

Exact asta incep sa fac si eu :blink:

La naiba,am luat-o toti razna !!! Sa nu vedem cat e de bun Becali !!! De Argaseala si Stoichita ce sa mai zic !!!Cati bani a bagat in transferuri,cat de bine joaca echipa,au noroc Real Madrid ca n-au meci cu noi,ca i-am rupe !!!

Stati voi linistiti ca Ilie nu se face argat la cioban. Atunci cand a trebuit, Ilie l-a criticat dur pe cioban. Sa nu credeti ca doar pentru ca a zis ceva critic la adresa lui Bergodi inseamna ca vrea la Steaua. E si parerea mea ca Bergodi nu era de Steaua. La fel cum nu e nici Stoichita.

..... Si la tine nimeni nu e de Steaua

Dinamo,prin gura lui Borcea, se considera o victima a arbitrajului....HA HA HA ...am trait sa aud si gluma asta :gathering:

..... Si la tine nimeni nu e de Steaua

Uite ca sunt eu mai al dracului si nu ma multumesc cu putin si cu alte rahaturi.

Daca tu esti suporter de rezultat si te multumesti cu toate rebuturile, e problema ta.

Umbra lui Hagi

Cu Stoichiță, Steaua arată și joacă altfel, dar asta e ca și cum ai spune că stadionul roș-albaștrilor e situat in Ghencea. Știu și copiii. Trebuie să explodăm și noi undeva, afirma cel alintat Lippi. Iar Steaua a explodat tocmai acolo unde puțini se așteptau. La Timișoara, contra unei echipe incurajate de 30.000 de suporteri extraordinari. A fost o victorie obținută prin golul lui Surdu, apărată de prestația lui Zapata și dirijată de la mijloc de evoluția lui Pleșan. În general, cam așa arată radiografia succesului de pe Bega. Surdu, Zapata, Pleșan În afara evoluțiilor de duminică, toți trei mai au ceva in comun: au fost aduși la Steaua in mandatul lui Gică Hagi. În teren a mai fost și Ionuț Rada, vinovat de venirea lui in Ghencea e tot Regele, și Ovidiu Petre, alt jucător aflat in raza de acțiune a lui Hagi incă de la Timișoara. Cu acești jucători și cu priceperea lui Mihai Stoichiță, Steaua se bate din nou la titlu. Hagi probabil că a privit partida de la Timișoara și cu mândria omului care a lăsat ceva in urma lui. E valabil inclusiv pentru Poli.

Pe roș-albaștri i-a dus in Ligă, apoi a plecat, fiindcă patronul nu prea era de acord cu felul lui de a vedea fotbalul. Hagi contra Gigi, pe teme de fotbal! Și ne mai mirăm că suntem unde suntem. A plecat e un fel de a spune Regele l-a lăsat de izbeliște și s-a dus la Constanța să-și implinească visul. Un vis care se numește Academia de Fotbal Gheorghe Hagi și care e chiar mai frumos decât lobul cu care a uimit in 1994 nu doar pe columbianul Cordoba, ci și ecranele din intreaga lume.

Sursa: Blogurile ProSport (Daniel Nanu)

@ Adrian: Eu sunt de parere ca Bergodi nu era un rebut, dar e parerea mea. Nu trebuie sa fii neaparat de acord cu mine! ;)

Mihai Stoichiță spune că Europa League nu e o competiție suficient de ofertantă din punct de vedere financiar și lasă să se ințeleagă că Steaua ar avea mai mult de câștigat dacă s-ar concentra mai mult pe lupta din campionatul intern. Stoichiță visează să ii ducă pe roș-albaștri in Liga Campionilor, acolo unde bonusurile oferite de UEFA sunt cu adevărat consistente. Cu toate acestea, "Lippi" anunță că Steaua nu a renunțat la ideea de a ajunge in primăvara europeană și le transmite jucătorilor că o remiză cu Fenerbahce ar păstra intacte șansele de calificare.

"Europa League e o competiție frumoasă și spectaculoasă, dar din punct de vedere economic nu e cea mai bună alegere pentru o echipă din România. Sunt cheltuieli mari. Încercăm să facem tot ce putem, dar campionatul rămâne pe primul plan. Nu trasez eu obiectivele clublui, asta e treaba lui Gigi Becali, dar pentru mine titlul inseamnă accederea in Liga Campionilor, ceea ce inseamnă bani buni, din care trăiești două sezoane.

Merg foarte increzător la Istanbul, ei nu au fost extraordinari la București, insă am fost noi timorați și nu am reușit să inscriem. Poate o facem acum. Jucătorii trebuie să evolueze fără teamă. Două victorii ne pot califica, incă avem șanse matematice. Și un egal ar insemna un rezultat bun cu Fener", a spus Stoichiță la gsptv.

Rezultate sa fie......locul doi sa-l luam. Ce-i aia Europa League....a luat babuinu banii pe calificare, gata. Uite ca Limbiță da cartile pe fata.....care "trei" obiective, ce campioni, loc de Champions League sa mai traiasca doua sezoane. Asa ca uraaaaaa am invins Timisoara yeeeeeeeeee!!!!

Ce ne mai miram,Stoichita canta cum-i place lui Becali.Despre bani!!!Ce pacat ca nu poate aparea pe la TV Jiji,sa vezi ce l-ar mai lauda,mai ales dupa marea victorie de la Poli.Ca n-am prea jucat mare lucru,mai conteaza parca.Jiji si Stoichita=love!

Nu tebuie sa ne miram. Doar ca unii sunt ferm convinsi ca babuinul baga o caruta de bani la Steaua si ca nu s-ar mai gasi niciodata un asa fraier care sa faca atatea "sacrificii". Trebuie sa recunoastem ca el era un mare om de afaceri cu conturile pline, dar si-a luat de la gura si a investit aproape tot in Steaua riscand pana si bunastarea familiei. El nu a luat niciun ban, doar a adus. El este bunul samaritean.

REPREZINTA Steaua

"INIMA NOASTRA BATE DE 7 ORI, L-A-C-A-T-U-S!" si "Laca REPREZINTA Steaua; Paunescu - PE CINE?!?" au fost cele doua bannere speciale pe care suporterii stelisti le-au afisat sambata in Ghencea

l Pe langa acestea, pe gardul peluzei ce adaposteste galeria se afla un altul pe care scria "Laca - il diablo" * La tribuna I, mai multi spectatori au tinut deasupra capului tricouri ale Stelei ce aveau pe spate cifra 7 si numele lui Lacatus * Numele legendei din Ghencea a fost scandat inainte, in timpul si dupa finalul partidei * La un moment dat, in timpul primei reprize, liderul "Armatei Ultra", Jean Pavel, i-a luat la rost pe cei care tineau bannerele pro-Lacatus * Pavel i-a alergat pe acestia prin tribune, nesfiindu-se, chiar insotit de cativa oameni de ordine, sa foloseasca forta * Din acel moment, stadionul a explodat, incepand sa se auda si scandari obscene la adresa presedintelui CA, Viorel Paunescu * Jean Pavel a fost acuzat ca "s-a dat cu conducerea": "Jeane, ai luat 50 de milioane sa ne astupi gura!" * Finalul meciului, in care brasovenii au si egalat, a fost la un pas de a aduce in tribune un razboi civil * Fortele de ordine, in numar mult mai mare decat de obicei, au stins insa orice tentativa de lupta * Dupa meci, Jean Pavel si-a parcat BMW-ul in fata tribunei oficiale si a urcat la loje

l Marius Lacatus nu a jucat, agitandu-se doar pe banca si multumindu-se sa salute stadionul atunci cand i s-a scandat numele.

Are cineva poze cu cele doua mesaje?

scuze pt OFF

Te mai mira ceva la Jiji,cu cine n-are asta treaba???I s-a pus pata pe Grzelak si gata.Nu stii si cu Dica,daca batea Steaua si dadea si gol Dica,nu zicea nimic de el,lauda pe altii,iar cand pierdea Steaua,primul vinovat pentru el era de multe ori Dica...

Jiji fecali aka. jungle boy : " Mie, dacă-mi dai drumul in junglă, eu devin Tarzan! Mă urc pe elefant, mă imprietenesc cu maimuțele, cu leii, cu tigrii.. " :)))))))))))

Aooooo !!! Ferea,vine Tarzan din Pipera !!! Ce tampit ! Se goleste jungla de ajunge el ! Si Argaseala e Cheeta !!! :D Stiti ce face Jiji daca-i dai drumul in jungla?O ia la bot de la toate animalele de-acolo !

Am citit astazi niste articole in gazeta, de am aruncat ziarul la gunoi. Faceau o paralela intre cei 6 ani de "domnie" a lui Jiji si intre ultimii 6 ani pana sa vina ciobanul la club, si vezi Doamne, n-aveam performante (externe) si noroc cu ciobanul ca odata venit la club am ajuns in primavara UEFA (de 3 ori), in semifinalele UEFA, in grupele UCL (tot de 3 ori) ... Al 2-lea articol se referea la banii din cupele europene, despre invidia ciobanului pe Unirea Urziceni si despre faptul ca fotbalul in ziua de astazi este doar o afacere. Subiectul asta parca a fost analizat aseara intr-un articol aici.

PS: Totusi, nu pot sa nu remarc faza cu Turcia in UE (Rafal Grzelak). :))

Edited by Astristul

Liga 1 și-a schimbat titulatura. Astfel, din această zi numele complet a intrecerii autohtone va fi Liga 1 Gamebookers.com, o dată cu semnarea contractului cu firma de pariuri Gamebookers.com, informează site-ul oficial la Ligii Profesioniste de Fotbal printr-un comunicat de presă.

"Gamebookers.com a devenit oficial, de astăzi, 05.11.2009, noul sponsor al Ligii I la fotbal, in urma contractului semnat cu Liga Profesionistă de Fotbal. Începând cu această dată, Liga I de fotbal din România va primi denumirea generică de "Liga I - Gamebookers.com", titulatură valabilă pentru sezonul competițional 2009/2010.

Gamebookers.com este marcă a Grupului Party Gaming Ltd., listat la Bursa din Londra. Party Gaming este unul dintre cei mai mari operatori in industria de profil. Brand-ul Gamebookers.com a devenit vizibil in Romînia incepând cu anul 2004, remarcându-se in scurt timp prin calitatea serviciilor pe care le oferă", se arată in comunicatul oficial la LPF.

Sa vedeti rezultate surprinzatoare de acum incolo. Avem primele doua ligi din fotbal sponsorizate de case de pariuri, desi nu stiu sigur care mai este situatia celor de la Astra Sport Bets.

Uite ca sunt eu mai al dracului si nu ma multumesc cu putin si cu alte rahaturi.

Daca tu esti suporter de rezultat si te multumesti cu toate rebuturile, e problema ta.

rebut poate esti tu, nu poti sa ii spui rebut lui Lacatus nici macar daca ar fi , de Bergodi nu mai zic ca e un antrenor foarte bun care n-a fost lasat sa lucreze si nici lui Stoichita nu ii poti spune , atat timp cat jocul echipei s-a schimbat in bine de la venirea lui.

" Mie, dacă-mi dai drumul in junglă, eu devin Tarzan! Mă urc pe elefant, mă imprietenesc cu maimuțele, cu leii, cu tigrii.. " :)) )))))))))

=))))) numai ciobanu putea sa zica asa ceva

sa-si faca tarc (cu garduri de 2,25 m cum a pus la peluze, sa vada si el cum e) si stea acolo cu prietenele lui, maimutele, poate o pun si de o echipa acolo, ca tot se crede antrenor. :yeahh:

rebut poate esti tu, nu poti sa ii spui rebut lui Lacatus nici macar daca ar fi , de Bergodi nu mai zic ca e un antrenor foarte bun care n-a fost lasat sa lucreze si nici lui Stoichita nu ii poti spune , atat timp cat jocul echipei s-a schimbat in bine de la venirea lui.

ba voi sunteti orbi? cum plm poti sa zici ca jocul echipei s-a schimbat in bine de la venirea lui "Pipi" cand am fost dominati de echipa de pe ultimul loc atat in Ghencea cat si la Bistrita si ne-au batut odata si am scos un egal norocos cu gol marcat din penalty....