Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Deci sa inteleg ca suspendarea e normala? Din ce a postat Alecs, nimic din ce era neregulamentar nu s-a intamplat la meciul cu Bistrita.

E bine daca a inceput sa faca celebrele crize de nervi. Inseamna ca suntem pe drumul cel bun. Mai stii, poate ii crapa o vena si scapam de tot de el. :)

Edited by Astristul

Asist in fiecare zi la un fenomen incredibil: acest gunoi uman calca in picioare dupa bunul plac orice moderator care il contrazice, iar reactia celui "scuipat" este aceea de a-l calma.

Chiar asa am ajuns? In goana dupa rating nu mai avem demnitate, onoare? Rusine Vali Moraru pentru ca nu iei atitudine atunci cand esti injurat si jignit ca la usa cortului, rusine Radu Naum pentru ca tolerezi ca in emisiunea ta de acum cateva zile, l-ai lasat pe Becali sa ii terfeleasca imaginea colegului tau Ioanitoaia (cu care de multe ori eu unul nu sunt deacord, dar asta e o alta poveste) fara sa ii inchizi imediat telefonul primitivului.

Rusine!

Edited by Bogdan4Steaua

si presa tot cu el tine...

si din ora in ora il suna ! :ce_oameni:

pai crizele astea de nervi aduc mult mult rating. si eu am picat in aceasta capcana dand clic pe imaginea video, si facand astfel un trafic destul de mare trustului pro

Juan Toja, autorul autogolului din meciul cu Gloria Bistrita, si Ciprian Tatarusanu, au petrecut cu alcool si femei.

Mijlocasul columbian a trecut rapid peste supararea pricinuita de autogolul stupid din meciul cu Gloria Bistrita si a mers, impreuna cu Tatarusanu, la Busteni, unde au petrecut doua zile de pomina. Chiar daca cei doi stelisti au fost insotiti de mai multe fete, Ciprian Tatarusanu, portarul-gafeur pe care Steaua a platit 1,5 milioane de euro, a fost dornic de senzatii tari, sarutandu-se patimas cu un barbat. Conform unui prieten apropiat celor doi, petrecerea s-a incheiat cu cei doi vomitand minute bune.Cei doi jucatori ai Stelei sunt cunoscuti ca spaima vietii nocturne din vestiarul "ros-albastrilor". Daca Tatarusanu incearca sa se fereasca de ochii lumii, Toja se afiseaza fara jena in cluburile de noapte din Bucuresti. Deocamdata conducerea Stelei nu a vrut sa comenteze incidentul, dar se pare ca ambii petrecareti vor juca mult timp de acum inainte la echipa a doua a Stelei, asta, daca nu cumva, Gigi Becali ii va indeparta cu totul de la echipa, cunoscandu-se faptul ca latifundiarul din Pipera nu tolereaza astfel de gesturi.

Sursa: www.sptfm.ro

Nu stiu daca este adevarat ca ar fi petrecut chiar dupa acel meci sau nu, dar pupaturile lui Tatarusanu sunt destul de clare (pupaturi..nu saruturi patimase, dar deh presa din ziua de azi). Si mai spunea lumea ca nu se intampla lucruri ciudate, mangaieri, limbi in urechi si multe altele prin vestiarul Stelei. Oricum mari jucatori avem ce sa mai....dupa atatea performante normal ca merita sa toarne alcool in ei pana fac in pantaloni.

Becalizarea televiziunilor de sport

Plecãciunile celor de la TV în fața lui Gigi Becali nu mai contenesc. S-a ajuns la situația incredibilã în care acesta intervine telefonic la emisiuni care nu privesc Steaua.

Procesul prin care televiziunile de sport din România au decis sã se cãciuleascã în fața lui Gigi Becali este în plinã expansiune și pare un fenomen scãpat de sub controlul rațiunii și al bunuluisimț. Disperate dupã rating, posturile de nișã se folosesc de cheful de vorbã al lui Gigi Becali. ªi reciproca este adevãratã, patronul echipei de fotbal Steaua fiind avid dupã publicitate.

Se autoinvitã în direct!

EVZ a intrat în posesia unor informații halucinante despre modul în care se face televiziune în România și care explicã atitudinea jenantã a anumitor angajați ai unor posturi TV (șefi, producãtori și prezentatori). Gigi Becali a ajuns sã sune la emisiuni în direct pentru a face comentarii pe diverse teme. El se autoinvitã, telefonic, deși subiectul discutat în acel moment nu are nicio legãturã cu el sau cu Steaua!

Pentru cã nu vor sã-l îndepãrteze, realizatorii anumitori emisiuni acceptã imixtiunea și îi permit sã spunã verzi și uscate. „Gigi are în memorie numãrul de telefon fix dupã care este sunat de televiziuni, iar când vrea sã intervinã - sunã el. Cel mai rãu este când e sunat de un post cu «numãr ascuns» sau când numãrul de telefon fix e ocupat. Atunci, îi apeleazã direct pe șefii respectivei televiziuni”, susțin sursele EVZ. De-a lungul timpului, Gigi Becali s-a autoinvitat și la GSP TV, și la sport.ro, folosindu-se de bunãvoința celor care conduc stațiile TV și care i-au acceptat toanele pentru a nu-l supãra.

În numele ratingului

Gigi Becali face sumarul la majoritatea emisiunilor. Sunt și realizatori care nu-l doresc pe Gigi Becali în „curtea” lor, gen Emil Grãdinescu, dar, la presiunile producãtorilor, și aceștia sunt nevoiți sã cedeze. Niciuna dintre televiziunile de sport nu vrea sã facã vreo concesie, astfel încât au ajuns sã se batã pentru a-l avea în direct pe Gigi Becali.

„Nu trebuie sã fii mare consumator de sport ca sã vezi cã reporterii (și, implicit, șefii lor) se uitã-n gura miliardarului cam orice ar spune. Lucruri la timpul viitor, pãreri, invective, speculații: sunt caracteristici ale presei tabloide, și presa sportivã nu are motive sã fie altfel în România dacã vrea ratinguri mari. A ieșit la ivealã acum câtva timp acea poveste cu Pro TV-ul, care l-ar fi dat la televizor pe Gigi Becali în contrapartidã cu meciuri ale Stelei, difuzate și neplãtite”, crede analistul media Iulian Comanescu.

CULMEA SLUGÃRNICIEI

Unirea, premiatã pe comentariile lui Gigi

Cel mai relevant exemplu în ceea ce privește dependența televiziunilor de sport fațã de Gigi Becali a fost momentul în care jucãtorilor de la Unirea Urziceni li s-a înmãnat trofeul de campioni ai României. sport.ro, unul dintre principalele canale de sport, a transmis doar imagini cu bucuria echipei lui Dan Petrescu, peste care s-a suprapus dialogul moderatorului cu Gigi Becali, în care se fãceau referiri la finalul de campionat al Stelei, echipã care a încheiat sezonul pe locul șase.

Nici GSP TV, principalul post concurent, nu a tratat cu mai mult profesionalism momentul premierii campionilor, pe care l-au umplut cu o intervenție telefonicã maraton a lui Vasile Turcu, unul dintre acționarii echipei Dinamo. Îndârjirea cu care Gigi Becali ține sã ocupe spații generoase de emisie pare sã devinã din ce în ce mai greu de oprit, acesta autoinvintându- se ori de câte ori a avut ocazia. Pasiunea latifundiarului din Pipera de a se exprima „pe sticlã” a fost aproape sã se materializeze la un moment dat într-o televiziune proprie. Patronul Stelei a încercat în mai multe rânduri sã obținã licența postului Becali TV, dar CNA i-a respins de fiecare datã cererile.

" Frecvența aparițiilor lui Gigi Becali la GSP TV e determinatã de statutul de unic distribuitor al informațiilor importante legate de Steaua și de apetitul mãsurabil al publicului. ",

Radu Naum, jurnalist la GSP TV

IMPAS

Show-urile fãrã Gigi nasc monștri

Supramediatizarea lui Becali a fost redeschisã de cazul jurnalistului Horia Ivanovici, care a creat un fals pentru a câștiga câteva puncte de rating. Ivanovici și-a folosit vocea, distorsionatã pe calculator, pentru a induce telespectatorilor postului TV la care lucreazã, Digi Sport, cã un fotbalist al Stelei a povestit incidentul în urma cãruia Cristiano Bergodi a fost demis din Ghencea.

Aflați într-o posturã de inferioritate fațã de concurentele sport.ro și GSP TV, cei de la Digi Sport au apelat la acest artificiu pentru a contrabalansa deficitul creat de lipsa colaborãrii cu Gigi Becali. Patronul din Ghencea, cândva prieten bun cu Horia Ivanovici, gazda emisiunii „Fanatik” de la Digi Sport, s-a certat cu acesta acum câteva luni. Rãzboiul a început dupã un articol din ziarul „Fanatik”.

În articol se afirma cã Becali a fost securist. Chiar dacã Horia Ivanovici a afirmat cã nu se mai ocupã de destinele publicației, Becali i-a interzis sã-l mai sune.

Gigi Becali RECUNOAªTE:

„Da, sun sã intru în direct”

EVZ: Domnule Becali, știu cã nu vorbiți cu ziarele și cã intrați în direct la televiziuni. Despre relația cu televiziunile voiam sã discutãm.

Gigi Becali: Da, tatã!

Nu ați obosit sã vorbiți cu orele la televizor?

Dacã aș avea posibilitatea sã îmi schimb identitatea și sã nu mai știe nimeni de mine, acum aș face-o. Adicã sã-mi schimb figura! Dar nu pot. Uite, astãzi m-au sunat cinci televiziuni. De la Capatos, de la Mãdãlin Ionescu, se roagã de mine. E cununia fetei lui Virgil (n.r. - vãrul lui Gigi Becali) și au ajuns sã mã roage sã plec de la cununie, ca sã vin la ei în emisiune! Nu se mai poate! O sã-mi schimb iar numãrul de telefon. Asta e singura soluție.

Sunt informații cã, la televiziunile de sport, insistați sã intrați în direct...

Eu?! Mã surprinde sã aud asta. Pãi, mie mi-e jenã sã-i refuz, de asta intru.

L-ați sunat vreodatã pe Radu Naum ca sã intrați în direct?

Pãi, cum sã nu-l sun? Îl sun de fiecare datã când mã uit la emisiune și am nevoie sã dau o replicã.

sursa evz.ro

de parca nu am fi stiut.. dar se pare ca sunt destui care nu au habar.

si cand va ganditi ca acest specimen e europarlamentar si vrea sa devina si presedinte

Becalizarea televiziunilor de sport

Procesul prin care televiziunile de sport din România au decis sã se cãciuleascã în fața lui Gigi Becali este în plinã expansiune și pare un fenomen scãpat de sub controlul rațiunii și al bunuluisimț. Disperate dupã rating, posturile de nișã se folosesc de cheful de vorbã al lui Gigi Becali. ªi reciproca este adevãratã, patronul echipei de fotbal Steaua fiind avid dupã publicitate.

Apropo de asta:

http://interzisluibecali.wordpress.com/

se pare ca tatarusanu e gay

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fot...cu-Bistrita.htm

si toja se uita cam deocheat.

:wanker::oops::drunk::kisstogether:

Tatarusanu e un cocalar infect, iar Toja asta e o versiune a lui Carlos. 2 petarde de jucatori care fac umbra gazonului in Ghencea. Se vede cat de mult ii afecteaza pe ei situatia de la Steaua, mai ales pe Toja care a luat exemplul lui Nicolita in arta autogolului. Asta e marea echipa a lu' Gigi, tineretu' de maine..2 poponari de clasa.

Ma intreb ce o sa zica ciobanul cand o sa vada poza cu tatarusanu :))

Dar dacã…

Uneori, membrii PNG, cei care știu sã scrie, își behãie cu majuscule argumentul suprem cã, dacã nu era miluitorul lor sã bage bani în club, nema performanțã roș-albastrã. Steaua era pe loc retrogradabil și doar Minunea de la Maglavit-Pipera, Salvatorul Neamului Prost și Buricul Pãmântului Extravilan era soluția. Generalul Bãdãlan reamintea într-un interviu cum sechestratorul și-a infiltrat diabolic clanul și gãrzile de corp în Adunarea Generalã și-a acaparat clubul, probabil la indicațiile Guzganului Hrebenciuc. Nu spune dacã și unii generali au fost unși.

Dar dacã atunci tumoarea suburbanã era extirpatã juridic, Steaua vizita un an-doi "B"-ul și venea un investitor nepușcãriabil? Cum ar fi arãtat clubul acum? Fãrã blaturi cu Corleone și Puiu de la Onești, fãrã adversari alergați cu punga de bani pe stradã, fãrã lãturile aruncate în gloriile Hagi, Lãcãtuș și, mai nou, Bölöni, cãrora limbricul nu le ajunge nici la vârful cramponului. Banii nepierduți prin cazinouri mergeau într-un stadion modern, extins și acoperit. Steaua-Arena cu gazon, nu cu imaș. Tribune pline, suporteri fericiți, liniște și pace.

ªi, of, dã, Doamne!, fãrã MMM, Miticã milițianul-milionar, care sã evacueze stadionul ca sã-și audã Diavolul gãrgãunii ceaușiști tropãindu-i în cap, la lojã.

Nu e prea târziu. Uitați ce fac suporterii lui Newcastle United. O lege, un fond de pensii, acțiuni și niște oameni care-și iubesc clubul. Putem gãsi soluția. Dar mai întâi cel-de-nerostit trebuie sã iasã din topul Forbes și sã intre în top Jilava. Ca sã aibã neapãratã nevoie de banii suporterilor. Pentru avocați.

articol scris de Mihai Gãinușã

foarte frumos scris...a pus punctul pe I...asteptam insa la mai multe reactii din partea a cat mai multe persoane publice!

OOOOO CIOBANE NICI NU STII...CAT DE MIC INCEPI SA FII!!!!

Ma intreb ce o sa zica ciobanul cand o sa vada poza cu tatarusanu :))

O sa-l impinga titular la prima ezitare a lui Zapata.

se pare ca tatarusanu e gay

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fot...cu-Bistrita.htm

si toja se uita cam deocheat.

:wanker::oops::drunk::kisstogether:

Cat am putut sa rad ... :)) Dar bineinteles, baietii nu erau beti. Special au pozat asa ca sa-i dea in ziar. :))

PS: Mihai e pe aceeasi unda cu noi. Un adevarat Stelist!

Edited by Astristul

Mihai Gainusa. Scrie in ProSport de putin timp. Contra ciobanului.

ciobanul are o conferinta de presa..

se pare ca iar o ia pe aratura.

Edited by Dj

da...cica ne mai acorda o sansa sa ne impacam cu el :finger::gathering: ....aaaaa da...si ca in 2-3 ani vom avea atmosfera de Anfield in Ghencea.

sa-i explice cineva cretinului ca atmosfera pe anfield e unica, inegalabila! si sa-i mai spuna cineva ca acei 1% din suporteri, cum afirma idiotul, nu vor sa se impace cu el...vrem doar sa-l vedem plecat din templu, eu unul as vrea sa-l vad mort!!!

promit sa ma duc sa-i duc flori la mormantul, daca tot iubeste Ghencea, din cimtirul Ghencea!

S-a murit degeaba in '89. Tirania exista! Imi este scarba cand vad cum stau cu mainile in san autoritatile noastre. Corupte pana in maduva oaselor.

Imi este scarba de postul TV care transmite aceasta conferinta. Imi este scarba de Becali,imi este scarba de Argaseala.