Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Mai bine i-am face noi cadou asa ceva...poate la un moment dat se satura si el de propria persoana si se hotaraste sa-si zboare capul.....pt ca,creier nu are ce!

E ciobanu in direct la GSP , a zis ca asteapta la Palat pe cineva sa i dea banii...dar el spune ca sunt vrajeli..

Fostul lider al galeriei steliste, Jean Pavel, a declarat, in exclusivitate pentru Sport Total FM, ca are un proiect bine pus la punct pentru ca puterea asupra echipei sa ajunga in mainile suporterilor. Pavel a dezvaluit ca planul este de a cumpara Steaua de la patronul Gigi Becali, dupa strangerea fondurilor de la fanii "ros-albastrilor", transformarea clubului in societate pe actiuni si impartirea acestora celor care au cotizat.

"Cred ca milioanele alea investite s-au recuperat. Lotul pe care il avea Steaua cand a preluat-o Gigi Becali a fost intarit si schimbat, de atunci. Dar cine greseste, plateste. Nu sunt suporterii de vina ca cei din conducere au adus jucatori care nu au dat satisfactie si s-au pierdut bani cu ei. Suporterii pot sa stranga banii pentru a cumpara clubul, cu conditia de a fi un audit, ca sa vedem cati bani s-au bagat cu adevarat in aceasta echipa. Daca ne vom uni si vom merge pe aceeasi baricada, vom reusi. Vom cumpara clubul si vom vinde actiuni. Nu are cum sa nu vrea sa ne vanda, pentru ca vom strange foarte multi bani. Cate putin de la multi se strange foarte mult si nu vor fi niciodata probleme cu salariile sau cu primele la Steaua. Vom face o sedinta a Consiliului de Administratie in care vom vota presedintele si initiativele pe care le vom pune in aplicare. O sa iau legatura cu toate fostele mari glorii si cred ca toti vor veni alaturi de suporteri. Vor avea locul lor asigurat atat pe stadion cat si in organigrama clubului, in Consiliul de Administratie", a declarat Jean Pavel, in cadrul emisiunii "Liga lu' Mitran".

"Solutia impotriva lui Gigi Becali nu este de a intra pe teren sau orice fapta cu iz penal. Solutia este de a-l boicota, pentru ca atunci cand nu va mai avea incasari, sigur va vinde. Daca il criticam rade din nou si intoarce spatele. Sa ii intoarcem noi primii spatele", a mai spus fostul lider al galeriei Stelei.

Pavel a precizat ca patronul Stelei nu are cum sa le interzica accesul in Peluza Sud celor care si-au achizitionat abonamente in acel sector, pentru ca aceasta masura ar atrage dupa sine procese cu fanii care au platit acele tichete: "Gigi Becali sa isi aduca aminte, inainte de a spune ca va inchide Peluza Sud, ca a vandut abonamente acolo. La prima decizie de a interzice accesul acolo, in conditiile in care oamenii au abonamente, vor aparea procesele. Peluza Sud este singura care mai tine steagul sus si mai aminteste de a fost galeria Stelei odata. Acum, galeria este dezbinata, sunt 50-100 de fractiuni".

Fostul lider al galeriei echipei Steaua Bucuresti a spus ca, pe vremea cand era in fruntea suporterilor "ros-albastri", acestia erau aproape de suporteri si de conducere si cand plecau in deplasari erau optimisti ca isi vor umili adversarii: "Pe vremea mea, galeria era aproape de jucatori, de conducere. Cand mergeam in deplasare simteam bucuria ca ne ducem sa castigam, sa ii umilim pe altii la ei acasa, nu sa fim noi umiliti la noi acasa, cum am fost acum. Pai sa pierzi cu Unirea Urziceni acasa ...".

"Becali va vinde Steaua primului venit"

Jean Pavel a incheiat afirmandu-si convingerea ca Gigi Becali nu glumeste de aceasta data si ca va vinde clubul primului om care ii va face o oferta seriosa: "Cred ca Gigi Becali va vinde Steaua primului venit, pentru ca nu mai are puterea financiara din anii trecuti. Inainte, nici nu se gandea ca nu va ajunge presedinte sau ca nu va fi votat de multa lume".

Fanii Stelei din toata tara au inceput sa-si exprime nemultumirea fata de deciziile patronului din Ghencea si afiseaza bannere pe strazi si pe bannere.

Nu doar in fata stadionului Ghencea sau la Peluza Sud fanii Stelei au inceput sa protesteze intens fata de Becali.

Mai multi fani stelisti din Vrancea au afisat bannere anti-Becali pe strada si pe stema judetului.

"Gigi, pleaca din Ghencea. Pac, pac, mori!", este mesajul scris de stelisti pe aceste bannere.

Sursa: Sport.ro

PS: Asa va vrem baieti!Sa umplem toata tara cu afise si bannere impotriva baciului piperan ! :)

Asa ar trebui sa fie in toata tara.

Felicitari "huliganilor" care au facut acel banner! ;)

E acum in direct la B1 TV la Nașul. Macar de s-ar duce cineva sa-i dea cu un cataroi in cap. Ca in spatele lui e doar un geam, care bate spre strada.

Si ce zice el "Eu sunt mai stelist decat toti stelistii" ... e clar, MEDICAMENTEEEEEE!

Edited by Fan FC Steaua

am observat...trimiteti toti mesaj la NASUL cu textul DA...sa vada ciobanasul ca nu`l mai agreaza nimeni....ca el se asteapta ca o sa fie in favoarea lui procentajul!

Da ... el e "Stelist" azi, javra maine, paduche poimaine si mort in viitorul apropiat.

e urata chestia cu moartea....stii ca nu e bine sa doresti moartea nimanui...nici celui mai mare dusman...cert e ca nu ni`l mai dorim acolo ! poate avem norocul prin alte mijloace sa scapam de el...nicidecum prin moarte !

Prin alte mijloace zici ... el e "prea puternic" pentru alte mijloace. Mafia e in floare in Romania si jeguri ca el sunt greu de indepartat.

am observat...trimiteti toti mesaj la NASUL cu textul DA...sa vada ciobanasul ca nu`l mai agreaza nimeni....ca el se asteapta ca o sa fie in favoarea lui procentajul!

Nu trimiteti ba nimic... emisiunea aia e oricum un rahat iar moraru il linge in cur pe cioban... puteti sa trimiteti cate semeseuri vreti, ca scorul o sa fie tot strans si tot in avantaj pt el...

Marius Postat Astazi, 10:55 PM

CITAT(GabiTalent @ Sep 21 2009, 10:38 PM) *

Nu trimiteti ba nimic... emisiunea aia e oricum un rahat iar moraru il linge in cur pe cioban... puteti sa trimiteti cate semeseuri vreti, ca scorul o sa fie tot strans si tot in avantaj pt el...

ca bine zici Marius....

mare caterinca emisiunea aia....ma uit la ea de cand a inceput si lesin de ras....cate aberatii !! si o tine langa cu performantele pe care le`a facut el....DECI EL A FACUT PERFORMANTELE....nu echipa...el ca a strigat mereu inainte de meciuri... suntem razboinicii luminii....si Dica cand auzea asta...deja se vedea Mihai viteazu...si dribla tot ce ii iesea in cale.

doamneeeeeeeee....

Edited by GabiTalent

Ce vor suporterii Stelei?

Postat in fotbal intern de Daniel Marton

La videochatul de luni au participat cateva mii de persoane. Care au pus vreo 10 mii de intrebari. Au fost aproape 700 de useri constant, ceea ce inseamna cam dublu fata de numarul de stelisti stransi sa protesteze impotriva patronului.

Reprezentantul AISS (Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti) si-a expus civilizat punctul de vedere. Raspunsul lui Gigi Becali il gasiti aici.

Cred ca solutia acestui conflict se gaseste in dialog. Gigi Becali are nenumarate ocazii sa-si spuna oful, tocmai de aceea mi se parea vital sa-i ascultam si pe contestatari. Stiu, AISS nu vorbeste in numele tuturor stelistilor. Dar era important de aratat faptul ca in spatele acestor proteste nu sta un grup de huligani, ci niste oameni perfect normali care cred in ceva. Si e dreptul lor sa protesteze atat timp cat o fac civilizat.

Daca vrea insa sa fie luata in seama de catre patronul Stelei, AISS trebuie sa-si gaseasca un lider cu nume, cu imagine… adica cineva pe care Gigi Becali sa nu-l mai poata incadra in nicio categorie denigratoare. Nu vreau sa ma folosesc de vreun nume insa cum ar fi daca cineva de talia lui Hagi ar apara interesele AISS?

Asa cum spuneam si la finalul emisiunii, daca situatia asta va mai dura mult tot ceea ce inseamna Steaua va avea de pierdut.

Sursa: Prosport

Personal nu acord multa importanta articolelor din asa numitele "ziare de sport" pentru ca in general nu transmit nimic, insa acest articol are o idee buna, din punctul meu de vedere si anume aparitia unei persoane importante, un presedinte de onoare daca vreti, care sa reprezinte AISS in lupta impotriva cancerului.

Daca vrea insa sa fie luata in seama de catre patronul Stelei, AISS trebuie sa-si gaseasca un lider cu nume, cu imagine… adica cineva pe care Gigi Becali sa nu-l mai poata incadra in nicio categorie denigratoare. Nu vreau sa ma folosesc de vreun nume insa cum ar fi daca cineva de talia lui Hagi ar apara interesele AISS?

Si Hagi e o hahalera... Nu ai aflat asta acum 2 ani ?

Hagi a fost propunerea celui care a scris articolul, nu l-am propus eu. Sunt sigur ca ar putea fi gasit cineva, o fosta glorie, o persoana publica importanta care sa ajute.

Acum ai dreptate, ciobanul nu prea tine cont de anumite lucruri si arunca cu jigniri in stanga si dreapta, dar o persoana importanta cred ca ar avea un impact major asupra celor indecisi si ar putea atrage de partea AISS si alti sustinatori.

Personal nu acord multa importanta articolelor din asa numitele "ziare de sport" pentru ca in general nu transmit nimic, insa acest articol are o idee buna, din punctul meu de vedere si anume aparitia unei persoane importante, un presedinte de onoare daca vreti, care sa reprezinte AISS in lupta impotriva cancerului.

Din cate stiu eu, Miodrag Belodedici e presedintele de onoare al AISS. Nu se poate lua legatura cu el?

Gaseste el de ce sa se ia si de Belo. Ar fi mai bine sa nu-l taram in mocirla ciobanului asa gratuit. Hagi s-a mai razboit cu el ...

Edited by Astristul

Pana la urma care a fost procentul ca eu nu mai reusesc si nici nu vreau de altfel sa ma uit la emisiuni in care apare si maimutoiul. Mi-e prea scarba de el ca sa-l pot asculta, dara sa-l mai si vad.

52% - sa plece

48% - sa ramana

,,Sondaje TV?" Toate masluite.De-abia se deschisese votul aseara laB1 si voturile erau 62% sa plece oligofrenul paranoic,dupa aceea ori au intrat in scena slugile,ori s-a aranjat totul din regie.Sa nu se supere maimutoiul ca doar cotizeaza semnificativ la respectiva emisiune.

De fapt a fost

49% Sa plece

51% Sa ........

PS: Declaratie de la satana:

Becali catre fani: "Sa vanda cate un rinichi si sa imi dea banii!"

Edited by Fan FC Steaua

Asta inseamna ca numarul celor care-l vor plecat e infinit mai mare decat al celor 40 pe care ii vehiculeaza el. Dar, sondajele de acest fel nu exprima corect vointa celor care voteaza. Eu cred ca daca B1TV ar fi fost corect, balanta ar fi inclinat in favoarea noastra la sfarsit. E imposibil ca numarul voturilor sa fie egal.