Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Se pare ca lui Thereau nu i s-a platit nici pana acum salariul pe ultimele doua luni petrecute in Ghencea, jucatorul fiind tentat sa accepte o eventuala oferta din partea cainilor, unde ar juca alaturi de prietenul sau Bostina...

Incredibil ce se intampla, din cauza idiotilor din conducere putem pierde inca un super jucator, in ipoteza in care francezul ar vrea sa se reintoarca in Romania!

Ze spune ca Bucsaru,patronul lui Urziceni,s-a cam saturat de iesirile lui MM.Unde a ajuns si Stoica asta!Pacat,mare pacat....."Semeni vant,culegi furtuna"

Hai fratilor ca nu s-a terminat fotbalul la Thereau. A plecat de fite ca nu s-a adaptat in Romania (a plecat pentru ca era pe val si a vrut in Vest, ce sa mai), iar acuma cand e sub nivelul marii, singura varianta e sa se-ntoarca pentru a mai iesi nitel la suprafata. Sa fim seriosi, putem gasi jucatori ca Thereau, si cu Marius antrenor am convingerea ca ne vom intari atacul fara a mai suspina dupa frantuz.

E drept, nu s-a terminat fotbalul la Thereau. Eu cred totusi ca el e unul din cei care pot juca din prima, sa insufle viteza in atac. Imi placea mult stilul sau de joc si atitudinea din teren. Poate ca Dica-Thereau la constructie cu francezul uneori la finalizare e un "mijloc" ideal la Steaua. Sa vedem ... daca pleaca Dica pe cine aduc.

daca pleaca Dica, o sa fim cam varza la mijloc...nu ca acum am fi acoperiti total...

dar de ce nu pleaca Lovin sau Ov. Petre....

noua ne trebuie oricum inca un mijlocas de creatie...

@Bandit

Nu pleaca Lovin sau Ov. Petre pentru ca pe ei nu se pot obtine banii care se pot obtine pe Dica. E simplu!

Un singur lucru mai vreau de la echipa lui Becali: VICTORIE CU Dinamo!

adevaru e ca Thereau e un jucator bun....si mor de oftica cand vad ca atatia stelisti pleaca la Dinamo.....Steaua ar cam avea nevoie de threau acum....

totusi .... exista o speranta :D

http://www.sport.ro/stiri/19887/Fotbal-Int...teaza-aici.html

stire de ultima ora :|

Thereau vrea inapoi la Steaua. Ti-ai dori sa se intoarca? Comenteaza aici!

Cedat la Anderlecht pentru aproape 3 milioane de euro, Cyril Thereau plange dupa Steaua! Atacantul francez care a facut o treaba excelenta in sezonul trecut vrea sa-si calce pe orgoliu si sa vina inapoi la Steaua. "Suporterii au ramas in inima mea, as fi tentat sa ma intorc", spune Thereau.

Iti place atacul Stelei? L-ai vrea inapoi pe Cyril Thereau? Crezi ca intoarcerea sa ar fi benefica pentru Steaua? Comenteaza aici!

Mi-ar parea normal sa revina la Steaua. Juca frumos, vedea meciul cu o pasa-doua inainte. Mai era si muncitor, nu egoist cum e Neaga mai nou. In orice caz e mult mai bun la mijloc decat in fata.

my 2 cents

Steaua ****!

aveti o problema si vreti sa ma contraziceti?

sunt pixel_****** la yahoo!!!

go Dinamo! go spartans!

Ban 7 zile.

Edited by axl23

si ar fi bine ca sa iesim invingatori in fata celor de la Dinamo sau rapid ca si ei il vor...oricum am auzit ca balanta se inclina in fata Stelei pentru ca i-au placut suporterii :steag_steaua_ro:

Dragi stelisti,criza va continua la Steaua pentru ca geniului din carpati reloaded(fecali) i-a venit o idee geniala:sa ii ia pe simao si edson de la UTA. Astea sunt marile transferuri promise lui Lacatus?

Sa vedeti ce "bine" o sa jucam in retur cu sepsi si tatarusanu in echipa,acesti super-jucatori de la gloria bisnita. Aceleasi greseli repetate,anul trecut s-a gresit,anul acesta din nou si anul viitor se va face aceeasi greseala,sperandu-se intr-o scadere a formei a echipelor din provincie.

Chiar asa,noi ne intarim cu jucatori care nu si-au dovedit valoarea? Iarasi luam niste sperante din provincie? Singurii care a confirmat din provincie 3 ani la rand au fost Dica,Ghionea,Radoi cand a venit in 2000 si cam atat. Cristea a venit si s-a ars repede,Neaga in primul mandat a jucat bine doar cand a venit de la arabi,Badea nici nu mai stie sa alerge,Croitoru,surdu,zaharia sunt niste glume bune etc.

Nu neg valoarea jucatorilor din provincie dar ar trebui luati cei ce au confirmat mai multi ani la echipele respective,nu doar dupa forma de moment. Ar trebui luati jucatori de valoare confirmata,fie ei straini sau Romania,doar sa nu se ajunga in situatia hilara(dupa parerea mea) a clujului cu 90% jucatori straini,jucatori carora li se cauta sotii ca sa fie naturalizati. CFR e cea mai "romaneasca" echipa care va castiga titlul din toata istoria campionatului romanesc.

Jur ca ciobanul e singurul om catre care am avut tendinte criminale...si inca mai am. Cate umilinte trebuie sa mai suportam? Trebuie injurat imputitul de cei ce vor merge pe Ghencea maine,chiar daca e meci de CL,cat vom mai trai cu aceste compromisuri,mai ne prosteste un an,noi ne vom amagi ca va fi mai bine si criza va continua. Suntem prea rabdatori,daca pe cioban nu putem sa-l dam jos macar pe acesti mercenari sa-i luam la rost,anul trecut au fost penibili,i-am inteles pentru ca au avut 2 ani buni deci era normal un recul,dar in acest an penibilitatea lor continua,anul trecut erau la 10 pc de Dinamo acum cu 2 victorii in restanta sunt la 9 pc de CFR.

Sa le fie rusine mai ales pentru atitudine,si apoi pentru joc si rezultate,sau mai bine zis pentru lipsa lor.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Nu neg valoarea jucatorilor din provincie dar ar trebui luati cei ce au confirmat mai multi ani la echipele respective,nu doar dupa forma de moment. Ar trebui luati jucatori de valoare confirmata,fie ei straini sau Romania,doar sa nu se ajunga in situatia hilara(dupa parerea mea) a clujului cu 90% jucatori straini,jucatori carora li se cauta sotii ca sa fie naturalizati. CFR e cea mai "romaneasca" echipa care va castiga titlul din toata istoria campionatului romanesc.

Ar trebui sa tii cu Arsenal, sau Real Madrid sau orice alta echipa... Nici CFR n-ar fi o alegere gresita.

Pai daca ar fi jucat Ochirosii titular anul acesta pe partea stanga in locul unor jucatori care au confirmat din provincie (Croitoru si Surdu sunt nume sonore... Facusera sezoane intregi bune inainte de a veni la Steaua) cu siguranta ar fi fost mai putin de 9 puncte intre CFR si Steaua in momentul asta. Pai daca aducem numai jucatori consacrati tu cu cine te mai mandresti de la Steaua... ? Cu mercenarii...??? Ca aia de la Cluj care au sanse sa castige campionatul Romaniei da' nu stiu nici macar limba?

Mai bine i-am lua pe Niculescu, Coman... Nu ? Ca astia au confirmat ...

LET US LIVE THE JOY OF OLD TIMES AGAIN iti spune ceva ?

@yang Prietene,ai inteles gresit ce am vrut sa spun. Eu sunt impotriva inflatiei de straini mediocri si sunt pentru juniorii Stelei. Si nu o sa tin cu acele multinationale pe care le-ai mentionat,eu o sa tin cu Steaua mereu,indiferent de situatia ei. Sunt impotriva transferurilor de sperante eterne din provincie in loc sa luam jucatori din pepiniera proprie. Echipa ar trebui sa fie compusa din jucatori care au confirmat in timp(la noi sau la alte echipe,fie din tara sau strainatate) iar tinerele sperante sa vina din pepiniera proprie. Baietii aia tineri din provincie o sa vina la Steaua,o sa dea de banii lui Becali si viata din Bucuresti,si intr-un an doi nu o sa mai aiba pentru ce lupta,o sa atinga maximul vietii lor fotbalistice. Nu vreau sa generalizez dar asa s-a intamplat cu destui dintre ei,macar pe ai nostri i-am creste cu mentalitate stelista si cu iubire pentru aceste culori.

Lui Ochirosii i s-a facut cea mai mare nedreptate,e mai bun ca Bostina sau Cristocea,si totusi l-au trimis sa-si rupa picioarele la buzau,iar baiatul sta pe tusa juma de an din cauza managementului penibil. Croitoru si Surdu chiar nu sunt exemple bune. Croitoru a facut un an bunicel pe la Vaslui,astazi n-ar avea loc de ljubinkovic iar surdu nu mai juca de aproape un an la Cluj.

Nu sunt vreun naiv sa cred ca toti jucatorii nostri sa fie trup si suflet dar macar o treime ar trebui sa simta ceva pentru acest club,iar restul sa fie mercenari dar macar mercenari buni. Majoritatea jucatorilor din lumea asta sunt mercenari(cu cateva exceptii) dar aia sunt profesionisti,isi fac treaba bine pe oriunde merg.

Ceea ce am vrut sa transmit prin postul de mai sus este ca pentru a mia oara ciobanul incearca sa ne prosteasca,sa ne amageasca cu notiuni cum ca va fi mai bine. Echipa nu e formata numai din looseri cu incearca unii sa sugereze dar sa ma ierte Dumnezeu ca atunci cand intra unii dintre ei pe teren parca jucam in inferiortitate.

Cu aducerea acestor 5 jucatori ciobanul foloseste acelasi principiu ca in campania de transferuri din vara,aduc multi ca poate confirma vreo 2 si intr-un retur fara Dica si Goian iar o sa ne trezim cu fundul gol. Noroc cu revenirea accidentatilor poate mai facem si noi vreo branza prin primavara UEFA daca ajungem acolo.

Gandacule PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Edited by predatorpulse7

chiar ca m-ai pus pe ganduri predatorpulse7 cu vorbele astea....foarte adevarat ce spui...Becali face transferuri dupa capul lui si apoi ne spune noua ca a bagat nustiu cate milioane in Steaua si tot nu iese nimic....pai daca te uiti la un meci si un jucator iese in evidenta in meciu ala tu il aduci la Steaua...sau daca un jucator stelist azi face un meci bun....e printre preferatii tai....si cand prinde o zi mia proasta ....afara cu el.....nush ce trebuie facut ca nu prea sunt in masura sa spun.....dar ceva trebuie sa se schimbe....paote Jiji ??? :steagcruce:

Cu aducerea acestor 5 jucatori ciobanul foloseste acelasi principiu ca in campania de transferuri din vara,aduc multi ca poate confirma vreo 2 si intr-un retur fara Dica si Goian iar o sa ne trezim cu fundul gol.

Gandacul a incercat sa mearga pe modelul spurkis, unde Rednic a adus multi jucatori, o parte au confirmat si au castigat campionatul..

am inventat sh io o melodie noua....o postez aici sa aflu parerile voastre...sa vad dak e frumoasa....si poate o so aud cantata p stadion

Steaua,CE CLUB FAIMOS

SI CU TRECUTUL GLORIOS

CASTIGA AZI,CASTIGA AZI

PENTRU CEI CE TE SUSTIN

SI LA BINE SI LA RAU

OLE OLE...Oli OLA

(cantata la fel ca [iubim staeua....si-o vom urma....])

ce ziceti? :steag_steaua_ro:

Cancan lanseaza bombe:

Se vorbeste de Marica imprumutat la Steaua (nu se stie daca numai 6 luni sau mai mult cum ar vrea Steaua) si revenirea lui Laurentiu Rosu.

Bine bine, eu nu stiu cat de sigura este vestea, tinand cont ca este veiculata de Cancan.

@inches

Aceasta stire are veridicitate cu o singura conditie:sa fie vehiculata de OTV!

Edited by axl23

Hai ma ca mie unu mi-era dor de Cancan si de bombele lor... ce s'teti asa rautaciosi?

In alta ordine de idei, mie nu-mi place marica :D

Radeti degeaba de Cancan, ei au fost primii care au vehiculat tensiunile existente la club in vara, care s-au adeverit ulterior, ei au anticipat aducerea lui Lacatus la Steaua, la ordinul lui Hrebe, care s-a realizat dupa cateva zile, ei au explicat ruptura dintre Rednic si jucatorii cainilor, produsa la meciul cu CFR din sezonul trecut (motivele le stiam si eu, de la un amic care e prieten cu un echipier al lotului cainilor).

Oricum, implicarea lui Giovanni la Steaua va fi un dezastru total, insa se pare ca nu avem ce face. Gigi a mutat decisiv prin aducerea lui Lacatus, asta e clar, a inchis gura contestatarilor, cum de altfel a si precizat pentru stelisti.ro saptamana trecuta.

Stirea bomba cu Marica la Steaua a fost preluata si de Prosport, care acu' doua zile "il transfera" pe Tomi Petrescu in Ghencea. Maine, poimaine ne trezim si cu Mutu in curte :unsure: .

Bai eu zic totusi, mai bine se ocupa Giovanni decit Gigi de transferuri. Poate cu Giovanni scapam si de nishte nenorociti ca Lovin, Petre Marin, Surdu, Iacob & co.