Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Roamana [/u]: 8.50 Matematica : 8.95 Geografie : 9.50 !!!!!!!! :D:D:D:)) fular-campionii fular-campionii fular-campionii fular-campionii fular-campionii fular-campionii fular-campionii fular-campionii

lol da te iertam ca a plecat zeroli :))

fularsteaua2

Off-topic : Casa de piatra tuturor celor care s-au casatorit azi. Daca lui Niculescu nu-i pasa ca Diana a trecut prin jumatate din Divizia A, noua de ce sa ne pese :D ?

Cum sa-i urez zdrentei de Claudiu casa de piatra?Multa m<<e lui si Dianei.Casa de piatra pentru Ghionea

Urat!Inainte de toate suntem oameni!Avem ratiune si bun-simt,ceea ce ne deosebeste de animale!Bun-simtul imi spune sa le urez Casa de piatra lui Niculescu si Sorin Ghionea!

Casa de piatra lui Ghionea si Niculuescu, asa cum zice si Streza, de ce ne-ar pasa noua de palmaresul Dianei :biggrin: ??

Oricum cred era disperata cauza daca n-o lua nici Claudiu !!!!!!!!!1

Am plans dupa Oleg ... acum o sa plangem dupa Oli :(

Zenga,Oleg,Oli sã vedeți cã Gicã nu o sã facã nici jumãtate cît a fãcut Oli. Hagi a fost un mare jucãtor și îl respect pentru asta și pentru ce a fãcut la Steaua dar ca antrenor nu și a arãtat valoarea la nici o echipã la care a antrenat no sã facã nici la Steaua dar sã nu am dreptate eu sper sã nu am .

Radoi spre Liverpool? in caz ca pleaca gerard tinta cormoranilor e Radoi...

sincer m`as bucura pentru Radoi sa ii ia locul lui gerard la Liverpool

esti stelist??? daca Radoi pleaca pierdem un jucator de mare valoare

Thereau a fost vandut la Bruges pentru 2,9 milioane euro. Pierdem un fotbalist extraordinar din cauza unor orgolii prostesti.

Da ,chiar e pacat ca la vandut Gigi pe Thereau la Bruje , dar mai bine nu mai protestem impotriva lui Gigi, ca oricum a adus pe Hagi , si pe Adrian Ilie , pe Neaga , Emeghara ......si oricum o sa scapam de criza Becali pana la uma .......

Din pacate, cei mai buni jucatori pe care i-a adus Becali sunt retrasi de ceva vreme din activitatea competitionala (Gica si Adi Ilie)

Mi-am permis double post intrucat sunt stiri diferite.

Conform gsp.ro, belgienii de la Brugges afirma clar si raspicat ca nu l-au cumparat pe Thereau, si ca de vineri nici macar nu au mai discutat cu oficialii Stelei despre transferul jucatorului francez. Doamne'ajuta. Dar chiar si-asa, dragoste cu forta nu se face, iar Cyril vrea sa plece...

Si eu daca eram in locul lor afirmam asta. Pana nu semneaza contractul nici un membru al staff'ului tehnic (care se respecta) nu face astfel de afirmatii.

Nimeni nu a inclus ca stire a zilei,emisiunea "Replay" de pe programul TVR2 in ziua de 25 .06.07.

Poate aveati placerea sa revedeti un rezumat al meciul Dinamo Bucuresti-17 Nentori.Eu am avut deosebita placere sa revad acele momente ale echipei dinamoviste cu una dintre puterile Europei. Echipa, domnule Rednic, 17 Nentori asta! Nu ca petardele alea de au jucat cu Steaua in '85-'86 sau in '89.

PS. Nu am citit cu atentie posturile voastre,poate a mentionat cineva despre ziua de nastere a "Conducatorului nostru iubit",Domnul Gigi Becali.La multi ani Majestate!

Da chiar :biggrin: . La Multi Ani Gigi !!!! Si La Mai MArei !!!! Si sa ramai la Steaua , ca tu nu gandesti prea mult , si arunci cu banu , chiar daca uneori nu ajunge in Ghencea ......Si iti urez sa iti ceri iertare ca ne-ai facut huligani si in toate felutile ( chiar daca unii chiar asa sunt , ca nici o data nu sunt multumiti ) , ca e usor sa zici iertatima , sa vezi pe urma o sa dau petrecere de fericire !!!! Si ar trebui sa serbeze toata Romania ar fi o MINUNE !!!

Mda...pentru al nostru jjj:Sa ne traiesti inca trei zile cu aia de alaltaieri!

Baiete,am observat ca Becali e idolul tau.Daca eu nu-l sufar si ii doresc numai de "bine"e problema mea!Nu tre sa faci tu politie aici cine e anti Becali!Poate sa-l aduca si pe Ronaldinho,si pe Zidane si pe cine mai vrea creierasul lui ingust ca pentru mine ramane tot o jigodie.Daca te deranjeaza posturile mele nu le mai citi,ignora-le and so on.Cum tu iti manifesti simpatia fata de acest personaj asa imi manifest si eu antipatia.Sa stii ca nu e de joaca cu flosofia :happy: Numai bine!Asta e ultimul post pe care ti-l adresez mai ales ca am dat-o si in off topic(domeniul tau de altfel)

Aflai de pe sport.ro ca Thereau e al Stelei , inca nu a plecat de la Steaua . Decat se negociaza pentru transferu lui Therewau , dar nu se stie , domane ajuta , rugativa la noaptte , si poate ne trezim , ca breuges se zgarceste breusc , si francezu nostru e salvat :D

Aberatii, aberatii... Thereau nu mai joaca la Steaua bag mana in foc.

Edited by c.ronaldo17
Mesajele fara legatura cu subiectul discutiei (off-topic), discutiile paralele sau pur si simplu stupide pot fi sterse fara justificari de catre moderatori. Vezi regulamentul.

Cam ai dreptaate .......pot avea mai mult incredere in tine decat in www.sport.ro , mai ales dupa cate transferuri imaginare au facut la Steaua . Oricum nu conteaza , roagate si tu sa ramana la Steaua , ca nu iti ia nici 2 minute .

Eu nu reusesc sa cred ... Scuipati deja pe Hagi, fara sa fii facut un singur joc oficial ... Penibil.

La Turci nu a fost rau, la Galata avea o echipa mult mai slaba decit Besiktas si Fenerbhace, si plus ca nu era sustinut de conducere, cu toate ca Hagi a terminat pe 2.

La Poli, este la Poli, stiti si voi, toata lumea ii vede printe primi, dar Poli are echipa de locul 5-6.

Nu cred eu ca este mai bun decit Protasov, dar vom vedea.

Cei care zic ca Hagi nu a fost pe la echipe mai mici, ba da, Poli ;) si in comparatie, unde a fost Oli ? Poli si National. La National a fost si Zenga, in rest de Protasov nu stiu nimic, cred ca a inceput la Steaua.

Protasov a venit la Steaua de la Olimpiakos Atena.

Salomir, exculs din arbitraj!!!!

Comitetul executiv al FRF, s-a intalnit luni seara pentru o sedinta unde s-au luat decizii in ceea ce priveste lotul arbitrilor pentru Liga 1.

4. În urma analizãrii propunerilor înaintate de Comisia Centralã a Arbitrilor, s-a decis renunțarea la serviciile urmãtorilor arbitri din lotul A: Silviu Bogdan, Vasile Bratu, Anton Heleșteanu, Marian Salomir, Viorel Sandu și Orlando Trandu. Totodatã, arbitrii Marius Bocãnealã, Lucian Dan, Robert Dumitru și Marius Martiș au fost retrogradați în lotul B, urmând ca, dupã un an, în funcție de prestațiile lor la jocurile la care vor fi delegați, sã se ia o decizie în ceea ce-i privește.

Puteti citi aici ce s-a mai discutat la acea sedinta.

S-a gasit cea mai mare problema a tarii si anume asa-zisa violenta din sport!!!!!!!! si pentru aceasta s-au mobilizat taietorii de frunze din parlament si au trecut marea lege impotriva violentei in timp ce neabsorbtia fondurilor europene sau seceta cu care ne confruntam nu e pe lista prioritatilor pentru ca nu s-au pus ei de acord cine ia fondurile europene sau cine incaseaza banii pentru a reface sistemul de irigatii. ACESTI PARLAMENTARI SUNT INFRACTORII ADEVARATI CU ACTE IN REGULA DIN TARA SI PE CARE NU AR TREBUI SA-I MAI SUPORTAM! ESTE STRIGATOR LA CER!!!

dar sa revenim la ideea initiala a acestui post al meu si care are legatura cu acest forum.: aceasta lege aberanta facuta de niste ipocriti prin care vor sa ne arate ca ei sunt cei mai smecheri si prin care vor sa acopere toate mizeriile pe care le-au facut in fotbal si nu numai. vor sa ne inchida gura cum au facut si in alte timpuri dar SE INSEALA . NOI NU VOM SUPORTA LUCRURILE ASTEA.

Este aberant ca doar ca intri cu torte sau altceva sa faci inchisoare. dar astia care dorm in parlament pe banii nostri sau fura prin legi tot din banii nostri ce le facem ? dupa logica lui mitica probabil ar trebui pedepsiti cu moartea si primul ar trebui sa fie el dupa toate ilegalitatile pe care le-a facut. aceasta lege e o bataie de joc fata de noi suporterii ca si alte legi date in acel parlament plin de infractori acoperiti de imunitate. intai sa ne ofere conditii pe acele stadioane pentru care platim bani ca sa intram si dupa aceea sa ne faca reguli. si in primul rand TOATE OFICIALITATILE ASTEA SA PLATEASCA SI EI BILET CAND INTRA. cu ce sunt ei mai privilegiati decat noi , ei declarandu-se mari miliardari dar nu platesc bilet si intra pe baza de invitatii milogindu-se pentru ca sa le primeasca??????????? rusine !!!!!! umpleti puscariile cu adevaratii infractori ai tarii incepand cu acest Dragomir. noi, suporterii platim bilet, uneori ffff.. scump pentru ce conditii gasim in acele stadioane dar suntem tratati ca niste puscariasi , mizer, controlati la sange si ni se vorbeste fara pic de respect ca si cand ni se face un favor ca intram pe stadion pentru CARE NOI PLATIM BILET.

ps: primul care ar trebui interzis pentru a intra pe stadioane ar trebui sa fie Dragomir datorita condamnarilor pe care le-a avut. OPRITI BATAIA DE JOC! NOI NU RENUNTAM!

Conform Prosport, Gigi Becali a refuzat o oferta de transfer pentru Nicolae Dica din partea clubului olandez, Herenven. Motivul pentru care ar refuza Gigi este ca nu e Hagi de acord. Un lucru bun ca nu se trece peste capul antrenorului.Dar cum Gigi este foarte previzibil,ne putem astepta la toate relele.