Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Declaratia asta confirma faptul ca planul lui Berbecali este de a-l aduce pe Hagi, si de aceea nu-l demite pe Oli pana la vara, Hagi nedorind sa preia echipa in mijlocul campionatului...prevad un viitor negru pentru Steluta noastra :(

Nu-i schimba in mijlocul campionatului... Doar cu trei etape inainte de final... :roll:

Mda, ca Zenga si Protasov cand au fost schimbati?!?! :) Halal a ajuns si Jiji asta.

Ce prost e Jiji! In loc sa il schimbe pe Olaroiu acum, cand inca mai putem sa speram la locul 4, il va schimba peste 2-3 etape, cand va fi totul pierdut! :oops::oops: Cat despre "Oli-bilute-din muci" ce sa mai zic? Rar mi-a fost dat sa vad atata josnicie, modul cum se agata de postul asta de antrenor fiind de-a dreptul degradant... :oops:

Directia Generala de Jandarmi a Municipiului Bucuresti a intocmit actele premergatoare inceperii urmaririi penale impotriva lui Iordan Catalin, Nicolae George (suporteri Steaua) si Bischin Cristian (suporter Dinamo), pentru "folosirea in locurile si imprejurarile in care s-ar putea primejdui viata sau integritatea corporala a persoanelor ori s-ar putea tulbura ordinea si linistea publica, a obiectelor de distractie pe baza de amestecuri pirotehnice", fapta prevazuta si sanctionata de art. 1, pct. 1 din legea 61/1991 republicata.

Sa inteleg ca le face dosar penal ca i-au vazut cu tortele?

Asta e cea mai mare tampenie posibila!

Pe forumul de la site-ul oficial scrie ceva de plecare lui Oli, si venirea lui Hagi care se va intampla marti. Stie cineva ceva?

Pe forumul de la site-ul oficial scrie ceva de plecare lui Oli, si venirea lui Hagi care se va intampla marti. Stie cineva ceva?

Pe situl oficial adica steauafc.ro?

8O

Nu am vazut nimic , bine ar fi daca s-ar intampla.

Sper sa plece Oli, dar..nu stiu..sunt putin reticenta la ideea de a veni Hagi ca antrenor...adica, ok..nici de zis, a fost cel mai bun din Romania la vremea lui...dar nu stiu cat de bun poate fi ca antrenor...speram sa vina cineva din afara...dintr-un campionat puternic...uitati-va de exemplu la CFR Cluj...lor le-a prins bine un antrenor strain...si dintr-un campionat puternic... :wink:

Patronul echipei din Ghencea, s-a dezlãnțuit în direct la TV Sport, vorbind la "rece" despre ultimele evenimente de la Steaua, printre care înfrângerea de la Bistrița și "dezertarea" lui Oprița la Dinamo. Gigi Becali, a promis schimbãri majore din varã la Steaua dacã echipa nu va prinde locul doi, ultimul care permite accesul în preliminariile Ligii Campionilor.  

Primul vizat este antrenorul, Olãroiu fiind considerat de mulți, drept principalul vinovat de evoluția dezastruoasã din campionat. "Deocamdatã nu are rost sã schimb antrenorul, pentru cã nu mai schimbãm nimic acum. La varã, Olãroiu își va da singur demisia dacã nu prinde locul 2" a spus Becali, care a infirmat și zvonul conform cãruia, dacã Steaua nu se va califica în finala Cupei României, Olãroiu va demisiona: "Cupa României nu a fost niciodatã un obiectiv pentru mine" a încheiat finanțatorul din Ghencea.

Foarte nemulțumit de evoluția jucãtorilor sãi, Becali promite numeroase transferuri în și dinspre Ghncea: "La varã o sã aduc vreo 10-15 fotbaliști, sã am un lot de 40 de jucãtori, cã la mine nu conteazã banii. ªi cine va fi antrenor la Steaua sã poatã sã facã o selecție din 40-50 de jucãtori."

Patronul stelist a gãsit și o diferențã evidentã între jocul liderului Dinamo și cel practicat de jucãtorii sãi: "Dinamo atacã în haitã, cu 7-8 jucãtori. Ãsta nu e un fotbal pe care sã-l practicat Steaua vreodatã, cu pase laterale și înapoi."

Nici politica de transferuri nu va rãmâne aceeași, cu Mihai Stoica urmãrind jucãtori din afarã: "O sã iau jucãtori de la ãia care ne-au bãtut. Dacã ne-au bãtut pe noi înseamnã cã sunt jucãtori buni și în România. O sa facem o întalnire cu fiecare jurnalist care se pricepe la fotbal și sã ne propunã câte un jucãtor de la echipele care ne-au bãtut. O sã îi cer și parerea lui Hagi și la mai mulți" a spus Becali.

Olãroiu nu fost criticat, ci chiar apãrat de finanțatorul stelist: "Nu-i  el cel mai mare antrenor, dar o ști și el ceva dacã a facut din rahat bici la Național"

Oprița nu a mai mai semnat cu Steaua din varã, din mai multe motive, printre care și cele extrasportive, ceea ce Becali nu a admis niciodatã la clubul din bulevardul Ghencea: "Nu este un caracater puternic, pentru ca eu nu am încredere cã-și mai revine. El nici macar nu a venit sa îmi spunã cã pleacã la Dinamo, dupã ce eu i-am plãtit operația. Pot sã mai spun eu multe despre el, dar nu vreau. Nu vreau sã mai spun cu cine a fost el douã luni în Italia și cu cine a umblat ca sa nu ii fac probleme in familie"

Finanțatorul stelist i-a categorisit drept "niște dobitoci" pe fanii care au afișat la Bistrița un banner în care scriau cã nu-l vor vota pe Becali la alegeri: "I-am înțeles și pe ei cã sunt fanatici de fotbal, dar fanatismul lor a trecut atunci dupã 3-4 ore. Eu poate nu am dormit asearã, cã sunt banii mei bãgați acolo și nu poate sã îmi spunã nimeni sã plec de la echipã cum nimeni nu-i poate spune unui patron de televiziune sã plece din propria afacere."

sursa: prosport

O declaratie din care reies mai multe lucruri:

1.Oli poti sa pierzi si in Cupa ca nu te da nimeni afara.

2.Sa credem ca s-a trezit deodata Gigi si aduce 10-15 jucatori? Nu.. e o noua campanie politica, jucatori vor veni dar nu atat de multi.

3.Pentru prima oara cred ca il aud spunand ca Oli nu e mare antrenor ca pana acum zicea ca va ramane ca Ferguson la Manchester.

Multe promisiuni ca de obicei, ramane de vazut daca de data aceasta unele se vor realiza. Desi imi e greu sa cred..

Toate cele de mai sus vor ramane la stadiul de promisiuni...cunoastem marfa...NU mai cred nimic, absolut nimic!

In cazul suspendarii Presedintelui Basescu joia viitoare va urma peste o luna referendumul...Ai naibii astia din parlament, nu puteau face si mascarada asta anul trecut, poate aducea Jiji vreun mare fotbalist doar de dragul unei campanii electorale. Cand a venit la Steaua pt un capital de imagine a adus jucatori buni: Rica Neaga, Dica,a crezut in Cristea(care era chiar bun, dupa aceaa...potopul). Acum Principele este foarte sigur pe 40 la suta sau cat or ma fi incat nu mai precupeteste nici cel mai mic efort financiar pt un jucator mai de valoare! Dar vin alegerile!!! Sigur vine neaga inapoi,asa ca puneti-va dorinte ca vine Craciunul mai devreme anul asta!!! Multumim PNL pentru anticipate!

P.S>nu sunt fan Pnl(nici png)

Dinamo a remizat azi cu FC Arges în Groapa : 1-1 !

CFR e la doar 8 puncte de Dinamo,cu care va avea meci în etapa a 31-a.

Echipa din Cluj,devine cu fiecare etapa,o contracandidata tot mai serioasa la titlu,pentru Dinamo !

Vom avea surprize.Presimt.

Wow ! Nu se poate... Credeam ca 1-1 e rezultat final.GSp-ul e de vina... :(

Sincer...noi oricum nu cred ca mai putem spera nici macar la locul 2...si...as prefera sa ia CFR-ul campionatul decat dinamovistii...cred ca au jucat foarte foarte bine sezonul asta...si ar merita sa ia campionatul...poate aberez eu, dar cred ca ar fi frumos sa ia Clujul campionatul... :roll:

Sii..poate noi luam cupa si mergem in UEFA...sau locul 3... :(

Se anunţă schimbări în Ghencea

Patronul echipei din Ghencea, s-a dezlănţuit în direct la TV Sport, vorbind la "rece" despre ultimele evenimente de la Steaua, printre care înfrângerea de la Bistriţa şi "dezertarea" lui Opriţa la Dinamo. Gigi Becali, a promis schimbări majore din vară la Steaua dacă echipa nu va prinde locul doi, ultimul care permite accesul în preliminariile Ligii Campionilor.

Primul vizat este antrenorul, Olăroiu fiind considerat de mulţi, drept principalul vinovat de evoluţia dezastruoasă din campionat. "Deocamdată nu are rost să schimb antrenorul, pentru că nu mai schimbăm nimic acum. La vară, Olăroiu îşi va da singur demisia dacă nu prinde locul 2" a spus Becali, care a infirmat şi zvonul conform căruia, dacă Steaua nu se va califica în finala Cupei României, Olăroiu va demisiona: "Cupa României nu a fost niciodată un obiectiv pentru mine" a încheiat finanţatorul din Ghencea.

Foarte nemulţumit de evoluţia jucătorilor săi, Becali promite numeroase transferuri în şi dinspre Ghncea: "La vară o să aduc vreo 10-15 fotbalişti, să am un lot de 40 de jucători, că la mine nu contează banii. Şi cine va fi antrenor la Steaua să poată să facă o selecţie din 40-50 de jucători."

Patronul stelist a găsit şi o diferenţă evidentă între jocul liderului Dinamo şi cel practicat de jucătorii săi: "Dinamo atacă în haită, cu 7-8 jucători. Ăsta nu e un fotbal pe care să-l practicat Steaua vreodată, cu pase laterale şi înapoi."

Nici politica de transferuri nu va rămâne aceeaşi, cu Mihai Stoica urmărind jucători din afară: "O să iau jucători de la ăia care ne-au bătut. Dacă ne-au bătut pe noi înseamnă că sunt jucători buni şi în România. O sa facem o întalnire cu fiecare jurnalist care se pricepe la fotbal şi să ne propună câte un jucător de la echipele care ne-au bătut. O să îi cer şi parerea lui Hagi şi la mai mulţi" a spus Becali.

Olăroiu nu fost criticat, ci chiar apărat de finanţatorul stelist: "Nu-i el cel mai mare antrenor, dar o şti şi el ceva dacă a facut din rahat bici la Naţional"

Opriţa nu a mai mai semnat cu Steaua din vară, din mai multe motive, printre care şi cele extrasportive, ceea ce Becali nu a admis niciodată la clubul din bulevardul Ghencea: "Nu este un caracater puternic, pentru ca eu nu am încredere că-şi mai revine. El nici macar nu a venit sa îmi spună că pleacă la Dinamo, după ce eu i-am plătit operaţia. Pot să mai spun eu multe despre el, dar nu vreau. Nu vreau să mai spun cu cine a fost el două luni în Italia şi cu cine a umblat ca sa nu ii fac probleme in familie"

Finanţatorul stelist i-a categorisit drept "nişte dobitoci" pe fanii care au afişat la Bistriţa un banner în care scriau că nu-l vor vota pe Becali la alegeri: "I-am înţeles şi pe ei că sunt fanatici de fotbal, dar fanatismul lor a trecut atunci după 3-4 ore. Eu poate nu am dormit aseară, că sunt banii mei băgaţi acolo şi nu poate să îmi spună nimeni să plec de la echipă cum nimeni nu-i poate spune unui patron de televiziune să plece din propria afacere."

sursa : ProSport 8O

In cazul asta sa-l cumpere pe Haisan de la Vaslui, pe Nicuescu, Danciulescu si Catalin Munteanu de la Dinamo, pe Zaharia si Abrudan de la Bistrita...

Chiar si pe Onofras de la Iasi, ca el ne-a batut de i-a rupt piciorul lui Nesu :lol:

Se anunțã schimbãri în Ghencea

George Becali, a promis schimbãri majore din varã la Steaua dacã echipa nu va prinde locul doi, ultimul care permite accesul în preliminariile Ligii Campionilor.

"La varã o sã aduc vreo 10-15 fotbaliști, sã am un lot de 40 de jucãtori, cã la mine nu conteazã banii. ªi cine va fi antrenor la Steaua sã poatã sã facã o selecție din 40-50 de jucãtori."

" O sa facem o întalnire cu fiecare jurnalist care se pricepe la fotbal și sã ne propunã câte un jucãtor de la echipele care ne-au bãtut. O sã îi cer și parerea lui Hagi și la mai mulți" a spus Becali.

"Nu vreau sã mai spun cu cine a fost el douã luni în Italia și cu cine a umblat ca sa nu ii fac probleme in familie"

sursa : ProSport 8O

Adica el considera ca daca prindem locul doi totul e ok la echipa? Ramanem cu lotul asta?

40, 50 de jucatori? Ridicol, se zgarceste la orice transfer si declara ca o sa aibe 40, 50 de jucatori din vara?

Jurnalisti care se pricep la fotbal?! De ce nu sondaje nationale la otv, trimiti un sms si votezi jucatorul pe care-l vrei la Steaua.

Nu vrea sa-i faca probleme in familie lui Daniel dar arunca motanul. o banuiala fondata e mai periculoasa si mai daunatoare in cuplu decat orice prindere in flagrant, nea Gigi, nu vreau sa stiu ce-l asteapta pe Oprita acasa.

40-50 de jucatori luati din Divizia B probabil, cu < 100.000 bucata... Din aia, probabil vor confirma 1-2..

Si halal arie de selectie.

Sincer nici nu stiu cum si de ce se mai pune atata baza in vorbele nesimtitului de Becali. Ne-a prostit de atatea ori, a dat atatea declaratii pe care dupa aia le-a intors, incat imi vine sa vars numai cand il vad cum deschide gura...

Cu riscul sa jignesc pe multi, chiar ma gandesc cat de prost sa fie romanul de a putut Gigi sa ajunga la 15-20% in sondaje...

Tocmai ce am vazut emisiunea pe TVR unde a intrat MM in direct, cu aroganta-i obisnuita dar cu resemnare in glas. Partea proasta este ca l-a confirmat pe Oli cel putin pana la vara, dar a zis ca o sa faca ce zice Jiji asa ca putina speranta exista. De asemenea a recunoscut ca Steaua nu se mai bate pentru locul 2. Apoi am mutat pe realitatea unde era spurcatu de cartianu care balacarea tot ce inseamna Steaua, una e sa te iei de MM si alta de jucatori. Ce au frate toti cu Elton? La toate emisiunile, tot palavrageau ca nu prea a facut senzatie in astea 3-4 meciuri si ca bla,bla.E u zic ca din 4 meciuri ale lui,cel putin 2 au fost foarte bune, ce naiba doar cu Dinamo le-a dat vreo 4 pase de gol atacantilor, ce e vina lui ca aia rateaza? Un lucru bun care l-a remarcat MM a fost atitudinea de cacao a presei care cum a ajuns Steaua la pamant, hop toti sa dea in ea, ca dupa razboi multi viteji se arata. Nu spun ca ar trebui sa ne pupe in ceva, dar atitudinea lor deranjeaza, in sensul ca merge Dinamo prost, amintesc de agentul 0-0-7 si trec mai departe, merge rapid prost, e ok pentru ca ei sunt milogi si nu prea se inteleg cu performanta, dar daca Steaua nu e pe primele 2 locuri, toata presa da intai in MM, apoi Jiji, apoi in capitanul nostru si apoi ne fac toti suporterii huligani si tot asa. Inca un motiv ca Steaua sa-si revina, sa le inchida gura acestor oameni de nimic, pentru ca una este sa comentezi si alta este sa fi malitios pe fata. Oricum multa scarba dupa toate aceste "emisiuni", mai multa poate decat dupa meciurile recente ale Stelei.

Nu mai va agitati atata, deontologilor din presa, suporterii Stelei stiu cand sa-si ia la rost echipa, si sunt alaturi de ea si la bine si la rau.

P.S. Daca vreti sa vedeti fotbal adevarat,fotbal de care te indragostesti, nu ca cel care-l ofera nea Oli, dati pe Boca-Riverplate sa vedeti fotbalul in cea mai pura forma a lui.

Chiar,va puteti imagina un sezon european fara Steaua? Eu nu pot pentru ca a fost un asemenea sezon in mandatul lui Piti, daca nu ma insel, si a fost o catastrofa pentru echipele romanesti.

FORZA Steaua!!!!

Intotdeauna superiori!

Citatul zilei:

"Viorel Moldovan - Fãrã spectatori pe Giulesti e ca la nuntã fãrã lãutari".

Ohh daa, mare dreptate are omul asta.

:lol: