Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Sper macar ca am luat niste bani pe el!

Ce bani sa ia? Era in ultimele 6 luni de contract, a plecat gratis!

Aici s-a gresit, lasandu-l sa plece gratis. S-au zbatut atat de mult sa-l pastreze pe Oprita la Steaua in dauna lui Dinel Staicu si acum este cedat moka.

Nu inteleg de ce au mai cheltuit banii cu el prin clinicile din Bologna, sa-l recupereze pentru javre ? :lol:

Haios. Foarte haios.

Daca tot n-aveam nevoie de el, nu stiu de ce nu l-au lasat sa plece la Timisoara...parca 700.000 $ :?

Wilson, 5 goluri?!?! Aducem tot ce gasim din Brazilia? Ce sa facem cu ala? A dat doar 5 goluri de cand a inceput campionatul... Numai petarde. Mai bine ne axam pe jucatori din Liga 1. Uite la CFR. Oricum e la moda acum sa facem combinatii Steaua-Dinamo-Rapid-CFR.

Wilson, 5 goluri?!?! Aducem tot ce gasim din Brazilia? Ce sa facem cu ala? A dat doar 5 goluri de cand a inceput campionatul... Numai petarde. Mai bine ne axam pe jucatori din Liga 1. Uite la CFR. Oricum e la moda acum sa facem combinatii Steaua-Dinamo-Rapid-CFR.

Nu cred ca CFR-ul era exemplul cel mai elocvent... :lol:

De la Clujeni imi place foarte mult Semedo(parca asa se scrie numele). Un inlocuitor perfect pentru Banel. Are viteza, tehnica si placere in ultimlu rand. Stie fotbal.

Nu cred ca apucam sa cumparam ceva de pe la CFR Cluj... :wink:

Nu aducem tot ce gasim. E vorba de un jucator care este titular la Corinthians, jucator care a colaborat excelent cu Elton in teren. Intamplarea face ca urmaresc unele meciuri din Brazilia, iar acest jucator chiar are clasa. Numarul de goluri nu este neaparat relevant. Daca l-ai vedea in 2-3 meciuri ti-ai schimba parerea. :wink:

Bogdan ... am mai "visat" noi la brazilieni..

intradevar..au venit Andrey si Elton..dar sincer nu stiu daca pupam noi un jucator care chiar a confirmat in brazilia.. parerea mea :(

Urmarind filmulete cu acest Wilson, am vazut si alte faze create de Elton. Si "piticul atomic" era om de baza la Corinthians. ;)

Bogdane, ce facem tata? Daca nu da goluri acolo in Brazilia, de ce ar da in Ghencea? O fi el tehnic, da noi avem nevoie de unul care sa si marcheze. Stii cate goluri a dat Wilson in sezonul trecut? Unul. Intr-un sezon si jumatate, sa dai 6 goluri, cam putin. Mai degraba il luam pe ala de la Dinamo, Oprita. :lol:

Pe ala sa-l ia gaia! :x Chiar acum i-am raspuns unuia care si-a facut azi cont,si-a pus avatarul cu oprita(!!!) :oops: ,si mai si spunea ca in primul 11 pt meciul cu Bistrita nu poate lipsi Thereau(!!!) :oops::oops::oops: In legatura cu noul brazilian,care probabil ramane la stadiul de zvon,data fiind zgarcenia lui Jiji,e important sa stie cu mingea,sa aiba viziune in joc,nu trebuie neaparat sa fie un marcator renumit!La noi,marea problema e constructia... :wink:

Stai linistit, vin si golurile. Nici Thereau nu daduse o caruta de goluri inainte si de cand a venit si-a facut norma ca sa zic asa. Anul trecut a bifat doar 6 jocuri, din care doar in 3 a fost integralist. Gandeste-te ca abia a implinit 22 de ani.

Filmulete cu Wilson:

1. Golurile 1 si 3 ii apartin(ambele din pasa lui Elton):

2. Pasa de gol cu calcaiul la primul gol si golul 5.

Nu ma mira trecerea lui oprita gratis la Dinamo. Toata campania de transferuri a Stelei a fost o bataie de joc. Au fost adusi in vara doi jucatori Drida si Panait care au fost cedati fara sa joace. A fost adus Croitoru, iar acum se zvoneste ca va fi vandut la vara. Bani aruncati pe fereastra in loc sa fie investiti cu cap.

Ok...mai devreme am vazut la TvSport ca Oprita chiar are inregistrat la Liga contractul cu Dinamo din toamna...:|...macar sa nu se fi apucat sa declare tot cea declarat...:|...ca nu a fost bine primit la Steaua...si ca nu va mai intra in teren sezonul asta pentru Steaua de frica sa nu se accidenteze din nou...:|...de parca pana acuma i-a pasat...

:( 2 etape fara spectatori

Dar .. Oare de ce am primit 2 etape cu portile inchise ??!?! Stie cineva .. :evil: din cauza unora care nu au treaba acas' si se duc si ei la meciuri , cel mai bine daca tot nu va doriti sa fim pe stadion alaturi de echipa mai bine fara.

Nu-s devina Nea' Jiji huliganii ca s-a interzis accesul spectatorilor pt 2 etape.. ci fanii tai din tribunele I si II :!:

"Fanii tai" sunt fani Steaua, acum ne certam cine a aruncat si cine nu?!

Steaua

EXCLUSIV GSP.RO / Gigi Becali: „OLĂROIU ÎŞI VA DA SINGUR DEMISIA, NU TREBUIE SĂ-L MAI DEMIT EU!”

Finanţatorul Stelei a mai declarat: „Sunt negru de supărare pe toată echipa!”

PS: Cu Memeul nu singur, daca se poate.

Andrei Cordos in vizorul Stelei

Managerul general Stelei, Mihai Stoica, si-a manifestat interesul pentru achizitionarea internationalului de juniori, Andrei Cordos.

Nascut pe 6 iunie 1988, Cordos este de profesie fundas central si este legitimat la echipa de Liga a 2-a, Universitatea Cluj.

Acesta este titular la echipa nationala U19 a Romaniei, evoluand titular si in ultimele doua partide cu Polonia.

Daca Steaua si U Cluj vor ajunge la o intelegere, atunci jucatorul de 18 ani va ajunga din aceasta vara in Ghencea.

sursa: Steaua.net

Stirea e de acum cateva zile... :oops:

Gigi Becali: „Eu nu-l demit pe Olãroiu pentru cã la Steaua nu schimbãm antrenorii în mijlocul campionatului. Tragem linie la varã, dar, dacã el îsi va da demisia, eu nu mã opun!”

Sursa: GSp