Virgil

FC Viitorul - Steaua 0-3 (0-2)

15 posts in this topic

Luni, 21.04.2014, de la ora 21:00, pe stadionul "Concordia" din Chiajna,

F.C. Viitorul - Steaua Bucuresti,

meci transmis de Digi Sport 1.

Diferenta de valoare intre cele doua echipe e evidenta. In timp ce Steaua este inca liderul campionatului, echipa lui Hagi e la retrogradare.

In ochii unora, pentru Steaua meciul ar fi o simpla formalitate, invingatorul ar fi deja cunoscut. Realitatea e insa alta. Steaua a scazut drastic la capitolul eficacicate, capitol la care atacantii ar trebui sa fie raspunzatori. Dar daca observam ca Reghe joaca fara atacanti aproape meci de meci, vina ii revine.

Pentru acest meci cred ca Reghe ar trebui sa schimbe ceva. Eventual sa-l tina pe Chipciu pe banca pentru ca dus in derizoriu toate posibilitatile atacului de a face scor cu Dinamo si de a introduce un atacant de meserie in teren. Eventual pe Piovaccari, golgheterul care a ajuns sa joace doar franturi de meciuri, cateodata nici pe alea. E jenant. Si mai are si un salariu superior tuturor fotbalistilor. E pacat sa platesti o mare parte din acel salariu si sa nu-l folosesti. Reghe isi permite insa, prin voia sortii e si manager si nici nu mai are patron sa-l toace la cap.

P.S. Gardos Tanase si Piovaccari nu vor juca pentru cumul de cartonase galbene, iar Varela e incert, avand glezna dreapta in piuneze. Opera lui Steliano Filip.

Edited by Virgil

Sunt curios in cazul in care astra nu bate la Dinamo ce o sa se intample...

Edited by luck87

Steaua o sa se duca iar la 9 puncte de Astra. Asa ar fi normal, dar nebanuite sunt caile Domnului.

PS Dinamo chiar a batut Astra, cu 2-0. E randul nostru.

Edited by Virgil

nu este loc sa o lasam mai moale. daca nu batem raman doar 7 puncte fata de cetatenii din ploiesti. care nu sunt deloc multe pentru ca ai au program usor pe final de campionat + un meci direct la ei acasa unde daca ne ar bate pe langa faptul ca ar reduce 3 pct din diferenta ar avea si avantaj la egalitate de pct.

batem viitorul, meci greu cu Brasov acasa iar etapa urmatoare, la meciul cu corona tot de acasa suntem matematic campioni ;)

Edited by France98

Hristos a inviat! Eu spun ca nu ne poate scapa Viitorul fara sa facem scor cu ei. Ne vedem la meci si sa nu uitati sa va luati oua la voi! :)))

Cred ca ne vom da seama dupa ce vedem echipa de start.

Brigada de arbitri:

A: Balaj Pavel Cristian (Baia Mare - Maramureș)

A1: Grigoriu Mircea Mihail (Bucuresti - Bucuresti)

A2: Neacsu George Florin (Campulung Muscel - Argeș)

Add1: Illyeș Adrian (Ploiesti - Prahova)

Add2: Amoraritei Mihai (Campina - Prahova)

R: Popescu Vasile Dan (Buzau - Buzau)

Acolo este parerea unui singur om, ma indoiesc ca e reprezentativa pentru toti pariorii.

Edited by Harald

Asa-i, dar de multe ori a nimerit-o si simte si meciurile aranjate (desi initial credea ca meciul cu Vaslui il va castiga Steaua, baga mana in foc ca a fost blat; la fel si in cazul Otelul - CFR... credea ca va invinge Otelul, dar a invins CFR si motivul pentru care au castigat clujenii e ca Otelul se pare ca are sanse mari sa retrogradeze in acest an si nu mai lupta pentru evitarea retrogradarii sau se bazeaza pe urmatoarele meciuri in cel mai bun caz)... in luna asta are un rezultat record: din 23 de evenimente sportive, are 17 pariuri reusite, 1 "egal" (cu banii inapoi) si 5 esecuri. Azi a mai nimerit si Brasov - Concordia si se pare ca ii iese si Viitorul - Steaua. Face 25 de reusite azi.

Edited by Anfield

un alt meci slab. nici nu mai stiu al catalea meci slab consecutiv este. nu stiu nici daca e din cauza tacticii (cu chipciu varf impins) sau din cauza unei lipse de motivatii a jucatorilor (deja se cred campioni, astra se incurca intr-una etc).

ce stiu insa este ca avem nevoie de un fundas central mai bun decat varela (care surprinzator pe dreapta se misca decent dar in centru mi se pare nesigur) si de un mijlocas central de valoare langa pintilii. Prepelita cred ca niciodata nu va putea face pasul catre o postura de titular cert (cam la fel ca si parvulescu). ca rezerva e bun, chiar am respect pentru el ca e de ani buni la club si mai mereu a fost rezerva si nu a comentat. totusi din ce stiu i se termina contractul vara asta.

Lotul din punct de vedere valoric e destul de slabut primavara asta, dar in campionatul nostru merge si asa. Si inchei atragand atentia din nou de tactica cu varf fals. In perspectiva meciurilor europene din sezonul viitor eu cred ca niciodata nu va fi o tactica castigatoare. Sper sa renuntam cat mai repede la ea, dar Reghe isi face ambitia, vrea sa arate el ca inoveaza sisteme etc. Asta nu e bine.

Da, am jucat bambilici si am invins cu 3-0. :)))) Cu Vaslui si Timisoara a fost blat, dar acuma ba! Mai sunt 6 etape, mai avem nevoie de 9 puncte. Steaua - Brasov va fi un meci interesant, avand in vedere ca daca Reghe are chef sa o salveze de la retrogradare s-ar putea sa mai pierdem puncte.

P.S. Azi s-a jucat "slab" fiindca ar trebui sa fie un motiv pentru a "masca" meciurile aranjate din ultimele 2 etape... e usor acum de argumentat ca jocul mai slab al echipei continua, chiar daca a invins.

Edited by Anfield

Nu am idee cam cat va pricepeti la fotbal insa cand citesc ce tampenii scrieti ma apuca ameteala.

Auzi tu....Reghe "are chef sa salveze Brasovul".

Iar obsesia voastra cu meciul prost facut tocmai ca sa mascheze viitoarele blaturi este doar rodul unei minti bolnave si, cred eu, inculta dpv fotbalistic. Nu se pune problema ca Steaua sa joace economicos, sa forteze doar cat are nevoie, sa menajeze titulari samd....NU, pregateste blaturi pe linie. Mi-e greu sa va numesc stelisti si cu atat mai putin ceva cunoscatori ai fenomenului.

Nu te mira. Pana si cainii, care ne-ar halii de vii, au un dram de luciditate si ii recunosc meritele lui Reghe si sterg pe jos cu Negoita pentru atacurile asemanatoare cu cele de pe aici:

7a91.png

Steaua a jucat slab?????

A invins cu 3-0 fara sa oboseasca

Nu a luat gol

2-0 la pauza, sa stea stelistul relaxat, ca la spectacol

Pe un teren infect nu s- a accidentat nimeni ... trebuie jucatori in forma maxima pentru finala

Se vede liber o imbunatatire a finalizarilor, deci deducem ca se lucreaza la ele...

Parere de suporter: eu vreau sa joace Steaua slab cu alde viitorul, sa experimenteze, sa se relaxeze castigand cu 2,3-0 ... eu vreau sa joace fulminant in finala, in supercupa, contra cateilor, in calificari CL si grupe...

Si mai cred ca trebuie sa fii inteligent cand observi ca anul asta ti-a venit un singur atacant bun.... ca la anu' probabil o sa ai tot maxim un atacant de careu bun.... sa exersezi juma' de campionat jocul fara varf...

Si felicitari galeriei!!!!