Virgil

Dinamo - Steaua 1-1 (0-1)

90 posts in this topic

Ce parere aveti despre duelul galeriilor?

Galeria Stelei s-a descurcat onorabil in seara aceasta tinand cont de faptul ca au fost majoritatea ultrasi(90%) cei care incurajeaza echipa cu adevarat,fara cetateni.Daca era asa si in tur cred ca eram pe primul loc pe ultras world :D

Galeria lui dinam0 deja se repeta cu aceasi coregrafie 3d care deja ma plictiseste,nimic inovativ sau spectaculos asa cum latra cei de la sport.ro...

Galeria Stelei s-a descurcat onorabil in seara aceasta tinand cont de faptul ca au fost majoritatea ultrasi(90%) cei care incurajeaza echipa cu adevarat,fara cetateni.Daca era asa si in tur cred ca eram pe primul loc pe ultras world :D

Galeria lui dinam0 deja se repeta cu aceasi coregrafie 3d care deja ma plictiseste,nimic inovativ sau spectaculos asa cum latra cei de la sport.ro...

Pe aia de la pietroul au cainele care dirijeaza simpofina astora de pe arena nationala bubuitiii :)

Mai taie din procentul ala :)).. Cat despre coregrafia lor eu cred ca a fost destul de originala si interesanta, singura chestie e ca a costat ceva si conasul neacoita nu prea a fost strain de suma. A noastra nu a fost 3d, nu a avut orchestre, dar fost mai sentimentala si vopsita manual nu imprimata ca a altora..

La Petrolul era un lup care dirija simfonia, la Dinamo niste caini. Killer din Tom si Jerry daca nu ma insel.

Dar cel mai important, noi am stiut de coregrafia lor:

7ee6e3321397539.jpg

Edited by choli

La Petrolul era un lup care dirija simfonia, la Dinamo niste caini. Killer din Tom si Jerry daca nu ma insel.

Dar cel mai important, noi am stiut de coregrafia lor:

7ee6e3321397539.jpg

Cat despre galerii...sunt de parere ca au fost peste noi.

Pai cum pusca mea sa mai fim peste ei, daca din era Becali, am ajuns sa fim invadati de cocalari. Da-o-n mama masii, au ajuns in seara asta sa stea oamenii din grupuri la marginea peluzei, pentru ca in mijloc stateau toti gospodarii si toti marlanii (ma refer la inelulul 2). Frate, unii dintre ei tocmai venisera de la sapa sau de la prasit. Acum, nu ca am ceva cu oamenii care dau cu sapa, foarte bine ca muncesc pamantul, DAR DA-O-N M***II MASII DE TREABA!?!?!?! Nu stii un vers dintr-un cantec???? Doar Lupta Steaua si sa injuri Dinamo?

PS: Imi vine sa le iau caciulile cu "Cocaine and Caviar" (na, Salam lovers) si sa le dau foc.

Edited by SuperstaR18

Pai cum pusca mea sa mai fim peste ei, daca din era Becali, am ajuns sa fim invadati de cocalari. Da-o-n mama masii, au ajuns in seara asta sa stea oamenii din grupuri la marginea peluzei, pentru ca in mijloc stateau toti gospodarii si toti marlanii (ma refer la inelulul 2). Frate, unii dintre ei tocmai venisera de la sapa sau de la prasit. Acum, nu ca am ceva cu oamenii care dau cu sapa, foarte bine ca muncesc pamantul, DAR DA-O-N M***II MASII DE TREABA!?!?!?! Nu stii un vers dintr-un cantec???? Doar Lupta Steaua si sa injuri Dinamo?

PS: Imi vine sa le iau caciulile cu "Cocaine and Caviar" (na, Salam lovers) si sa le dau foc.

N-ai ce sa le faci, asta e situatia acum. Aproape ajungi sa regreti deplasarile de 1000-2000 de persoane.

eMagic: Si noi le-am stiut coregrafia si ei pe a noastra si am impresia ca au mai avut si un contramesaj prin repriza a 2a..

Eu mai suparat am fost pe cei care conduc galeria. In pana mea...cand vreodata ne vom lua si noi un sistem de sonorizare mai bun? La meciul de acum cateva ore am avut 2 megafoane obosite la inelul 2 si unul care nu facea fata la toata peluza la inelul 1.

In schimb, cei de la Dinamo au un sistem bun de foarte mult timp, sistem pe care l-am putut auzi fara probleme eu, din peluza adversa, atat in tur cat si in retur. D-aia cantau la unison toti, ca avea cine sa le dea tonu` iar aproape toata peluza auzea foarte clar ce trebuie sa cante, nu ca ar fi ei pielea p***i. Avem si noi oameni capabili sa faca ceva frumos.

Bani ar fi, zic eu. Trebuie vointa si organizare. Dar cand liderul tau de galerie (bine..unul din ei) sta cu megafonul in mana, cu spatele la peluza si cu ochii la meci, tu ca suporter de la inelul 2 sau 3, ce sa faci? Canti de nebun?

Bani ar fi, zic eu. Trebuie vointa si organizare. In fine. Eu unul consier ca Astra nu e un adversar de speriat pentru Steaua, atat in cupa cat si in campionat.

Castigarea event-ului depinde doar de noi.

Edited by eMagic

Eu mai suparat am fost pe cei care conduc galeria. In pana mea...cand vreodata ne vom lua si noi un sistem de sonorizare mai bun? La meciul de acum cateva ore am avut 2 megafoane obosite la inelul 2 si unul care nu facea fata la toata peluza la inelul 1.

In schimb, cei de la Dinamo au un sistem bun de foarte mult timp, sistem pe care l-am putut auzi fara probleme eu, din peluza adversa, atat in tur cat si in retur. D-aia cantau la unison toti, ca avea cine sa le dea tonu` iar aproape toata peluza auzea foarte clar ce trebuie sa cante, nu ca ar fi ei pielea p***i. Avem si noi oameni capabili sa faca ceva frumos.

Bani ar fi, zic eu. Trebuie vointa si organizare. Dar cand liderul tau de galerie (bine..unul din ei) sta cu megafonul in mana, cu spatele la peluza si cu ochii la meci, tu ca suporter de la inelul 2 sau 3, ce sa faci? Canti de nebun?

Bani ar fi, zic eu. Trebuie vointa si organizare.

Ai si tu dreptatea ta. Dar eu continui sa cred ca suferim mult la calitatea oamenilor care vin la meciuri. La sincronul cu "Ce drog ciudat", cantam doar primele randuri din ambele inele. Restul era pauza. Adica, asta e un cantec vechi. Se canta de atata amar de vreme, iar oamenii nu erau in stare sa cante versurile. M-am saturat de atatea injuraturi, de atata cantat pe 2-3 voci, de atatia manelisti :(. Nu stiu, mi-a ramas un gust oarecum amar uitandu-ma cum la ei canta toata peluza si echipa lor joaca infect, iar noi ii batem pe unde ii prindem.

Steaua cu echipa buna, dar spectatori mediocrii, iar Dinamo e exact invers. Sper sa progresam pe viitor...

90% ultrasi?!?!depinde ce intelegem prin ultrasi,de ex cu 10 minute inainte de meci au venit 2 ghertoi si le-au zis unora ca stau pe locurile lor.....intamplator langa mine,altceva decat duie minamo nu stiau sa strige.....cred ca noi am scandat mai mult cuvantul Dinamo decat galeria lor...

Deja e frustrant,noi suntem Steaua,mereu superiori,trebuie sa ne incurajam echipa nu sa stam sa injuram tot meciul....sudul a mai dat tonul la cantece dar erau multi care nu aveau habar de versuri sau de ritm

Cred ca am fost peste ei vreo 10 minute de prin minutul 75 cand au iesit ok "acasa si deplasare" si "sunt fericit" din a doua incercare,deci e mai bine ca in tur cand am fost dominati total

Speram ca or sa vina si vremuri cand o sa iesim din mediocritate si cu galeria...

Adevarul ca avem cei mai cocalari suporteri de tribuna...si stiti care e tragedia ca astia de tribuna merg la deplasari....plm asta e....pe astia ii avem cu astia defilam ;)

sunt beat dar iubesc Steaua

frate daca mor azi atat stiu ca vom castiga eventul si cu asta sunt fericit !!!!!

Edited by SteauaToronto

90% ultrasi?!?!depinde ce intelegem prin ultrasi,de ex cu 10 minute inainte de meci au venit 2 ghertoi si le-au zis unora ca stau pe locurile lor.....intamplator langa mine,altceva decat duie minamo nu stiau sa strige.....cred ca noi am scandat mai mult cuvantul Dinamo decat galeria lor...

Deja e frustrant,noi suntem Steaua,mereu superiori,trebuie sa ne incurajam echipa nu sa stam sa injuram tot meciul....sudul a mai dat tonul la cantece dar erau multi care nu aveau habar de versuri sau de ritm

Cred ca am fost peste ei vreo 10 minute de prin minutul 75 cand au iesit ok "acasa si deplasare" si "sunt fericit" din a doua incercare,deci e mai bine ca in tur cand am fost dominati total

Speram ca or sa vina si vremuri cand o sa iesim din mediocritate si cu galeria...

Parca mi-ai luat cuvintele din gura :D un comment asemanator vroiam sa dau si eu.

Din punct de vedere al suporterilor sunt ceva ani de cand am decazut destul de drastic(cu ajutorul multor elemente, ca nu-i numesc tigani nespalati si jegosi) si nici nu prea vad ce am putea face ... iar echipa am avut (cel putin pentru Liga 1)

Asta e viata, nu le poti avea pe toate !

Sincer, am fost uimit de cat de cotonogari au devenit cainii intr-un timp relativ scurt. Asta se invata, asta se cere, asta le-a cerut-o Stoican pentru a contracara diferenta de valoare dintre noi si ei, pentru a fragmenta jocul. Asa jucau si pe timpuri si arbitrii ii tolerau. Exact ca si ieri. Faulturi tari au fost trecute cu vederea, pentru a lasa chipurile cursivitate jocului.

Ce a prestat Dinamo ieri nu a fost fotbal, ci pur si simplu fight.

Cat o priveste pe Steaua, m-a nemultumit ca nu a reusit sa dea decat un gol dintr-o gramada de ocazii. Cineva din atac a fost prea indragostit de minge si a uitat ca fotbalul e un joc colectiv. E vorba de Chipciu care trebuia scos pe la mijlocul celei de a doua reprize.

Si inca ceva care ma ingrijoreaza, in ultimele trei meciuri Steaua a marcat un singur gol. E trist, trist rau.

Stati linistiti ca erau unii de prin primele randuri care nu cantau... au stat in prima repriza langa mine nimic nu au scos din gura. Incepeam sa sarim.. nimic. La pauza s-au tirat de acolo :)) . In a 2a repriza.. au venit altii care mai cantau cate ceva...dar tot asa..linistiti si imbracati ca de mers la un cico pe Lipscani. Nici macar un fular sau o esarfa cu Steaua :|.

Stati linistiti ca erau unii de prin primele randuri care nu cantau... au stat in prima repriza langa mine nimic nu au scos din gura. Incepeam sa sarim.. nimic. La pauza s-au tirat de acolo :)) . In a 2a repriza.. au venit altii care mai cantau cate ceva...dar tot asa..linistiti si imbracati ca de mers la un cico pe Lipscani. Nici macar un fular sau o esarfa cu Steaua :| .

Sincer sa fiu mi s-a acrit de galerie si o sa ma retrag incetul cu incetul pana nu o sa se ia atitudine si sa se faca ceva frumos. Ma uitam aseara la cei din stanga peluzei cum te uiti pe gazon, UN SECTOR intreg nu canta, stateau cu mainile in buzunare si eu imi rupeam plamanii degeaba la vreo 20 metri de ei. Ar trebui sa se dea biletele la 1000-2000-3000 oameni, care chiar vor sa cante si punct. Nu sa vina toti prostii care nici macar un drog ciudat/sunt fericit sa cante. Cum **** mea sa nu stii sa canti sunt fericit? Sunt atat de scarbit de toti nespalatii care au venit in peluza cat si pe cei care le-au vandut biletele cand le-au vazut muia. Singurul moment ok a fost dupa minutul 75, cred ca li se facuse frig si na.. trebuiau sa faca ceva sa se incalzeasca. Pana nu se ia atitudine, o sa fim bataia de joc a patrupezilor. Bafta tuturor !

Edited by barichello

salutare

e primul derby care-l ratez de vreo 8 ani .... deci l-am vazut intr-un restaurant la TV ...

joc ok, era loc si de o victorie ... si cred ca faza asta cu culcatul pe o ureche si incapacitatea de a pastra sau securiza un rezultat bun adica o victorie, este diferenta dintre FOTBALISTI si jucatori de fotbal ... Acelasi lucru e valabil si pentru antrenor ....

Dar avand in vedere ca vom juca cu cupa pe masa ... cred ca amplitudinea criticilor trebuie sa fie mai redusa ......

Suntem in grafic daca ne referim la cupa si campionat .

Cat priveste polemica cu care galerie canta mai frumos si face coregrafie mai 'sto .... va intreb si eu la ce foloseste ? ....

I-a ajutat/stimulat/intaratat pe caini "spectacolul" ravell+placute+cantece+viori+banii lui negoita si lache ?

Vax ... nu au schimbat chestia aia din tur cu 5 - 2 ...

Totul este valoare jucatori + valoare antrenor + respect fata de meserie/competitie/tine insuti/spectatori ... atat ...

ai valoare castigi ...

nu ? doar Dumnezeu sau norocul (ghinionul adversarului) te poate ajuta ....

Mai luati o bere sau un pahar de vin ca e naspa timpul afara ...

Coregrafie Dinamo : nota 11

Vocal Steaua : nota 11

...

Si ... coregrafia cu Laca(conceptie, realizare, text on topic derby etc.): 12

Ca mesaj si mod de transmitere, a fost peste "lautarii" 3d ai cainilor.

Coregrafie Dinamo : nota 11

Vocal Steaua : nota 11

Vocal Steaua: nota 11? Corect. Cand mergeam de la Unirii spre stadion, ca in timpul meciului cei de la Dinamo au fost de 11 iar noi de nota 8, cel mult.

Au cantat tot meciul, spre deosebire de noi, cu toate ca ei stiau ca echipa lor nu se va califica in finala.

Noi nu am cantat decat 15-20min, ca in rest am injurat. Aseara galeria Stelei a pronuntat cuvantul "Dinamo" de mai multe ori decat galeria adversa. Pai e acceptabil asa ceva?!

Edited by eMagic

Empyro, bune, proaste ...sunt glume.

Rade cine poate sau are starea acordata la simtul umorului. :)

Stoican chiar a declarat asa. Cum tot o gluma a fost si declaratia lui de dupa meci ca in aceasta dubla Dinamo a fost egala Stelei si ca doar cele 7-11 minute din tur i-au fost fatale. De gluma asta au ras pana si cateii. Ma rog, nu toti. Unii l-au luat la ture ca e dus cu capul.

Ca si de astea publicate in presa:

"Ă‚sta a fost primul meci de tenis jucat in două manșe.

Dinamo a egalat pe tabelă cind multă lume plecase de la stadion. Chiar si cîțiva jucatori ai lui Reghecampf

Liderul galeriei lui Dinamo a fost prins cu droguri. Doar așa putea avea un Paste mai fericit!

Dinamo nu a jucat numai fară virf, ci si fară fotbalisti!

A fost primul derby cu Dinamo in care Steaua a preferat să odihnească jucatorii pentru că vor urma niste sedinte mai dure de antrenament cu Thomas Neubert

Balgradean se gindeste la retragere. Să iei două goluri intr-o lună de la Cristi Tanase i-a pus capac "

Edited by xray

Pai cand unii vin beti/drogati si vomita pe acolo si adorm de se trezesc in minutul 88 ... altii vin sa-si dea check in si sa faca poze pentru facebook si altii care stau doar si se uita la meci fara sa scoata un cuvant de unde sa ne auzim ? Multii copii de 15 ani .. multe pitipoance .. prea putini aia care canta calumea, cu pasiune. Asta e ...

Edited by Arsenal1886Steaua1947

imi vine sa vomit ce citesc aici....v-as da la toti ban in frunte cu empyro...dar deh libertatea de exprimare.

tribuna, dinamovistul si boleroul

si totul e trist cand orchestra dispare

dea domnul sa nu fie ca meciul trecut

cand totii am fost cu mic si cu mare

penibili si tristi, cu cinci ne-au batut

dar meciul acesta presimt ca e bine

avem si spectacol , avem Bolero

avem si pastile, avem aspirine

in caz ca ne ia... din nou la misto

si uite arbitrul cu fluieru'n mana

se uita n tribune, se uita n teren

dar n are cuvinte saracul sa spuna

dinam'o sa fie diseara'n infern

orchestra-dat tonul , acum se danseaza

cand fluierul omului in negru a sunat

peluza intreaga de-acuma viseaza

la marea finala, ca nu e pacat

dar cine sa joace, cine cu cine?

se vede doar rosu albastru'n teren

ma-ntreb acum in gand si pe mine

ai nostri in alb, sunt inca'n tunel?

degeaba atatia suporteri ne am strans ?

degeaba'm venit cati pentru un an?

atata multime ce nu s a vazut

vre odata'n peluza lui Cata Haldan.

dar uite Chipciu,nebunu' se duce

si intra'n ai nostri parca i turbat

dar nu avem timp nici sa facem cruce

Tanase'a primit balon si a marcat

iar timpul se scurge intreaga repriza

ma mir cum la pauza asa am intrat

ca aici in tribune a fost o surpriza

cu unu la zero ,cu-atat am scapat

a doua repriza a fost nebunie

noroc ca stelistii'au lasat o usor

si uite norocul... avea ca sa fie

cu noi, cu Matei...le dete un gol

e sarbatoare , e veselie

minunea venit, am scos un egal

aici in tribune e isterie

e Liberec, e festival !

concertul e gata, sfarsitul de piesa

e sase la trei si finala e dusa

iar Lacatus, cu trei caini in lesa

se'nalta simbolic in partea opusa

Edited by jeanxxx

imi vine sa vomit ce citesc aici....v-as da la toti ban in frunte cu empyro...dar deh libertatea de exprimare.

Daca era o singura persoana care zicea asta, da, era vorba de "libertatea de exprimare". Dar cand sunt mai multe persoane care au aceeasi parere, ar trebui sa iti pui niste semne de intrebare.

Deh... aseara galeria Stelei a fost mai preocupata sa injure echipa adversa decat sa isi incurajeze favoritii. :bananadance: