Virgil

Dinamo - Steaua 1-1 (0-1)

90 posts in this topic

Pana acum s-au vandut intre 6.000-6.500 de bilete.

Aici le pui la socoteala si pe cele vandute de Peluza Sud sau numai cele din cadrul magazinuli Grand Arena ?

Din alte surse va spun ca s-au vandut aproape toate. Au mai ramas doar niste rezerve.

atattttttttttttttttttttttttt :D

stie cineva unde e locul de intalnire pentru cei din nord ? daca da, astept un mesaj privat :D

atattttttttttttttttttttttttt :D

stie cineva unde e locul de intalnire pentru cei din nord ? daca da, astept un mesaj privat :D

de ce nu contactezi Peluza Nord?

Am si eu nevoie de 5 bilete,ma poate ajuta cineva???

Miercuri ajung in Bucuresti si ma pot intalnii pentru a va da banii!!!!

Va multumesc frumos si astept mesaj privat de la cei ce ma puteti ajuta!

Am si eu nevoie de 5 bilete,ma poate ajuta cineva???

Miercuri ajung in Bucuresti si ma pot intalnii pentru a va da banii!!!!

Va multumesc frumos si astept mesaj privat de la cei ce ma puteti ajuta!

Vezi aici man: Contact (10:00 - 23:00): 0760.743.716

Edited by eMagic

Peluza Nord (Facebook Oficial):

Dacă nu v-ați achiziționat incă bilete pentru returul cu Dinamo din Cupa Romaniei, vă aducem la cunoștință că puteti gasi ultimele tichete la magazinul suporterilor din Grand Arena Mall - Berceni sau la suportersteaua.ro (sunand la telefoanele de contact).

În altă ordine de idei, fanii care nu pot ajunge joi in fața magazinului Unirea, la ora 15:00, se pot alatura coloanei de suporteri pe traseu (Unirea - Piața Alba Iulia - Decebal - Piața Muncii - Bulevardul Basarabia).

Dacă vrei să fii alaturi de Steaua, la ultimul derby etern din acest sezon competițional, iti mai oferim o sansa. In urma numeroaselor cereri de bilete, am solicitat suplimentarea tichetelor alocate pentru derby-ul de joi. Astfel, iti mai poti achiziționa biletul de la Magazinul Suporterilor din Carrefour Grand Arena “ Berceni (0720.833.811) sau on-line de pe www.suportersteaua.ro (zona Unirea-Rond Cosbuc “ 0767.100.166). Prețul unui tichet la inelul 1 si 2 este de 20 lei (15 ron biletul + 5 ron materiale meci), respectiv 15 lei la inelul 3 (10 ron biletul + 5 ron materiale meci).

Biletele vor fi disponibile de astazi incepand cu ora 15:00 si, pentru cei cu adevarat intarziati sau din provincie vor fi disponibile si maine pana la ora 17:00 in ambele locatii!!!

Va asteptam in numar cat mai mare!

Uniți Spre EVENT!

http://www.nord1995.ro/bilete-Dinamo-steau...tru-intarziati/

Am un bilet in plus , contactati-ma daca doriti, si ne vedem maine sa vi-l dau. 0735 368 230

P.S : 20 lei inelul de jos. Acelasi pret cu care l-am luat de la PN

Meciul va fi arbitrat de o brigada aproximativ ostila Stelei:

1. Istvan Covaci este cel care l-a enervat pe Reghe in iarna la meciul retur cu Astra, la Giurgiu. Atunci cel mai bun antrenor al campionatului, dupa cum singur s-a intitulat, a promis ca niciodata in viata lui, Covaci nu va mai arbitra un Astra-Steaua sau, ma rog, un Steaua-Astra. Cu alte cuvinte nu-l va mai accepta.

Acum cineva i l-a bagat pe gat, parca facandu-i in ciuda. Reghe a inghitit in sec si a acceptat. Adevarul e ca nici nu avea ce sa faca; la Giurgiu facuse un "juramant' sub impusul trairilor din acel meci.

Covaci e ungur, dar asta nu conteaza. Chiar daca nu a fost la Cluj la meciul pe care Steaua l-a avut cu CFR-ul, credeti ca nu a auzit ca galeria Stelei a scandat "afara cu ungurii din tara"? Si daca a auzit, credeti ca i-a convenit? Eu nu cred. O sa ne faca viata amara, ca asa sunt arbitrii si mai cu seama cei ofensati.

El poate pune eventualele greseli de arbitraj in defavoarea noastra pe seama nepriceperii lui, pentru ca mie cel putin nu mi-a facut niciodata impresia ca ar avea valoare. Dar nu-i asa, intr-un stat democrat in care traiesc de-a valma etnii care nu au de-a face una cu alta ca limba, prioritati, etc, trebuie sa existe si... cel putin un arbitru ungur.

Covaci mi-a facut deseori multi nervi prin arbitrajul lui de novice. Credeti ca intre timp a invatat din greseli si nu le va mai repeta? Poate, dar chestia cu ungurii afara din tara mi-e greu sa cred ca o va uita sau ca va trece usor peste ea.

Nagy Miclos Istvan e si el ungur, nu ca ar conta, si mi-l amintesc de la acel meci din Groapa cand l-a turnat pe Thereau centralului Corpodean, un arbitru cu vederi dinamoviste, ca l-ar fi lovit pe Moti, care statea lungit la firul ierbii. In realitate Moti ii daduse cativa pumni in spate francezului si acesta ii replicase aproximativ in acelasi mod, dar nu cu pumnul ci cu cotul, Moti fiind pozitionat fix in spatele lui.

Si de-aia zic, ai doi arbitri ca astia, te mananca de viu...

A: Kovacs Istvan (Carei - Satu Mare)

A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava - Suceava)

A2: Artene Ovidiu (Vaslui - Vaslui)

Add1: Dumitru Robert George (Brasov - Brasov)

Add2: Gaman George Catalin (Craiova - Dolj)

R: Nagy Miclos Istvan (Cluj-Napoca - Cluj)

Edited by Virgil

Am inteles ca cine nu poate ajunge pana cel tarziu la 16:00 la unirii poate venii mai tarziu pe la intrarea basarabia. Eu scap la 18:30 de la servici :| pot venii dupa nu?

www.gsp.ro a anuntat urmatoarea formula de start a Stelei:

Tatarusanu - Varela, Szukala, Gardos, Latovlevici - Pintilii, Samnartean, Ad.Popa, Stanciu, Tanase - Chipciu.

Rez: Nita, Filip, Prepelita, Parvulescu, Piovaccari, Keseru, Iancu.

UPDATE: AZI, TOATA LUMEA, NORD, SUD, ETC LA ORA 16 LA UNIRII. ACOLO ESTE STRANGEREA. CEI CARE VIN DIN TARA, AVETI GRIJA PE UNDE MERGETI. NU O LUATI PE LA VICTORIEI, BUCUR OBOR SAU IANCULUI. SE PLEACA LA ORA 17.00 DE LA UNIRII SPRE STADION PE BULEVARDUL UNIRII. HAI SĂ‚ LE DĂ‚M CU STADIONU IN CAP!

din minutul 60 nu am mai alergat. sper sa nu fie vorba de o cadere fizica. pacat, am avut ocazia sa ii batem lejer, nu e bine sa ratezi astfel de ocazii. am avut contra atacuri cu gramada cate 2-3-4 scapati.

asta e, dar revin la treaba cu conditia fizica. cam de cand e reghe la echipa mereu am slabit fizic pe ultima parte a sezonului. si in primu an si anu asta in iarna cand in noiembrie parca nu am batut pe nimeni in liga1 etc.

asa mi-a lasat mie impresia ca mai mereu pe start de sezon am fost extrem de puternici si apoi am scazut destul de mult fata de inceput.

Dinamo “ Steaua 1-1 (0-1), in returul semifinalei Cupei Romaniei, goluri Matei (min.86), respectiv Tanase (min.22), iar Steaua se califică fară probleme in finala

TĂ‚TĂ‚RUȘANU 6 - sigur in interventii, fară vină la gol; s-ar parea că a fost ultimul derby pentru portarul stelist;

VARELA 6 “ jucator solid, pacat de accidentare;

SZUKALA 6 “ a jucat in nota obisnuită;

GARDOȘ 6 “ bun in duelurile directe, a dominat luptele aeriene din preajma si din interiorul careului stelist;

LATOVLEVICI 0 “ erori colosale de plasament, preluari anapoda, mingi degajate cu iresponsabilitate in centru, fară nerv in atac;

PINTILII 6 “ bun la recuperare, slab la finalizare;

SÂNMĂ‚RTEAN 6 “ bun la impresia artistica dar in meciurile importante acest lucru nu este nici pe departe suficient;

AD. POPA 4 “ a irosit o multime de ocazii;

TĂ‚NASE 7- gol, recuperari, dublaj in unele momente la fundasul stanga, un meci bun in general;

PÂRVULESCU 6 - un joc decent, poate profita de forma execrabilă a lui Latovlevici;

CHIPCIU 5 “ prea multe oportunități ratate;

PREPELIȚĂ‚ 5 “ mai slab decat Varela;

PIOVACCARI 0 “ prin prestatia sa si-a batut joc de suporteri si de coechipieri;

FILIP 5 “ destul de retinut, după o lungă absență.

Decat să ii ofere sanse cu nemiluita nefericitului Piovaccari, Reghe mai bine ar utiliza pe unul din cei care vor fi si la anul in lotul Stelei “ Stanciu, Keseru, Iancu etc.

Steaua incheie sezonul cu două victorii si două remize in fata lui Dinamo (2-1, 1-1, 5-2, 1-1) “ un palmares sub posibilități, in opinia mea.

Saramgo vorbesti fara sa stii...de 3-4 meciuri incoace Chipciu pur si simplu nu paseaza...normal ca pana la urma lui Piovaccari i s-a facut lehamite...eu inteleg ca el e motivat dar da frate drumul la pasa...si dac adai pasa da imediat nu astepta atat

Edited by SteauaToronto

Desi nu sunt fanul lui, Geambasu(imi miroase a caine), a facut o cronica buna a meciului:

"Pai despre ce vorbim noi aici, domnule?

Iar această nouă intilnire dintre Steaua si Dinamo a fost una dintre un campion dominator si un inimos partener de antrenament, pe care primul se fereste să-l lovească prea tare, fiindcă mai are nevoie de el. Nu e nevoie să explic cine e campionul si cine sparring-partner-ul. Steaua a facut o demonstratie de forță controlata A pasat in viteza si-a exersat invaluirile. A aratat ca un organism robust, cu muschii bine antrenati, cu lectiile tehnico-tactice la zi. "

http://blogsport.gsp.ro/geambasu/2014/04/1...i-aici-domnule/

:beer2: