Virgil

Steaua - Dinamo 1-1 (0-0)

97 posts in this topic

Sunt autobuze de noapte care circula spre Piata Natiunilor Unite si apoi spre Piata Unirii,cel mai probabil gasiti la 1:00 spre orice zona a capitalei la Unirii.

e o parere, de ce sa ma abtin?daca nu debordez de optimism inseamna ca nu sunt stelist?n-am chef sa ma masor cu nimeni in stelisme.fiecare e liber sa creada ce vrea, fiecare avem pareri diferite...

Pana la meciul asta nu stiai ca existam sau ce?

Din cate vad Virgil ti-a spus sa te abitii pentru ca oricum nici tu nu crezi ceea ce scrii apoi intervine factorul de acctivitate,noi cei de aici suntem satui de suporteri de rezultat exact asa ca tine,care intervine intr-o discutie doar atunci cand este un meci importnat,poti sa te gandesti ca este de jucat un intreg sezon si unele meciuri sunt mai grele,altele sunt mai usoare,trebuie sa ne sustinem echipa indiferent de locul in clasament si sa contestam conducerea atunci cand deraiaza(e usor sa bati in taste e greu sa fii PREZENT!)

Unu' la mana, stai linistit acolo Korado si nu te mai umfla in pene, nu ma cunosti si nici n-am chef sa iti arat tie cat de suporter sunt si daca merg sau nu la toate meciurile Stelei, putin imi pasa de tine si parerea ta sau despre tine si la fel ar trebui sa fie si reciproc atat timp cat NU MA CUNOSTI.Doi la mana, am cont pe alt forum care nu prea mai are activitate, si am decis sa postez si aici, deci nu ma lua cu vrajeli d'astea cu suporter de rezultat ca nu ma cunosti, uita-te cand e facut contul.A fost doar o parere, nu stiu cu ce te-am deranjat pe tine sau pe altii.Ca sa am permisiunea sa postez aici trebuie sa fiu neaparat in asentimetul tau?Imi exprim parerile cum am eu chef atat timp cat am facut-o cu bun simt.

Si daca ai cont pe alt forum nu-ti inteleg prezenta aici,daca tot ne atacam unii pe alti uita-te la mine de cand e contul(take that for a mouth-full),hai sa nu ne certam pe lozinic,nu am auzit de tine pe nicaieri si nici nu ma intereseaza sa aud.Steaua hai pe ei sa dam muhe la catei!

@ Maximo

Nici nu trebuie sa-mi explici.

Edited by Korado

ok.pa! :)

Sa ne kkm pe jandarmi care nu lasa nici macar firma de pirotehnie in stadion din motive tampite.chiar si asa ne vom pi$a pe patrupezi.sa avem o seara buna.toata lumea la stadion!!!

Edited by Maximo

Ca Steaua joaca in 10 (adica cu Lemntanase pe teren) ne-am invatat dar de data asta Lato s-a molipsit si el inseamna ca sintem doar 9. Acum cit de slabi poate Dinamo sa fie ca sa nu faca fata unei echipe in 9 ???

Si fiindca nu ajungeau cele 2 petarde Rege a mai introdus una... pe Keseru!

Sper ca ati pariat cum am spus eu.

Steaua - Dinamo 0-1, min.84, gol Grigore (pen.)

Tatarusanu 4 - a gafat la faza penalty-ului;

Varela 5 - rudimentar;

Szukala 4 - nesigur, are partea sa de vina la penalty;

Gardos 5 - destul de slab;

Latovlevici 4 - mizerabil;

Pintilii 5 - mediocru;

Sanmartean 5 - sub asteptari;

Ad. Popa 5 - energic, dar ineficient;

Tanase 4 - jenant;

Stanciu 4 - erori in serie;

Chipciu 4 - f.f. slab;

........................................

Prepelita 5 - fara vlaga;

Piovaccari 4 - in afara jocului;

Keseru 4 - fara valoare.

Golul lui Keseru ii schimba nota din 4 in 6. Ex-atacantul lui Bastia a evitat o infrangere rusinoasa in fata unui adversar modest. Steaua e neinvinsa, dar titlul e inca departe. Bine ca nu am pierdut.

Cind faci valuri asa mari cum a facut Rege si Chipciu (ca Dinamo nu-i adversara samd) n-ai cum sa cistigi altceva decit daca joci la pariuri impotriva echipei tale! Ce altceva ai putea cistiga? Iti faci singur viata grea pentru ca TREBUIE SA CISTIGI LA SCOR, iti indirjesti adversarul care va da totul sa arate ca nu-s asa slabi, iti demotivezi proprii jucatori care incep ca creada ca meciul e jucat inainte sa intre pe teren.

Parerea mea este ca Reghe nu-i antrenor de Steaua. Jucatorii sunt pregatiti fizic dar sa incerci sa joci ca Bayern München fara virf cind nu ai un Kross un Schweinsteiger, un Roben un Ribery este de un absurd care trece in hilar. Daca vom cistiga campionatul il cistigam ca ceilalti sunt mai slabi nu ca am fi noi mai buni. Nu cu antrenorul asta! Nu poti sa-l ti pe teren pe LemnTanase si pe Latovlevici 90 de minute decit daca-ti lipseste o doaga. Pe LemnTanase nu ai nici de ce sa-l bagi pe teren. sunt f. dezamagit si renunt sa mai vad meciurile Stelei o vreme!

Meci foarte slab,chiar penibil facut de ambele echipe.Daca acest joc haotic reprezinta derby-ul ligii intai inseamna ca

nivelul este extrem de slab si nu meritam sa avem nicio reprezentanta in Liga Campionilor.Pot sa spun sincer ca am vazut meciuri din League One(da, Liga a 3a engleza) superioare din punct de vedere tehnico-tactic...

din pacate am avut dreptate, si uite ca nu am fost in stare sa batem o echipa aflata departe de podium, mediocra, fara stralucire.Pe langa faptul ca meciul a fost unul foarte slab, un nivel extrem de slab, sper ca acum sa se trezeasca unii care credeau ca dupa 2 meciuri cu chiajna si u Cluj suntem la cine stie ce nivel.Mie unu nu`mi place deloc tactica asta fara varf, nu poti sa emiti pretentii la meciurile mari daca nu ai un varf.Credeti ca o sa mearga in europa improvizarile de genul asta?...sunt multe de zis...e un egal care ne "ajuta" pentru dubla din cupa si meciurile care vin, cred ca a fost ca o galeata de apa rece peste fata la 5 dimineata.Sa ne trezim un pic prieteni! :)

@Marius Mihet daca pentru tine ad.popa e un mister, pentru mine tanase e un mister de cativa ani.E un mister cum acest jucator, ca fotbalist nu prea e, poate sa fie titular la Steaua.

Meciul a fost de o calitate indoielnica, dar am totusi o intrebare:

DE CE PANA MEA NE BATEM INTRE NOI ?!

Atunci cand nu poti sa alergi inca din min.10, nu pot sa nu ma gandesc decat la lucruri necurate:

untitled.jpg

untitled.jpg

Edited by optarul

Nu stiu de ce aceste rautati de tip "cainesc" isi au locul si sensul pe un site al stelististilor.

Si la dublu imagine!!

Ok, toti avem o opinie, dar comentariul de mai sus e deja o lovitura data clubului Steaua, in trendul cu care ne-au intoxicat si exasperat, direct sau mediatic, toti tembelii, in frunte cu Vama, Niculae, Dinu etc.: arbitrii, blaturi, statul capra, drogati etc.

Chiar nu merita baietii astia, care ne-au adus atatea bucurii, astfel de jigniri aluzive, nici cand iau bataie!

Edited by xray

Pentru al 150-a ora ma scapa si pe mine cineva de tanasa ? petarda,bomba,racheta,sageata,but,mort,distus,arogant si astea sunt doar calitatil lui bune!

@Korado

La ora 4:00 da reluarea. La rece o sa vezi ca nu doar Tanase a contribuit la acest 1-1.

De bine de rau asta a dat o bara. Unii nici atat!

@ ray

Lasa-ma in pace eu am pus ochii pe cotoiu asta de cand a aruncat cu tricoul pe jos la Piatra-Neamt in supercupa si gafeaza in toate momentele noastre importante?!?! cum se face?NU STIU!

Si daca trimite mingea in bara tocmai,e ratat,castiga bani cat altii in 2 vieti ei intr-o luna si am pretentia sa isi faca treaba de banii aia,un doctor dupa ce termina medicina primeste 1000 RON si daca greseste plateste,de la saraciile astea ce pretentii sa am ???

Eu vad meciurile doar pe stadion in rest poftesc samantarii sa se uite la reluari!

Edited by Korado

@ ray

Lasa-ma in pace eu am pus ochii pe cotoiu asta de cand a aruncat cu tricoul pe jos la Piatra-Neamt in supercupa si gafeaza in toate momentele noastre importante?!?! cum se face?NU STIU!

Si daca trimite mingea in bara tocmai,e ratat,castiga bani cat altii in 2 vieti ei intr-o luna si am pretentia sa isi faca treaba de banii aia,un doctor dupa ce termina medicina primeste 1000 RON si daca greseste plateste,de la saraciile astea ce pretentii sa am ???

Eu vad meciurile doar pe stadion in rest poftesc samantarii sa se uite la reluari!

Eu nu am spus ca a jucat bine, ci ca au fost altii care au jucat mai rau si tot pe aceeasi bani grei!

Toata echipa a fost sub parametrii normali! De la Tata pana la Sanmartean, Stanciu, Pio, Varela, Adi etc.

PS

Sa inteleg, ca in opinia ta toti stelistii din provincie, care vad meciurile la TV sunt "samantari"?

Edited by xray

Ok, nu mai conteaza. :)

Ai zis f bine bine la comentariu la articol. Avem posibilitatea sa-i rupem peste putin timp.

Sunt sigur ca in Cupa va fi alt meci si vom scoate parleala! ;)

Tanase - expirat

Latovlevici - pe aceasi parte cu dodel nu putea fi altfel.

Dorel si Ad. Popa pe cealalta parte la fel.

Chipciu cu exceptia pasei de gol a fost pe langa meci.

Nimic despre " TEMPLU " ?!!!

Unde sunt zmeii care trambitau despre stadionul Ghencea in sus si jos ca face, ca e aproape , ca e presiune, ca e 1-0 pentru noi din minutul 1 ....

Sper sa nu uitati meciul asta si sa intelegeti ca indiferent daca joci pe Ghencea, National Arena sau orice alt stadion, pentru cei 11 care intra pe teren sa joace, nu conteaza galerie, atmosfera, petarde, coregrafie, torte, scandari .... Astea conteaza la impresia artistica, ambitia galeriilor, a ultrasilor ....

Pentru jucatori reperele sunt altele la un meci ...

Meciul si rezultatul sunt o umilinta daca ne raportam la asteptarile noastre .... si la valoarea celor 2 loturi ...

In cupa va fi mult mai greu ... sansele la calificare sunt 50/50 ...

Meciul a fost pierdut de Reghe ... prin schimbarile facute la pauza ... cand a inlocuit flancul drept ( Popa si Varela) , flanc care a fost la fel de ineficient ca cel stang ( Tanase si Lato) ...

Slab a fost si mijlocul ofensiv Stanciu , Sanmartean, Chipciu .

Iar mijlocul defensiv Gardos, Szukala si Pintili , desi nu au avut prea mare efort de facut nu au putut sprijini atacul ....

Din 11 cornere nici unul nu a fost batut cum trebuie pentru o lovitura de cap ... La fel si cele cateva centrari total anapoda din prima repriza ale lui Popa ...

Despre atmosfera pot spune ca a fost super in momentul coregrafiei .... apoi nu stiu ... mie mi se pare ca de la inceputul acestui sezon atmosfera nu a mai fost ca cea de la inceputul lui 2013 ... Meciurile cu Ajax, Chelsea, cele cu Rapid si Dinamo din campionat, cea cu Brasov cand a fost sarbatoarea pentru titlu .... Evident ca toate au fost pe Arena ...

Ghencea e istorie si daca nu va fi renovat 100% .... va trebui sa ramana istorie ...

Ingerii au scapat din iad aseara ... :D , ma refer la unul din bannerele afisate de NORD .

Legat de meci,vazusem aseara la TV dupa ce ajunsesem de la stadion "Keseru a salvat Steaua" de parca Dinamo ne-a dominat din primul minut pana in ultimul,iar Keseru a inscris un gol norocos pe final de meci,daca e sa iau tot meciul nu stiu daca au avut mai mult de 5 ocazii cainii,in afara de penalty-ul ala si sutul lui Matei din a-2-a repriza la 0-1 pentru ei in rest au fost invizibili patrupezi!Ma intreb daca nu comitea penalty-ul acela Tatarusanu(destul de aiurea) daca mai marcau si erau asa de fericiti ca au scos 1 punct!Bineinteles cand au marcat au incercat prin orice mijloace sa fragmenteze jocul :dry:

Atmosfera mi s-a parut OK,aseara la SUD nu stiu ce s-a intamplat,multi cetateni care n-aveau o treaba ce sa faca!A fost incidentul ala de s-au luat la bataie,chiar nu pot sa inteleg de ce s-a ajuns acolo... :wall: