Virgil

Steaua - Dinamo 1-1 (0-0)

97 posts in this topic

Sambata, 1 martie 2014, de la ora 21:00, pe stadionul Steaua,

Steaua - Dinamo

Meci transmis de Digi Sport 1.

O partida in care pe teren va fi o singura echipa, Steaua. Se stie invingatoarea, asteptam cu rabdare si scorul cu care vom invinge.

O echipa cu jucatori platiti cu 2000 euro pe luna, si o numesc aici pe Dinamo, nu poate fi egala unor jucatori care incaseaza de la 120.000 la 400.000 euro pe an. Nu degeaba ci pentru valoarea lor.

In cele 152 de meciuri de pana acum, 45 s-au terminat la egalitate, 53 de victorii a obtinut Steaua si 54, Dinamo. Golaveraj, 220-210 in favoarea ros-albastrilor.

Finala Cupei Romaniei din 1988 nu a fost inclus in statistici, desi rezultatul final ne-a fost favorabil.

Sa umplem stadionul si sa ne bucuram de inca o victorie la scor! A saptea consecutiva!

Forza Steaua! Mu.e Dinamo!

Edited by Virgil

11 + 25000 de ultrasi mi-as dori pe teren sambata la meci. Meciul asta trebuie sa se termine 7-0. 7 goluri pentru 7 victorii pentru numarul 7. Lacatus. FORZA Steaua

11 + 25000 de ultrasi mi-as dori pe teren sambata la meci. Meciul asta trebuie sa se termine 7-0. 7 goluri pentru 7 victorii pentru numarul 7. Lacatus. FORZA Steaua

Sper ca tribunele sa cante cu noi si sa le aratam javrelor ce inseamna atmosfera ostila!

Superb comentariul tau, asa sa fie !!!

P071212_12.530001.JPG

Salut!

Pentru cei care stiu sigur...din celelalte bilete despre care MM a zis ca se vor pune la vanzare online si la case de vineri,credeti ca o sa mai fie si bilete la peluze? Ca ma gandesc ca daca sau vandut deja 11.000 majoritatea au fost la peluze...

Negoita ofera 40 000 euro pentru victorie contra Stelei. Evident ca banii ii vor ramane in buzunar, dar ii incita pe bietii jucatori pentru a-si demonstra potenta financiara. Daca ar fi asa le-ar da salarii mai de Doamne Ajuta. Minim 5 000 euro lunar.

Stoican, antrenorul, are abia 35 000 euro anual. Halal echipa de Liga 1.

"Spectacolul din tribune face parte din acest fenomen. Sunt de acord să fie și torțe, cu masurile de rigoare. Am cerut aprobari pentru ca la Steaua - Dinamo să se permită torțe in tribune.", a dezvaluit Iorgulescu, presedintele LPF!

Sa nu patim cum a patit Lecce cand avea aprobari de peste tot si cand a ajuns la stadion jANDARMERIA l-a luat pe sus! Pe stadioane degeaba vorbesti inainte de meci cu Dumneazeu, ca la ora meciului toate Iudele iti ies in fata!:)))

Cand ai un cioban prost la conducere care ar face orice pentru bani, nimic nu e sigur.

Intre timp am vazut pe site ca Vineri de la 10:00 se pun bilete in vanzare, la case. Or mai fi macar 1000 de bilete ramase?

Cand ai un cioban prost la conducere care ar face orice pentru bani, nimic nu e sigur.

Intre timp am vazut pe site ca Vineri de la 10:00 se pun bilete in vanzare, la case. Or mai fi macar 1000 de bilete ramase?

sper sa mai fie...eu cred ca ma duc de la 9 sa fiu sigur :))))....

in alta ordine de idei, ma bucur ca LPF a dat voie la torte, e o veste extraordinara care nu speram sa o mai aud in urmatorii ani...au schimbat si sigla...iar incet incet se dezic de fosta imagine si incearca sa aduca un strop de normalitate.Dovada ca Gino Iorgulescu nu a mintit si chiar e pus pe treaba.Incep sa se vada si lucruri bune, lucruri normale.

Sunt curios cine va arbitra acest meci, si ma gandesc ca poate A. Tudor sau C. Balaj vor fi confirmati.

Mi-ar conveni sa arbitreze Balaj. Arbitrajul lui e mai aproape de cel european. Tudor opreste faza la cel mai neinsemnat lucru si da si cartonase multe.

Buna seara tuturor stelistilor,stie cineva cum se procedeaza cu parcarea la meciul cu Dinamo,sunt din provincie ,bilete am reusit sa prind pe net,dar nu stiu trebuia sa comand si tichet parcare auto,sau se pot lua sambata in parcarea stadionului daca ajung mai devreme,multumesc anticipat daca cineva imi poate da un raspuns FORZA Steaua

Edited by obelix46

eu zic sa te duci de la 8-8:30 sa fi deja acolo pentru 1000 de bilete o sa fie bataie :)):))

Hai man, nu cred ca mai sunt doar atatea. Sa zicem ca s-au vandut 17.000 - 18.000 online, dar tot mai sunt cateva mii (nu pun la socoteala zonele tampon si biletele javrelor).

Eu cred ca ma duc pe la 9:00 si chiar daca am 100 de persoane in fata, va fi ok, caci fiecare poate lua maxim 4 bilete. :D

Buna seara tuturor stelistilor,stie cineva cum se procedeaza cu parcarea la meciul cu Dinamo,sunt din provincie ,bilete am reusit sa prind pe net,dar nu stiu trebuia sa comand si tichet parcare auto,sau se pot lua sambata in parcarea stadionului daca ajung mai devreme,multumesc anticipat daca cineva imi poate da un raspuns FORZA Steaua

Daca vrei sa fi gospodar, trebuie sa ajungi la stadion cu 2-3 ore inainte de meci pt ca pe Bulevardul Ghencea se circula foarte prost! Recomandarea mea este este sa nu o parchezi stradal pt ca pot sa apara incidente.

Daca-mi spui din ce directie vi, trimite-mi un PM si te invat ce sa faci si unde sa parchezi!

@ obelix46

E o parcare in fata complexului sportiv Steaua. Nu e foarte mare, dar nici mica nu e. Daca nu reusesti, poti parca pe una din strazile care dau in bd Ghencea si chiar pe bd Ghencea.

Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti

1x2: 1

peste/sub 2.5 goluri: sub

ambele marcheaza: doar una

Restul meciurilor NU conteaza.

Arsenal:

Te rog sa postezi doar pronosticuri pentru toata etapa in topicul de pronosticuri.Pentru pronosticuri legate doar de meciul cu Dinamo postezi la topicul dedicat meciului.Data viitoare cand postezi aiurea te sanctionez.Multumesc!

PS: Am dat Thanks din greseala :) .

Edited by Arsenal1886Steaua1947

In cele 152 de meciuri de pana acum, 45 s-au terminat la egalitate, 53 de victorii a obtinut Steaua si 54, Dinamo. Golaveraj, 220-210 in favoarea ros-albastrilor.

Acum e cazul sa egalam aceste statistici. Daca e sa luam realitatea, ar trebui sa punem 2 victorii la fiecare meci castigat de Steaua in ultimii ani, nu de alta dar catelusii cred ca s-au speriat mereu de hingherii lui Oprescu, si nu s-au mai gandit deloc la meci. Noi cu victoria, ei cu pregatirea pt Champions League, vorba lui Reghe.

@ obelix46

E o parcare in fata complexului sportiv Steaua. Nu e foarte mare, dar nici mica nu e. Daca nu reusesti, poti parca pe una din strazile care dau in bd Ghencea si chiar pe bd Ghencea.

Frate parcarile alea sunt ale centrelor de mobila!! Eu nu va recomand sa va duceti in zona aia, pt ca sunt corile alea de si-au cumparat de la masa parcare si am vazut ca fac japca cu aia de parcheaza in zona aia! Chiar este bine cand intalniti persoane din astea, faceti-le si voi o poza nu de alta, trebuie sa sti cine ti-a zgariat masina!!! :))

@ Virgil

Vi la meci cu javrele? Am un fular pt tine!!! :D

Edited by besliud