Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - IF Elfsborg Borås 0-0

6 posts in this topic

Miercuri, 5 februarie 2014, de la ora 19:00, pe unul din terenurile Marbella Football Center,

Steaua - IF Elfsborg Borås,

in ultimul meci al programului de pregatire din Spania. Meciul va fi transmis de Digi Sport 1.

IF Elfsborg este un club de fotbal din BorÃ¥s, Suedia fondat in anul 1904. Clubul a debutat in Allsvenskan, campionatul național al Suediei, in august 1926 intr-un meci impotriva echipei Örgryte IS. În timpul anilor 1930 pană in 1947 echipa a avut in componenta cei mai importanti jucatori ai echipei naționale a Suediei. IF Elfsborg a câștigat Allsvenskan de cinci ori: in 1936, 1939, 1940, 1961 și 2006.

Nume complet Idrottsföreningen Elfsborg.

Poreclă Di Gule (Galbenii).

300px-Boras_arena_17april_2005.jpg

Borås Arena

300px-Anders_Svensson.jpg

Anders Svensson (captain)

ife_100922_ifk_450.jpg

In Suedia campionatul s-a terminat, urmand sa inceapa o noua editie. Elfsborg a terminat pe un onorabil loc 6. Pe primul loc Malmö FF, cu 63 de puncte.

6 IF Elfsborg 30 12 10 8 49-34 15 46

Edited by Virgil

Eu le dau circumstante:

Sa joci peste "jumate de tur sau retur"(10 meciuri) din 2 in 2 zile, fara miza si frecat tare la antrenamente ... nu e usor. Nu cred ca alta echipa a avut atatea meciuri tari, concentrate si suprapuse pe rupere la acumulari fizice. Si la Steaua cred ca e primul experiment cu atat de multe meciuri amicale, 10, in vreo 20 de zile.

Sunt cateva semne de intrebare/alarma la unii jucatori, analizati in raport cu prestatia colegilor, nu cu a adversarilor: Keseru, Kape, Iancu si Radut. Astia n-au prea aratat nimic, nici macar in faze izolate, daramite in mecanismul echipei.

Plecarea lui Bourceanu a anulat toata acumularea tactica antrenata pana in momentul plecarii.

Din punctul asta de vedere e la faza de start zero...

Indisponibilitatea lui Pintilii si a lui Filip au facut ca Reghe sa nu poata rula primul 11 si atunci s-a axat prin a testa in jocuri tari solutii de avarii. Sunt convins ca el stia de plecarea lui Bourceanu de cand au inceput pregatirile, dar nu avea ce sa puna in loc pentru a roda. Ce a putut face, a pregatit inca un stoper, pentru ca era clar ca pe Pintilii nu-l mai putea folosi fundas central, iar Filip nu e valid.

La mijloc a incercat diferite combinatii mai mult sau mai putin fanteziste. Poate de asta si atacul nu a avut consistenta, pentru ca lipseau automatismele.

Bine ca s-a terminat aceasta serie de meciuri de cosmar. Urmeaza alta serie neagra in campionat si in Cupa Romaniei?

Poate sunt eu visator,dar eu cred ca au umblat cu Necuratu in meciurile astea de preagatire, pe langa asta cred ca si-au indus adversarii in eroare Reghe cu meciurile astea pentru ca toata lume se va astepta ca Steaua sa nu joace nimic...

Poate sunt eu visator,dar eu cred ca au umblat cu Necuratu in meciurile astea de preagatire, pe langa asta cred ca si-au indus adversarii in eroare Reghe cu meciurile astea pentru ca toata lume se va astepta ca Steaua sa nu joace nimic...

Da... si Keseru o sa marcheze un hat-trick in primul meci din campionat!Nu stiu ce a vrut sa arate Reghe,dar vom vedea in primul meci din campionat daca ai dreptate sau nu!

Sign in to follow this  
Followers 0