Virgil

Steaua - Korona Kielce 3-1 (2-0)

6 posts in this topic

Luni, 3 februarie 2014, de la ora 19:30, in penultimul meci al turneului de pregatire din Spania,

Steaua - Korona Kielce

Meci transmis de Digi Sport 1.

Kielce este una din echipele modeste ale primei ligi poloneze, Orange Ekstraklasa.

La jumatatea campionatului se afla la doua puncte distanta de grupul echipelor retrogradabile.

12 Korona Kielce 21 7 5 9 29-33 -4 26

13 Slask Wroclaw 21 5 9 7 26-27 -1 24

14 Zaglebie Lubin 21 4 5 12 17-29 -12 17

15 Podbeskidzie Bielsko-Biała 21 3 8 10 17-31 -14 17

16 Widzew Lodz 21 4 3 14 19-40 -21 15

Data infiintarii clubului, 10 iulie 1973.

Culorile echipamentului: galben/rosu acasa, negru in deplasare.

Edited by Virgil

GOOOOOLLLLLL Steaua!!! A marcat in minutul 20 Florin Gardos

GOOOOOLLLLLL Steaua!!! A marcat in minutul 45 Federico Piovacari

Edited by besliud

GOOOOOLLLLLL Steaua!!! A marcat in minutul 69 Nicusor Stanciu

sa speram ca toate echipele cu care vor juca de acum incolo vor sta doar sa admire, ca daca iasa la joc, chiar daca-s de valoarea celor de la Corona VOR INSCRIE!Desigur pare ca a inceput sa se lege cite ceva la Steaua dar asta doar in conditiile cind adversarul refuza sa munceasca!

Nu stiu daca polonezii nu au vrut, nu au putut ca nu pot ei sau ca nu i-a lasat Steaua.

Cert este ca desi s-au miscat altfel fata de meciul precedent, inca nu i-a revenit acea forta de patrundere, combinativa si in viteza. In conditiile in care pe teren au fost toate gurile de foc ofensive.

In repriza a 2-a, Steaua a jucat in cam 7, cu vreo 4 jaloane mobile: Radut, Keseru, Kape si Iancu.

Singura multumire este ca Stanciu a ramas aceasi speranta-certitudine, care a prestat, meci de meci, muult peste Iancu si Chipciu, umbre. Are si stofa de fotbalist, dar si atitudine. De departe imi pare cel mai valoros jucator din curtea ofensiva a Stelei(ca prezent si viitor).

Varela arata seriozitate si siguranta constanta. In ciuda carcotasilor(ca a costat mult, ca alea, alea ...), este un transfer reusit(in opinia mea!)