Virgil

Steaua - Locomotiv Plovdiv 1-2 (1-2)

12 posts in this topic

Sambata, 1 februarie 2014, incepand cu ora 19:00, pe Marbella Stadium,

Steaua - Locomotiv Plovdiv

Meci transmis de Digi Sport 1.

Lokomotiv Plovdiv se afla pe locul 5 din 14 echipe, in prima Liga bulgara,

5. Lokomotiv Plovdiv 23 13 2 8 39-26 +13 41

novkalendar-720x340.jpg

Clubul a fost fondat in 1926.

Edited by Virgil

Sunt foarte curios care este strategia lui Reghe avand in vedere ca in acest stagiu de pregatire nu am vazut la joc o echipa de baza, ci mai degraba niste experimente de rotatie pe posturi a unor jucatori! Sincer in acest moment ma ingrijoreaza mai mult faptul ca am luat un Keseru care pare sa nu fie nici macar zidul Nikolici de care se lovea mingea si intra in poarta!

Edited by besliud

Nu cred ca Reghe stie ce-i aia strategie. Steaua ea jucat fara ea (strategie), fara vlaga, fara ambitie, fara niciun Dumnezeu. Nu cred ca Steaua va mai castiga campionatul, daca va juca asa cum o face in pregatire. Eu unul, m-am saturat.

Nu cred ca Reghe stie ce-i aia strategie. Steaua ea jucat fara ea (strategie), fara vlaga, fara ambitie, fara niciun Dumnezeu. Nu cred ca Steaua va mai castiga campionatul, daca va juca asa cum o face in pregatire. Eu unul, m-am saturat.

Stai Virgile putin. Nu crezi ca esti putin dezastruos? Nu iti aduci aminte ca noi eram "campionii meciurilor amicale" si cand jucam oficial pierdeam?

Sincer nu am vazut niciunul din meciurile de pregatire dar nici nu m-au interesat.

Ti-am spus, pentru mine meciurile amicale nu sunt relevante! Sunt doar teste pentru echipa si antrenor. Meciurile oficiale conteaza!

Asa ca CHILL! vedem mai incolo ce si cum :)

fular-campionii

Eu, un optimist, m-am cam dezumflat dupa acest meci. Nu de rezultat, ci de joc in elementele lui de baza: pasele si preluarile. In ABC-ul asta nu mai poti invoca oboseala, strategia, post etc. Decat indolenta sau junioratul, altfel si sculat din somn nu poti presta jenant.

Pentru mine e din ce in ce mai limpede. Keseru tinde exponential spre o petarda get beget. La ce a aratat pana acum, si M. Costea e Messi pe langa el, chiar luat direct din patul Crudutzei si trimis in pijamale pe teren.

Eu mai vad o problema: la baieti inca nu le-a trecut efortul cu sarmalele, cirnatii, toba si in curind o sa-i copleseasca mielul, ouale!

Dupa primul amical ati sarit toti pe mine, vad ca acum vedeti ca nu-i doar un accident. Accident e sa pierzi la un scor strins, in ultimul minut ori 5 goluri primite nu pot fi un accident. meciuri pierdute la rind nu pot fi un accident.

N-am crezut ca o sa o spun dar mie imi lipseste Gigi! Injurati-ma acum dar cei doi mascarici au pierdut echipa din mina!Daca or fi avut-o vreodata! Ori n-au tangenta cu fotbalul ori interesele lor vis a vis de Steaua sunt altele decit ale noastre!

Cu Reghe si MM NU LUAM NIMIC anul asta!

Eu astept returul,amicalele astea pentru mine nu inseamna nimic!Cat am vazut meciul 10-20 de min m-am minunat de "paradele" lui Bogatinov in sfarsit a debutat,dar nu prea mi-a placut,iesise la un corner complet aiurea pe langa minge,poarta goala noroc ca au ratat cei de la Plovdiv sau alta greseala respingerea mingii in fata,pare nesigur in interventii!

Ce se mai punea clipul ala cu el cand apara in Ucraina,nici o gafa nimic,mingi scoase incredibil :D dar de unde ca si Nita cred ca e peste el!

Eu stiu un lucru, ca atunci cand Steaua a castigat CCE, a batut tot in amicale. Inclusiv pe marea Milan, care la acea vreme era cea mai buna echipa a continentului.

Nu-i dau sanse Stelei in campionat. O sa vedeti inca de la restanta cu Chiajna.

Nu-i dau sanse Stelei in campionat. O sa vedeti inca de la restanta cu Chiajna.

Sper din tot sufletul ca afirmatia asta sa nu se adevereasca.

N-am crezut ca o sa o spun dar mie imi lipseste Gigi! Injurati-ma acum dar cei doi mascarici au pierdut echipa din mina!Daca or fi avut-o vreodata! Ori n-au tangenta cu fotbalul ori interesele lor vis a vis de Steaua sunt altele decit ale noastre!

Cu Reghe si MM NU LUAM NIMIC anul asta!

Partial ai dreptate. Buna rea, era o mana de fier acolo si o decizie.

In management este o "cutuma": "cea mai proasta decizie este decizia de a nu lua nicio decizie".

1. Ciobanul lua decizii(bune, proaste) pe loc, nu o freca. Acum la Steaua decizia se plimba ca la ping pong si din gura-n gura, intre puscarie si club.

2. Ciobanul era si o "pisica" aratata jucatorilor. Pana acum cred ca nu-i spala nici Marea Neagra, daca ciobanul era liber. Reghe si MM ii mangaie ... Sunt unii oameni care nu prea inteleg decat de bici. Si asta sociologic statistic, pentru ca peste 80% din oameni au tendinta de a sta degeaba.

3. La transferuri, cred ca mai aducea vreo 10 din care tot se alegeau vreo 2-3 buni. Pe Bratu, Tatu, Nikolici etc. ii zbura demult. Din ce au adus ei in iarna, nu a confirmat nimeni si sunt sanse mici sa o faca in retur. Sigur s-ar fi inteles cu Bourceanu si Tata.

4. Sigur nu ar fi existat si conflictul asta de interese intre club si familia Reghe, balacareala fratii Becali- Reghe ... etc. Prodanca avea interzis la Steaua. Nu ar fi existat nici conflictele club-media, foste glorii, suporteri ... care au macinat Steaua in tur.

In 2012-2013 le-a tinut pumnul in gura la toti de la Steaua! Fie mai aluziv, fie direct ciobaneste.

La vremea respectiva am scris ca linistea la echipa si pacea cu suporterii a fost una din cheile succesului din 2012-1013.

Nu-l regret pe cioban, ci regret ca se simte lipsa de autoritate in cadrul clubului si in afara lui.

Exact, Ciobanul este omul de care avem nevoie acum cel mai mult.

<Free Gigi!!>

Frate asa se intampla oriunde la orice SRL de doi bani, unde un sef isi obisnuieste angajatii sa lucreze forjati de la spate si din acel moment se creeaza automatismul tipic Romanesc: "Cand pisica nu-i acasa, faci sex si pleci acasa!!!" :))