Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - FC Baku 0-2 (0-1)

4 posts in this topic

Miercuri, 22 ianuarie 2012, de la ora 19:00, pe stadionul Marbella,

Steaua - FC Baku

Meci televizat de Digi Sport 1.

Echipa azera ocupa locul 5 in campionatul primei ligi a tarii sale.

In lotul lui FC Baku se afla si fotbalistul roman Marius Pena.

Dupa acest meci, Steaua se va intoarce in Romania.

Dupa revenirea din Spania, stelistii vor avea doua zile de pauza, urmand ca pe 26 ianuarie sa revina in Spania, la Mijas (Hotel La Cala), unde vor fi cantonati pana pe 6 februarie.

Edited by Virgil

ar trebui in cele doua zile in care se reintorc in Romania sa joace cu Unirea Tomnatic (daca mai exista) poate cistiga si ei un meci...cu toate ca exista riscul sa-l piarda si pe aceela si sa o tina asa si in campionat, Victoriile aduc victorii, infringerile infringeri!

Sincer eu sa fiu finatatorul Stelei nu le-asi da banii asa degeaba la nici-unul (incepind cu antrenorul) i-asi pune dupa o astfel de "greva" sa sape citiva metrii cubi de sant!

Sincer, nu le mai gasiti scuze ca nu au!

Precedentele pauze de campionat au fost ba presarate cu egaluri si goluri putine, ba meciuri pierdute la limita. Sunt curios cum se vor prezenta de vreme ce nu joaca nimic si iau multe goluri(nu-mi amintesc sa fi luat recent atatea goluri in meciuri consecutive din pregatire), au tot vandut jucatori si nu se intaresc pe posturile deficitare; aparare slaba, mijloc fara idei, atac decent nu mai stiu de cand nu am avut( de vreme ce,parca, Reghecampf crescuse nivelul jocului in aparare si pe benzi dar se rata de multe ori finalizarea).

Asteptam idei, solutii (sau improvizatii la ce management exista ca banii nu cred sa fie reinvestiti).

Sign in to follow this  
Followers 0