Virgil

Steaua - Astra Giurgiu 3-1 (1-0)

47 posts in this topic

//din cate am auzit au vrut sa deschida si inelul 2 dar s-au razgandit...

Pfoa. Eu pe asta ma bazam. Sper doar ca vor mai fi bilete disponibile. Nu d-alta, dar sa nu vin de la munca direct la stadion degeaba, ca dupa aceeea pana ajung acasa pierd prima repriza. :bananadance:

Edited by eMagic

Steaua - Astra 1-0 (pauza). In minutul 16, Adi Popa a marcat dupa ce a profitat de preluarea gresita a lui Morais.

Tatarusanu 7 - foarte sigur, plus o interventie la sutul plasat executat de Amorim;

Prepelita 5 - ezitant in debut, apoi ceva mai atent pe faza defensiva;

Szukala 5 - cateva erori, dar si un galben incasat pentru un fault asupra lui Yazalde;

Gardos 6 - destul e bun, a incercat si cateva incursiuni ofensive in debut;

Latovlevici 6 - dupa o greseala in chiar primul minut a jucat simplu fazele defensive;

Bourceanu 5 - putine recuperari, multe pase gresite;

Pintilii 6 - util, multe interceptii, insa fara aport ofensiv semnificativ;

Stanciu 5 - a disparut momente bune din joc;

Tanase 5 - a fost bine inchis de Matel;

Popa 6 - are meritul de a fi inscris;

Kapetanos 6 - un sut in bara, cateva devieri inspirate, dar si o brutalitate asupra lui murasan, care i-ar fi putut aduce eliminarea (mi-am amintit de gesturile similare ale grecului din meciurile cu Napoli si Ujpest).

Steaua trebuie sa creasca in joc pentru a se putea impune. Hai Steaua!

Le-am dat clasa sau, in termeni de peluza, ne-am pisat pe ei. Bravo Steaua, cand vrei poti. Urmeaza meciul de la Giurgiu si sper sa-i batem si acolo.

Steaua e echipa adevarata, Astra doar echipa momentelor trecute.

Unde-i Niculae (patronul Astrei)?

S-au kishat pe Astra, pe Vama si Niciolae, ala care zicea ca ne" va suna apa-n cap". :)

BRAVO BAIETI!

Felicitari stelistilor din tribuna pt sustinerea echipei!

forzateauafularsteaua2fular-campionii

DAAAAAAAAAAAAAAA ! Nu am mai simtit asa o satisfactie de cand am batut in groapa cu acelasi scor.

MWE nicuLAE, iesi acasa de meltean prost...

Steaua - Astra 3-1 (1-0), dar victoria stelista n-ar fi fost posibila fara contributiile lui ... Coman, Muresan, Gaman si Morais.

Tatarusanu 6 - fara vina la gol, un pic nesigur pe centrari in repriza a doua;

Prepelita 6 - mai bun in partea a doua;

Szukala 6 - pacat de galbenul incasat;

Gardos 7 - GWG in limbaj hocheistic;

Latovlevici 5 - o preluare gresita in situatie de singur cu portarul, plus un galben luat prosteste in minutul 95;

Bourceanu 5 - assist la golul lui Gardos, in rest o evolutie mizerabila;

Pintilii 4 - o nota mica pentru cele doua galbene colectionate in doar trei minute; arata din ce in ce mai mult ca un jucator rudimentar;

Tanase 5 - mai slab ca la Piatra Neamt - meciul de rerefinta din ultima vreme;

Stanciu 5 - a pierdut mingea la golul lui Budescu, fara a insemna ca ar fi singurul vinovat;

Popa 6 - gol + pasa de gol, altfel destule nereusite;

Kapetanos 6 - un joc bun, minus brutalitatea din prima parte;

Chipciu 6 - o mare ratare si o contributie importanta la golul lui Piovaccari;

Piovaccari 6 - a dat golul desprinderii;

Varela 6 - util.

Meciul de la Giurgiu va fi ceva mai greu. Sa vedem cine va evolua langa Bourceanu in linia mediana a Stelei.

Steaua - Astra 3-1 (1-0), dar victoria stelista n-ar fi fost posibila fara contributiile lui ... Coman, Muresan, Gaman si Morais.

Tatarusanu 6 - fara vina la gol, un pic nesigur pe centrari in repriza a doua;

Prepelita 6 - mai bun in partea a doua;

Szukala 6 - pacat de galbenul incasat;

Gardos 7 - GWG in limbaj hocheistic;

Latovlevici 5 - o preluare gresita in situatie de singur cu portarul, plus un galben luat prosteste in minutul 95;

Bourceanu 5 - assist la golul lui Gardos, in rest o evolutie mizerabila;

Pintilii 4 - o nota mica pentru cele doua galbene colectionate in doar trei minute; arata din ce in ce mai mult ca un jucator rudimentar;

Tanase 5 - mai slab ca la Piatra Neamt - meciul de rerefinta din ultima vreme;

Stanciu 5 - a pierdut mingea la golul lui Budescu, fara a insemna ca ar fi singurul vinovat;

Popa 6 - gol + pasa de gol, altfel destule nereusite;

Kapetanos 6 - un joc bun, minus brutalitatea din prima parte;

Chipciu 6 - o mare ratare si o contributie importanta la golul lui Piovaccari;

Piovaccari 6 - a dat golul desprinderii;

Varela 6 - util.

Meciul de la Giurgiu va fi ceva mai greu. Sa vedem cine va evolua langa Bourceanu in linia mediana a Stelei.

Nu stiu ce sa zic probabil nota 4 pentru pintilii este din cauza ca a luat rosu,nu ma pricep asa bine dar pentru evolutie per total in joc cred ca ar merita macar un 5 daca nu chiar 6,dupa parerea mea.

Al naibii de frig, foarte frig !!!

Joc bunicel desi am avut vreo cateva rateuri in echipa ( parca am fi jucat in inferioritate) : Bourceanu inconstant, Stanciu, Lato, Kapetanos, Pintilii, Tanase slabi .

Popa se straduieste si a reusit un meci mai bunicel.

Gardos ( super la gol) + Szukala ( mai putin la faza golului cu plasament defectuos) ok

Prepelita a castigat o gramada de dueluri defensive inclusiv aeriene.

Piovaccari golgheterul care incepe sa o dea bine de tot.

Tatarusanu parca tot mai sigur inclusiv la mingile inalte ( va fi mare pierdere daca pleaca).

Chipciu si Varela trebuie sa joace si vor fi titulari.

Astra echipa cu ceva potential.... Budescu ala parca imi aduce aminte de Rusescu ...

E totusi ceva ce nu prea inteleg .... parca nu a mai fost atmosfera aia de la meciurile din sezonul trecut ... meciurile cu Ajax + Chelsea si meciurile din returul sezonului trecut ... Desi acum putem considera ca... cei mai cei .... dintre suporteri au fost la meci ..

Baaaaa "derbedeilor" !!!

Care ati fost baaa aia de ati tipat/strigat si injurat la maria sa niculae patronul ...

Sa va fie rusine baaa "derbedeilor" ... brrrrrr ... da nu se poate asa ceva .... la Giurgiu nu s-a mai pomenit asa ceva ...

Cica vrea sa ne bata in meciul retur ...

Pfffff .

Ce tie si cu patronii astia !!!

Ce belea in declaratii e asta ... sa mori de ras nu alta !!! Securist imputit !!!

Si la superstarurile de la Astra Giurgiu ce nota le dai pentru declaratiile dinainte de meci?

Sau pentru Ioan niculae aka jiji2?

Ma scuzi, credeam ca evaluam comportamentul fotbalistilor pe teren, nu al maimutelor din afara lui.

Cine a cantat nu a simtit frigul da-l naibii ca dupa primele minute m-am incalzit :)) !Bravo baietii am inchis gura lu niculae si dinu vama :yeahh: !Batem si la Giurgiu si nu ii mai vedem la TV pe cei 2 mascarici

Campioana e Steaua dinu vama s...i p..a :punk:

Acum, depinde si de profesor...daca e xray, merita cu siguranta 10 cu felicitari.

Hai ca le-am dat cu terenu-n cap, ce mama dreacu...

Nu poate Astra sa spere la campionat, eu din cate am vazut in meciul nu sunt uniti ca fotbalisti,au realizari individuale cu echipe mici, in multe randuri s-a observat asa.

Nu poate Astra sa spere la campionat, eu din cate am vazut in meciul nu sunt uniti ca fotbalisti,au realizari individuale cu echipe mici, in multe randuri s-a observat asa.

Cam asa. N-au multe meciuri impreuna ca echipa. Budescu e un mare talent, dar acel gen care ramane vesnic in umbra unui Maxim care stie doar sa fuga de nebun pe teren....asta e fotbalul.

Marius...am observat un lucru grav si la Isaila....dupa gol marcat, fiecare antrenor se grabeste sa imbratiseze in primul rand maimuta clubului.... a noastra si-a luat mai multe huguri vorba ceea de la antrenori decat de la nevasta.

Edited by Lorimer

Frigu` dreacu`, bine ca am castigat.

PS: lasati-o mai moale cu criticile la adresa Astrei ca mai jucam si sambata cu ei. Nu va fi la fel.

@lorimer

vad ca de la o vreme vorbesti doar prostii...stiu ca s-a intrerupt Liga 2 si nu mai poti sa urmaresti pe Stiinta draga dar sincer vad ca o cam deviezi rau.

Detaliaza, te rog. Care sunt acele prostii? Nu zicea @xray "cu orice pret"? Kapetanos se pare ca l-a auzit. Sau te deranjeaza ca m-am legat de maimutica de la club? Eu cred ca o cam deviezi tu.

Hai frate de ce sunteti rai? Dinamo nu am mai pierdut in Europa de la ultimul insucces cu "marea echipa" Vorskla Poltava! Chiar este si un articol intitulat: "Lista rusini pentru Dinamo".

Esecurile istorice ale lui Dinamo din Europa

Sezonul Competitia Meciul

1956-1957 Cupa Campionilor ȚSKA Sofia (Bulgaria) - Dinamo 8-1 si 2-3

1986-1987 Cupa UEFA 17 Nentori Tirana (Albania) - Dinamo 1-0 si 2-1

1997-1998 Cupa UEFA Knattspyrnufelag (Islanda) - Dinamo 2-0 si 2-1

2007-2008 Cupa UEFA Dinamo - Elfsborg (Suedia) 1-2 si 1-0

2008-2009 Cupa UEFA NEC Nijmegen (Olanda) - Dinamo 1-0 si 0-0

2011-2012 Europa League Vorskla Poltava (Ucraina) - Dinamo 2-1 si 3-2

Ps: Nu stiu ce ma face sa cred ca Nicolae asta este cu cel putin 5 clase mai dobitoc decat Ciobanu!

mai pune si rezultatele din anii 80 cu Valerengen , Jazz Pori(Finlanda) , Dinamo Tirana , Omonia Nicosia...unele paremi-se ca au fost in Intertoto , iar in afara meciului cu finlandezii s-a calificat mai departe , dar totusi au pierdut intr-o mansa, iar in acei ani respectivele tari nici cu contau pe plan international

Baaaaa "derbedeilor" !!!

Care ati fost baaa aia de ati tipat/strigat si injurat la maria sa niculae patronul ...

Sa va fie rusine baaa "derbedeilor" ... brrrrrr ... da nu se poate asa ceva .... la Giurgiu nu s-a mai pomenit asa ceva ...

Cica vrea sa ne bata in meciul retur ...

Pfffff .

Ce tie si cu patronii astia !!!

Ce belea in declaratii e asta ... sa mori de ras nu alta !!! Securist imputit !!!

eu am strigat pentru Steaua cu toate am venit cu autobuzele lui , dar nu sunt angajat la fabricile lui...altii care erau s-au amestecat si ei in galeria lui Steaua de la tribuna 2 si au scandat Hai Steaua.....sa vedem la Giurgiu ce vom face , dar sper sa nu am(avem) probleme in a sustine echipa favorita , chiar si in deplasare...treaba este sa ne dea el bilete si transport gratuit ca avem noi grija sa tinem cu Steaua..la alte meciuri ii mai incurajam si pe ei , dar acum nu se pune problema...treaba este sa nu ne mai trimite-ti la sapa..