Virgil

Steaua - Otelul 2-0 (0-0)

33 posts in this topic

CRT.png

Joi, 5 decembrie, ora 20.30, pe stadionul Steaua,

Steaua - Otelul Galati

Meci transmis de Pro TV.

Sortii i-au adus Stelei ca adversari pe cei de la Otelul Galati.

Ros-albastrii au ajuns in aceasta faza dupa ce au eliminat Avantul Barsana in faza "saisprezecimilor", scor 4-0, respectiv pe ACS Poli Timisoara, cu 2-0.

De partea cealalta, Otelul a ajuns in faza "sferturilor" dupa ce a trecut de Concordia Chiajna, scor 6-2, respectiv ACS Corona Brasov, scor 2-1.

Otelul a avut un traseu nefericit pana in acest moment al campionatului. Se afla pe locul 15, cu 4 victorii, 2 egaluri si 9 meciuri pierdute. Ca urmare a acestui fapt, fosta campioana si-a adus de vreo 3 etape un antrenor strain. Este vorba despre germanul Edwin Lienen, un antrenor de mana a doua in tara sa, care a antrenat echipe mici din ligile inferioare, dar si in Grecia in prima Liga fara rezultate rasunatoare.

Ultimele doua meciuri cu el la timona au adus doua infrangeri Otelului in campionat, dar echipa si-a imbunatatit oarecum jocul si spera.

Steaua si-a revenit din pasa proasta in care s-a aflat, si aici ma refer la jocul prestat. In privinta eficacitatii asteptam un reviriment care sa-i permita sa inscrie 4-5 goluri pe meci, ca Astra, iar noua sa ne dea privilegiul sa privim mai relaxati meciurile ei.

Se anunta un meci frumos in care ambele echipe au sanse sa depaseasca aceasta faza. Pentru ca asa-i in aceasta competitie, carul mic a rasturnat de multe ori care mare. Nu ca mi-as dori.

Pentru mine in aceasta partida va fi o singura echipa pe teren si aceea va fi Steaua

Edited by Virgil

Din cate am inteles joi nu avem voie la SUD din cauza "incidentelor" din meciul cu Petrolul,deci unde ne adunam ?

Astept un mesaj mai convingator....

Astept un mesaj mai convingator....

Am sunat la stadion si fata de acolo mi-a spus ca cei care si-au luat bilete vor fi pusi in alt sector, de asemenea ca nu se vor mai vinde alte bilete pt ca au fost retrase...

A precizat si ca nu este nimic oficial, si ca astazi dupa 10 ar fi urmat sa puna un anunt oficial in aceasta privinta...inca asteptam..

Am sunat la stadion si fata de acolo mi-a spus ca cei care si-au luat bilete vor fi pusi in alt sector, de asemenea ca nu se vor mai vinde alte bilete pt ca au fost retrase...

A precizat si ca nu este nimic oficial, si ca astazi dupa 10 ar fi urmat sa puna un anunt oficial in aceasta privinta...inca asteptam..

Totul este oficial. Peluza Sud inchisa pentru 3 meciuri, iar FC Steaua trebuie sa plateasca o amenda de 40.000 lei.

credeti ca se mai pot cumpara bilete si maine seara de la stadion sau se inchid casele? merci!

"Steaua a pus la dispozitia fanilor bilete online, insa fanii au cumparat doar 2.000 de tichete pana acum! Acestia au posibilitatea sa-și cumpere tichete incepand de astazi si de la casele stadionului Ghencea, incepand cu ora 11:00, pana la ora 19:00, iar maine pana la ora 20:30.

Fanii trebuie sa platească 5 lei pentru un loc la peluze, 10 lei la tribuna a II-a, 15 lei la tribuna I si 30 de lei la tribuna zero. In plus, abonatii vor beneficia de acces gratuit la acest meci." - Gazeta Sporturilor

Eu am fost acum la stadion si mi-am schimbat biletele, de la sud la nord. Initial fetele de la case nici nu stiau ce sa faca cu mine, a trebuit sa insist ca se sa rezolve.. :ce_oameni:

Probabil este cel mai bun prilej ca sudul sa stea in nord avand in vedere ca TOTI am fost o Armata

04.12.1995

Steaua LIBERA!

ps. cei ce se ocupa de site ar trebui sa aminteasca de semnificatia acestei date. Bafta!

Edited by johnnieM

Probabil este cel mai bun prilej ca sudul sa stea in nord avand in vedere ca TOTI am fost o Armata

04.12.1995

Steaua LIBERA!

ps. cei ce se ocupa de site ar trebui sa aminteasca de semnificatia acestei date. Bafta!

Pai nu zic ca nu stau la NORD dar sa nu ii aud cu doar "incearca" sa cante, eu zic ca a fost clara diferenta intre NORD si SUD la meciul cu Petrolul, de aceea ma zbat sa aflu unde ne pozitionam maine,mai bine putini dar ULTRAS decat multi cu seminte.

@aud culori

Sa inteleg ca cei din SUD merg la NORD?

Edited by Korado

Mai mult de 5000 de suporteri nu or sa fie.

Dar sincer nici nu conteaza cati vin atata timp cat sudul si nordul stau in aceeasi peluza din nou.Sper sa iasa ceva frumos.

se stabileste ceva concret, la timp, sau va sta fiecare pe unde apuca? o parte la nord, alta parte la t2... :( :(

credeti ca se mai pot cumpara bilete si maine seara de la stadion sau se inchid casele? merci!

Da.Casele se inchid cu o ora (sau doua?) inainte de inceperea meciului.

Brigada de arbitri la meciul de azi:

A: Avram Marius (Bucuresti - Bucuresti)

A1: Oniță Aurel (Constanta - Constanta)

A2: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava - Suceava)

Avram e un arbitru care aproape la fiecare meci, da decizii ciudate.

Steaua nu va folosi primul 11, printre jucatorii care vor evolua la startul meciului vor fi:

Nita, Georgevski, Varela, Parvulescu, Neagu, Adi Popa si Kapetanos.

Pai nu zic ca nu stau la NORD dar sa nu ii aud cu doar "incearca" sa cante, eu zic ca a fost clara diferenta intre NORD si SUD la meciul cu Petrolul, de aceea ma zbat sa aflu unde ne pozitionam maine,mai bine putini dar ULTRAS decat multi cu seminte.

@aud culori

Sa inteleg ca cei din SUD merg la NORD?

Nu stiu cine ce va face, eu personal mi-am schimbat biletele de la sud la nord...altfel m-as fi trezit la stadion ca ma indruma catre tribuna...sper ca toti vor lua aceasta decizie si ca o sa iasa ceva frumos.

in jur de ora 20 sigur se mai vand.

Dar sincer nici nu conteaza cati vin atata timp cat sudul si nordul stau in aceeasi peluza din nou.Sper sa iasa ceva frumos.

ar fi fost, probabil, frumos... dar se pare ca nu se va intampla asa din moment ce sunt mai multe pareri pro T2...

si uite asa va fi diseara SUD-ul impartit.... :/

pt cei care plang dupa sud

stati linistiti ca cei care sunt membri ai "curvei sud" stiu exact ce si cum.

va recomand sa intrati intr-un grup organizat din "curva" si apoi veti cunoaste si voi aceste detalii....(mai mult sau mai putin) :))

Si eu daca vreau sa stau la Peluza Sud fara sa fiu in vreo grupare, doar pentru ca asa sunt parerile mele asta inseamna ca sunt marginalizat?

@ choli

Asta inseamna lipsa de cominicare din partea lor nu din partea mea, asadar nu-mi poti spune ca suntem uniti nici la SUD.