Virgil

Steaua - Schalke 04 0-0

49 posts in this topic

50065.png0,,10268~11325511,00.png57388.png

Marti, 26 noiembrie 2013, de la ora 21:45, pe Arena Nationala din Bucuresti, in meci retur,

Steaua - Schalke 04.

In meciul tur germanii au castigat cu scorul de 3-0, dupa ce pana in minutul 67 al meciului, inainte de gafa monumentala a lui Szukala, continuata cu greseala lui Tatarusanu de a-l crede infailibil pe polonez, Steaua jucase perfect si asteptam sa marcheze. Apoi a urmat cosmarul, ros-albastrii au cazut mental si adversarii au profitat ajungand la un scor neverosimil.

Pacat, Steaua le fusese cel putin egala.

De data aceasta, la Bucuresti, speram ca Steaua sa nu repete isprava si sa castige la cel putin un gol. C-asa-i in fotbalul nostru, dai un gol si apoi il aperi pana in final.

Desi Steaua nu mai e ce-a fost anul trecut, stiu ca daca-si pune in gand, se poate ridica la nivelul celor din Gelsenkirchen, ba ii poate depasi. Pentru ca, nu-i asa, are in spate cel putin 40.000 de romani dispusi sa o sustina.

Si nu numai atat. Avem jucatori de valoare. Nu-i mai enumar pentru ca ar fi de prisos.

Scriu aceste randuri sub influenta rezultatului dezastruos facut de reprezentativa nationala la Pireu.

Sunt ravasit, ma asteptam la cu totul altceva. Nu la o victorie, dar macar la un esec mai usor de surmontat. Nu stiu care va fi finalul dublei Romania-Grecia. Stiu doar ca fotbalistii Stelei vor juca precum niste lei, pentru a sterge din memoria colectiva, o necalificare rusinoasa. (In caz ca va fi.)

FORZA Steaua!

Edited by Virgil

Frate de muscat nu ii muscam pt ca nu suntem caini, dar vom arunca cu stelute ninja in Ucida sa nu-si mai permită sa le dea teste asa grele celor 2 Tată si Szukala! :P

Ps: Hai sa le facem cadou lui Tată si Szukala niste stații walkie talkie sa comunice si ei mai bine!!! :))

Edited by besliud

Sa ma contacteze pe privat cine vrea bilet la Steaua-Schalke. Este la Peluza I, inelul III. Il dau cu 50 lei, iar pretul lui normal este 70.

Am auzit ca vor fi intre 15-20.000 de oameni la meci, cam putin...insa preturile spun totul.

Situatia este foarte complicata in grupa asta pentru noi, teoretic stam la mana rezultatelor noastre, dar ne asteapta doua meciuri extrem de grele. Chiar daca Chelsea, va alinia probabil, rezervele la acel ultim meci, find deja calificata.

Am citit ca tocmai s-a accidentat Filip, o accidentare serioasa la tibie si peroneu care-l va tine departe de teren pana la 6 luni. Daca Pintilii care s-a reaccidentat, nu se reface pana la meciul cu Schalke, e problema mare. O sa-l avem acolo doar pe Bourceanu, care s-a vazut la nationala, destul de modest fara Pintilii la mijloc, sau un alt mijlocs la inchidere care sa-l ajute. La ce lot avem, va trebui facuta o improvizatie acolo si tare imi este ca-l vom vede titular pe pozitia aia pe Prepe. Ar mai fi o solutie cu Gardos acolo si Varele fundas central, dar asta este o improvizatie de mare risc.

Oricum in alta ordine de idei, preturile pentru meciul asta sunt "nesimtite", la nivelul de trai al romanului si la actualitate din grupa asta de UCL. In mod normal trebuia sa aplice si ei o ieftinire de 50% macar, ca sa se mai umple stadionul cat de cat. Asa, cred ca vor fi maxim 15.000 la meciul asta, 10.000 cei cu pachtele de UCL si inca vreo 5000 care isi iau bilete intre timp. Astfel e de asteptat o atmosfera anosta, nedemna de un meci cu o asemenea incarcatura. Asta se va trasmite inevitabil si la jucatori in teren.

Edited by Stryker

Situatia este foarte complicata in grupa asta pentru noi, teoretic stam la mana rezultatelor noastre, dar ne asteapta doua meciuri extrem de grele. Chiar daca Chelsea, va alinia probabil, rezervele la acel ultim meci, find deja calificata.

Am citit ca tocmai s-a accidentat Filip, o accidentare serioasa la tibie si peroneu care-l va tine departe de teren pana la 6 luni. Daca Pintilii care s-a reaccidentat, nu se reface pana la meciul cu Schalke, e problema mare. O sa-l avem acolo doar pe Bourceanu, care s-a vazut la nationala, destul de modest fara Pintilii la mijloc, sau un alt mijlocs la inchidere care sa-l ajute. La ce lot avem, va trebui facuta o improvizatie acolo si tare imi este ca-l vom vede titular pe pozitia aia pe Prepe. Ar mai fi o solutie cu Gardos acolo si Varele fundas central, dar asta este o improvizatie de mare risc.

Oricum in alta ordine de idei, preturile pentru meciul asta sunt"nesimtite", la nivelul de trai al romanului si la actualitate din grupa asta de UCL. In mod normal trebuia sa aplice si ei o ieftinire de 50% macar, ca sa se mai umple stadionul cat de cat. Asa, cred ca vor fi maxim 15.000 la meciul asta, 10.000 cei cu pachtele de UCL si inca vreo 5000 care isi iau bilete intre timp. Astfel e de asteptat o atmosfera anosta, nedemna de un meci cu o asemenea incarcatura. Asta se va trasmite inevitabil si la jucatori in teren.

Pintli a aparut la CanCan si parea in mare forma de cozonac intr-un ocean de cocalari, in echipa mai facea parte Costea cel viteaz si Prazlea Cipciriciu, cel din urma a mai fost implicat intr-o tentativa de smardoiala avand ca scop câștigarea unui Taxi! Cat despre prețurile practicate pentru aceste meciuri.......si multe ***************! Halal organizare, halal marketing, pe scurt (o mare bataie de joc si lacomie).

Am aflat si eu de stirea asta cancanista. Ce pot sa zic, Costea cel mic e mai mult personaj de tabloid, ca fotbalist a cam uitat sa fie ... oricum, din cate se pare, tocmai Nila e cel care l-a accidentat pe Filip la antrenament, cauzandu-i acestuia o fractura de peroneu, o accidentare similara cu cea care l-a scos din joc pe Georgievski 3 luni de zile, in urma cu un an.

Se preconizeza ca Filip va absenta in jur de 4 luni. Ce e oarecum interesant de aflat, daca faza accidentari a avut loc a doua zi dupa acea escpada nocturna. Reghe tocmai se intorsese din concediu si Nila era probabil foarte dornic sa arate ce poate ... asta e, ghinionul lui Filip si al Stelei.

Ramane de vazut cine va fi "beneficiarul" de pe urma acestei accidentari in meciul cu Schalke, sa fie Prepe sau Neagu? Doua variante "excelente" langa Bourceanu, care probabil, va trebui sa alerge dublu in acest meci, mai ceva ca in meciul din Germania. Inclin sa cred ca Prepelita va juca in meciul asta, Neagu are doar 37 de minute pana acum in Liga 1, pentru Steaua plus 90 in Cupa cu Avantul. Prepe de bine de rau a bifat ca titular 6 partide: 5 in campionat Liga 1 si una in Cupa cu Poli.

Pintilii se spune ca are fisura musculara, existand sanse ca el sa fie apt abia la meciul cu Chelsea.

Cat despre Chipciu, e clar ca el are o fire colerica si se aprinde repede, Sumudica spunea ca are o "nesimtire pozitiva" pe terenul de fotbal. Dupa parerea mea, ce face in timpul liber este treaba lui, sigur aceste iesiri nu dau bine la imagine, dar important pentru el si pentru Steaua, este sa revina la forma de anul trecut cand a fost unul din jucatorii nostri exponentiali.

Edited by Stryker

... Halal organizare, halal marketing, pe scurt (o mare bataie de joc si lacomie).

Pai doar la noi se poate intampla asa ceva... afacerile pe primul plan iar restul... s-astepte.

FC Steaua Bucuresti anunta ca incepand de joi, 21 noiembrie, la casele de bilete de la National Arena, vor fi puse in vanzare tichetele pentru partida cu Schalke 04, din etapa a cincea a grupei E din UEFA Champions League.

Acestea vor fi vandute dupa urmatorul program:

Joi - 11:00 - 19:00

Vineri - 11:00 - 19:00

Sambata - 11:00 - 17:00

Duminica - INCHIS

Luni - 11:00 - 19:00

Marti - incepand cu ora 11:00

In alta ordine de idei, tot la casele de bilete de la National Arena, vor fi disponibile la vanzare biletele dedicate suporterilor Stelei pentru partida de la Londra, impotriva celor de la Chelsea FC (11 decembrie). Pretul unui tichet este de 35 lire sterline si poate fi obtinut pe baza unei copii a Cartii de Identitate pentru fiecare persoana care va fi prezenta pe stadion, plata urmand a fi facuta EXCLUSIV in moneda britanica!

Preturile biletelor pentru partida cu Schalke 04 sunt urmatoarele:

PELUZE

INELUL 3 - 70 LEI

INELUL 2 - 80 LEI

INELUL 1 - 90 LEI

TRIBUNA A II-A

INELUL 3 - 125 LEI

INELUL 2 - 150 LEI

INELUL 1 - PERIFERIC - 220 LEI

INELUL 1 - MEDIAN - 260 LEI

INELUL 1 - CENTRAL - 300 LEI

TRIBUNA I

INELUL 3 - 125 LEI

INELUL 2 - 150 LEI

VIP 3 - 350 LEI

VIP 2 - 400 LEI

VIP 1 - 550 LEI

sursa: steauafc.com

Pentru Romania la momentul asta inainte de sarbatori sunt scumpe biletele...sa dea Dumnezeu sa nu fie stadionul gol :steag_sah_mic:

Okay,daca vrea cineva 2 bilete la tribuna a 2-a inelul 3,sector 328,rand 12, locuri 25 si 26 la pretul oficial de 125 de lei sa sune la 0724093149 si vorbim!Doar in Bucuresti!

Prevad un stadion pe jumatate gol, avand in vedere sansele de calificare in primavara numai o victorie in amblele meciui si dublat cu o infrangere in ambele meciuri ale lui Basel cred ca mai sunt sanse de calificare, asadar sa ne concentram astupa campionatului si cupei.

oare cat de rupt de realitate sa trebuie sa fii ca sa mai vorbesti de primavara europeana? reghe cred ca a inceput sa traga pe nas, altfel nu imi explic halucinatiile astea... pana una alta sa intrerupa seria rusinoasa de meciuri fara victorie in CL, altfel vom ramane cu rusinea asta pe zeci de ani!

Ar avea nevoie pentru treaba asta de 4 puncte si probabil stie ca e foarte greu sa le obtina. Dar poate ca daca ar trage linie s-ar multumi si cu doua. Dar si pentru alea doua are nevoie de o echipa foarte motivata.

Steaua a pierdut "primavara" la Basel, iar Basel a castigat-o la Londra.

Les jeux sont faits. Rien ne va plus!

vrea cineva sa mearga la meci diseara? am 2 bilete cu discount. 100 lei ambele, Peluza Nord.

Echipele probabile

Steaua: Tatarușanu - Georgievski, Szukala, Gardoș, Latovlevici - Bourceanu, Prepelița - Ad. Popa, Chipciu, Cr. Tanase “ Piovaccari. Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Schalke: Fahrmann- Uchida, Howedes, Matip, Fuchs- Jones, Aogo- Farfan, Meyer, Draxler- Boateng. Antrenor: Jens Keller

Asa cum anticipam, Prepelita va juca alaturi de Bourceanu in linia defensiva de la mijloc. Un fel de rezerva rezervei pe acel post ...

Totusi si nemtii au probelele lor de lot : Hildebrand si Clemens s-au accidentat recent, Papadopoulos a revenit recent dupa o accidentare si nu a facut deplasarea, iar Huntelaar este accidentat de mai mult timp.

La prima vedere, Schalke nu au o echipa chiar asa de speriat, din primii aia 11, doar Draxler, Boateng si poate Howedes cred ca pot intra in categoria jucatoriilor de mare valoare in momentul asta.

In orice caz ne asteapa un meci greu, asta e clar si ca sa obtinem victoria aia atat de necesara, o sa fie extrem de greu. Schalke se lupta pentru locul 2 si o sa traga tare in meciul asta.

Parerea mea e ca daca stelistii reusesc sa joace la fel ca in prima repriza din tur si daca nu mai comit gafele alea uriase in aparare, cred ca putem spera macar la un rezultat de egalitate in acest meci.

Victoria in aceasta partida ar fi un rezultat extraordinar, dar sunt realist si imi dau seama ca, din pacate sunt sanse mici sa invingem in seara asta.

Edited by Stryker

Parerea mea e ca daca stelistii reusesc sa joace la fel ca in prima repriza din tur si daca nu mai comit gafele alea uriase in aparare, cred ca putem spera macar la un rezultat de egalitate in acest meci.

Victoria in aceasta partida ar fi un rezultat extraordinar, dar sunt realist si imi dau seama ca, din pacate sunt sanse mici sa invingem in seara asta.

Din pacate, Steaua este in plin regres fata de sezonul trecut. Daca vor juca la fel ca in prima repriza din meciul cu Pandurii, de exemplu, va fi dezastru, un scor fluviu la poarta noastra. Ca Draxler sau Boateng nu sunt Distefano si Buleica, sa nu profite de naivitatea fundasilor nostri. Daca vor juca la fel ca in a 2a repriza din meciul mai sus amintit, sunt sanse de egal. 0-0, 1-1, ca doua goluri nu dam nici daca se dau fundasii lor centrali la o parte.

Edited by SuperstaR18

Dupa toate probabilitatile Steaua va incepe in urmatoarea formula:

Tatarusanu - Prepelita, Szukala, Gardos, Latovlevici - Bourceanu, Neagu, Popa, Chipciu, Tanase - Piovaccari.

Schalke nu ii va avea in primul 11 nici pe Draxler, nici pe Boateng. Cel putin asa reiese din avancronica de pe www.prosport.ro.

Asa cum am promis zilele trecute, intr-un alt topic, il voi monitoriza pe tanase.

veti vedea "calitatile" acestui jucator.

Deci, voi monitoriza:

MINGI JUCATE - Fata/Spate

DrIBLINGURI - Reusite/Nereusite

SUTURI LA POARTA - Pe poarta/In afara

PASE DECISIVE - Bune/Proaste

Asa cum am promis zilele trecute, intr-un alt topic, il voi monitoriza pe tanase.

veti vedea "calitatile" acestui jucator.

Deci, voi monitoriza:

MINGI JUCATE - Fata/Spate

DrIBLINGURI - Reusite/Nereusite

SUTURI LA POARTA - Pe poarta/In afara

PASE DECISIVE - Bune/Proaste

la pauza:

MINGI JUCATE 19 - Fata 10 /Spate 9

DrIBLINGURI 1 - Reusite 0 /Nereusite 1

SUTURI LA POARTA 0- Pe poarta 0/In afara 0

PASE DECISIVE 9 - Bune 1 /Proaste 8

Steaua - Schalke 0-0, la pauza.

Tatarusanu 5 - a iesit gresit pe doua centrari din cornere oaspetilor, bine ca l-au suplinit fundasii;

Prepelita 5 - retinut, fara realizari notabile;

Szukala 7 - stalpul apararii;

Gardos 6 - destul de bun in duelurile cu oamenii ofensivi ai vizitatorilor plus un bonus pentru o incursiune curajoasa catre careul advers;

Latovlevici 5 - ca de obicei, depasit in faza defensiva, realizari ofensive minore;

Bourceanu 6 - a luat galben si nu va juca in meciul cu Chelsea de la Londra;

Neagu 5 - fricos, nu si-a asumat riscuri, a izbutit doua diagonale de calitate catre Latovlevici, dar a ratat angajarea lui Piovaccari la un bun contraataca al Stelei;

Popa 5 - neinsiprat, desi a alergat mult;

Chipciu 4 - departe de forma de anul trecut, a gresit mai toate executiile;

Tanase 5 - lipsit de vlaga, aproape fara aport ofensiv;

Piovaccari 6 - activ, a produs toate ocaziile Stelei, desi nu a beneficiat de prea multe mingi utile.

Basel - Chelsea 0-0 dupa 45 de minute.

AU JUCAT bine, mi-a placut atitudinea, BRAVO! daca jucau fiecare meci asa altul era clasamentul.

tase a facut un meci peste medie, ca si echipa. avand in vedere ca am avut 11 clar si nedat acest rezultat este injust.

despre tanase

la pauza:

MINGI JUCATE 19 - Fata 10 /Spate 9

DrIBLINGURI 1 - Reusite 0 /Nereusite 1

SUTURI LA POARTA 0- Pe poarta 0/In afara 0

PASE DECISIVE 9 - Bune 1 /Proaste 8

la final:

MINGI JUCATE 32 - Fata 18 /Spate 14

DrIBLINGURI 4 - Reusite 1 /Nereusite 3

SUTURI LA POARTA 1- Pe poarta 0/In afara 1

PASE DECISIVE 14 - Bune 4 /Proaste 10

Iancu si Stanciu trebuiau sa inceapa a doua repriza in teren.

Foarte multe greseli si o lipsa clara de concentrare in fata portii, degeaba ne cream ocazii daca ne batem joc de ele.

Nu poate nimeni sa-l accidenteze pe Popa(adversari, coechipieri, copiii de mingi, oricine) ? Imi creste tensiunea cand il vad jucand.

Edited by seven7