Virgil

Steaua - U Cluj 2-0 (1-0)

19 posts in this topic

Marti, 18 februarie 2014, incepand cu ora 18:15, se joaca restanta din etapa a 14-a,

Steaua - U Cluj

Partida se va disputa pe stadionul Steaua si va fi transmisa de Digi Sport 1.

In etapa a 14-a Steaua ar trebui sa intalneasca una din codasele campionatului, U Cluj.

Din motive care au in vedere pastrarea integritatii corporale a celor 5-6 jucatori stelisti care fac partea din vederile selectionerului Victor Piturca pentru a juca in nationala Romaniei in barajul contra Greciei, sau a se numara macar in randurile lotului reprezentativ al tarii noastre, meciul se amana.

Si ce daca? Mai avem doua meciuri amanate. Cu Astra si cu Concordia.

Hai Romania! Batem Grecia!

Edited by Virgil

Stai numai sa-mi imaginez ce mare problema si ce mare scandal va fi cand "contra-canditatele" noaste la titlu vor realiza la sfarsit ca Steaua mai are multe meciuri de jucat....

Oricum campionatul este al nostru . Asadar sa lupte contracandidatele pentru locul doi

Sa stii ca sunt cativa ani de cand nu am mai auzit un suporter stelist ca spune asta si nici nu suntem la jumatatea campionatului, urmeaza doar sa va prezentati la stadion. :steag_sah_mic:

meci usor cred ca ii rupem :D

Este suficient si sa-i frangem putin! Mai important este sa castigam astea doua restante + meciul cu Chiajna din retur, meciuri ce ne sunt la indemana si apoi sa le luam whiskas junior la javre!

Edited by besliud

Meci bunicel contra unei echipe care nu a mai gafat asa mult cum au facut-o cei de la Chiajna si care au avut si ceva situatii bune la poarta lui Tatarusanu.

Parca ofensiv era loc de mai bine, prea am ramas in Chipciu si Popa .... Nu prea ne creem situatii de sut de la 18 - 25 m .....

Bvo pentru Popa si Chipciu , super faza de la golul 1 ....

Tanase a dat-o in bara si la propriu si la figurat :D .... poate marca la dinamu ceva gollazo ( cred ca pentru caini se pastreaza) .

Route 25 !!!

Deci ce am vazut in seara asta la Peluza Sud m-a lasat fara cuvinte ! Bravo baieti !! La un moment dat lumea pe la nord nu mai canta de drag sa asculte SUDUL ...

La un moment dat lumea pe la nord nu mai canta de drag sa asculte SUDUL ...

hai ca asta e tare :))))

@ Peluza Nord

Singura problema pentru Peluza Nord Steaua este ca nu sunt organizati cum trebuie , la Peluza Sud sunt oameni care chiar vor sa cante nu numai vin la meci sa asiste ca spectatorii si sa cante la final...nu cred ca este loc de comparatie intre Peluza Nord si sud la meciul acesta,clar SUD a fost peste!

Eu tot la Nord stau .. Dar am spus adevarul . Sudul a fost mai bun ca niciodata iar Nordul mai slab ca niciodata , cu toate ca a fost multa lume . Dar organizarea .. Slab de tot ! LaMeciul cu Chiajna a fost bine , dar la meciul asta nu stiu ce s-a intamplat .

A fost bine ca a stat Peluza Sud in tribuna si nu prea au avut chef de cantat,dar cand suntem la locul nostru....