Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Corona Brasov - Steaua 1-1 (1-0)

29 posts in this topic

Draga Empyro, m-a deranjat foarte tare jocul cu Corona. Reghe nu a avut idei. Ionel Ganea a avut una si buna. Sa joace cu linia de fund cat mai sus. Si i-a reusit. Kapetanos a fost prins constant in offside, Tanase a avut o singura ocazie buna de gol si a irosit-o... si sa nu mai spun ca apararea in trei fundasi centrali a fost falimentara. Georgevski si Latovlevici au fost opriti sa zburde pe cele doua extreme. A fost un mare minus. In plus jucatorii Coronei au depus un mare efort sa ne stopeze. Si au reusit.

In tot acest timp Dinamo, o echipa incropita din jucatori de mana a doua, a inceput sa fie tot mai buna in campionat. Doamne fereste sa o intalnim in Cupa, ca nu stiu pe unde scoatem camasa.

Si nu a fost numai meciul asta, Empyro. Steaua a pierdut din viteza debordanda in care juca in sezonul trecut.

Edited by Virgil

A pierdut din viteza pentru ca a pierdut si jucatorii care erau de vitezea,a pierdut de eficacitatea din fata portii, au pierdut la multe capitole,insa chiar si asa eu am observat ca mult eechipe care sunt in situatia lui Steaua in capionatele lor au aceeasi problema si aici ma refer la Celtic,Dinamo Zagreb poate chiar si Sahtior si lista continua Olimpiakos in Grecia, adica ceea ce vrea sa spun ca mai toate echipele din aceste campionate exeperimenteaza pana la un anumit punct apoi au 2-3 etapte de forta dupa care iau avans considerabil de locul 2.

@ Virgil

Chiar daca ai ajuns sa te uiti la dinamho ca are 2-3 rezultate buna asta nu inseamna ca trebuie sa ne fie frica de ei, cred ca dupa 2 ani si jumatate se cam gandsc si ei sa castige in fata lui Steaua,in tot acest timp au cam fost umilti ( si nu neaprarat de scor ) ci doar prin rezultat,desi nu vad cum ne-ar face ei mare probleme in meci direct ca inca sunt in formare si vor mai trece 1-2 sezoane pana sa faca si ei treaba buna,cel putin in fata noastra.

Antrenorul Coronei este Jerry Gane, nu Ionel Ganea :rolleyes:

Cat despre meci, incetul cu incetul, incepe sa se vada valoarea celui care poarta tricouri cu "Talent". De fiecare data cand incearca ceva nou, rezultatele sunt mediocre. In plus, nici ca anul trecut nu mai poate sa-i mearga tinand cont de forma unor jucatori si lipsa unui atacant adevarat.

Corona este, de departe, cea mai slaba echipa din Liga 1.

Edited by MoWeed

Tocmai, ca nu jubilez. Jocul echipei este de rahat de la inceputul sezonului, speram ca, macar, dupa un egal cu cea mai slaba echipa din intregul campionat sa isi dea seama unii de pe aici de asta.

Nu m-am bucurat niciodata de infrangerile Stelei si nici n-o sa ma bucur vreodata.

Mai adevarat este, intr-adevar, suporterul care ignora toate mizeriile "de dragul echipei". Si apoi se plange ca stam ani de zile fara vreun trofeu sau vreo victorie cu Dinamo....

Sign in to follow this  
Followers 0