Virgil

Vaslui - Steaua 0-1 (0-0)

20 posts in this topic

Sambata, 05 octombrie 2013, de la 19:30, pe stadionul "Municipal" din Vaslui,

FC Vaslui - Steaua,

meci transmis pe Digi Sport 1.

Stadionul "Municipal" din Vaslui are un numar de 9.240 de locuri pe scaune, cu tribuna oficiala, cabine pentru presa si invitati acoperite, instalatie de drenaj si instalatie de irigare automata a gazonului, gazon nou, acces internet pentru presa si invitati, vestiare noi si sediu de club nou construit. In cateva cuvinte, un stadion modern. Desi mic.

Echipa din acest an a Vasluiului se leagana ca un vas pe valuri. Victorii(3) acasa, egaluri(2) si infrangeri(3) in de plasare. A disputat deja 8 meciuri si se afla pe locul 10, cu golaveraj pozitiv (8-7). O echipa mediocra spre submediocra in deplasare si buna acasa.

Ne interesa de fapt daca e buna acasa si daca isi materializeaza jocul bun si valoarea acasa. Pentru ca acolo jucam.

Anticipez ca va fi un meci oarecum strans, in care Vaslui va incerca sa obtina cel putin un meci egal. Pentru ca la o victorie nu cred ca ar indrazni sa se gandeasca.

In etapa curenta Vaslui a fost invinsa de echipa lui Gheorghe Hagi, Viitorul, cu 2-0.

Echipa locala are un lot din care nu lipsesc jucatorii de valoare: portarii Straton si Cerniauskas, Piotr Celeban, Salageanu, Sanmartean, Antal, Mike Temwanjera, Vasile Buhaescu.

Antrenor este Ionut Mosteanu, fost in echipa legendarului fost stelist Ilie Stan, ramas la Vaslui dupa plecarea acestuia.

Remember: Ilie Stan avea probleme cu vestiarul dominat de Sanmartean si a cerut excluderea din lot. Cum patronul a preferat sa nu tulbure ordinea din vestiar si sa nu-l piarda pe jucatorul emblematic care e Sanmartean, Ilie Stan a renuntat la mandatul sau.

Jucatorii nostri de gol, Piovaccari, Stanciu, Popa, dar si altii, vor avea ocazia sa-si mareasca zestrea de goluri acumulata in 7 etape, si sa urce in clasamentul golgeterilor.

Edited by Virgil

Poate cel mai important meci al sezonului de toamna ... avand in vedere dezastrul din UCL si starea psihica + oboseala acumulata dupa 7 goluri primite si niciunul marcat ....

Speram ca sa ramana aceasi diferenta ca si pana acum intre Steaua UCL si Steaua Liga lui Mitica ...

O victorie este foarte importanta si ne va asigura un ascendent bun pentru partea a-2-a a turului ...

Forta Steaua !!!

Dupa toate probabilitatile, Steaua va alinia la Vaslui urmatorul 11:

Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevici - Bourceanu, Filip - Iancu, Cristea, Tanase - Piovaccari.

O sa joace Varela ... :hai_steaua: :hai_steaua:

Joca bine ?

Astra a pierdut ...

Daca batem la Vaslui luam locul 1 !!!!

Sa speram ca obtinem victoria !

Ca idee, meciul asta e dovada clara ca avem un campionat mai mult decat penibil. Si lumea mai are nesimtirea sa spuna ca in UCL avem 'ghinion'. Parca ma uit la un meci de diviza B din Albania or something.

Edited by chester123

Poate cel mai urat meci din aceasta toamna pentru Steaua,mai putin fotbal mai multe cartonase.

Cam penibil meciul ... Slabut jocul nostru ...

Nota 10 pentru PIOVACCARI .... ( cam le da cu tifla tuturor cartitorilor la adresa lui ) ... cam one man show ... Gol, deposedari, cartonase scoase ....

Un plus mic si pentru assist-ul lui Popa ... Poate isi revine si el macar la 50% din cum a jucat sezonul trecut ...

Nu e vina Stelei ca adversarii sunt slabuti ... Problema e in UCL .... acolo arati daca esti fotbalist adevarat ...

Edited by ADRIAN0808

Jenanta prestatia Stelei in seara asta,daca vom continua acest joc submediocru tare imi este ca nu reusim sa dam niciun gol in grupele UCL...

Oricum titlul este deja asigurat, contra-candidatele Astra,Petrolul,Pandurii mi se par slabe ai inconsistente.

Lasand la o parte arbitrajul putin sever, putem spune ca astazi am vazut o ''NOUA'' echipa a Stelei.Ca atare scorul asta e un mic progres...sa trecem cu bine de perioda asta si ''bafta'' lui becali la cat mai multi ani :D

Normal ca jocul sa fie putin schimbat si nu mai fie la aceeasi viteza si ritm, lipesc Pintilii, Adi Popa trece printr-o perioada mai nefasta, Chipciu este inca accidentat, Filip si ceilalti trebuie sa se cunoasca mai intati 5-6 luni ca, sa se lege cateva relatii de joc, pana se simte unu cu altu, asa sunteti voi cereti imediat rezulate,sa stiti ca peste tot ca sa ajungi la rezulate iti trebuie putin timp.

Eu unul ma bucur pentru aceste 3 puncte sunt foarte importante la Vaslui unde nu am mai casitgat de 3 ani,mai mult ca sigur ca Vaslui va pune probleme serioase uneia dintre contracandidatele noaste la titlu pentru a-si recupera punctele pierdute prin depunctare.

E rusinos sa joci 10 contra 7 si sa nu vrei sa mai marchezi un gol-doua. Steaua joaca foarte-foarte lent si tine de minge cat poate, fara a ataca poarta adversa. Daca merge in ritmul asta, nu mai e mult pana la primul esec.

Reghe e de nerecunoscut.

MVP-ul meciului a fost Piovaccari, care a marcat si singurul meci al meciului.

E rusinos sa joci 10 contra 7 si sa nu vrei sa mai marchezi un gol-doua. Steaua joaca foarte-foarte lent si tine de minge cat poate, fara a ataca poarta adversa. Daca merge in ritmul asta, nu mai e mult pana la primul esec.

Reghe e de nerecunoscut.

MVP-ul meciului a fost Piovaccari, care a marcat si singurul meci al meciului.

Virgil, in jurul Stelei este deja o atmosfera pestilentiala.

Si de fier sa fii, tot te afecteaza. Practic, de la acel 0-3 cu Schalke, pe care multi il asteptau ca pe Cristos, a inceput o canonada in cel mai neaos stil romanesc: cum scoate unul capul, cum il scurtam de picioare.

De la presa pana la foste glorii. 0-4 cu Chelsea a fost de vis pentru unii si de cosmar pentru staff si echipa. Toata lumea i-a tavalit in fel si chip. Am vazut ieri, inainte de meci, cand unicul capitan, Tudorel, spunea: " situatia si rezultatele dezatruoase de la Steaua", de parca vorbea de Rapid sau Dinamo. De parca uitase ca si ei au luat 4-0 intr-o finala CE de la Milan si nu s-a mai scufundat planeta Steaua.

Sincer, eu ma asteptam la o infrangere cu Vasluiul, pentru ca imi inchipuiam ce moral pot avea dupa furcile caudine la care au fost supusi.

Edited by Empyro
Te rog ai grija cu afirmatiile despre Steaua '86-'89

Virgil, in jurul Stelei este deja o atmosfera pestilentiala.

Si de fier sa fii, tot te afecteaza. Practic, de la acel 0-3 cu Schalke, pe care multi il asteptau ca pe Cristos, a inceput o canonada in cel mai neaos stil romanesc: cum scoate unul capul, cum il scurtam de picioare.

De la presa pana la foste glorii. 0-4 cu Chelsea a fost de vis pentru unii si de cosmar pentru staff si echipa. Toata lumea i-a tavalit in fel si chip. Am vazut ieri, inainte de meci, cand unicul capitan, Tudorel, spunea: " situatia si rezultatele dezatruoase de la Steaua", de parca vorbea de Rapid sau Dinamo. De parca uitase ca si ei au luat 4-0 intr-o finala CE de la Milan si nu s-a mai scufundat planeta Steaua.

Sincer, eu ma asteptam la o infrangere cu Vasluiul, pentru ca imi inchipuiam ce moral pot avea dupa furcile caudine la care au fost supusi.

Din pacate, a fi langa echipa, pentru unii stelisti inseamna a sta cat mai aproape sa fie siguri ca nimeresc cu piatra.

Daca taceai, filosof ramaneai..

Pai tu compari finala din 89 cu meciul din grupe cu Chelsea? Ba cand va aud cateodata... Si ce a zis Tudorel Stoica gresit? Situatia la Steaua e dezastruoasa : avem un club condus de un infractor, un manager schizofrenic si el certat cu legea, un antrenor suspectat, nu o data, de blaturi si un team manager care se masturbeaza prin cantonamente. Si rezultatele sunt la fel de dezastruoase pe frontul european. Nu am inscris un amarat de gol in 2 meciuri, dar in schimb am primit 7. Si sa ma scutesti cu panarama asta de campionat, in care Astra, echipa cu care cica ne batem la titlu, pierde clar cu descultii de la Chiajna.

Si inca ceva, o multime vorbesc pe aici de sustinerea echipei si asa mai departe, dar cand are echipa meci acasa, rupeti tastatura in doua si mai aveti pretentii sa dati lectii altora.

Edited by rtj

Daca taceai, filosof ramaneai..

Pai tu compari finala din 89 cu meciul din grupe cu Chelsea? Ba cand va aud cateodata... Si ce a zis Tudorel Stoica gresit? Situatia la Steaua e dezastruoasa : avem un club condus de un infractor, un manager schizofrenic si el certat cu legea, un antrenor suspectat, nu o data, de blaturi si un team manager care se masturbeaza prin cantonamente. Si rezultatele sunt la fel de dezastruoase pe frontul european. Nu am inscris un amarat de gol in 2 meciuri, dar in schimb am primit 7. Si sa ma scutesti cu panarama asta de campionat, in care Astra, echipa cu care cica ne batem la titlu, pierde clar cu descultii de la Chiajna.

Si inca ceva, o multime vorbesc pe aici de sustinerea echipei si asa mai departe, dar cand are echipa meci acasa, rupeti tastatura in doua si mai aveti pretentii sa dati lectii altora.

Vezi-ti de treaba, de filozofiile tale si de ce rupi tu in doua! Compar cu cine vrea muschiul meu, ca nu e Steaua ta privata. Ok? Nu dau lectii nimanui. Prin "a fi langa echipa" nu ma referea la a tipa prin tribuna cu fularul in mana, cum iti inchipui tu. Ma refeream la cei care au expunere media si fac diverse declaratii publice, nu la galerie si forumisti.

Apoi eu vorbeam cu Virgil. Nu te-a bagat nimeni in seama!

Edited by xray

Vezi-ti de treaba, de filozofiile tale si de ce rupi tu in doua! Compar cu cine vrea muschiul meu, ca nu e Steaua ta privata. Ok? Nu dau lectii nimanui. Prin "a fi langa echipa" nu ma referea la a tipa prin tribuna cu fularul in mana, cum iti inchipui tu. Ma refeream la cei care au expunere media si fac diverse declaratii publice, nu la galerie si forumisti.

Apoi eu vorbeam cu Virgil. Nu te-a bagat nimeni in seama!

Pfffff.. imi cer mii de scuze, sper ca nu te-am suparat. Mult succes in continuare la aberat!

P.S.: Si mai usor cu ironii la adresa lui Tudorel Stoica, "fanule".

Pfffff.. imi cer mii de scuze, sper ca nu te-am suparat. Mult succes in continuare la aberat!

P.S.: Si mai usor cu ironii la adresa lui Tudorel Stoica, "fanule".

Si ce ai vrea mai rtj sa spunem despre Steaua - Milan 0-4 ....

Steaua super echipa din 86 - 90 a fost distrusa intr-o finala de Cupa Campionilor de Milan ... Cu toate super vedetele ei ce aveau sa devina super glorii peste zeci de ani , idolii lui dodel, Banel, Mirel, lato, printul si ceilalti ..... Crezi ca astora de azi le e rusine de 0-4 cu Chelsea ?!!! Daca gloriilor nu le e rusine de prima finala pierduta de o echipa la diferenta asa de mare in istoria de peste 35 de ani a competitiei .

Incercati sa vedeti limitele jucatorilor si antrenorului de azi si gata ... Ce e de vina Steaua ca Astra a pierdut la Chiajna .... Probabil ca daca pierdea si Steaua vreo 3 meciuri pana acum erai mai multumit ?!!!

Azi joaca Gaz Metan cu Petrolul .... sa vedem ce face Petrolul acolo unde Steaua era sa si-o ia ... Probabil daca Petrolul se impiedica va fi de vina tot Steaua ....

meci slab, arbitraj slab...

asta lipsea, cateva greseli pro Steaua si toti au sarit ca arsi, inclusiv schizofrenicul de contra

meci slab, arbitraj slab...

asta lipsea, cateva greseli pro Steaua si toti au sarit ca arsi, inclusiv schizofrenicul de contra

Daca a inspirat gaz metan , a luat-o rau pe aratura si e pericol si pentru hingheri ...