choli

article_42163

40 posts in this topic

Sper sa priceapa cei din "condurece" mesajul.

cum,necum cu bune si nebune in aceasta formula,cu MM inclusiv, treaba a mers si merge asta raportand totul la ultimii ani.si atunci?fiecare sa si faca treaba in care este implicat si sa lase flecareala despre ce si cum fac altii.imi spun parerea fara sa fiu avocatul nimanui

Cred ca a fost blat!!! Inainte de meci, ex-cainele Scutaru a spus: "Venim la Steaua sa luam 3 puncte!"

Si fix 3 au luat, dar goluri. Marfa! :)))

Jocking!

Am revazut, pe alt stadion, miutza Steaua cu Avantul Barsana. Pana si comentatorii au fost de acelasi nivel ca joi. De exemplu, dupa zeci de reluari, inainte si dupa pauza, intr-un final s-au prins si ei ca Stanciu i-a dat pasa de gol lui Piovaccari, nu Filip. :)

Parafrazand un alt comic al ecranului, Silviu Tudor Samuila: "Ce se mai poate spune, prieteni?"

Steaua vine, vine, vine ... calca totul in picioare! :)

In rest, orice cap e purtator de creier, dar nu toate creierele sunt purtatoare si de minte!

Iti dai seama am batut acsrecasmoloz Timisoara cu 3-0 :O:O incredibila performanta(ca si chestie i-am batut si cu 8-1 in deplasare si nu era asa entusiasm).

Cred ca,capul de afis il tine boicotul peluzelor la meci,in sfarsit se ia atitudine clara dupa mult timp(doamne ajuta).

Printre altele bine ca:"La meci au asistat aproximativ 6.000 de spectatori, între care %u015Fi zeze fani timi%u015Foreni."

MM,cine naiba este MM? Aaaaaa, e ala de tre' sa ne cerem scuze noi pentru exprimarile neaose la adresa dansului...aha,acu' am priceput!

Felicitari echipei. Pacat ca nu au existat supporteri in tribune, revolutionari sunt destui acum, au fost si cand a fost Jiji in libertate acum si-au gasit o alta cauza ! Curios is cine e mai rau, Jiji ca nu cumpara sau Perez ca da cu sutele de milioane in stanga si in dreapta dar Barca este mereu peste Real ? Acolo "supporteri" ce pot sa zica ? Pleaca pentru ca nu aduci jucatori valorosi pe bani multi ?

Anyway.... In "micul" nostru club avem frustrari de toate felurile, facem galagie doar ca sa ne ocupam timpul liber..... Nimic concret. Peluzele au cateva sute de membri, nu sunt bine puse la punct dpvd organizatoric, iar atunci cand e de facut scandal sunt primele.

Urat si deja obositor ceea ce se intampla ! Dar e Romania si asta ne permite.

PS. Calgary Flames ese o echipa de hokey din Canada, toate meciurile le joaca cu casa inchisa, desi nu au prea castigat nimic in ultima perioada.

Steaua cand joaca meciurile cu casa inchisa ? Indiferent de rezultate ?

Dar hai sa-i numim prosti sau de la tara pe cei ce merg pe Mall arena sa vada pe Ajax sau mai stiu eu ce nume din Europa.....

CITAT
rdt21:

Steaua cand joaca meciurile cu casa inchisa ? Indiferent de rezultate ?

Dar cand joca Steaua acasa ????????????????

Bai babalaule vezi ca mai sus este un banner citeste ce scrie pe el.

sau pe principiul" de ce sa fie bine cand poa' sa fie rau"

echipa ca asta n-am avut noi de pe vremea lui Filipescu si Adrian Ilie..uitati-va la restu' de contracandidate consacrate, dinam0 e aproape la retrogradare

nu stiu dc Meme Stoica a atacat gloriile de la Sevilla dar stiu ca gloriile de la Sevilla cand era patron nea Vio nu au sarit cu nimic sa ajute Steaua.Sau s-o cumpere de la Paunescu sa nu ajunga pe mana albaneza?! Asa din gura suntem buni toti...

mita bicilista e un fel de latrau care cand cineva te scuipa asta te scuipa inapoi de 3 ori...oricum e mai bine decat sa stai sa te faca albie de porci alde PROStport. si prost.ro

nici daca pleaca MM nu vor fi multumiti ultrasii, de fapt aici se cauta cineva care sa fie injurat, o tinta ceva, acu ca ciobanu e la puscarie..probabil daca ar pleca MM ar fi injurat "manache" mache..sau dc nu la un eventual esec rasunator..Reghe, nu?

@korado :

A juca cu casa inchisa indiferent de rezultat inseamna a juca cu stadionul plin adica cu toate biletele vandute . Afirmatia era ca acest lucru sa se intample si atunci cand echipa pierde sau se afla pe locul 15 in campionat .

Ca Stadionul Ghencea este casa echipei este alta poveste .

Evident ca noua romanilor ne place sa traim in cocioabe sau bordeie ( dar sa avem bemveu sau mertanu la poarta, 'martfonu la buzunar si maneaua la maxim ).

Referitor la mizerie( MM si altii) de obicei la romani mizeria se baga sub pres sau se plimba de colo colo .

La meci au asistat aproximativ 6.000 de spectatori, intre care si zece fani timisoreni.

E clar, Stadionul Ghencea nu mai atrage spectatorii!!!!!

Ah, stai, ca s-a jucat pe ex.-Nisip/Namol/Patinoar Arena!

Greseala mea!

Oare o avea vreo importanta si valoarea adversarului in cati spectatori vin sau nu vin la un meci?

Pentru ca o gramada de genii comparau prezenta de pe stadionul Steaua la meciuri cu ultimile clasate, cu prezenta de pe Nisip Arena de la derbiuri si din cupele europene!

Edited by Kreator

Sper ca la meciurile viitoare sa nu l menajeze nici pe Meme nici pe Jiji nici pe raggaeton si sotia acestuia. eu i as numi pe astia 4 cu ghilimelele de rigoare "cei 4 fantastici". Unu mai prost ca altul...

Bine spus, Messi. Din pacate astia 4 se potrivesc asa bine incat e greu de crezut sa se mai desparta...

Felicitari pentru cei care au luat atitudine. Bravo!

felicitari pentru proteste!

cartonul cred ca evita Ghencea pt ca-l bantuie energia ramasa a lui Ion Alexandrescu :)

cat despre meciul cu a nu stiu cata echipa facuta in eprubeta a alora din cimisoara: meci slab, cu putine actiuni gandite si lucrate la antrenamente, putine realizari individuale si putina viziune. in afara de faza primului gol, au fost numai diagonale spre nimeni. inca o data nu inteleg prezenta baiatului ala sub orice critica de prost la Steaua (nu-i mai dau numele pt ca nu-mi face bine, dar se stie despre cine zic). asa ca m#ie ciocanitoarea si cartonul!

PS: la interviul de dupa meci, antrenorul a spus ca cel mai tare manager, cel mai tare patron, cel mai tare staff si cei mai tari jucatori formeaza cel mai tare grup. a uitat de suporteri!?...

Edited by blackyank

mq_messi: Reghecampf, contrar celor aparute in presa, nu a fost contestat de nimeni la acest meci. Ba chiar la finalul meciului a fost chemat catre peluza, dar a refuzat "diplomat" (sa ii zicem asa), motivand ca este ocupat cu antrenamentul de recuperare de dupa meci (in acel moment jucatorii deja incepusera alergarea).

Personal, regret totusi declaratiile lui Reghecampf de dupa meci.

Ntttt...felictari pentru atitudine, nu-i menajati. Pai cum e mai baieti acum nu mai suntem vanduti, nu ne mai faceti cu ou si cu otet pe-aici ? S-or fi terminat banii aia multi care ii luam ca sa va scoatem pe voi din sarite dar asteptam fonduri. Doar trebuie sa mai aveti si voi ce critica nu ?

http://www.youtube.com/watch?v=7EfhSJRxKj8

ia uitati-va ce visuri avea Meme :)

Daca vrei sa-l combati nu o face cu clipul asta . "visul mi s-a indeplinit, pot sa lucrez la UN club care vrea sa faca performanta" - se intelege ca vrea sa lucreze la orice club care vrea sa faca performanta. Are atatea bube pentru care poti sa-l acuzi si pe mine personal oricum ma doare la basca cu ce echipa tine el. La fel ar trebui sa faci si tu.

Au fost proteste ? Si pana acum de ce n-au fost ? S-a schimbat memita peste noapte cumva ? Degeaba, azi un protest, ne potolim juma de an , mai facem un mic protest si tot asa.

@gio

Tu chiar credeai ca trebuie sa-ti dam socoteala sau sa va dam mai bine zis. Era o anecdota asa pentru criticile ce vor urma...

Stai linistit ca nu ma intereseaza ce credeti, nu suntem aici sa fim pe placul cuiva. Oricum sunteti cantitate neglijabila, oricum cand va fi de tras si cand a fost de tras NOI am dus greul.

Edited by south-side

Dar nu te-am intrebat nimic. Alea de mai sus sunt intrebari retorice. Doar imi exprimam opinia . Cand spui ca suntem cantitate neglijabila seamana cu discrsul ciobanului. Chiar seamana.

@south-side

Termina cu arfele astea, la varsta, fizicul si intelectul tau nu stiu cum de-ti poti permite sa vorbesti in numele SUDului. Vezi ca suntem mai multi pe aici care va cam stim pe toti astia de va dati ultrasi, iar din ce-mi amintesc eu, cand frecventam meciurile tu erai doar un pusti care statea prin ultimele randuri si nu avea nimic de zis. Nu-ti mai da importanta, ca esti neimportant. Nici macar in SUDul pe care crezi ca-l reprezinti nu contezi, esti un nimeni. Asa ca mai usor, ti-ai cam luat viteaza. Mai du-te putin pe la sala si apoi vorbim.

Eu zic sa vii cu prima ocazie jos sa ma certi daca ma cunosti bine. Sau daca vrei sa fii baiat prezinta-te pe privat ca ma aduci in discutie. Asa multi pot spune multe...

Edited by Harald

Eu unul nu sunt asa entuziasmat ca unii: Reghecampf nu mi se pare atat de "grande" ca antrenor(1-0 la pauza cu Liga a 4-a?) si nici nu pare sa tina prea mult nici la imaginea Stelei ba pare ca i se si cam rupe de fani fiind interesat mai mult sa aiba liniste la echipa(pe undeva e inteleg ca e antrenor si vrea liniste dar, in lipsa ciobanului, el si cu MM conduc echipa); stadion nu avem (un soi de patriot fara de tara), iar in Europa echipa inca nu a demonstrat nimic, defileaza in campionat cu echipe slabe, rezultate venind, cred eu, pe fondul unei pregatiri fizice solide.

Chiar nu cred ca avem mari motive de bucurie, pare un castel din carti de joc dar, ma rog, e parerea mea.

@south

Nu stau sa te cert si nici nu te cunosc bine, eu nu cunosc bine pustanii care vin si ei la SUD "ca e smecherie". In schimb, tu s-ar putea sa ma cunosti bine, eram unul dintre baietii pe care ii vedeai in primele randuri. In fine, voiam doar sa-ti atrag atentia sa nu mai vorbesti in numele SUDului ca momentan esti un nimeni pe acolo, nu prea contezi. Deci pe viitor ciocul mai moale si lasa baietii mari sa vorbeasca in numele peluzei, ca tu inca esti mic. Bafta.