Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - ACS Poli Timisoara 3-0 (2-0)

25 posts in this topic

Sambata, 28.09.2013, incepand cu ora 20:45, Arena Nationala gazduieste partida din etapa a 9-a,

Steaua - ACS Poli Timisoara,

care va fi televizata de Dolce Sport si Antena 1.

Echipa timisoreana a fost surpriza primelor etape ale campionatului, castigand meciuri in care nu era favorita. Acest lucru s-a datorat tacticii antrenorului Velcea, care a jucat mereu la castig.

Dintre jucatori s-a remarcat in mod special Sabolcs Szekely, golgheterul echipei, Nuno Claro - fostul portar al CFR-ului, dar si ceilalti coechipieri.

In prezent Poli se afla intr-o perioada mai putin fasta, pierzand mai multe meciuri la rand.

Dupa meciul greu de la Botosani, Steaua va avea un meci mult mai usor. In plus terenul propriu ii va conferi un avantaj clar.

Prevad o victorie obtinuta la cel mult doua goluri diferenta. Sau la un gol daca Poli va marca.

Edited by Virgil

A primit si Antena 1 un os. :)

Scrie Stadionul Steaua :):steag_sah_mic:

Pana una alta toata lumea pe stadionul din Berceni ca deh.. :thumbsup:

Pana una alta toata lumea pe stadionul din Berceni ca deh.. :thumbsup:

Apropo de Berceni, cum se face deplasarea? Mersi

Cred ca wrooom-wrooom :)

Victorie usoara, sa lasam meciul sa il priveasca localnicii. :steag_sah_mic:

FC Steaua Bucuresti anunta faptul ca biletele pentru meciul dintre echipa noastra si Poli ACS Timisoara, contand pentru etapa a IX-a a Ligii I, de sambata, 28 septembrie (ora 20:45 - National Arena), vor fi puse in vanzare la casele de bilete de la National Arena, incepand de joi dimineata.Marti 24 Sep 2013 14:29Programul acestora este urmatorul: Joi 11:00 - 19:00Vineri 11:00 - 19:00Sambata incepand cu ora 11:00 Preturile acestora sunt urmatoarele: Peluze INEL 1 15

Tribuna a II-a INEL 1 - PERIFERIC 15Tribuna a II-a INEL 1 - MEDIAN 20Tribuna a II-a INEL 1 - CENTRAL 25

VIP 3 25VIP 2 40VIP 1 60

LOJE 100

Deci , unde se joaca ??

Meciul se va juca pe Arena Nationala. Initial cand site-ul oficial FCSB nu anunta inca locul desfasurarii meciului, am presupus ca fiind un meci cu o adversara din esalonul doi-trei valoric (nou promovata), clubul va proceda ca in precedentele partide, folosind stadionul Steaua. Nu a fost asa, stadionul din Ghencea nemaifiind luat in vizor.

Acolo se petrece ceva necurat, fiindca in alte imprejurari chiar meciul cu Avantul Barsana din Liga a IV-a, s-ar fi jucat pe propriul stadion.

Edited by Virgil

Meciul se va juca pe Arena Nationala. Initial cand site-ul oficial FCSB nu anunta inca locul desfasurarii meciului, am presupus ca fiind un meci cu o adversara din esalonul doi-trei valoric (nou promovata), clubul va proceda ca in precedentele partide, folosind stadionul Steaua. Nu a fost asa, stadionul din Ghencea nemaifiind luat in vizor.

Acolo se petrece ceva necurat, fiindca in alte imprejurari chiar meciul cu Avantul Barsana din Liga a IV-a, s-ar fi jucat pe propriul stadion.

Te dumeresc eu repede ce este acel ceva ciudat...CHIRIA!!! :)

Vreaua ca si in meciul asta, Steaua sa joace cu rezervele. Poate marcheaza si Costea.

costea ala nu marcheaza nici cu poarta goala. parca`i blestemat...

Duelul din runda IX a fost prefațat de antrenorul Valentin Velcea, in obișnuita intalnire saptamanală cu jurnaliștii: Noi suntem o echipă care ne formam odată cu trecerea timpului. Vom intalni o trupă deja formata cu rezultate deosebite in campionatul romanesc. Dar cu toate aceste lucruri, cred că meciul de sambată seară va fi unul disputat. Gandurile noastre nu sunt de a ne preda și de a face figurație, vom merge la București să jucam fotbal, așa cum am declarat și am facut șapte etape la rand, mai puțin in ultima runda cu Viitorul. Trebuie să incercam să facem tot posibilul să ne ridicam la nivelul de joc mult dorit. Avem in componență jucatori care au experiență in Liga I, și alții care sunt și ei in formare. Starea de sanatate e una destul de buna Avem și ceva indisponibilități, cum e cazul lui Szekely. Vom vedea care e situația lui medicala dar e recuperabil. Am așteptari majore de la fiecare jucator, deoarece fiecare se află aici fiindcă merită, a spus tehnicianul nostru. În ce privește situația celorlați jucatori cu probleme, Velcea a explicat, intrebat fiind și de randamentul lui Furtado: Gorobsov și Nanu au premisele de a fi recuperați. Vom vedea ce va fi cu ei, o zi, la o echipă de fotbal, contează enorm. Chiar dacă a avut un joc mai slabuț in meciurile de campionat și Cupa trebuie să specific că Furtado trece printr-o perioadă de adaptare, nu a activat de mai mult timp.

În ce-i privește pe adversari, antrenorul nostru estimează că bucureștenii vor folosi cea mai bună formulă disponibilă: Cred că Steaua nu va menaja niciun jucator. Nu știu dacă Steaua consideră că va avea un meci ușor cu Timișoara.

ssursa: site Poli Timisoara

Brigada de arbitri:

A: Dumitru Robert George (Brasov - Brasov)

A1: Nica Cristian (Ploiesti - Prahova)

A2: Neacsu George Florin (Campulung Muscel - Argeș)

R: Chivulete Andrei Florin (Bucuresti - Bucuresti)

Obs: Bogdan Silviu (Craiova - Dolj)

Prost rau tare arbitrul de la acest meci, de la inceput pana la sfarsit a fragmentat jocu si pe alocuri a tras cu Timisoara.

Bun! Foarte bun! Sper ca acest protest sa-si atinga scopul sa scoata in evidenta incompetenta "conducerii" actuale fata de LEGENDELE clubului. fular-campionii

Cam fara istoric meciul de aseara ... Si cu 11 si cu 10 oameni s-a vazut ca Poli este o echipa de matineu . Bine ca i-au batut pe caini in prima etapa ...

Nu am inteles de ce nu au venit mai multi spectatori la meci .

Steaua e de mult plecata din Ghencea ... l-a rugamintea suporterilor evident ... dar totusi sa joci la Berceni e cam penibil ... indiferent de costuri ... cred ca si daca vin doar 10 spectatori la meci ar trebui sa scoata banii si sa inchirieze Arena ... Ghencea e un stadion de traditie dar proprietarii trebuie sa bage bani sa-l renoveze 100% ...

Cam fara istoric meciul de aseara ... Si cu 11 si cu 10 oameni s-a vazut ca Poli este o echipa de matineu . Bine ca i-au batut pe caini in prima etapa ...

Nu am inteles de ce nu au venit mai multi spectatori la meci .

Steaua e de mult plecata din Ghencea ... l-a rugamintea suporterilor evident ... dar totusi sa joci la Berceni e cam penibil ... indiferent de costuri ... cred ca si daca vin doar 10 spectatori la meci ar trebui sa scoata banii si sa inchirieze Arena ... Ghencea e un stadion de traditie dar proprietarii trebuie sa bage bani sa-l renoveze 100% ...

Eu cred ca mai bine te duci la dinamh0 sau la crapid sa te joci cu ei pe Mall Arena sau prin Liga II.

La rugamintea suporterului ii s-a cerut lui G1g1 sa plece din Ghencea si el a plecat cu tot cu Steaua. Tu esti Adrian Cristea undercover pe forum? ca altfel nu-mi pot explica lipsa ta de cultura privind istoria Stelei.

Hai te-am nimerit spune ??? :bananadance:

Edited by Korado

@Korado :

In dreptul tau scrie Ultras Piatra Neamt ...

Acum inteleg de ce aia alergati de hingheri spun despre suporterii Stelei ca au o multime de fani din tara ( adica tarani) ...Nu e mai bine sa tii tu cu echipa de sub pietricica si sa-ti dai cu parerea acolo ?

Ce nu intelegi tu si multi altii este ca Steaua este a ciobanului .... cumparata de fata cu toate marile glorii in viata ... Glorii care sunt vinovate 100% de situatia existenta pentru ca nu s-au implicat si nu au inteles sa ajute la greu .... De unde rezulta ca gloria este trecutul si o gasesti in cartea de istorie .... si e foarte bine sa nu fie amestecata cu prezentul ...

Prezentul este ceea ce traiesti acum ; si ca e bun sau rau, cu cioban sau fara, cu mizerie mai mult sau mai putin depinde de noi si de ceea ce facem ca maine in viitor sa fie mai bine .

Viitorul .... cine stie cum poate fi ... ?!!!

@Adrian0808

In primul rand nu te mai obosi sa-mi vizitezi profilul caci nu sunt bucurestean ci un fan din tara(adica taran).

In al doilea,ii dau dreptate lui Korado cand afirma ca esti la pamant cu istoria acestui club.Daca nu,inseamna ca esti rau intentionat.

Trebuie sa-ti amintesc de lupta disperata a lui Hagi in momentul "cumpararii" clubului de catre G.Becali,trebuie sa-ti amintesc eu de imensa dezamagire traita de acesta vazand ca nimeni nu-l sustine si ca se lupta cu morile de vant?

Asta ca sa nu mai vii cu afirmatii de genul:"cumparata de fata cu toate marile glorii in viata ... Glorii care sunt vinovate 100% de situatia existenta pentru ca nu s-au implicat si nu au inteles sa ajute la greu ."

Incearca sa te documentezi mai bine,arhiva site-ului e plina,bunavointa iti trebuie!

@clausblaus

Eu nu am nici o problema cu suporterii, fie ca sunt din Bucuresti sau din tara ...Daca stii istoria si faci greseli in prezent .... degeaba stii istorie ... Despre istorie se spune un lucru foarte adevarat : si anume ca "istoria ne invata ca nu invatam nimic din ea " .

Probabil ca Hagi a incercat dupa cum spunea chiar el : "sa faca bine ca sa nu fie rau " dar a fost cam singurul si tu imi dai dreptate in ceea ce am afirmat ...

""Trebuie sa-ti amintesc de lupta disperata a lui Hagi in momentul "cumpararii" clubului de catre G.Becali,trebuie sa-ti amintesc eu de imensa dezamagire traita de acesta vazand ca nimeni nu-l sustine si ca se lupta cu morile de vant? "" ---- prin nimeni banuiesc ca ai vrut sa spui si Iordanescu, Ienei, Tudorel Stoica & comp ... ????!!!!

Acum ... cand ciobanul baga bani, bani, bani ( vorba cantecului) la buzunar chiar si din puscarie au sarit cu gura ... ... Tarziu si total gresit ...

Edited by ADRIAN0808

Nu Adrian0808,prin nimeni am vrut sa zic nimeni dintre noi suporterii, care de multe ori am facut alegerea gresita.

Ai pomenit de Tudorel Stoica.Eu l-as adauga si pe Ladislau Boloni.Astea doua nume iti zic ceva cand vine vorba de cei ce au incercat sa spuna adevarul,sa spuna ce gandesc?

Din pacate,pentru noi,nu gloriile au gresit ci suporterii,noi cei care ar fi trebuit sa-i sustinem neconditionat in momentele in care ei puneau punctul pe "i".

Deci,lasa gloriile in pace,nu esti in masura sa le judeci actiunile atat timp cat nu le prea cunosti.Nu s-a miscat un deget pentru sustinerea lor asa ca.......!!!

Prefer sa ne oprim aici,nu de alta dar cred ca suntem off topic.

Sanatate!

Problema e ca daca se strangeau toti si "puneau punctul pe i" sunt sigur ca noi suporterii am fi fost alaturi de ei ...

Nu stiu cati dintre noi stiam cine este ciobanul atunci in 2000 si cum va arata viitorul cu el ... asa cum nu stim nici acum cum va fi viitorul ...

In acea perioada Hagi desi avea avant si intentii bune ... nu prea a avut experienta ... a fost antrenor pe la nationala ... pe la galata ... apoi si pe la Steaua .... NU PREA A REUSIT .... apoi a facut ceea ce vedem azi ... SUPER ACADEMIE ....

Nu suntem off-topic ... vb despre meciul de aseara si despre atmosfera ... si am mai remarcat un lucru ... nu prea s-a scandat impotriva ciobanului ... si toti stim ca el este problema .

Tare mi-e sa nu vedem dupa ce va iesi de la jilava faza aia cu .... capul lui Motoc vrem .... ( Motoc fiind aici MM desi e prea de tot comparatia ) . Ca tot vorbeam despre a sti sau a nu sti istorie ...

Edited by ADRIAN0808

Sign in to follow this  
Followers 0