Virgil

Steaua - Sageata Navodari 5-0 (3-0)

41 posts in this topic

Sambata, 14.09.2013, de la ora 21:30,

Steaua - Sageata.

Meciul se va disputa pe Stadionul Steaua, din bdul Ghencea, nr. 45, sector 6.

Responsabil cu televizarea, va fi ca de obicei DigiSport 1.

Echipa de la malul marii, Sageata, se afla pentru prima oara in istoria sa de 54 de ani, in prima Liga.

De aceea locul 10 pe care-l ocupa dupa 6 etape, e un loc onorant.

Antrenorul echipei este cunoscutul fost international Tibor Selymes.

De prisos sa amintim ca Sageata se bate cu indarjire de ani buni, pentru accederea in first league.

Intre jucatorii navodareni se afla nume cunoscute, ca Panagopoulos, Apostol Muzac si Iulian Rosu (fosti jucatori ai Stelei), Hristu Chiacu, Ousmane N'Doye, etc.

Steaua a reusit doua transferuri in aceste zile, respectiv Varela si Neagu, fundas central, respectiv mijlocas defensiv, clubul facand demersuri si pentru aducerea unui varf impins, ca masura alternativa pentru Piovaccari.

Steaua are ca de obicei prima sansa in meciurile de acasa.

Nu ne indoim ca victoria si cele trei puncte ii vor apartine.

Edited by Virgil

A decalat LPF-ul etapele ... ?!!

Era vorba ca etapa 7 sa se rejoace la o data ulterioara si sa continuam cu etapa 8 acum .... cea in care jucam la Botosani ...

Recomandarile suporterilor echipei noastre sunt:

1. Anuntati-va medicul de familie anticipat de o eventuala problema de sanatate;

2. Inzestrati-va cu o trusa care sa contina: centura de siguranta, funie, o lopata, un cancioc, o mistrie,ipsos/ciment;

3. La intrarea in stadion sa nu aveti asupra dvs petarde, bombe, sabii si alte obiecte contondente in afara de cele mentionate la punctul"2";

4. Cand treceti de turnicheti nu alergati pe scari sa nu va treziti cu o treapta in brate;

5. Gasiti-va un loc in care sa va asigurati integritatea corporala si eventual ancorati-va folosind centura de siguranta din dotare;

6. In cazul in care va aflati intr-o zona unde scaunele sunt istorie si in loc de scaune gasiti un mare crater, puteti folosi lopata din dotare sa aruncati niste pamant din spatele peluzei ca poate asa va fi mai mic.

Acum sa va vedem adevaratii iubitori de Ghencea! :))

Edited by besliud

Iata si formatia pe care Steaua ar putea sa o alinieze impotriva team-ului din Navodari (conform www.gsp.ro):Tatarusanu - Georgoevski, Szukala, Gardos, Latovlevici - Borceanu, Filip, Cristea, Popa, Iancu, Piovaccari. Rezerve: Nita, Pintilii, Prepelita, Parvulescu, Stanciu, Varela, Kapetanos.

Observatie:

Parvulescu a luat rosu in finalul jocului de la Medias (cumul de galbene). Prin urmare, e suspendat pentru meciul cu Sageata si nu are de ce sa ia loc pe banca de rezerve. Sper ca sefii de la Steaua sunt mai bine informatii decat jurnalistii de la gsp.

Desi este o echipa destul de incomoda sper totusi sa avem un meci usor fara evenimente importante, fara rasturnari de situatie sa castigam usor si repede meciul pentru a ne concentra asupra meciului de miercuri. :steag_cruce_invers:

Conform paginii de facebook a clubului, nu ma refer la cea a lui Biciclista, echipa este urmatoarea:

Pentru aceasta partida, antrenorul Laurentiu Reghecampf a pregatit urmatoarea formula de echipa:

Tatarusanu - Prepelita, Szukala, Gardos, Latovlevici - Bourceanu (cpt), Filip - Iancu, Stanciu, Cristea - Piovaccari.

Rezerve: Nita - Rapa, Tatu, Radut, Varela, Kapetanos, Popa

Mi se pare ciudat ca nu ii foloseste pe noii adusi, in perspectiva odihnirii unor jucatori. Rapa mergea lejer in teren daca ne gandim ca Prepelita ar putea fi util la mijloc, chiar si ca rezerva, miercuri, la Schalke. Szukala mergea odihnit. Stanciu, de asemenea.

Victoria pare sigura cu aceasta formatie.

*Anamaria Prodan detine un total de 24 de jucatori de la ambele echipe, adica ii impresariaza. La fel si pe cei doi antrenori.

UPDATE: Steaua Bucuresti - sageata navodari 3-0 (pauza) :hai_steaua:

UPDATE: Steaua Bucuresti - sageata navodari 3-0 (pauza) :hai_steaua:

Ar trebui sa ne puna talpa pe cap si sa ia 5 rosii, limitand proportiile scorului. Mexico 2006 style.

Sincer nu inteleg ce cauta echipe precum Sageata Navodari,Corona Brasov,dinam0,Chiajna sau U.Cluj in Liga 1...

E mult prea scazut nivelul, baietii astia joaca in weekend cu niste impiedicati si la mijlocul saptamanii in UCL.

Salut cu simpatie revenirea lui Kapetanos! Il astept sa dea un gol cu capul si sa se mai bucure cum o facea inainte [ cu antebratul pe frunte ].

Piovaccari, slab ca de obicei. Mai degraba aproape nu a atins mingea aceea si a cam fost autogol. Faza aceea in care a trecut de portar si a tras spre sala de conferinte e mai specifica pentru el.

Sincer nu inteleg ce cauta echipe precum Sageata Navodari,Corona Brasov,dinam0,Chiajna sau U.Cluj in Liga 1...

E mult prea scazut nivelul, baietii astia joaca in weekend cu niste impiedicati si la mijlocul saptamanii in UCL.

E un pic si de o iluzie optica. Pare asa pt ca e diferenta mare intre Steaua si restul lumii, inclusiv cele citate mai sus. Are un lot puternic si tehnic.

Dinamo putea sa ia vreo 10 cu noi, a facut 1-1 cu Corona si ieri era sa bata Pandurii in deplasare, o echipa tare, care s-a calificat in grupele EL, dupa un play off cu Braga.

Si o privire in clasament ne arata: in 7 etape Sageata are 8 puncte si Pandurii 13. Poli si Ceahlaul 11/10 din 6 meciuri ... si cireasa de pe tort, Botosani cu 14 puncte din 6 meciuri. :)

PS

La U e degringolada acum, din motive financiare, dar cred ca vor rezolva problema. Sa-i vedem cu CFR.

Edited by xray

Un meci frumos pe teren dar urat in peluze avand in vedere starea deplorabila a arenei!

Un meci frumos pe teren dar urat in peluze avand in vedere starea deplorabila a arenei!

inainte de arena, starea cea mai deplorabila este a peluzei nord...astazi cred ca am asistat la cea mai deplorabila zi din istoria peluzei. maxim 50 de persoane care cantau si 4 (patru) persoane care dadeau tonul! JALNIC

inainte de arena, starea cea mai deplorabila este a peluzei nord...astazi cred ca am asistat la cea mai deplorabila zi din istoria peluzei. maxim 50 de persoane care cantau si 4 (patru) persoane care dadeau tonul! JALNIC

Macar la Sud a fost distractie. L-am injurat pe Print de i-au sarit penele de pe spate :).

Tind sa cred ca nr anuntat ieri de crainic (parca 7500) e nr de stelisti adevarati din Bucuresti (excluzandu-i pe cei care nu mai vin, destui si ei). Restul vin cu... Schalke si alte cele. Pai scuzati-ma, dar cu Schalke sau Chelsea pe Mall Arena e usor sa vii. Mai greu cu Sageata, in Ghencea. Aici se vede cine vine pt adversar si cine vine pt Steaua. Nu prea exista cultura suporterului la noi, e un fapt binecunoscut (sper) si confirmat pt a mia oara.

Macar la Sud a fost distractie. L-am injurat pe Print de i-au sarit penele de pe spate :).

Tind sa cred ca nr anuntat ieri de crainic (parca 7500) e nr de stelisti adevarati din Bucuresti (excluzandu-i pe cei care nu mai vin, destui si ei). Restul vin cu... Schalke si alte cele. Pai scuzati-ma, dar cu Schalke sau Chelsea pe Mall Arena e usor sa vii. Mai greu cu Sageata, in Ghencea. Aici se vede cine vine pt adversar si cine vine pt Steaua. Nu prea exista cultura suporterului la noi, e un fapt binecunoscut (sper) si confirmat pt a mia oara.

voi ati fost 100, v-ati auzit bine in prima repriza dar in a doua cred ca ati inghetat :)

legat de 7500, astea sunt baliverne, la a 1-a au fost maxim 1500, la nord maxim 700, la sud maxim 300 iar la a 2-a maxim 2500. cel mult 5000 de STELISTI.

dar trecand peste toate, dilema mea si intrebarea SUPREMA care tot mi se repeta-n cap de cateva ore si la care nu gasesc niciun raspuns este:

De ce costa paharul de cico in Ghencea 5 lei si in mall arena 6 lei?!?!

cine imi poate raspunde ii dau un pahar de apa chioara in valoare de 5 lei!

Edited by choli

Acum imi explic de ce a jucat atat de bine. I-au ramas penele de pe aripi. :)

Vorbiti cu Sudu lu Dinamo, poate va imprumuta mesajul cu "Printule, stii ceva".

Vorbiti cu Sudu lu Dinamo, poate va imprumuta mesajul cu "Printule, stii ceva".

Un sudist canin, cu glasul felin si creier putin, l-a pus si pe note:

http://www.youtube.com/watch?v=u4_ioVhPiSU

http://www.youtube.com/watch?v=JwXmVV-et0Y

http://www.youtube.com/watch?v=pvbwrbTVxLU

Nu stiu cat costa copyrightul.

Acum, de ciuda, "javrele" s-ar putea sa nu faca discount. Pe langa muhaielele lor din Groapa, Cristea pare Iniesta in Ghencea. :wall:

PS

Lesson number one:

"Nu am nicio problema cu fanii care m-au injurat. E rau atunci cand nu te baga in seama. Eu nu ma gandesc sa cuceresc pe nimeni, importante sunt obiectivele echipei, nu obiectivele personale ale unui jucator." , a declarat Adrian Cristea dupa victoria cu Sageata.

Edited by xray

Penibil.

"Nu am nicio problema cu fanii care m-au injurat. E rau atunci cand nu te baga in seama. Eu nu ma gandesc sa cuceresc pe nimeni, importante sunt obiectivele echipei, nu obiectivele personale ale unui jucator." , a declarat Adrian Cristea dupa victoria cu Sageata.

Respect Adrian Cristea pentru aceasta declaratie. Sper sa treaca peste conflictele cu fanii, sa marcheze multe goluri, si sa impuna respectul tuturor!

:steag_sah_mic: