Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - CFR Cluj 3-0 (2-0)

38 posts in this topic

Sambata 17.08.2013, de la 21:30, pe stadionul Steaua,

Steaua - CFR Cluj,

meci transmis de Digi Sport 1.

Un meci pe care, inainte de repriza a doua a meciului cu cainii, l-as fi vazut terminat cu o victorie sigura pentru Steaua.

Un meci pe care l-as fi considerat un simplu act de prezenta pentru campioni, inainte de a pleca Rednic si a veni Grigoras.

In actualele conditii, Steaua nu mai prezinta garantii suficiente ca ar putea sa treaca fara emotii peste clujeni. Desi clujenii, la fel ca dinamovistii, au o echipa formata din foarte multi jucatori noi, si doar cateva piese de baza, uzate de prea multele campionate pe care le-au jucat.

Edited by Virgil

Daca arbitrul va acorda maxim 10% cheferului o sa bata Steaua lejer.

Un meci pe care l-as fi considerat un simplu act de prezenta pentru campioni, inainte de a pleca Rednic si a veni Grigoras.

Ar fi fost bine ca Steaua sa bata doi caini intr-o saptamana. Asta e. A fugit cu coada intre picioare Puriu'.

Avand in vedere ultimele 5 meciuri ale Stelei impotriva echipelor antrenate de P. Grigoras situatia nu e chiar roz: 4 egaluri si 1 infrangere. Mai mult, n-am reusit mai mult de un gol pe meci, in conditiile in care in ultimele 4 partide, Steaua l-a avut pe Rusescu in atac de fiecare data.

Consider ca va fi dificil si de aceasta data, deoarece atacul Stelei e cam subred, neavand atacanti care sa transforme in gol o jumatate de ocazie.

Steaua va castiga fara probleme . Despre ce vorbim ? Steaua are nevoie de atacant pentru Champions League . Campionatul il luam cu sau fara atacanti de mare valoare . N-avem adversar .

:steag_cruce_invers:

Edited by DanielT

Salut,

Am un bilet in plus la meciul cu CFR, tribuna a 2-a, central , in sectorul cu copertina. Pretul e 10 lei (mai ieftin cu 5 lei decat la case).

Daca e cineva interesat, YM: mihaip150190 sau 0735859590. Pot sa-l dau doar astazi deoarece maine dimineata plec din oras. Multumesc anticipat.

Jucam in Ghencea cu 5.000 de ultrasi inversunati...cred ca o sa mi-l aud pe Grigoras lejer...suporterii de carton nu vin pe Ghencea, lor le place cocalar arena.

a fost o lectie de fotbal incantatoare predata unei echipe de mercenari antrenata de unul la care nu ma asteptam sa ajunga la bozgori... sunt sigur ca nu va sta mult acolo insa, paszkany si muresan sunt mult prea prosti ca sa il poata tine.

insa ar fi bine ca echipa sa ramana cu picioarele pe pamant.

si mi-a mai placut ceva azi. tribuna oficiala fara maimuta arata grozav, nici macar meemee nereusind sa strice asta.

orice s-ar spune, lipsa gibonului din preajma echipei creeaza conditii optime pentru performanta. daca va mai fi si meemee condamnat pentru cativa ani, chiar nu stiu ce performante de neimaginat nu cu mult timp in urma s-ar putea realiza... daca baietii isi vad de treaba iar reghe de lungul nasului, vom vedea ceva rezultate.

Suspiciune de blat!!! Surse de Jilava sustin ca Becali ar fi trimis o gamela cu euroi lui Cadu. Aia 1.000 de euroi gasiti in izmemenele latifundialului erau destinati marelui fundas, cocosat de cupe ... si de Steaua! :)

Lasand gluma la o parte, a fost "macel, macel, macel"! Armada portugheza a fost scufundata in Ghencea cu capitan cu tot.

Aroganta lor: "Cine e Steaua? Nu ne-am speriat noi de Man United, dar de Steaua. Mergem la victorie!" le-a iesit pe ... tabela.

Dupa ocazii si joc, daca Steaua facea "game alb"(6-0) nu-l mai mira nici pe Paszkany.

Pe Muresan doar l-a dezumflat! :)

Edited by xray

Steaua traieste din inspiratia anumitor jucatori. Imi pare rau pentru Reghe dar tot mai mult se vede lipsa unei idei de joc. Fotbalistii joaca din ce stiu ei, dupa cum se cunosc, cum se simt pe teren.

M-am uitat la Iancu, un fotbalist care imi place foarte mult. Foarte putine mingi a primit. Mijlocasii preferau sa isi paseze unul altuia sau in spate decat sa ii trimita lui. Copilul ala e mult peste italian, care italian a fost al doilea cel mai slab om de pe teren dupa Latovlevici(a facut unul din cele mai proaste meciuri de cand e la Steaua. Probabil e afectat ca nu si-a primit banii si ca nu a fost lasat sa plece.)

Eu unul nu-l inteleg pe Rege. Cum sa joci cu piovaccari si nu cu Iancu? Cum sa il bagi pe Cristea cand il ai pe Radut?!

Piovaccari n-are nici o treaba cu meseria de pivot. Nu a castigat nici un duel aerian, nu s-a impus prin forta, nimic. Iancu putea la fel de bine sa ii ia fata lui Cadu. Ba e chiar mai rapid decat italianul. Cred ca ii putea pune foarte mari probleme rupatorului aluia.

Radut a fost unul din oamenii care au tras Pandurii in spate anul trecut. De ce joaca Cristea? Mai ales ca aproape la fiecare meci ni se spune ca Cristea nu e pus la punct cu conditia fizica. De parca n-ar fi facut antrenamente cu petrolu'.

Si nici schimbarea aia Gardos-Chiriches n-am prea inteles-o.

Adi Popa a fost omul meciului. Daca nu era el, Steaua nu castiga. CFR e o echipa foarte slaba.

Steaua traieste din inspiratia anumitor jucatori. Imi pare rau pentru Reghe dar tot mai mult se vede lipsa unei idei de joc. Fotbalistii joaca din ce stiu ei, dupa cum se cunosc, cum se simt pe teren.

M-am uitat la Iancu, un fotbalist care imi place foarte mult. Foarte putine mingi a primit. Mijlocasii preferau sa isi paseze unul altuia sau in spate decat sa ii trimita lui. Copilul ala e mult peste italian, care italian a fost al doilea cel mai slab om de pe teren dupa Latovlevici(a facut unul din cele mai proaste meciuri de cand e la Steaua. Probabil e afectat ca nu si-a primit banii si ca nu a fost lasat sa plece.)

Eu unul nu-l inteleg pe Rege. Cum sa joci cu piovaccari si nu cu Iancu? Cum sa il bagi pe Cristea cand il ai pe Radut?!

Piovaccari n-are nici o treaba cu meseria de pivot. Nu a castigat nici un duel aerian, nu s-a impus prin forta, nimic. Iancu putea la fel de bine sa ii ia fata lui Cadu. Ba e chiar mai rapid decat italianul. Cred ca ii putea pune foarte mari probleme rupatorului aluia.

Radut a fost unul din oamenii care au tras Pandurii in spate anul trecut. De ce joaca Cristea? Mai ales ca aproape la fiecare meci ni se spune ca Cristea nu e pus la punct cu conditia fizica. De parca n-ar fi facut antrenamente cu petrolu'.

Adi Popa a fost omul meciului. Daca nu era el, Steaua nu castiga. CFR e o echipa foarte slaba.

CFR a fost slaba, Dinamo a fost slaba, toate echipele sunt slabe si Steaua are jucatori dopati.... ce oameni :cursing:

P.S.: si ce se intampla la CFR, parca imi ziceai ca CFR a luat deja campionatul.

Edited by SteauaToronto

A explicat-o Reghe. Chiriches a iesit accidentat. Adi Popa si Georgievski sunt loviti si ei. Spera in recuperarea lor pana miercuri.

Toronto, daca unguru vrea sa fure campionatul, ti-l poate fura si in ultima etapa. Uiti ca joci in Liga in care regulile se schimba de la o etapa la alta? Suntem doar la inceputul campionatului. Stai sa vezi ce echipe mai apar, cate echipe mai apar, cu cati jucatori vor putea juca respectivele echipe pe teren,etc.

Ba, toronto, freedom of speechul se aplica doar in cazul tau, ca sa poti sa-l lauzi pe Meme cand bate femei?

p.s.

Nu stiam de Chiriches. Pacat. Sper sa nu fie grav. L-am tot vazut pe Chipciu si m-am gandit cat de greu o sa-i fie sa revina.

Edited by Adrian

orice s-ar spune, lipsa gibonului din preajma echipei creeaza conditii optime pentru performanta. daca va mai fi si meemee condamnat pentru cativa ani, chiar nu stiu ce performante de neimaginat nu cu mult timp in urma s-ar putea realiza... daca baietii isi vad de treaba iar reghe de lungul nasului, vom vedea ceva rezultate.

Si ce o sa se intample cand o sa se intoarca gibonul?

Echipa asta nu va apuca reintoarcerea puscariasului. Orice s-ar intampla, dupa meciul cu Legia vor pleca cativa jucatori de valoare. In cel mai rau caz vor pleca la iarna. Returul nu-i va prinde pe multi la echipa.

Eu nu-mi explic cum Porumboiu a dat perla asta de Stanciu din mana. Baiatul e de nota 10, si nu doar in meciul asta. Desi e de mai putin timp decat Iancu, pare o diferenta mare de integrare, capacitate de efort, dribling in viteza, panica in apararea adversa, centrari, combinatii, recuperari, pase precise etc. Ca si Popica, e peste tot: benzi, centru, fata portii, inchidere ... Cum intra parca se schimba jocul. Se simte prezenta lui. Daca nu se "stinge" eu ii prevad un viitor glorios.

Piovaccari slab? :) nu stiu ce are toata lumea cu italianu asta,totusi un varf adus aproape gratis si totusi lumea are pretenti de la el sa joace gen Ibrahimovic.

A dat primu gol cu o miscare de varf de meserie+contributie la golu 2,nui rau deloc pt un atacant low-cost.

Am vazut acum ca diferiti indizi printre care si ex-jucatori de ai nostri il compara pe Piovaccari cu Rusescu,care Rusescu ca varf impins a dat 4 goluri tot returu,grosu de goluri le-a dat din pozitia de "al 2lea varf" pozitie ce evolueaza acum Iancu sau Stanciu,comparatii pe astia 2 cu Rusescu.

Cat despre echipa,probabil cativa jucatori or sa plece dar cu banii din UCL poti sa-i inlocuiesti lejer.

Piovo e bun, eu v-am zis cand o sa-si dea drumul va fi tare, si scarita aia, e fotbalist.

Super titlu la gsp:

"N-au cu cine » Steaua continuă să ofere lectii de fotbal adversarelor din prima divizie: 3-0 cu CFR"

Si comentariu: "Clujenii s-au prezentat jenant, Tanase si compania au facut din nou spectacol."

No comments!

Sursa: http://www.gsp.ro/fotbal/Liga-1/video-n-au...CFR-406331.html

Edited by xray

Piovo e bun, eu v-am zis cand o sa-si dea drumul va fi tare, si scarita aia, e fotbalist.

E un jucator nu prea tehnic,nu prea participa la constructie in schimb anticipeaza bine jocu,apare la locu si momentu potrivit s-o bage in poarta gen Pazzini de la Milan.

Super titlu la gsp:

"N-au cu cine » Steaua continuă să ofere lectii de fotbal adversarelor din prima divizie: 3-0 cu CFR"

Si comentariu: "Clujenii s-au prezentat jenant, Tanase si compania au facut din nou spectacol."

No comments!

Nu stiu daca clujeni s-au prezentat jenant, sau Steaua i-a facut sa se jeneze la sunt pe acelasi teren.

Totusi cefere-ul are un debut dezastros de campionat.

Meciul cu Legia ar trebui sa evidentieze valoarea Stelei in actualul sezon.

Cred ca Astra este principala adversara in lupta pentru titlu.

Edited by cristian86

Set, game, match! ( cred ca am scris bine ) :):steag_sah_mic:

Sign in to follow this  
Followers 0