Virgil

Dinamo Bucuresti - STEAUA: 1-2 (0-2)

94 posts in this topic

Reghe e intr-adevar incredibil ! Sa faci asa rezultate cu asa de multi jucatori penibili e incredibil !

Cine face pariu ca primul la interviu este Dl Stoica?

EDIT...am pierdut deja...

Edited by Lorimer

Cine face pariu ca primul la interviu este Dl Stoica?

Domnul Mihai Stoica, presedintele clubului FC Steaua Bucuresti, ne va vorbi despre cum echipa pe care o conduce a umilit Dinamo, despre cum Tanase e dorit de un mare club din Occident si despre cat de important e rolul lui Nikolici pe stadion, acela de a reprezenta punct de reper pentru niste masuratori topografice...

La ce executii am vazut la Nikolici sigur italianul marca cel putin odata. Iar ca sa se demarce trebuie sa fie luat in seama de colegi, or asta nu prea s-a intamplat.

Chill...

Ei hai, asta-i, nu-l joaca nimeni pe italian. Pe acelasi italian care asteapta pomana intre doi fundasi adversi. Pe acelasi italian care greseste pase de 3-4 metri. Vai, dar ce rai sunt romanii... :steag_sah_mic:

Dinamo - Steaua 1-2 (0-2); Rotariu - Latovlevici, Fai (autogol). Victoirie fara glorie pentru Steaua, care a ratat o sumedenie de ocazii dupa pauza, inclusiv un penalty.

Steaua:

Tatarusanu 6 - fara vina la gol, destul de sigur pe centrari;

Georgievski 6 - a alternat momentele bune cu gafele, a ratat si el incredibil din fata portii;

Chiriches 7 - cel mai bun pe ansamblu, totusi ar trebuie sa-si mai cenzureze numele personale;

Szukala 6 - bun, in general, a gresit la gol;

Latovlevici 7 - desi a ratat penalty-ul si a relansat jocul, ramane cu executia victorioasa din debut;

Pintilii 7 - un jucator cu capul pe umeri;

Bourceanu 6 - cateva erori, inclusiv niste mingi pierdute usor, ramane insa foarte important in angrenajul echipei;

Ad.Popa 4 - penibil, dominat de Fai in repriza a doua;

Tanase 6 - util, a produs penalty-ul care trebuia sa aduca linistea;

Stanciu 6 - a intrat bine in joc, s-a stins pe final;

Nikolic 4 - a ratat tot, tot, tot;

Tatu 5 - acceptabil in joc, dar criminal, ca de obicei, la finalizare.

Steaua a ratat cel putin 10 mari ocazii de gol dupa pauza. In loc de 6-0, a fost 2-1.

Trebuia sa le dam sa nu mai aiba ce comenta. Baietii astia din atacul Stelei ( nikolic, tatu, piovacari) sunt penibili. Cica Dinamo i-a pus probleme Stelei in acest meci. Cum plm era posibila afirmatia asta daca scorul era 4,5- 1 ?

Ei hai, asta-i, nu-l joaca nimeni pe italian. Pe acelasi italian care asteapta pomana intre doi fundasi adversi. Pe acelasi italian care greseste pase de 3-4 metri. Vai, dar ce rai sunt romanii... :steag_sah_mic:

Te rog,Mariuse! Piovaccari nu e pregatit fizic. Poate data viitoare .

meciul asta e o dovada clara ca in echipa actuala sunt multi mercenari. daca aveam mai multi stelisti adevarati, poate nu ratau ocazia de a castiga in deplasare contra lui Dinamo cu un 5-0 care sa ii lase fara latrat pe catei. nicolici, tanase, popa, tatu, astia zici ca sunt spioni, atat de bine joaca pentru echipa adversa! ceva bun totusi avem de remarcat: eu cred ca daca se tine serios de treaba Stanciu poate ajunge cel mai bun jucator roman. ii mai trebuie ceva altruism in anumite faze, dar in rest e greu sa ii reprosezi ceva.

toata lumea se pastreaza pentru sampion lig.

Edited by LDS

Reghe e intr-adevar incredibil ! Sa faci asa rezultate cu asa de multi jucatori penibili e incredibil !

Hai totusi sa nu exageram.. Problema este strict in atac.

Incredibil, cat antitalent zace in popa... e mai slab ca trabajadorul Nicolita...

Zici de baiatul ala care "parca joaca de-o viata la Steaua", citat din antrenor, dar nu prea stie cum e cu demarcatul? Sigur marca, sigur... :steag_sah_mic:

Strict referitor la Adrian Popa, mi se pare ca esti nedrept. Toata echipa a jucat dezamagitor, in partea a doua, doar vorbind despre nivelul seriozitatii. Niciodata, absolut niciodata, Popa nu va fi sub Nicolita. Popa nu a facut nici o greseala fatala in defensiva si a fost mult mai productiv pe faza ofensiva. Nu, nu am uitat ca Nicolita a marcat cu Betis si Rapid, insa dezamagirile aduse de Nicolita sunt de neuitat.

Nikolic a fost de departe "petarda" reprizei a doua, nu cred ca Piovaccari ar fi marcat din ocaziile lui Nikolic, ceea ce ma face sa cred ca avem cel mai slab atac din istoria recenta.

Adi popa a jucat foarte egoist astazi si prin asta ne-a vaduvit poate de cateva goluri. e mare pacat ca nu i-am batut rau de tot!

Edited by axl

Strict referitor la Adrian Popa, mi se pare ca esti nedrept. Toata echipa a jucat dezamagitor, in partea a doua, doar vorbind despre nivelul seriozitatii. Niciodata, absolut niciodata, Popa nu va fi sub Nicolita.

Popa nu are nimic in afara de viteza. Absolut nimic. Nu are tehnica, nu poate sa centreze (nici macar in primul om, ca Banelinho), nu are dribling, cand are mingea joaca numai si numai cu capul in pamant... Este perfect paralel cu fotbalul profesionist. Banel, in echipa asta, era superstar si se transfera la Liverpool pe 15 milioane.

Iar face domnul Mihai Stoica precum o maimuta?

Domnul Mihai Stoica le-a aratat 6 degete dinamovistilor. Clar i-a incitat domnul Mihai Stoica. Mi s-a parut ca pe parcursul meciului domnul Mihai Stoica s-a purtat decent. O sa intre in direct la TV si o sa ne spuna mai bine ce s-a intamplat chiar domnul Mihai Stoica.

Am remarcat ca Lato a dedicat golul si domnului George Becali.

Repriza a 2-a a fost desprinsa parca dintr-un film cu Stan si Bran.

Sa nu inscrii mai mult in aceste conditii...jenant. Sa vad un arbitru grabind executarea ca se arunca...si mai jenant. Sa speri ca d-nu Stoica gaseste pe yt ceva peste nicolici mai mult decat jenant...pentru tot restu exista alte campionate...

Steaua doreste sa se prezinte in UCL cu atacanti precum Nikolici,Piovaccari sau Tatu? A da stai puti ca daca mai ratam atata tare imi este ca nu trecem de Legia...

Steaua doreste sa se prezinte in UCL cu atacanti precum Piovaccari sau Tatu? A da stai puti ca daca mai ratam atata tare imi este ca nu trecem de Legia...

Sunt creatiile domnului Mihai Stoica. El a insistat pentru cei doi.Dar Piovaccari nu e pregatit fizic inca .

Voi ati vazul Legia jucand? Nu exagerati ca nu vorbim decat de o echipa cel mult la nivelul Pandurilor...cel mult!

Voi ati vazul Legia jucand? Nu exagerati ca nu vorbim decat de o echipa cel mult la nivelul Pandurilor...cel mult!

Pandurii se distra cu Steaua de azi... Ceahlaul facea scor.

Mare scarba e Multescu asta...in loc sa zici mersi ca n-ai luat 6, o arzi aiurea cu nesimtire... vezi de ce e pacat ca nu le-am dat 6? Era clar ca daca nu le dam de la 3 in sus, i-am batut cu arbitrii...

Edited by Lorimer

sincer, parca mai mare e satisfactia asa cand ii vad cum plang. daca se termina 6-0 nu zicea nimeni nimic..