Sign in to follow this  
Followers 0
Bogdan4Steaua

Middlesbrough - STEAUA - semifinala UEFA 4-2

Pronostic :   139 members have voted

1. 1.

• Victorie Middlesbrough
      21
    • Egal
      29
    • Victorie Steaua
      89

Please sign in or register to vote in this poll.

667 posts in this topic

Discutii despre returul semifinalei Cupei UEFA aici

Data: 27 Aprilie

Ora: 22:00

Transmis de TVR 1 si TVRi

Ce meci se anunta ! Probabil o sa avem pulsul la cote neimaginabile :? . Desi avem 2 absente de marca,Steaua e capabil sa ingenuncheze echipa britanica chiar la ea acasa

MECI FOARTE GREU...dar sper sa inscriem...dak vom inscrie primii va fi mai usor.. :roll:

dar un pronostic nu dai si tu DTP??? ca vad ca le zici bine... Astept saptamana viitoare pana la meci un pronostic de la tine... ca sa iti iasa da-l marti... :wink:

oke ... :)

plec la biserica :lol: o sa ma rog pt Steaua :lol: (joke :P )

Urez tututot stelistilor si stelistelor un Paste Fericit,vacanta placuta ...bucuratziva de ea !!

SAL

@Sorin_777

Tu ai zis 4-1 in tur,daca imi amintesc eu bine,mai incerci un scor din acesta? :lol:

O sa ne fie greu fara Banel :( , fiindca ati vazut ce curse de gol a facut in meciul cu Farul si nici nu prea rateaza 8) . Spun asta fiindca mai mult ca sigur Steaua va juca pe contra-atac.

Trebuie sa rezistam fara gol in primele 15 minute de forcing ale englezilor . Mai ales sa nu facem greselile pe care le-a facut Basel. Deci, trebuie sa-i anihilam la mijlocul terenului pt a-i forta sa joace cu mingi lungi direct spre varfuri, care bineinteles nu vor avea efect in fata cuplului Ghionea-Goian ;) si mai ales sa nu fie lasati sa suteze de la distanta! :evil:

Nu cred ca Steaua o sa marcheze devreme , poate vom avea un 0-0 la pauza. De atunci ne va fi si mai usor pe contra-atac. :twisted: Cum a fost si cu Betis.

Super tactica nu ma astept de la Boro, mai ales ca pe Lia i-a salvat numai norocul. :oops:

Cred ca o sa le punem mari probleme englezilor , cu Banel sau nu , cu echipa de tineret in primul 11 sau jucand in 8 oameni , Steaua nu merita sa fie eliminata de o echipa cu stil de joc invechit si peticita cu vedete expirate. :|

O sa fie tare greu,dar Steaua va face milioane de oameni fericiti...Daca reuseste sa marce,nu cred ca se va pune problema calificarii..Ar trebui sa primeasca 3,atata a primit in toate meciurile disputate de pana acum...ForZa Steaua!!!

eu cred ca daca vom deschide scorul in prima repriza si vom incheia in avantaj suntem in finala , nu ne dau fraierii aia 3 :lol: (in nici un meci din ultimele 12 oficiale nu am primit mai mult de un gol , totusi e ceva :lol: )

in toata competitia am primit doar 3 goluri, sper sa fie Cristea in una din zilele lui bune ( ca atunci la Valencia :) )

Sa speram ca va reveni Victoras Iacob si ca Oprita nu va mai fugi ca un titirez in jurul mingii.

in tur eu am zis 3-0 pentru Steaua si se putea adeveri pronosticul meu. In retur zic 2-1 pentru Steaua.

Meci greu, dar nu mi-e teama! O sa am emotii, normal! Dar sunt foarte increzator! Chiar cred ca putem castiga Cupa UEFA! Ce nebunie ar fii, fratilor!... S-ar sinucide pe capete catzeii si lebedele... :) Abia astept!...

Sper sa iasa bine meciu,noi ne ducem pe stadion sa sustinem echipa orice`ar fi....sincer aj merge la 1-1. :twisted:

Meci super-greu ... pentru multe din vedetele de la Boro e ultima ocazie de a castiga un trofeu european. De aia cred ca vor lupta pana la ultima suflare. Steaua are insa o aparare beton si putem absorbi presiunea englezilor. E important insa sa atacam si noi, sa punem presiune, sa nu ne lasam inghesuiti in careu.

La final mizez pe un 0-0 ... specialitatea casei :D:D .

O sa fie un 2-1 pentru ei...cu atacuri furibunde in careul nostru..dar la final o sa iesim invingatori...si mai sper sa nu avem nici un suspendat pentru finala...tineti minte ca am ghicit si scorul si marcatorul cu Boro in tur....sper sa fie la fel :wink:

trebuie jucat cu Cristea ca e jucator de contratac. Cu Vicotras nu prea avem ce face, caci nu e refacut din puct de vedere fizic...il punem pe el sa alerge pe contraatac? Nu prea cred...Mai bine A.C. si Oprita sa joace ce a jucat Nicolita cu Farul, caci are viteza...sper sa nu faca Oli greseala de a il introduce pe Cristocea, caci baiatul ala nu stie sa se apere...

Sigur ca o sa fie greu...da eu cred ca o sa joace bine...si as zice chiar ca o sa batem acolo...pe contraatac.

De curiozitate m-am uitat pe siteu englezilor si am ramas masca...Apare acolo un articol care n-are nici o legatura cu realitatea, chiar cred ca au vazut alt meci. Comentarii de genu "The goal was totally against the run of play and Steaua can consider themselves very lucky to have grabbed the opening goal." si altele, care imi trezesc o dorinta imensa sa-i ardem pe englezi acolo. Dealtfel asa o sa si fie;).

In rest Paste Fericit, Hristos a Inviat...si HAI Steaua:)

Echipa noastra e o echipa matura,calita doi ani de-a randul in aceasta competitie.E cazul sa nu-i mai ducem grija.Stie foarte bine ce are de facut pentru a se califica.Nu ii trebuie neaparat o victorie,ci numai un rezultat egal sau o infrangere la un gol diferenta,incepand cu 2 - 1.

Incep sa am tot mai multa incredere in Olaroiu,in cunostintele sale despre fotbal.Sunt convins ca va adopta cea mai buna tactica pentru a califica Steaua.

Daca despre Steve McLaren se spune ca poate schimba tactica echipei de 3 ori intr-un meci,stiu ca si Olaroiu poate contracara de acelasi numar de ori si poate impune tactica sa.

Apararea Ogararu,Goian,Ghionea,Petre Marin,e de marca europeana,iar Carlos a reusit sa ne castige increderea.

Fara Banel si Paraschiv,doua piese de mare greutate la mijlocul terenului,Olaroiu probabil ca ii va folosi pe Oprita si pe Lovin.Sigur ca nu va mai fi acelasi lucru,dar dupa cum am spus mai sus rezervele pot fi confundate foarte usor cu titularii.

Probabil ca si aportul lui Radoi si al lui Bostina va fi superior pentru a suplini o presupusa diferenta de valoare intre Banel-Para si Oprita-Lovin.

Revenirea lui Iacob in linia de atac aduce un plus de incredere in sufletele noastre,iar Dica s-a vazut clar in ultimele doua meciuri ca e in forma.

Cred in echipa si in antrenor.Cred in calificare !

Pronostic la Acest meci nu dau,dar ma gandesc ca ne putem intoarce chiar cu o victorie.De un singur lucru nu ma indoiesc :NE VOM CALIFICA !

Daca marcam noi primii nu ne dau fraierii aia gol. :D Daca dam noi primii gol o sa se bage toti in careul nostru :evil: si o sa ne fie extrem de usor pe contra-atac cu ei. :twisted: La 0-2 cred ca meciul si calificarea e decisa, dar lasa ca le mai dam noi unul ca sa nu zica ca nu ii tratam ca pe egalii nostri. :D 3 goluri la toata lumea. :lol: :lol:

Cristocea ar trebuie sa joace, are ambitie si cred ca o sa alerge tot meciul. :wink:

Trebuie sa atacam si noi deci, sa nu ne lasam pe o ureche cum a facut Basel. Sa ne aparam avansat , sa tinem mingea cat mai des in preajma careului lor. Timpul va trece in favoarea noastra si o sa lanseze si mai multi oameni in atac , lucru sinucigas - cum am mai spus. :D

In primul rand Paste Fericit tuturor!Apoi vin asa un pic printre voi sa va spun ca Steaua se va califica cu siguranta.Sunt sigura ca desi va fi un meci greu, avem destula valoare si incredere incat sa putem sa ne facem treaba.Ei joaca la risc...Noi din pacate nu ne putem permite sa riscam foarte mult, ba chiar deloc.Din fericire Olaroiu este un antrenor care stie sa tina de un rezultat.Sper totusi sa nu jucam la 0-0 si sa-i lovim chiar la ei acasa.Ma risc si dau chiar si un pronostic:1-0 pt Steaua.

Radoi a spus (conform gsp) ca daca se vor duce sa faca 0-0 cu Boro sigur Steaua va pleca batuta!

Eu spun ca este extraordinar ca baietii nostri au inceput sa aiba o alta mentalitate, pentru ca numai adevaratii campioni gandesc asa. Iar ei vor fi CAMPIONII EUROPEI!

HRISTOS A INVIAT1

Eu sunt sigur ca Steaua va castiga si nu m-as mira daca ar face-o la o diferenta de 2-3 goluri.Cum spunea si Virgil...Steaua e echipa calita deja si trebuie sa nu ii mai ducem grija, datorita maturitatii si experientei lor mai mult ca sigur ei vor trata meciul cu cea mai mare seriozitate si nici nu se vor gandi la golul dat in tur.O sa fie un meci greu, ma gandesc la returul Everton - Dinamo, un meci foarte dur, cand englezii mai aveau putin si scoteau si cutitele.Pe langa rezultat sper sa pierdem cat mai putini jucatori pentru finala din cauza cartonaselor..

acum cu victoria in fata lui Boro suntem favoriti, singurul meci la care am crezut ca nu ne vom califica era cel cu Betis... dar iam butut la ei acasa cu 0-3.... suntem favoriti si nu trebuie sa ne fie frica de ce lea facut lui Basel, noi nu ne comparam cu elvetienii..... Steaua.... VICTORIE

tre sa fim realisti.super greu meci o sa avem.si avem nevoie si de noroc pt k in tur am avut mai mult ghinion.sper doar sa nu regret ratarile astea de joi.

Multa Bafta la baieti si vom fi cu ei din fata televizoarelor si apoi din piata!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0