Virgil

Vardar - Steaua 1-2 (1-1)

38 posts in this topic

Marti 27 iulie 2013, ora 21:45, Steaua va intalni, de aceasta data in deplasare, pe campioana Macedoniei, in meciul pentru calificarea in turul trei preliminar al Champions League.

Vardar - Steaua

va putea fi vazut pe Pro TV si pe voyo.ro

Meciul se va desfasura pe stadionul Philip II, o arena moderna cu o capacitate de 33.600 de locuri. Iadul echipelor straine.

Prima sansa de a castiga meciul apartine neindoielnic echipei lui Reghemeister. Un "11" plus rezervele care si-au demonstrat valoarea in primele doua meciuri din acest sezon, cu doua echipe de calitate.

Mi-e teama ca pentru a se impune, Vardar va juca la intimidare. Adica acele faulturi, maini pe fata si altele nevazute in primul meci, se vor amplifica. Suporterii lor, adevarati draci, ii vor impinge spre un joc dur, ca raspuns la jocul aproape infailibil de posesie si eficienta al lui Chiriches & co.

La aceasta ora numele arbitrului si tara de origine nu ne sunt cunoscute, dar le vom posta imediat ce le vom afla. Noi sau chiar voi, userii nostri fideli.

Ma astept ca tribunele stadionului din Skopje sa fie pline ochi si sa rasune de incurajarile suporterilor stelisti care vor face deplasarea, ca raspuns la provocarile suporterilor skopjeni.

Speram ca jucatorii Stelei sa practice acelasi joc bun si sa fie mai incisivi in fata portii. Nu ca 3-0 si iar 3-0 in primele doua jocuri nu ar fi de ajuns. Dar se poate.

Lupta Steaua!

Edited by Virgil

Marți, 23.07.2013, CAMPIOANA NOASTRĂ‚ va disputa partida retur din turul doi preliminar al Ligii Campionilor. Cu această ocazie, Peluza Nord Steaua va organiza o excursie in capitala Macedoniei. Autocarele vor pleca luni noapte. Prețul excursiei este 100 de lei pentru membrii ALSS, respectiv 130 de lei pentru persoanele din afara Ligii Suporterilor. Biletul la meci va costa 4 euro. Ora și locul de intalnire al autocarelor vor fi anunțate ulterior.

NU UITAȚI! Steaua BUCUREȘTI are nevoie de suportul nostru, al fanilor, astfel că vă așteptam intr-un numar cat mai mare!

Pentru detalii suplimentare:

Tel: 0720 833 811

Mail: [email protected]

Facebook: https://www.facebook.com/PeluzaNordSteauaOficial

Nu cred ca mai exista o problema in legatura cu calificarea.

[quote name='mariusmihet' date='Jul 19 2013, 06:30 PM' post='664522'

Mestere voi aveti pe facebook o poza cu PN de pe Arena Nationala?

De ce nu e cu Ghencea?

Ce conteaza? Ce treaba au ei cu Ghencea? Meme, unul dintre ei, se simte mai bine pe AN, deci le-a trasat cumva directia:))

Apoi s-a sucit si celalalt punct cardinal, ca altfel si-o luau in freza...si gata... toti e fericiti si se simte bine...plm AN sau Ghencea....

iei bacu

nu iei bacu

semintele acelasi gust are

Edited by drvladyk

Daca tin la palmares..doar scorul va conta!

Va invinge Steaua si acolo. Marcheaza Mihai Costea si Iancu.

Mestere voi aveti pe facebook o poza cu PN de pe Arena Nationala?

De ce nu e cu Ghencea?

Am fost eu informat gresit sau din cate am inteles eu Mihai Costea nu mai este la Steaua ?!??!

Stau si ma gandesc, dupa ce trecem de Vardar, sunt asa puternici cei de la Dinamo tibilisi? Mi-ar placea sa batem pe Dinamo indiferent de tara din care provine :):steag_sah_mic:

Edited by Korado

Are cineva videoclipul redat pe tabela de la meciul tur cu Vardar?

ReggaeCiment a declarat ca asteapta ca atacantii sa marcheze.

Sigur ca omu' incepe sa se contrazica, acum cand a inceput sa-si dea seama ca are niste foi de parchet in atac. Nu mai departe de acum doua saptamani, afirma ca are si bani, are si putere, doua laitmotive maneliste, dar nu-si doreste pe nimeni. Sigur ca nu se astepta chiar la faptul ca dupa trei meciuri in care echipa a marcat 8 goluri, doar unul sa fie inscris de atacanti.

Ia sa vedem daca Piovaccari va fi titular.

ReggaeCiment a declarat ca asteapta ca atacantii sa marcheze.

Sigur ca omu' incepe sa se contrazica, acum cand a inceput sa-si dea seama ca are niste foi de parchet in atac. Nu mai departe de acum doua saptamani, afirma ca are si bani, are si putere, doua laitmotive maneliste, dar nu-si doreste pe nimeni. Sigur ca nu se astepta chiar la faptul ca dupa trei meciuri in care echipa a marcat 8 goluri, doar unul sa fie inscris de atacanti.

Ia sa vedem daca Piovaccari va fi titular.

Sa iti spun sincer, pot sa marheze numai mijlocasii si fundasii daca mai castiga titlul si anul asta.Bine ca a gasit un sistem de joc potrivit, iar la faza cu banii si puterea cred ca de la euforia meciului, nu ma deranjeaza nici asta numai sa ne calificam mai departe si sa avem rezultate, nu ma intereseaza cine marcheaza.

@Korado: bine spui tu, dar vezi... anul trecut cand a luat titlul dupa 7 ani, golgeterul stii bine ca a fost Rusescu. Apoi, al doilea marcator a fost tot un atacant. Pe primul l-au dat pe bani de nimic, iar pe al doilea l-au dat afara, pur si simplu. Pe al doilea marcator de acum doua sezoane l-a expediat ca nu a vrut la masa cu all stars Federico si Leandro.

Abia in acest sezon cred ca putem spune ca ar avea rezultate, daca evolutia buna de anul trecut va fi confirmata.

Momentan vad doar disperare: ca e Gigi departe, ca e programul incarcat desi nu s-a jucat nici etapa secunda. Daca nu se califica in grupele UCL va fi groasa treaba pentru ei, desi si din Europe League vin niste banuti importanti, adica tot ceea ce conteaza pentru anturajul gigist.

Mi-ar placea sa n-o ia Reghecampf pe aratura cu deciziile surpriza. Puterea te poate strica.

Nu stiu, pe mine unul ma cam oftica faza asta cu bani veniti din Europa, momentan nu avem o strategie marketing atat de buna la nivel de echipa incat sa producem bani buni si din vanzari,apoi nici nu te poti compara cu echipe precum Porto,Benfica,Stuttgard sau echipe considerate de nivelul II al elitei mondiale.

In fotbal ca in orice afacere este normal sa ai un oarecare profit ( zic eu ). Acum fiecare cum vede chestia asta,unii zic ca fotbalul a devenit o industrie si ca nu se mai joaca din placere altii contesta sumele investite de alte echipe in transferuri pentru ca vezi chipurile nu au produs atatia bani cat au cheltuit, dar oare ca sa ai ce mai buna echipa nu-ti trebuie cei mai buni jucatori,care dupa mine costa bani si au si anumite pretentii financiare.

Sincer sa iti spun bilindus si eu daca as fi patron la Steaua mi-ar surade niste bani veniti din Europa avand in vedere ce am spus mai sus despre marketing. fular-campionii

In rest ON TOPIC sper sa fie un meci bun sa nu pierdem sa mai aducem niste puncte pentru Romania la coeficient pentru ca, chiar avem nevoie.

Sahtior Karaganda - BATE Borisov 0-0 in minutul 79, dupa 1-0 in primul meci. La acest scor, BATE este eliminata, iar Steaua, in eventualitatea in care trece de vardar si Dinamo Tbilisi, evita pe Viktoria Plzen in playoff. Daca Plzen va ajunge in playoff ...

In munutul 68, BATE a irosit un penalty. Sa mai vedem ...

sper sa ii batem si desearaa....mai sper ca Stoica sa nu fie prezent pe banca :)

adevarata Peluza Nord :)

Sahtior Karaganda - BATE Borisov 1-0 in minutul 84, gol marcat de team-ul kazah in minutul 82. Sa speram ca Steaua va sti sa profite de aceasta surpriza.

Am vazut meciul si a fost surpriza doar pe hartie...in fond i-au batut in ambele meciuri.

sper sa ii batem si desearaa....mai sper ca Stoica sa nu fie prezent pe banca :)

adevarata Peluza Nord :)

Peluza Nord se umple de la sine, Peluza Sud din pasiune! :D Sper ca incapatanarea asta de a nu colabora si a nu canta peluzele impreuna sa dispara!

Edited by besliud

ora 21:45

21:45?

21:45!!!

Ce rahat de ora e asta? Unii dintre noi trebuie sa se trezeasca devreme ca sa prinda ultravioletele pe plaja la Venus!

Stai ca nu inteleg. Cum poate sa profite Steaua ?

Daca BATE este eliminata, Plzen devine cap de serie in play-off. Asadar mai "scapam" de un adversar dificil in eventualitatea ca Steaua si Plzen ajung in play-off.

Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Ad. Popa, N. Stanciu, Pirvulescu - Piovaccari.

Aceasta este formula de start a Stelei. E bine ca Latovlevici nu a fost lasat pe banca. De asemenea, e corect sa se joace cu cuplul Bourceanu - Pintilii in centrul liniei de mijloc. In privinta lui Piovaccari ...

Ce rahat de ora e asta? Unii dintre noi trebuie sa se trezeasca devreme ca sa prinda ultravioletele pe plaja la Venus!

Frate am abo ament la voyo! Il inregistrez si il vezi maine in reluare! :P

La ce ora sunt ultravioletele?

Mi-am facut un calcul si am concluzionat ca in doua ore sunt pe plaja , stau la soare inclusiv cand arde tare , seara ma urc in masina si ma intorc sa dorm in patul meu de acasa. Pai mai multi nervi, timp si motorina consum pe Stefan cel Mare decat pe A2 pana la mare. Si cat plateam pe seara sa-mi treaca pitiponcii cu motoarele turate prin dreptul ferestrei mai bine ma indop cu papanasi la Traffic .

@Catalin, ne vedem la Stegulete in Neptun, la Obelisc in Costinesti , "La-mpinge tava" in Eforie sau la Ultraviolete la Venus?

Vardar - Steaua 1-1 la pauza

Tatarusanu 6 - sigur pe centrari, degajari bune, fară vină la golș

Georgievski 6 - deposedari bune, urcari numeroase in atac, imprecizii la ultima pasă;

Gardoș 5 - nesigur in cateva momente;

Szukala 5 - cartonaș galben luat pentru un fault la centrul terenului, departe de marcator la faza golului egalizator;

Latovlevici 6 - cu mai putine realizari ca de obicei;

Bourceanu 6 - util, recuperari insemnate pentru jocul echipei;

Pintilii 6 - serios si solid in joc, pacat de galbenul incasat;

Stanciu 7 - assist la gol, bară si incă cateva incursiuni spectaculoase; un pic dezordonat;

Parvulescu 5 - se vede lipsa de meciuri, a gresit cateva pase in jumatatea adversă;

Ad.Popa 5 - discret comparativ cu celelalte meciuri din acest debut de sezon;

Piovaccari 6 - gol, incă două suturi pe poarta dar si o executie ratata care a precedat atacul lui Vardar incheiat cu golul egalizator; in plus, a incasat un nou cartonaș galben după cel de la Bucuresti.

Avand in vedere că a incasat două galbene, Piovaccari va fi suspendat pentru turul cu Dinamo Tbilisi ? Din grupe incolo se stă la trei galbene, dar nu stiu ce prevedere regulamentară se aplică in preliminarii. Nu cumva, in preliminarii, se stă la două galbene ?

As vrea meciul asta sa nu se mai termine niciodata...va dati seama sa vedeti pe Steaua fara Tanase ori Tatu pe teren? Mi se pare mie ori toti merg excellent fara jeguriile alea doua...mai ales Tanase...Man, si cind o veni si Chipciu(adus pe jumate din cit sa dat pe Tanase)...echipa frate sa te tot uiti la televizor. Dar nimic frumos nu dureaza mereu...va reveni Tanase...

Bai Reghe [...]...Mergea italianul si iti era frica ca se obisnuieste lumea cu el? De ce l-ai scos sa bagi pe mortaciunea aia de Nikolic care nici dupa o mie de meciuri nu isi revine?[....]la ce il bagi pe Nikolici? Pentru ce exact, stim ca e [....] si nu vezi...la ce il bagi? Repede distru pe Italian ca ramine Nikolic afara din lot...

Edited by MoWeed
Mai usor cu jignirile