Virgil

Steaua - Petrolul 3-0 (3-0)

167 posts in this topic

Da, tot eu eram :D. Felicitari pentru initiativa cu pagina de Facebook :P

Sa stii ca dupa ce-am postat mi-am amintit de articolul tau recent, iar dupa numele alaturat nick-ului din semnatura m-am gandit ca poate esti tu. Apoi am vazut si postarea ta de la articolul de dimineata referitor la meciul de aseara. :)

Am mai primit cateva mesaje la pagina, ne-a mai spus cineva ca ar fi fost vorba aseara de baietii de la Stil Ostil, Vacarm si South Boys.

Dar Iancu nu concureaza pe acelasi post cu Piovocarri, deci nu vad de ce l-ar tine pe banca de rezerve. Nu suntem Barcelona sa jucam fara atacant de careu. Iancu nu cred ca are mai mult de 60 kg ud si ca atare cum vrei sa se bata cu ditamai africanii?

Joga, italianul este "Main position: Centre Forward" - transfermarkt. L-am urmarit si in video-urile de pe net si acolo juca si in Italia. Deci cel putin in teorie ar fi pe postul lui Iancu. Acum doar cu Nikolic alternativa, s-ar putea sa-l vezi jucand varf impins, dat fiind ca cel mai probabil nu vor cumpara asa ceva.

Nila am impresia ca are ceva probleme sus la mansarda, altfel nu-mi explic de ce nu l-a titularizat Reghe.

Are sigur, de-asta mi se pare "periculos", din punct de vedere psihic. Cel mai bine zic eu, ar fi sa aiba libertate in banda si sa-si faca schema pe care o face si fra-su (patrundere din lateral si sut la coltul lung, pe jos).

Aseara la Steaua-Petrolul, Tribuna a 2-a, Arena Nationala:

STIL OSTIL, VACARM, SOUTH BOYS !

1069999_10151798131794451_598659288_n.jpg

Edited by red&blue_boy

Andreisyr te-am salutat cu o multumire pt aia 200 de km, nu pt ce ai zis de meci. Steaua nu a jucat singura dar cind vin ca hunii peste tine...nu ai frate ce sa faci si de-aia zice spectatorul "ce bah, aia au jucat singuri?" Nu, au jucat sufocant. Nu vezi...cind pleaca Steaua pe atac nici nu sti pe cine sa ti, in cine sa dai, pe cine sa blochezi (cu exceptia lui tanase care este in plus si cind da goluri...ala nu trebuie nici bagat in seama). Cind se apara Steaua... se vede...pune-te in situatia adversarului ce zice bai frate, aia erau 7-8 peste linia de mijloc si acuma-s 7-8 linga careu parca ar juca in 19 jucatori de cimp nu 10 (9 daca il socotim si pe tanase). Deci nu discredita Petrolul...a avut Steaua pofta de joc si de-aia ti s-a parut ca au jucat singuri. Sper sa aiba pofta de joc cu cefura Cluj...si daca ramine in Liga 1 si cu crapizii sa se intrebe tiganciile da mincavash cioroii nostri nu au fost pi teren astazi, bagamiahs?

Daca nu il elimina pe blondu ala de la petrolisti cred ca era 4-5 la zero...dar asa de mila pt nasu Contra sau de frica de finu Reghe ca vede cum este umilesta echipa aluia, Steaua s-a calmat la 3. Daca nu era Tanase si arbitrul, era un mai misto 5-0 astazi. De ce? Pt ca nu au jucat singuri, au jucat cu o echipa foarte diferita de ce antreneaza Cartu de exemplu...de-aia de se apara din minutul...cu 10 minute inainte sa inceapa meciul aia incep sa traga de timp...si atunci iese 1-0 chinuit rau dar rau de tot nu asa...Dar sa inchei cum am inceput: esti stelist frate...eu nu cred ca as fi venit 2oo de km pt vreo echipa nici macar de hockey.

Ai dreptate , jucam f bine dar sincer , mult mai slabi si Gaozarii fata de meciul din retur din campionat . Referitor la treaba ca vin de 5 ani , de atunci vin meci de meci pt ca de atunci am permis ... Mai veneam si inainte dar imi era mai greu sa vin cu unu cu altu . Asa , suntem 4 tovarasi ne urcam in masina si la meci , nu conteaza ca e ploaie ninsoare frig cald si nici cu cine joaca , ca e Chelsea ca e Botosani ...

Empyro ... NILA are probleme maaariii de tot , pot spune chiar ca e putin retardat , e in lumea lui . Suntem din acelasi oras si intamplator a fost cu mine la fotbal la juniori acum multi ani si suntem 'amici' ca sa zic asa , dar bine e mai greu cu salutatul ca na, e fotbalist acum . Pana si taicaso se plange pe la oameni prin oras ca nu stie ce sa-i mai faca . .

Aseara la Steaua-Petrolul, Tribuna a 2-a, Arena Nationala:

STIL OSTIL, VACARM, SOUTH BOYS !

1069999_10151798131794451_598659288_n.jpg

Respect !

Am inteles de la mai mari analisti de fotbal cum ca, chipurile le-au lipsit oamenii de baza insa eu unul nu cred ca ar fi contat, nu cred ca misca Botkila :) in fata apararii noaste aseara. fular-campionii

Am inteles de la mai mari analisti de fotbal cum ca, chipurile le-au lipsit oamenii de baza insa eu unul nu cred ca ar fi contat, nu cred ca misca Botkila :) in fata apararii noaste aseara. fular-campionii

Nu misca pt ca Petrolul nu a avut mijloc. In mod normal acolo ar fi trebuit sa joace Hoban si Marinescu, 2 jucatori care ar merita chiar sa intre in circuitul nationalei. Primul l-a inlocuit pe Geraldo, suspendat, iar cel de-al doilea e accidentat parca. Cu o aparare improvizata si un mijloc inexistent, Petrolul mi-a reamintit de Steaua lui Ronny Levy, Stoichita sau Lacatus.

De acord cu cel ce spunea ca Steaua te sufoca . Cand vine tavalugu' peste tine n-ai ce sa faci. Cand ataca Steaua e iures , despre ce vorbim ?

Era bine daca inscria Piovoccari la faza aceea , i-ar fi dat un moral bun . Parerea mea e ca a avut trac .

I-a placut si lui cand i-a scandat toata peluza numele .

Despre atmosfera ce sa zic ? Exact ce spuneam inainte de meci. Ziceam ca la meciul trecut lumea din peluze si tribune a prezentat o totala lipsa de interes pentru ca eram deja campioni cu nu stiu cate etape inainte de final , iar miza nu mai exista . De data asta s-a vazut ce se intampla cand exista interes . Nu de alta , dar si-o luau in cap rau daca nu ne prezentam mai bine meciul asta . Desi se poate si mult mai bine , stim asta .

A anuntat crainicu' inainte de final : "Suporterii Petrolului Ploiesti sunt rugati sa ramana in stadion inca 15 minute dupa finalul meciului" .

Vorba cuiva , ma asteptam sa zica : "Suporterii Petrolului Ploiesti au fost varza" .

Edited by DanielT

Exact ce spuneam inainte de meci. Ziceam ca la meciul trecut lumea din peluze si tribune a prezentat o totala lipsa de interes pentru ca eram deja campioni cu nu stiu cate etape inainte de final , iar miza nu mai exista . De data asta s-a vazut ce se intampla cand exista interes

Bravii suporteri de rezultat ai Stelei si-au facut datoria foarte bine!

De acord cu cel ce spunea ca Steaua te sufoca . Cand vine tavalugu' peste tine n-ai ce sa faci. Cand ataca Steaua e iures , despre ce vorbim ?

Era bine daca inscria Piovoccari la faza aceea , i-ar fi dat un moral bun . Parerea mea e ca a avut trac .

I-a placut si lui cand i-a scandat toata peluza numele .

Despre atmosfera ce sa zic ? Exact ce spuneam inainte de meci. Ziceam ca la meciul trecut lumea din peluze si tribune a prezentat o totala lipsa de interes pentru ca eram deja campioni cu nu stiu cate etape inainte de final , iar miza nu mai exista . De data asta s-a vazut ce se intampla cand exista interes . Nu de alta , dar si-o luau in cap rau daca nu ne prezentam mai bine meciul asta . Desi se poate si mult mai bine , stim asta .

A anuntat crainicu' inainte de final : "Suporterii Petrolului Ploiesti sunt rugati sa ramana in stadion inca 15 minute dupa finalul meciului" .

Vorba cuiva , ma asteptam sa zica : "Suporterii Petrolului Ploiesti au fost varza" .

Hai sa nu fim ipocriti. Nu-i sufar pe gaozari, sunt niste tarani cu figuri, dar daca se juca supercupa la Ploiesti nu crezi ca se inversau rolurile? Crezi ca se strangeau mai multi stelisti in deplasare decat au fost ei? Si in plus, in afara de unele mesaje, atmosfera a fost ca de un meci normal de campionat, nu de Supercupa. Ca mai misca unii, pe la sud, pe la nord, asta e altceva, dar sa nu uitam ca cetatenii lor participa activ la incurajarea echipei, pe cand ai nostri vin doar ca sa-si faca poze cu stadionul. Daca tot avem pretentii de mare galerie ar trebui sa ridicam stacheta si sa nu ne mai multumim cu mediocritatea, vorba maestrului Titu.

Hai sa nu fim ipocriti. Nu-i sufar pe gaozari, sunt niste tarani cu figuri, dar daca se juca supercupa la Ploiesti nu crezi ca se inversau rolurile? Crezi ca se strangeau mai multi stelisti in deplasare decat au fost ei? Si in plus, in afara de unele mesaje, atmosfera a fost ca de un meci normal de campionat, nu de Supercupa. Ca mai misca unii, pe la sud, pe la nord, asta e altceva, dar sa nu uitam ca cetatenii lor participa activ la incurajarea echipei, pe cand ai nostri vin doar ca sa-si faca poze cu stadionul. Daca tot avem pretentii de mare galerie ar trebui sa ridicam stacheta si sa nu ne mai multumim cu mediocritatea, vorba maestrului Titu.

Daca se juca Supercupa la Ploiesti era si mai bine pentru noi . Am fi primit o peluza intreaga si iti dai seama ca la Ploiesti n-ar fi fost cetateni deloc. Asta insemna ca ne prezentam foarte bine . Cu ce ne-a ajutat pe noi din punct de vedere al atmosferei ca am jucat in Bucuresti ? Oricum au cantat doar o parte din cei din peluza. Tribunele au dormit pe ele ca de obicei. A fost un avantaj pentru ei ca au jucat in deplasare , au scapat de cetateni .

Adriane , ai o problema .

Daca se juca Supercupa la Ploiesti era si mai bine pentru noi . Am fi primit o peluza intreaga si iti dai seama ca la Ploiesti n-ar fi fost cetateni deloc. Asta insemna ca ne prezentam foarte bine . Cu ce ne-a ajutat pe noi din punct de vedere al atmosferei ca am jucat in Bucuresti ? Oricum au cantat doar o parte din cei din peluza. Tribunele au dormit pe ele ca de obicei. A fost un avantaj pentru ei ca au jucat in deplasare , au scapat de cetateni .

Adriane , ai o problema .

eu am stat la a 2-a si nu am dormit..te asigur :)))

eu am stat la a 2-a si nu am dormit..te asigur :)) )

Te cred , ideea e ca cei mai multi de acolo au dormit pe ei . :))

Si ai dreacu cand vor sa cante , canta . Au toane . :))

Te cred , ideea e ca cei mai multi de acolo au dormit pe ei . :))

Si ai dreacu cand vor sa cante , canta . Au toane . :))

Sincer pe Mall Arena, doar la meciul cu dinhamo, aek larnaca, CFR Cluj si rapid cam atat pot spune ca chiar a fost atmosfera de meci mare,poate si acuma 2 ani la Maccabi Haifa.

eu am stat la a 2-a si nu am dormit..te asigur :)))

Am fost de 2 ori la tribuna pentru ca am pus mana pe o acreditare de presa (cu Copenhaga si Stuttgart), iar daca la primul meci nu erau 4 danezi de vreo 60 de ani care mai strigau ceva din 10 in 10 minute jur ca ma lua somnu. Iar de la al doilea meci am zis ca nu mai merg in viata mea la tribuna, chit ca-i moca.

Aveti idee.. de unde as putea lua meciul sa il vad reluare?