Virgil

Steaua - Petrolul 3-0 (3-0)

167 posts in this topic

Nu, dude. Campionatul romanesc e de rahat. Au fost la fel si anu' trecut, adica slabi. Doar ca altii au fost mai slabi ca ei.

Cei care vad acum un mare golgheter in Nikolic se inseala.

Aztek

Plus pe cei care ardeau fularul cu insemnele Stelei. JENANT! Pentru asta as refuza sa mai joc vreodata intr-un meci transmis pe Pro TV.

Vezi ca se scrie insala.

Adrian, esti rau. Uite chiar acum Em Jenei a spus sa fim rabdadori. Nu inteleg de ce te grabesti sa tragi concluzii. Propun sa asteptam sa se acomodeze cu colegii lui si cu jocul echipei. Si nu in ultimul rand sa se puna la punct cu pregatirea fizica. Astazi cred ca a avut si trac.

Edited by Virgil

Corect. Mea culpa! M-am grabit, am platit. Prietenului Empyro i-am atras atentia acolo pentru ca am observat ca nu e prima data cand face respectiva greseala. (am vrut sa scriu gresala da' m-am abtinut la timp :) )

Virgil

Sunt prea batran ca sa mai am rabdare.

Daca italianul avea 21 de ani, chiar si 23, eram primu' care cerea sa nu il judecam chiar din primul meci. Da' el are 29. N-am timp sa astept dupa el. Daca nu e instant impact, afara cu el! N-are rost sa stea la echipa doar pentru a tine pe banca jucatori mai tineri, ca Iancu sau chiar Nila.

Edited by Adrian

@ Adrian

Sigur ca fiecare are dreptul la opinie. Iti respect punctul de vedere, desi nu sunt de acord cu el.

Uite chiar acum Iordanescu spune aproximativ ce am spus eu.

Sa ai o seara placuta.

Altii au scris ca avea 35 de ani si era sofer de troleibuz...in toate cazurile urat, iar vinovati exista.

Kapetanos e un exemplu. Da' ala n-a fost bun, afara!

Rusescu a jucat si el bine de la inceput. AFARA!

Astia au marcat de la debut ? Serios daca stiam. Pun pariu ca si astia si-au luat portiile de critica de la tine.

N-ar strica sa incepi sa mergi la meciurile lui CFR Cluj, poate aia iti plac mai mult si acolo rabdarea ta nu e pusa la incercare, ca primesti din doi in doi ani ceea ce-ti doresti ! :hooray:

Si eu mi-am pierdut rabdarea cu tine, fiindca altceva in afara de a carcoti nu faci. Sa nu mai vorbesc in cate lucruri iti dai cu parerea, neavand nici cea mai mica baza de cunostinte.

Edited by Empyro

Kapetanos a marcat la debut, pe Farul. Chiar radeam cu Marius in peluza, plusam ca el este atacantul incisiv de care aveam nevoie, parca daduse golul 4, din nimic. Bascalia noastra a devenit adevar, dar noi nu stiam.

Putea sa fie si 430 - 0, important este ca, intr-un meci cu TROFEU pe masa, niste oameni au luat atitudine.

1044911_277087092429023_1381357000_n_1683987807.jpg

Astia au marcat de la debut ? Serios daca stiam. Pun pariu ca si astia si-au luat portiile de critica de la tine.

N-ar strica sa incepi sa mergi la meciurile lui CFR Cluj, poate aia iti plac mai mult si acolo rabdarea ta nu e pusa la incercare, ca primesti din doi in doi ani ceea ce-ti doresti ! :hooray:

Si eu mi-am pierdut rabdarea cu tine, fiindca altceva in afara de a carcoti nu faci. Sa nu mai vorbesc in cate lucruri iti dai cu parerea, neavand nici cea mai mica baza de cunostinte.

Ma scuzi, prietene, eu nu sunt suporter de rezultat, ca tine. Eu nu ma inchin de fiecare data cand Nikolic marcheaza doar pentru a-l scuipa atunci cand echipa nu castiga nimic iar el se face de rahat la fiecare atingere de balon.

Din nou eu nu am nici cea mai mica baza de cunostinte. Lasa ca e bine ca ai tu. Si acum astept argumentele de la tine pentru multe discutii. Da' m-am resemnat, ca sunt sigur ca nu vor mai veni.

Mi-aduc aminte ca tu iti dadeai cu parerea de expert si ne spuneai ca ciobanul n-a fost inchis corect. Asta desi niste judecatori au decis ca e corect sa fie inchis. Ce mai e de spus?! E aia prosti, daca ma-ntelegi.

Kapetanos a marcat la debut, pe Farul. Chiar radeam cu Marius in peluza, plusam ca el este atacantul incisiv de care aveam nevoie, parca daduse golul 4, din nimic. Bascalia noastra a devenit adevar, dar noi nu stiam.

Mea culpa, nu era debut. Adica era debut, dar nu al lui Kape. Era debutul, si anume, al lui Semedo, care-a inscris din corner.

Kapetanos a dat pe langa minge singur cu portarul in amicalul cu AS Roma, a fost debutul lui in fata suporterilor. Si dupa a demonstrat ca are unele calitati si poate sa fie un jucator util.

Nici eu nu vad cu ochi buni sa aduci atacanti din Italia, adu de acolo fundasi, mijlocasi defensivi, da' jucaori de atac.. Oricum, nu dupa un meci iti faci o parere daca esti obiectiv.

Ce vreti domnilor...n-are tehnica. Asta e clar. Nu pentru asa ceva a fost adus. Dar poate fi util pana la urma. E jucator de deviere, e pivot si unde mai pui ca n-a facut inca pregatirea...daca le strangem la un loc, ii putem da credit cateva meciuri.

Dureaza , rabdare. Ceea ce mi-a placut la Piovaccari a fost viteza.

Intr-adevar la 29 de ani nu ai voie sa fi emotiv , totusi Pecanha a iesit bine si exista si aceasta necesitate a unei perioade de acomodare. Italiana e inteligibila pentru romani, dar nu stiu daca reciproca e valabila intr-un timp foarte scurt.

Adriane te las in aberatiile tale, oricum de fiecare data scoti din context doar ce te intereseaza.

"Mi-aduc aminte ca tu iti dadeai cu parerea de expert si ne spuneai ca ciobanul n-a fost inchis corect. Asta desi niste judecatori au decis ca e corect sa fie inchis. Ce mai e de spus?! E aia prosti, daca ma-ntelegi."

Am spus ca ciobanul n-ar fi trebui condamnat in cazul valiza, de restul dosarelor nu ma intereseaza.

Si in rest legat de lupta ta imaginara a.k.a. prin padure, pe carare (la Hoia) esti liber sa ai ce opinii vrei tu. Iar despre atitudine, ai ceva frumos in post-ul lui Blindius.

Edited by Empyro

Am spus ca ciobanul n-ar fi trebui condamnat in cazul valiza, de restul dosarelor nu ma intereseaza.

Corect, pentru ca tu esti mai judecator ca judecatorii.

Ceea ce mi-a placut la Piovaccari a fost viteza.

Care viteza?

p.s. Vezi ca te-a contrazis Lorimer. A zis ca ala e pivot. Asta dupa ce tu ne-ai spus ca e Central Forward.

Corect, pentru ca tu esti mai judecator ca judecatorii.

Eu stiu cum merge justitia, fiindca este profesia mea (vreau nu vreau, am de-a face cu ei zilnic). Tu stii ?

Care viteza?

p.s. Vezi ca te-a contrazis Lorimer. A zis ca ala e pivot. Asta dupa ce tu ne-ai spus ca e Central Forward.

Azi a jucat pe postul de pivot, in faza in care i-a lasat Bourceanu mingea a aratat si viteza (nu excesiva, ca N. Stanciu sau Popa, dar mai multa decat Kapetanos de exemplu).

Edited by Empyro

Eu stiu cum merge justitia, fiindca este profesia mea. Tu stii ?

Eu nu. Si nici judecatorii aia care l-au condamnat pe nea infractoru', se pare.

Azi a jucat pe postul de pivot, in faza in care i-a lasat Bourceanu mingea a aratat si viteza (nu excesiva, ca N. Stanciu sau Popa, dar mai multa decat Kapetanos de exemplu).

Ma, nu cred ca l-ai cronometrat. Mie mi s-a parut destul de lent la faza aia cand a scapat singur. Si daca ai ajuns sa-l compari cu Kapetanos la viteza....

In fine, se pare ca nici Reghe nu stie meserie ca si tine. Oare esti antrenor in timpul noptii?

Eu nu. Si nici judecatorii aia care l-au condamnat pe nea infractoru', se pare.

Eu iti doresc atunci sa ai de-a face cu ei, desigur intr-o cauza civila sau contencioasa. Ma bucura faptul ca exista si oameni ca tine, care au incredere in acest domeniu de activitate si de interes social.

Subiect inchis !

Ma, nu cred ca l-ai cronometrat. Mie mi s-a parut destul de lent la faza aia cand a scapat singur. Si daca ai ajuns sa-l compari cu Kapetanos la viteza....

In fine, se pare ca nici Reghe nu stie meserie ca si tine. Oare esti antrenor in timpul noptii?

Mie mi se pare ca tu esti si manager si anternor si scouter si finantator si economist si magistrat si cate si mai cate. Ti-am mai zis eu homo universalis !

Iar de doua luni de cand sunt pe forumul asta din partea ta n-am vazut decat arta contradictiei (cu oricine, cu orice, despre orice).

Eu am dat la meci inspre finalul primei reprize, dupa golul de 3-0.

Slabi Petrolul.

Am inteles ca am ratat si un penalty. Nu prea mai avem acum un executant sigur.

Ramane de vazut care parte a suporterilor a scandat, a luat atitudine, cati dintre suporteri au luat atitudine.

Nu cred ca dinspre Nord sa se fi auzit ceva.

LE : Da, e vorba de Peluza Sud. :)

Dap, sunt oameni care nu mai vin la meciurile Stelei (ma refer la cele de fotbal). Au fost situati la tribuna a 2a.

Eu iti doresc atunci sa ai de-a face cu ei, desigur intr-o cauza civila sau contencioasa. Ma bucura faptul ca exista si oameni ca tine, care au incredere in acest domeniu de activitate si de interes social.

Subiect inchis !

Subiect deschis.

Si eu imi doresc sa am de-a face cu ei. Oamenii care l-au bagat pe jeg la racoare imi vor fi prieteni pentru totdeauna.

Mie mi se pare ca tu esti si manager si anternor si scouter si finantator si economist si magistrat si cate si mai cate. Ti-am mai zis eu homo universalis !

Iar de doua luni de cand sunt pe forumul asta din partea ta n-am vazut decat arta contradictiei (cu oricine, cu orice, despre orice).

Hm... interesant. Deci imi spui ca eu sunt Homo Universalis insa tu te consideri cam tot forumul asta. Scuza-ma, te cheama Legiune? In caz ca n-ai observat, ma contrazic cu tine, Lorimer si Sandel H. Iar practic vor 3 sunteti una si aceeasi persoana, ca semanati aproape perfect.

Toti sunteti experti in domeniile voastre, toti 3 aveti aceeasi filozofie despre fotbal(adica sunteti suporteri de rezultat), toti activati cu succes in mai multe domenii, diferite, evident, dar mai multe, si, cel mai important, zic eu, toti 3 credeti ca e bine cu nea puscariasul la echipa si ca s-a facut o nedreptate cand a fost inchis.

De ce dracu' ma contrazic cu voi? Aaaa.... da... Mi-am amintit :)

Bai nu rideti de Petrolu'...e peste cam tot in Ro dar este aproape imposibil sa joci contra Stelei...astia te sufoca pur si simplu. Daca scapam de Tanase si daca Iancu e lasat titular citeva meciuri la rind si daca Chipciu joaca ca inainte de accidentare...iar luam campionatul din etapa a 8-a! Iar acum fara Rusescu toti se cred golgheteri...cred ca luam campionatul pina sa isi dea drumul Iancu...Cit priveste italianu...ne trebuie sa le dam cu frigideru-n cap la adversari...cred ca va fi excelent. Iar Adriane...relax, astia sunt cea mai buna trupa din 86 incoace

Edited by apparte99

Vin de 5 ani meci de meci la stadion cu toate ca vin de la 200 de km . Am stat azi in peluza , dar daca nu erau cei de la SUD ne faceam de rahat . M-au convins 100% sa imi fac abonament la SUD . TOT RESPECTUL ! Cat despre meci , eu cred ca am jucat singuri , chiar nu am avut cu cine . Va salut

Andreisyr te-am salutat cu o multumire pt aia 200 de km, nu pt ce ai zis de meci. Steaua nu a jucat singura dar cind vin ca hunii peste tine...nu ai frate ce sa faci si de-aia zice spectatorul "ce bah, aia au jucat singuri?" Nu, au jucat sufocant. Nu vezi...cind pleaca Steaua pe atac nici nu sti pe cine sa ti, in cine sa dai, pe cine sa blochezi (cu exceptia lui tanase care este in plus si cind da goluri...ala nu trebuie nici bagat in seama). Cind se apara Steaua... se vede...pune-te in situatia adversarului ce zice bai frate, aia erau 7-8 peste linia de mijloc si acuma-s 7-8 linga careu parca ar juca in 19 jucatori de cimp nu 10 (9 daca il socotim si pe tanase). Deci nu discredita Petrolul...a avut Steaua pofta de joc si de-aia ti s-a parut ca au jucat singuri. Sper sa aiba pofta de joc cu cefura Cluj...si daca ramine in Liga 1 si cu crapizii sa se intrebe tiganciile da mincavash cioroii nostri nu au fost pi teren astazi, bagamiahs?

Daca nu il elimina pe blondu ala de la petrolisti cred ca era 4-5 la zero...dar asa de mila pt nasu Contra sau de frica de finu Reghe ca vede cum este umilesta echipa aluia, Steaua s-a calmat la 3. Daca nu era Tanase si arbitrul, era un mai misto 5-0 astazi. De ce? Pt ca nu au jucat singuri, au jucat cu o echipa foarte diferita de ce antreneaza Cartu de exemplu...de-aia de se apara din minutul...cu 10 minute inainte sa inceapa meciul aia incep sa traga de timp...si atunci iese 1-0 chinuit rau dar rau de tot nu asa...Dar sa inchei cum am inceput: esti stelist frate...eu nu cred ca as fi venit 2oo de km pt vreo echipa nici macar de hockey.

Edited by apparte99

Dap, sunt oameni care nu mai vin la meciurile Stelei (ma refer la cele de fotbal). Au fost situati la tribuna a 2a.

Da, e vorba in principal de baietii din "Stil Ostil" . Posibil sa mai fi fost si din alte factiuni.

Trist e ca se pare ca celorlalti li s-a spus sa-i ignore, iar acest lucru nu a venit din partea celor de la Nord, ci tocmai din partea baietilor din Peluza Sud.

Am primit si pe pagina de FB un comment in acest sens, de la un baiat care a fost la meci la Sud.

Iar Adriane...relax, astia sunt cea mai buna trupa din 86 incoace

Nu se ridica nici macar la gleznele Stelei din 95 iar Steaua 2005 era cel putin la fel de buna.

N-are rost sa stea la echipa doar pentru a tine pe banca jucatori mai tineri, ca Iancu sau chiar Nila.

Dar Iancu nu concureaza pe acelasi post cu Piovocarri, deci nu vad de ce l-ar tine pe banca de rezerve. Nu suntem Barcelona sa jucam fara atacant de careu. Iancu nu cred ca are mai mult de 60 kg ud si ca atare cum vrei sa se bata cu ditamai africanii?

Nila am impresia ca are ceva probleme sus la mansarda, altfel nu-mi explic de ce nu l-a titularizat Reghe. Probabil nu a dat randament inainte de meci sau nu a ascultat indicatiile tactice. Dar pana la urma nu conteaza cine a jucat sau fata de cine trebuie sa ai datorii morale in amicale (!?), atata timp cat Steaua a sters pe jos cu castigatoarea Cupei in formula gandita de antrenor.

Si Nastasie mai bun decat Chipciu? Poate la sah sau in amicale, pana la urma, fara nici o urma de ironie va intreb: voi aveti habar de fotbal sau postati la numar... Acum pe bune?

Edited by Joga Bonito

Da, e vorba in principal de baietii din "Stil Ostil" . Posibil sa mai fi fost si din alte factiuni.

Trist e ca se pare ca celorlalti li s-a spus sa-i ignore, iar acest lucru nu a venit din partea celor de la Nord, ci tocmai din partea baietilor din Peluza Sud.

Am primit si pe pagina de FB un comment in acest sens, de la un baiat care a fost la meci la Sud.

Da, tot eu eram :D. Felicitari pentru initiativa cu pagina de Facebook :P