Virgil

Steaua - Petrolul 3-0 (3-0)

167 posts in this topic

Daca ar fi fost aceasta "uniune" impotriva cui stim noi,la momentul potrivit,acum nu se mai discuta despre cine canta mai tare si cine mai bine!

Sa speram ca de maine n-o sa ne mai gandim la stiti voi cine, si sa speram ca va veni altcineva sa finanteze echipa. Eventual cineva care sa respecte atat istoria si traditia cat si suporterii acestui club. Sa fie oricine, chiar si strain, cu conditia sa aiba idee ce inseamna Steaua. Daca e stelist cu atat mai bine. :D (de genul lui Ilie Nastase)

Edited by cotordragos

Te asigur ca la faza cu "Ce drog ciudat" a fost o totala lipsa de sincronizare la prima incercare, iar la a doua incercare, din lipsa de comunicare, nimeni nu stia ce peluza trebuie sa inceapa "Orice ar fi". Nu a fost vorba despre nicio "teapa"

da...nu stiu ce sa zic:D Peluza Nord a inceput pt ca de regula asa se face...nu zic ca cei din sud nu au vrut,nu stiu,insa stiu sigur ca atunci cu sunt fericit mustata si baietii lui au refuzat sa cante(un cantec care personal cred ca se aude bine ).ma rog,din cate se pare astfel de discutii nu isi au rostul pentru ca nu asculta nimeni si nu face nimeni nimic in privinta asta.am mai zis-o ca cei care conduc galeria nu au foarte multa materie cenusie si merg de cele mai multe ori pe principiul"pumnii mei nu are minte,bate tot ce-are-nainte"

Edited by alex_serban

Noi cel putin avem multe cantece zic eu frumoase, pacatul este ca nu are cine sa le cante pt ca majoritatea fac playback! Pe stadion nu merge replica " Unde nu sti, fluieri!"

Nu putem da vina pe stadion ca este in 3 nivele, atata timp cat uni nu incearca sa se sincronizeze intre ei, ba canta repede, ba canta lent si nu fac decat sa incurce restul stadionului!

Nu putem da vina pe stadion ca este in 3 nivele, atata timp cat uni nu incearca sa se sincronizeze intre ei, ba canta repede, ba canta lent si nu fac decat sa incurce restul stadionului!

Frate asta e o problema serioasa, n-o mai luati in deradere. Una e sa-l simti pe vecinul langa tine alta e sa te separe un etaj, referindu-ma la felul in care se propaga "unda".

978x0.jpg.

Uite la meciul cu jivinele , PN , Nucleo si PS, cu "sediul central" amplasat strategic la inelul 2. Nu-i problema ca e stadionul cu 3 straturi, ci faptul ca nu exista prea mult creier. Sunt destule echipe in Europa care joaca pe stadioane gigantice si nu sufera ca-s pe 3, 4 , o mie de inele construite.

O alta problema e ca fiind peluzele foarte mari, o gramada de cetateni, semintari si jucatori de table ajung pe-aici in special inel 3 , ca doar e "ieftinache".

Si astfel ajung la ultima si cea mai mare problema s-au pierdut foarte multi oameni de valoare, fie din cauza ciobanului, fie din cauza ca au ajuns la o varsta si au alte responsabilitati.

Daca am ajuns sa ne fie frica de gazari atunci chiar suntem jos de tot. Respect nu pot sa am pentru ei, ca nu l-au castigat. Inainte sa retrogradeze au avut un tur de campionat in care au terminat pe 2 in spatele nostru si batea vantul pe ruina aia de stadion.

In materie de ultraserie aveau doar un grup de drogati in Malu Rosu. Sunt niste desculti pe val cu stadion nou si cu o pofta foarte mare de rezultate dupa o lunga abstinenta fotbalistica.

Pai maine, poimaine daca se infiinteaza Craiova si isi fac si stadion o sa tremure chilotii pe noi. Repet , am ajuns rau, rau de tot !

Rog un moderator sa-mi mute poza pe url , daca e prea mare.

Edited by Empyro

N-ar strica si un sistem audio, o statie, ceva.. ca tot vorbim de alte peluze.

N-ar strica si un sistem audio, o statie, ceva.. ca tot vorbim de alte peluze.

ori daca nu se poate asa mai multi baieti cu plamani in si atitudine imprastiati cu cate o protavoce la gura si sa ajute la darea tonului:) nu sa fie toti inghesuiti in centru si sa nu auda decat 2,3 randuri in fata lor...ca mai sunt pusti din noua generatie care nu cunosc toate cantecele galeriei,mai sunt provincialii care vor sa isi incurajeze echipa,doar ca nu prea cunosc ce se canta.. in special in sectoarele laturalnice ale peluzei lumea sta ca la teatru dar daca ar fi unu cu o portavoce care sa le "zbiere" in urechi poate s-ar ridica si ar canta si ei(zic nu stiu)

Un sistem complet la puterea aia nu costa mai mult de 2000 ron. Mai greu ar fi cu montarea la fiecare meci , fiindca nu jucam totusi "acasa". Cat timp imparti stadionul cu altii n-o sa fie niciodata acasa...

Solutii exista !

V-as ruga pe toti care aveti contact cu oamenii din conducerea galeriei sa ne tineti la curent cu eventualele schimbari care s-ar putea produce.

Amin ! Chestia asta cu statia este evidenta, nu inteleg cat de lipsit de initiativa sa fii sa nu folosesti una, mai ales pe Mall, unde sunt 3 inele si peluza foarte mare ( + multi suporteri de ocazie, care ar canta, zic eu, dar nu prea stiu ce, ca in portavocea aia nu sunt niciodata baterii, iar toba este inexistenta, pentru a tine un anumit ritm - vorbesc de NORD ). Eu zic ca o statie si un lider care este capabil sa dea tonu' la mai mult de 3 cantece pe meci ar rezolva problema celor care nu canta (de multe ori, chiar si noi, astia din fata, ne intrebam ce dracu' se striga in portavocea aia), sau care canta total pe langa ritm. Chiar si la meciul cu javrele, au existat mari desincronizari intre noi, ca sa nu zic ca uneori pe inelul 3 se canta ceva, iar la inelul 1 cu totul altceva. Cu toate astea, am fost la inaltime pentru ca am fost putin mai organizati decat de obicei. Cheta sa fie !!!

PS La meciul cu ga0zarii, toti cei care sunt dispusi sa cante 90 de minute pe inelul 1, restul, care canta 10 minute pe meci, la 3.

Edited by Zenden

In ultima etapa la " ce drog ciudat " a fost o lipsa totala de necomunicare, plus faptul ca SUD ca si NORD impart peluza cu semintari, cocalari, tot felul de dobitoci care iti cer tie in peluza sa stai jos. Am patit cu Brasovul chestia asta in sud si eram pe primul inel chiar cu baietii acolo, cand unul din spate cu nevasta lui si inca un cuplu mi-au zis sa stau jos, cand le-am zis ca eu cant si daca vor sa vada meciul mai sunt alte locuri au devenit irascibili, pana la punctul de a ne lua la bataie. Intr-un final datorita sotiilor au cedat si s-au mutat...acum normal ce era sa fac? sa il iau la omor ca e nesimtit si semintar, pardon cu floricele? Am zis ca nu, ca trebuie sa dam un exemplu nu sa ne batem intre noi, chiar daca eu poate am indurat ploi si frig cand el din fotoliu vedea meciuri si se delecta cu bere si seminte....asta e o reala problema in orice peluza. Sper cu gaozarii sa fim uniti, ca forta se gaseste in grup, ca la meciul cu javrele penale.

Mai opreau pe la semafoare sa strige trecatorile sa injure Steaua(probabil stiau si ei ca sunt in cartier dinamovist si le era frica). Sunt niste frustrati cronici, carora li s-a urcat la cap un sezon reusit (asa cum o incercau aiurea in anii trecuti aia de la Otelul). Presupun ca pentru ei e o mandrie sa isi asocieze numele cu Steaua, sa creeze false rivalitati. Din punctul meu de vedere, exista un singur rival: Dinamo.

Oarecum de acord ca avem un sg. rival, pe securisti, dar sa nu ne trezim ca ne luptam in "derbiul de traditie" prin B ca UTA si Poli.

Partea cu care nu-s de acord e cu "cartierul dinamuist". Colegu', nu-s bucurestean dar ma duc des pe la voi prin capitala si pot spune ca nu exista asa ceva. Eram cu un amic bucurestean pe strada la un meci cu tuciurii si cautam un barulet sa vedem finalu'. La un mom. dat se aud de la geamurile deschise de la blocuri strigate de bucurie. Zic: da, e gol, da' cine-a dat. Amicu bucurestean: Steaua, normal, daca dadea rapiduletzu se auzeau 2-3 scanceli anemice. Si a avut dreptate, asa era. Ce vreau sa zic e ca, in afara de Timisoara Cra-iova si mici zone de prin Cluj, Arad, Ploiesti, nu prea exista decat Steaua. N-o spun ca pe o lauda, m-as lipsi cu drag de multi "colegi", chiar imi vine pe la meciuri sa-i rog frumos pe fanii colorati: "magraoane, nu vrei tu sa ti cu rapidu'? nu vrei tu sa faci parte din legione granata, sa fi peste tot acasa? nu ti se pare mai faina giulestina???"

Revenind la topic: daca ar fi meciul maine, i-am rupe in bataie pe cei de la Asta (sau Petrolul??? mereu ii confund). Dar pana atunci la ambele echipe pot intervenii "n" chestiuni legate de patroni incarcerati, plecati inapoi la Cluj-Napoca sau mai stiu eu ce probleme financiare. Daca primim vreo veste proasta legata de valiza prostului, se duce moralul, se duce totu' pe apa sambetei!

stie cineva cand se pun in vanzare biletele?daca se spun online si daca da, se pun pe www.biletesteaua.ro?

:steag_cruce_invers:

Cu siguranta se vor pune si online si da , pe acelasi site .

In niciun caz la ultimul meci cu lupii galbejiti n-am fost dominati. Doar au putut sa tina pasul cu noi .

Ideea e ca ei au putut sa tina pasul cu noi pentru ca noi ne-am prezentat jalnic .

A fost o totala lipsa de interes , lumea venise ca la teatru. Multi nu aveau chef sa cante.

Asta se intampla cand castigi campionatul cu multe etape inainte de final.

Iar prestatia de la meciul cu Dinamo imi intareste si mai mult afirmatia.

Atunci s-a vrut si a iesit "piesa de teatru" .

Vom vedea in SuperCupa cand vom juca cu trofeu' pe masa cum va sta treaba .

Cantecu' asta va trebui sa fie de referinta baieti! Avem un mare avantanj ca vom sta UNITI de data asta, si nu despartiti cum am stat la meciul cu javrele. Cu totii la inelul 1!

S-au pus in vanzare biletele pe site-ul federatiei .... Dar pe mine ma intereseaza alea in peluza . Stie cineva ceva ?

Vanzarea online a biletelor va fi realizată exclusiv pe site-ul specializat www.biletefotbalonline.ro

Vor fi disponibile urmatoarele categorii de bilete:

VIP I - 600 lei/bilet

VIP II - 400 lei/bilet

Ambele categorii vor beneficia și de hospitality

TRIBUNA I VEST, INELUL 3 - 50 lei/bilet

TRIBUNA A II-A EST, INELELE 1 ȘI 2 - 60 lei/bilet

TRIBUNA A II-A EST, INELUL 3 - 40 lei/bilet

Fiecarui club i s-au repartizat cate 12.700 de bilete, la Peluzele Sud (Steaua) și, respectiv, Nord (Petrolul), biletele urmand să fie vandute, desigur, de gruparile implicate.

Prețurile biletelor la cele două Peluze:

INELELE 1 ȘI 2 - 30 lei/bilet

INELUL 3 - 20 lei/bilet

Dacă va fi cazul, programul caselor de bilete ale Arenei Naționale, după data de 5 iulie a.c., va fi comunicat in timp util.

Ok . Dar de unde pot sa iau bilet in peluza ? Adica gruparile noastre unde le pun in vanzare ? Atat ma intereseaza , sa pot sa iau 2 bilete in peluza noastra .

Si eu as dori sa stiu de unde pot lua bilete in peluza Stelei..daca se poate sa imi spune cineva cu cine trebuie sa vorbesc astept un raspuns

Edited by drvladyk

Parerea mea este ca daca stam sa asteptam dupa cele 12 000 de bilete multi dintre noi vor ramane fara bilet. Eu unul o sa-mi fac rost de bilet in peluza, dar probabil ca vor fi multi care nu o sa reuseasca . Adica ce sa facem cu 12 000 de bilete ? Noi umplem un stadion de 50 000 .

Tribunele oricum vor fi pline de stelisti .

Parerea mea este ca daca stam sa asteptam dupa cele 12 000 de bilete multi dintre noi vor ramane fara bilet. Eu unul o sa-mi fac rost de bilet in peluza, dar probabil ca vor fi multi care nu o sa reuseasca . Adica ce sa facem cu 12 000 de bilete ? Noi umplem un stadion de 50 000 .

Tribunele oricum vor fi pline de stelisti .

Cel mai important lucru e ca dintre cei 12k sa fie cat mai multi care sa fie dispusi sa cante 90+ de minute, indiferent de vreme, scor, etc. De asta avem nevoie! Pentru ca daca la meciul cu dinam0 am stat separat, acum vom sta toti uniti si trebuie sa ne depasim.

Banuiesc ca vom avea o coregrafie? Ar fi pacat sa nu avem. Eu ma gandeam sa fie ceva care sa exprima prin ce trecem, ca suntem mai puternici cu ciobanu in inchisoare.

Edited by VD47

Cel mai important lucru e ca dintre cei 12k sa fie cat mai multi care sa fie dispusi sa cante 90+ de minute, indiferent de vreme, scor, etc. De asta avem nevoie! Pentru ca daca la meciul cu dinam0 am stat separat, acum vom sta toti uniti si trebuie sa ne depasim.

Unde s-a stat separat ?? Sau mai bine zis, la ce te referi ?

Unde s-a stat separat ?? Sau mai bine zis, la ce te referi ?

Adica nu am stat si SUD + Nord pe acelasi inel, si s-a simtit treaba asta.

Adica nu am stat si SUD + Nord pe acelasi inel, si s-a simtit treaba asta.

Hai sa fim seriosi ! Eu am vazut bannerele de la Sud si Nord la inelul II, iar reprezantatia de la meciul cu Dinamo a fost una dintre cele mai bune din tot sezonul ! La meciul cu Petrolul din Supercupa probabil se va face la fel. cu mentiunea ca vom avea toata peluza.

Hai sa fim seriosi ! Eu am vazut bannerele de la Sud si Nord la inelul II, iar reprezantatia de la meciul cu Dinamo a fost una dintre cele mai bune din tot sezonul ! La meciul cu Petrolul din Supercupa probabil se va face la fel. cu mentiunea ca vom avea toata peluza.

Pai asta e chestia, vom avea toata peluza, iar probabil ca toate brigazile de la SUD si Nord vor sta la inelul 1 impreuna, ceea ce nu s-a intamplat si la meciu cu dinam0 cand cei de la SUD au stat la inelul 2, iar cativa de la Nord la 1. A fost o reprezentatie foarte buna a noastra, dar eu cred ca la meciul cu petrolul va fi punctul culminant.