shack3r

article_39551

51 posts in this topic

Mos Ion Roata a scis-o!

Asta e important, cine a scris-o sau ce s-a scris!?

Steaua NU VA FI retrogradata! Puteti voi sa trimiteti 1001 de scrisori si degeaba! Steaua ESTE ECHIPA ce mentine Liga 1 pe linia de plutire, fara Steaua Liga 1 ar intra in insolventa, plus ca la acel coeficient UEFA de tara Steaua a contribuit CEL mai mult, celelalte echipe fiind cel mult pasagere in competitiile europene, exceptie facand pe alocuri cea mai blatista echipa din ultimii 10 ani Che Fe Re! Deci aportul Stelei din toate punctele de vedere este mult prea mare, Too Big To Fail! CALM DOWN and enjoy the scenery!

Bucurati-va ca dupa meciuri nu mai suntem obligati s-auzim tot felul de behaeli, ragaituri, debitatii depresivo-maniace si alte iesiri necontrolate de maimuta, enjoy the silence cum spunea cineva intr-un articol. Bucurati-va cat inca se mai poate! Si daca printr-o minune va vinde clubul bucurati-va din nou pentru ca mai rau de cum ne-a fost 10 ANI nu are cum sa mai fie!

Sa nu uitam ca acum mai mult ca niciodata noi trebuie sa ramanem uniti, ca degetele unei stranse intr-un pumn care sa loveasca orice dusman de oriunde ar veni el!

P.S. Ce liniste a fost dupa meciul de la Severin pe la televiziuni.

Steaua nu poate fi retrogradata pentru actiunile iresponsabile ale lui Jiji!!!

Exact, si noi deja am primit o sanctiune pentru faptele astea din ce imi amintesc, nu pot fi dictate 2 sanctiuni pentru aceeasi fapta.

Nu ar fi nici o tragedie daca FC Steaua 2003 ar fi retrogradata. Motive ar fi - de exemplu blaturile tot mai dese in care este implicata echipa - plus ca au patit-o si altii mai cu pretentii, cum ar fi Juventus.

Nu ar fi nici o tragedie ca Liga I sa dispara. Ar fi chiar mai bine din multe puncte de vedere (pentru aia care chiar nu inteleg, ar fi taiata o importanta sursa de evaziune fiscala).

De fapt ar fi ideal ca aceasta curioasa activitate, denumita "fotbal profesionist autohton" sa ia o vacanta de cativa ani.....iar conducatorii acestui fotbal sa petreaca aceasta vacanta mai pe la Jilava, mai pe la Rahova, mai pe la Giurgiu......

Edited by Tupac Amaru

Ati deraiat cu definitiv fratilor! Am impresia ca multi dintre voi v-ati nascut nemultumiti si chiar va recomand sa va uitati in oglinda sa va analizati bine, poate gasiti problema la voi! Multi incep posturile bine si apoi se sucesc total pana la finalul acelui post! Oare mai exista ceva in lumea asta sa va ofere satisfactie de hobby-ul si culorile ce odinioara le-ati iubit? Incercati sa faceti ceva in acest sens, implicati-va sa puteti schimba ceva si apoi daca nu iese cautati motive!

Steaua nu va fi retrogradata, dar prejudiciile aduse de catre albanezul oligofren sunt greu de reparat!

Asta nu poate fi decat un semn bun pentru a deschide ochii celor ce inca il divinizeaza pe Cioban, poate asa lumea va afla adevarul despre partea nevazuta a acestui dihor ce a supt totul de la Steaua!!!

Beneficile intodeauna se vad dupa, pentru ca doar la carma tari nu vedem schimbari niciodata, pt ca pleaca un hot si vine altul!!

Edited by besliud

besliud, si aia de-l sponsorizeaza, cum ramane?

In loc sa sesizam LPF si FRF ca echipa sa fie retrogradata(?!?!?!!!) mai bine facem o scrisoare deschisa catre potentialii investitori pentru ca am auzit cu totii de la gibonul ala de Ioan Becali ca echipa e de vanzare.

Si sunt convins ca de data asta nu e efectul cocainei si nici nu abereaza, sunt toti pisati pe ei de frica.

E ca la domino- e mult pana cade prima piesa.

Edited by V for Vendetta

In asentiment cu Vendetta, consider ca acum nu e vorba de praf in ochi si Steaua chiar o sa iasa la vanzare.

P.S. ce bine-i sta ciobanului cu bratarile puse. Merg perfect cu costumele scumpe, cumparate din bani furati.

Edited by AndyQ

Vendetta stai linistit ca scrisoarea este aruncata asa la misto ca sa ne mai certam, balacarim noi ca sa facem trafic site-ului sa-si mai ia si baietii astia de la A.I.S.S. un ban cinstit de altfel, toata lumea isi imagineaza ca nu au cum sa retrogradeze Steaua niciodata! Sunt de acord cu tine cu scrisoarea catre potentiali investitori desi Ilie Nastase deja si-a exprimat interesul si deci ar fi o pista de urmarit, insa eu nu vad A.I.S.S.-ul sa faca ceva in privinta asta, ei scriu scrisori si fac un ban cinstit cu site-ul asta punct

naiyba,

site-ul asta a "rezistat" din donatii, inainte de AISS, din marinimia unor oameni sufletisti, stelisti. Fcsteaua.ro trebuie sa se finanteze cumva, ca nu e condus de cioban, nu excrocheaza useri si nici nu "suge" de pe Steaua.

Vorbesti despre certuri, balacareri, de parca nu asta a fost intetia postarii tale, sa starnesti pe unu' sau pe celalalt.

AISS si-a prezentat an de an declaratia fiscala/venituri/cheltuieli, aici pe site. Nu se imbogateste nimeni din fcsteaua.ro, stai linistit.

Canalizeaza-ti frustrarile obiective in directia corecta, iar cele personale ar trebui sa le lasi "acasa".

P.S. Nu sunt membru AISS

Edited by AndyQ

Nu cred nici in scrisori adresate investitorilor (hai, nu-mi spuneti ca ei asteapta de la noi pontul!), nu cred nici in scrisori adresate institutiilor statului (procurorii ce mama dracului fac?? cineva ar trebui sa-i ameninte si pe astia cu puscaria daca nu-si fac treaba).

Cred in modelul spaniol si portughez de socios.

Si atunci sa vezi minune - cum din 5 milioane de "stelisti" raman doar vreo 50000 viabili! Dar nici nu ar fi nevoie de mai multi.Oricum, de vreo doua milioane de "stelisti" am scapa daca echipa ar trece prin purgatoriul unei divizii inferioare, asa cum ar trebui, in opinia mea. Sau voi nu iubiti echipa, "stelistilor", decat atunci cand e pe primele locuri in pima Liga??????

Edited by Tupac Amaru

Presupun ca donatiile nu au fost facute din dragoste pentru AISS ci pentru ca suporterii Stelei sa aiba o voce in lupta cu demonul, insa eu nu o aud.

Intentia mea nu a fost sa generez si mai multe balacareli, poate m-am exprimat eu gresit si imi fac mea culpa, am vrut doar sa le spun celorlalti care tot asteapta ca AISS sa se implice cumva ca asteapta degeaba, ultimii ani stau drept dovada.

Dupa cum am mai zis ei fac un ban cinstit, nu am insinuat nimic.

Eu pot sa va dau niste argumente juridice. Cine are urechi sa "asculte" bine , cine nu la fel de bine. Oricat l-as vrea pe cioban la racoare, in cazul "valiza" actiunile procurorilor sunt neintemeiate. Daca va fi si condamnat pentru asa ceva , imi pare rau pentru imaginea justitie, fiindca va fi o pata neagra care va duce multe opinii in sfera unei "executii" comandate si va alimenta suspiciunile privitoare la cealalta condamnare. Fapta de acum 5 ani nu are cum sa constituie elementul material al infractiunii de dare si luare de mita.

Este un non-sens si practica judiciare de la noi nu a consactrat vreo astfel de speta pana acum.

Edited by Empyro

Fapta de acum 5 ani nu are cum sa constituie elementul material al infractiunii de dare si luare de mita.

Da' de fals si uz de fals ce zici? Se poate?

Da' despre inducerea in eroare a organelor judiciare ai vreo opinie?

Empyro,

atunci cum iti explici, ca pe latura sportiva, "premierea" e interzisa si se pedepseste cu retrogradarea!? Pai ce, Liga sau federatie sunt mai catolice decat Papa!?

In actualul regulament e prevazut negru pe alb: retrogradare pentru premiere.

In acelasi sens, daca va fi gratiat pentru "premiere" o sa se creeze un precedent pentru astfel de practici. Problema in cauza nu se judeca drept "premiere" ci trafic de influenta, lucru pedepsit conform legii.

Dupa tine, ar trebui sa-i gratiem pe toti astia darnici, casa-si premiaza functionarul public sa-si faca treaba intr-un dosar in care e implicat.

Daca tot se vorbeste despre "premiere", cand au fost prinsi cu valiza, de ce au dat-o in "cumparam si noi un teren aici"?! Asta cu premierea a venit ulterior, drept gaselnita a avocatilor manjiti ai ciobanului.

"executie comandata" - exact vorbele lui Meme Cartonel. Sa fie oare coincidenta!? O cam dai in aceleasi vorbe, si usor-usor o sa ne spui ca Jiji e inchis pe nedrept.

Edited by AndyQ

atunci cum iti explici, ca pe latura sportiva, "premierea" e interzisa si se pedepseste cu retrogradarea!? Pai ce, Liga sau federatie sunt mai catolice decat Papa!?

N-am zis nimic de latura sportiva. Nu ma pronunt nu cunosc regulamentele. Vorbeam strict de latura penala a faptei.

Problema in cauza nu se judeca drept "premiere" ci trafic de influenta, lucru pedepsit conform legii.

Se judeca exact pentru dare si luare de mita , niciun trafic de influenta (ma refer la cazul "valiza")

Dupa tine, ar trebui sa-i gratiem pe toti astia darnici, casa-si premiaza functionarul public sa-si faca treaba intr-un dosar in care e implicat.

Gratierea e una , achitarea e alta. Eu am zis ca in mod firesc solutia este achitarea.

Daca tot se vorbeste despre "premiere", cand au fost prinsi cu valiza, de ce au dat-o in "cumparam si noi un teren aici"?! Asta cu premierea a venit ulterior, drept gaselnita a avocatilor manjiti ai ciobanului.

Si eu mi-as fi luat masuri de precautie legale.

"executie comandata" - exact vorbele lui Meme Cartonel. Sa fie oare coincidenta!? O cam dai in aceleasi vorbe, si usor-usor o sa ne spui ca Jiji e inchis pe nedrept.

De ce am pus oare ghilimele ?

Marius, exista o legatura de cauzalitate intre darea si luarea de mita, fals si uz de fals (defapt este vorba despre fals in inscrisuri sub semnatura privata) si inducerea in eroare a organelor judiciare. Fara prima nu s-ar fi putut vorbi de ultimele. Corect ? Iti garantez ca raspunsul este da.

Deci fratilor iertati-ma eu nu vreau aici sa fac pipi in contra vantului , vreau doar sa punctez cam ce este si ce nu este. Si il doresc pe cioban condamnat din tot sufletul , dar numai pentru ce se face cu adevarat vinovat si in care dosarele sunt corect intocmite cu respectarea legii penale si procesual penale.

Edited by Empyro

Marius, exista o legatura de cauzalitate intre darea si luarea de mita, fals si uz de fals (defapt este vorba despre fals in inscrisuri sub semnatura privata) si inducerea in eroare a organelor judiciare. Fara prima nu s-ar fi putut vorbi de ultimele. Corect ? Iti garantez ca raspunsul este da.

E corect ce spui, insa nu vad cum lipsa de temei in cazul acuzatiei de dare de mita il exonereaza pe Gigel de celelalte infractiuni pe care de altfel le-a si recunoscut.

Un cetatean onest acuzat pe nedrept incearca sa dovedeasca in instanta nedreptatea, nu comite alte infractiuni.

besliud, si aia de-l sponsorizeaza, cum ramane?

Frate AndyQ tu dupa 27 de ani de casnicie, sa presupunem ca a aparut o ea mai tanara cu vreo 8-9 ani, mai indrazneata, mai curioasa sa incerce lucruri noi, te **** mai bine, etc. Intrebarea mea este ce faci AndyQ? Lasi vrabia din mana pt cioara de pe gard? Pt mine Steaua este mai mult decat un hobby, multi vorbesc de Steaua din auzite, din citite! Eu iubesc Steaua din sentimente traite live, iubesc Steaua din inertia momentelor ce ma facut sa iubesc acest club, fac abstractie de calatori temporari (conducerea) pt ca nu acesti factori m-au facut sa iubesc Steaua! Tin minte de zici ca a fost acum o luna, acea zi de marti, acea mare zi de MARTI 7 mai 1986 si MIERCURI 8mai 1986 ora 2:00, cand tatal meu ma tinut pe umeri 3 ore sa nu fiu calcat in picioare de nebunia ce se crease la aeroport pana la aterizarea Campionilor, tin minte vocea lui Topescu cum indemna lumea la calm pt a nu intra pe pista! Deci asta este Steaua ce a intrat in inima mea de mic copil si mai am o basculanta de amintiri frumoase ce ma leaga de acest club, dar sincer nu vreau sa fac pomelnice aici!

Un cetatean onest acuzat pe nedrept incearca sa dovedeasca in instanta nedreptatea, nu comite alte infractiuni.

Un cetatean onest intr-o lume ideala ? Un procuror care face o analogie si extinde sfera de aplicare a legii dupa bunul plac, iti pare tie un mediu in care ai vrea sa-ti dovedesti nevinovatia ? Justitia este un teren de razboi in care ambele tabere joaca la limita sau cu depasirea legii (daca n-as resimti-o zilnic nici nu mi-as da cu parerea).

Am spus-o si ma vad nevoit sa ma repet ciobanul la puscarie , dar SCOPUL NU SCUZA MIJLOACELE.

Am spus-o si ma vad nevoit sa ma repet ciobanul la puscarie , dar SCOPUL NU SCUZA MIJLOACELE.

BAAAA!!! Ala a recunoscut toate mizeriile facute! Ce mai vrei?

Ciobanul a recunoscut ca a vrut sa dea bani, ca i-a trimis pe Teia si Fane Dediu cu un anumit scop, ca a antedatat niste documente ca sa insele justitia, ca etc. Ce mai vrei?!

Tu, de cand a fost bagat jegul la puscarie, tot cu asta esti, ca nu a fost bagat corect.

Ce e mai clar decat faptul ca a marturisit singur, cu gura lui, totul?!

Si desi a marturisit totul, uite ca justitia pulii nu poate sa il condamne. Ca a fost amanata sentinta pentru 4 iunie. Probabil ca sa poata veni ciobanul cu inca cateva valize la fiecare judecator. Asta e justitia din Romania, o justitie unde toti criminalii sunt imuni la legile statului. Si tu ai curajul sa spui ca vrei judecata dreapta?!

Pai ba, aia, cand au furat, au fost drepti si cinstiti? Au fost pe dracu. Merita toti spanzurati fara judecata.

Edited by Adrian