Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - FC Brasov 4-0 (2-0)

26 posts in this topic

Logo_Liga1BB.jpg

steauafc_mic.gifbrasov_mic.gif

Marti, 28 mai 2013, de la 18:00, pe Arena Nationala,

Steaua - FC Brasov

Digi Sport este televiziunea care va transmite acest meci.

Steaua este in "vacanta" de cateva meciuri bune. Daca va invinge sau nu Brasovul, adversar incomod, este mai putin important. Ceea ce este cu adevarat important, o constituie incununarea eforturilor depuse pentru castigarea titlului de campioana, prin primirea medaliilor si tricourilor de campioni si a Cupei aferente.

Sarbatoarea se va declansa in tribune inainte de inceperea meciului si va continua pe intreg parcursul lui. Galeriile reunite vor realiza o coregrafie de exceptie pe tot stadionul, pe masura evenimentului. La scurt timp de la finalul meciului, va urma triumful campionilor care vor urca intr-un autocar decapotat si vor defila pe un traseu prestabilit, cu sosirea in punctul final Piata Constitutiei. Aici, jucatorii si stafful, alaturi de suporteri, vor retrai impreuna marea bucurie.

Felicitari Steaua! Felicitari Tatarusanu, Georgevschi, Rapa, Szukala, Chiriches, Gardos, Latovlevici, Parvulescu, Bourceanu, Pintilii, Prepelita, Filip, Adi Popa, Raul Rusescu, Tanase, Chipciu, Nicolici, Mihai Costea, Tatu, Iancu si celorlalti baieti care au jucat in anumite momente. A contat. Felicitari si staffului acestei echipe minunate! Titlul 24, atat de mult asteptat, a venit in sfarsit in curtea noastra dupa un tur de forta de exceptie. Multumim!

Urmeaza 25!

Edited by Virgil

Logo_Liga1BB.jpg

Felicitari Steaua! Felicitari Tatarusanu, Georgevschi, Rapa, Szukala, Chiriches, Gardos, Latovlevici, Parvulescu, Bourceanu, Pintilii, Prepelita, Filip, Adi Popa, Raul Rusescu, Tanase, Chipciu, Nicolici, Mihai Costea, Iancu si baietilor care au avut doar rol de rezerve si au jucat in anumite imprejurari. A contat. Felicitari si staffului acestei echipe minunate!

Urmeaza 25!

Felicitari, IN SPECIAL, D-LUI LAURENTIU REGHECAMPF, fara de care, SIGUR, n-am fi ajuns aici. FELICITARI, d-le Reghecampf !! FELICITARI, baieti !!!

Fanii Peluzei Sud si-au comandat tricouri albe pe care au scris: Three Gigi! ( Trei Gigi!) , semn că sunt incantati că patronul echipei se află in detentie.

Programul sarbatorii:

ora 18: meci cu FC Brasov.

ora 20: premierea jucatorilor si a celor din staff de catre LPF. Secretarul general al LPF, Valentin Alexandru, si directorul departamentului de competitii, Claudiu Popa, vor inmana tricourile de campioni si medaliile.

ora 20:40: echipa va pleca intr-un autocar decapotat intr-un tur de celebrare a titlului 24 pe traseul National Arena, Blv Decebal, Blv Unirii, Piata Constitutiei. In aceasta piata, jucatorii stelisti se vor bucura impreuna cu fanii.

sursa: prosport.ro

Jandarmeria a precizat prin intermediul unui comunicat că asteaptă un numar de aproximativ 20.000 de fani in Piata Constitutiei, iar traficul rutier in această zonă va fi restrictionat. Sarbatorirea titlului va avea loc in intervalul orar 21.30 - 22.45, iar traficul rutier va fi restrictionat pe Bulevardul Unirii, intre Bulevardul I.C. Bratianu si Piata Constitutiei, precum si pe Bulevardul Libertății, intre Bulevardul Natiunile Unite si Calea 13 Septembrie.

Reghecampf si elevii sai se vor retrage apoi intr-un local din Bucuresti pentru a se bucura de această performanță intr-un cadru restrans. Militari Residence Ballroom este locul unde staff-ul Stelei si jucatorii se vor sarbatori câștigarea titlului cu numarul 24 din istoria clubului.

prosport.ro

Dragomir: Terminati cu asta, Steaua nu retrogradeaza

Dumitru Dragomir, presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, a declarat, marti, intr-o conferinta de presa, ca nu se pune problema retrogradarii echipei Steaua ca urmare a Dosarului Valiza.

Avocatii spun ca dupa cei cinci ani cazul s-a prescris. Noi vom face un material si vom explica la FIFA si UEFA ca nu am depasit regulamentele. Nu poti sa dai doua pedepse pentru aceeasi fapta, iar cand s-a prescris nimeni nu poate sa mai intervina. Nu se va intampla niciodata ca Steaua sa fie retrogradata. Nu mai vorbiti de asa ceva", a spus Dragomir.

onlinesport.ro

Edited by Virgil

La ultimul meci de campionat, in urma caruia vor primi trofeul pentru castigarea Ligii 1, tricourile si medaliile de campioni, stelistii vor avea parte si de un public impartit in doua pe tema condamnarii la inchisoare a patronului Ciobanul.

Daca Peluza Nord prin liderul Gheorghe Mustata si-a manifestat atasamentul fata de patronul aflat dupa gratii, nu acelasi lucru se poate spune despre Peluza Sud.

Considerat grupul disident al suporterilor Stelei, nucleul de la Peluza Sud a anuntat ca la meciul de marti seara cu FC Brasov va aduce la stadion mai multe tricouri cu mesajul "Three Gigi", cu trimitere directa la incarcerarea lui Becali.

Mustata nici nu vrea sa auda de asa ceva si anunta ca suporterii de la Sud care vor scanda impotriva patronului vor fi huiduiti si marginalizati de ceilalti spectatori.

Peluza Sud s-a manifestat contra lui Becali in multe randuri de-a lungul timpului, fiind grupul cel mai vehement la adresa patronului. Nu de putine ori cei de la Sud i-au transmis lui Becali sa ajunga exact unde se afla acum, adica la inchisoare.

conform onlinesport

Acum Jiji e la zdup, sper sa iasa cand il voi chema eu, si prima consecinta e ca nu mai prezinta subiect de interes deci cei ce traiau pt obsesia 2ji nu mai au job :)

Reghecampf si elevii sai se vor retrage apoi intr-un local din Bucuresti pentru a se bucura de această performanță intr-un cadru restrans. Militari Residence Ballroom este locul unde staff-ul Stelei si jucatorii se vor sarbatori câștigarea titlului cu numarul 24 din istoria clubului.

prosport.ro

Residence Ballroom este in Chiajna , pe strada Rezervelor. Ce usor imi este sa ma duc sa fac poze de la un balcon direct in incinta clubului. Probabil ca or s-o faca cei de da Caca-n TV.

Mi se zburleste parul pe maini cand vad Arena Nationala plin, iar in Ghencea stadionul e gol.

Mi se zburleste parul pe maini cand am dat la meci in minutul '88, doar sa vad cat e scorul, si l-am vazut pe MM sarind ca o maimuta...

Mi se zburleste parul pe maini cand vad ca lumea a uitat de toate pentru un titlu luat dupa 7 ani.

Sa va amintiti de alte lucruri doar cand echipa va fi mai jos in clasament...

Atunci, probabil iarasi veti fi nemultumiti de oamenii din conducere, de lipsa de profesionalism din cadrul clubului, ca nu mai jucam in Ghencea, ca o parte a peluzei e manjita etc...

e draguta festivitatea..dar ma lasa rece. m-as bucura de 24 de ori mai mult daca as auzi ca a luat 24 de ani.

Nici macar festivitatea de premiere nu mai e la fel de frumoasa ca pe vremuri. Inainte era o adevarata bucurie. Acuma jucatorii nici nu se mai gandesc ca mai exista o peluza...Poate mult mai importanta (fara sa jignesc pe nimeni)

Pai cum Dumnezeu sa mai fie daca apare curva aia de Stoica si incepe sa se dea in spectacol... "e bucurie mai mare sa fi campion cu Steaua decat cu orice alta echipa din tara". In 2009 cand arunca acele lacrimi false la Timisoara zicea cam asa "Steaua a mai luat titluri...dar cand iei cu o echipa mica este o bucurie infinit mai mare"...incredibil...

@98 goluri marcate in sezon!

Edited by Lorimer

Odioase limbile in cur date lui Jiji de catre infectul de MeeeeMeeee. Odios publicul care l-a aplaudat pe jegul de becali (desi pe Argaseala a stiut sa-l huiduie). Cinste putinilor care l-au huiduit.

Astazi m-am convins. Lupta e pierduta. Suporterii Stelei de azi sunt, efectiv, prea tampiti sa-l dea jos pe becali. Bucurati-va oilor, ati distrus unul din ultimele lucruri pure din tara asta!

De ce pe site-ul unui ziar sportiv se creeaza un articol "advertorial" in care ni se aduce la cunostinta ce sponsor a facut coregrafia din aceasta seara si mai sus se pune o reclama de la aceeasi firma?

P.S.: O coregrafie mai penibila ca asta nu am vazut. Dupa episoadele cu pufuletii si cu laudele ciobanului ca ne-a platit coregrafiile, urmeaza un nou motiv de misto cu Urgent Curier asta...

Untitled.png

Recunosc ca de multa vreme nu mai sunt asa apropiat de ceea ce inseamna Steaua actuala, poate nu sunt la curent cu destule chestii, dar nu cred sa imi fi scapat asta:

Mustata e in lotul Stelei, de e in mijlocul jucatorilor, imbracat la fel ca ei, imparte bucuria cu ei? A primit si medalie de camPion?

969214_502133016526997_505688336_n.jpg

Odioase limbile in cur date lui Jiji de catre infectul de MeeeeMeeee. Odios publicul care l-a aplaudat pe jegul de becali (desi pe Argaseala a stiut sa-l huiduie). Cinste putinilor care l-au huiduit.

Astazi m-am convins. Lupta e pierduta. Suporterii Stelei de azi sunt, efectiv, prea tampiti sa-l dea jos pe becali. Bucurati-va oilor, ati distrus unul din ultimele lucruri pure din tara asta!

Iar exagerezi. In zona mea de peluza s-a fluierat intens la libidosenia lui MM la adresa lui Jiji dar Peluza Nord a dat semnalul aplauzelor si tribunele au avut niste indivizi ce au prins din zbor asta. Problema e ca microfoanele televiziunii au fost concentrate doar in zona nordului (ar trebui sa povestim multe si despre refuzul initial al jucatorilor de a saluta zona noastra...)

Ma amuza ca majoritatea isi dau cu parerea despre ce au vazut la TV sau au auzit de la alti fani "adevarati". Comportamentul a fost absolut decent (Nord + Sud) , nu au existat mesaje pro-cioban , atmosfera a fost senzationala , coregrafia de nota zece (cea mai complexa realizata pe Arena Nationala si cea mai mare din tara probabil).

In legatura cu ciobanul a existat o singura referinta facuta de memitza atunci cand aroga meritele, iar cand a sesizat ostilitatea a trecut la urmatoarea persoana. Sa va pun si filmarile ?

@Alexandru H.

Stiu, s-au auzit si huiduieli insa acestea au fost rapid acoperite de aplauze. Normal ca in sectorul in care ai fost tu si din care se huiduia, ai auzit mai mult huiduielile. Doar erai acolo, printre ei.

Mesaje pro-cioban au fost dar nu la peluze.

Refuzul initial de a saluta anumite zone este absolut normal. Doar nu i-o saluta pe aia care nu sunt alaturi de Gigi...

Edited by MoWeed

Ma amuza ca majoritatea isi dau cu parerea despre ce au vazut la TV sau au auzit de la alti fani "adevarati". Comportamentul a fost absolut decent (Nord + Sud) , nu au existat mesaje pro-cioban , atmosfera a fost senzationala , coregrafia de nota zece (cea mai complexa realizata pe Arena Nationala si cea mai mare din tara probabil).

In legatura cu ciobanul a existat o singura referinta facuta de memitza atunci cand aroga meritele, iar cand a sesizat ostilitatea a trecut la urmatoarea persoana. Sa va pun si filmarile ?

Si asta e adevarat. Ma asteptam sa vad mai multe mesaje pro-Jiji dar a fost totul cuminte. Tactica lui MM oricum a fost inteligenta: l-a mentionat pe cioban la pachet cu Nesu (doi oameni blablabla) ca sa te determine sa nu-l fluieri, ca deh, inseamna ca urasti pe oamenii paralizati...

Eu nu am vazut oricum pe acolo oi, asa cum se exagereaza pe forumul asta, de zici ca s-a adunat aici crema stelismului romanesc. Am vazut oameni bucurosi de performanta Stelei.

@Empyro: N-as spune in niciun caz ca atmosfera a fost senzationala. De multe ori a fost chiar penibila. Mocanii de pe inelul 3 au desfasurat steagurile pentru coregrafie cum a inceput meciul, fara sa le spuna nimeni sa faca treaba asta. La goluri si nu numai se arunca, tot de pe inelele 2 si 3, intr-o veselie, cu pungi cu fulgi de porumb sau ce mama dracu' au fost alea. Daca ai fost in peluza, probabil ai remarcat si ca intr-o mare parte a timpului au fost exclusiv injuraturi (Dinamo, Rapid, paun). De cantat nu s-a cantat aproape NIMIC din cantecele vechi, s-a incercat de doua ori un sincron cu ps la "doua culori", ps nu a raspuns, in schimb multi cetateni din inaltul peluzei nord au simtit nevoia sa cante cu ps :sunt fericit:. Per total, slab, tot.

PS Organizarea din P-ta Constitutiei, de tot cacatul.

Edited by i0nutz83

Recunosc ca de multa vreme nu mai sunt asa apropiat de ceea ce inseamna Steaua actuala, poate nu sunt la curent cu destule chestii, dar nu cred sa imi fi scapat asta:

Mustata e in lotul Stelei, de e in mijlocul jucatorilor, imbracat la fel ca ei, imparte bucuria cu ei? A primit si medalie de camPion?

969214_502133016526997_505688336_n.jpg

Poza asta face toti banii :D Un Gigi ia locul altuia...

Pe langa bucuria de la primirea titlului cu nr 24 la meciul asta mi-a placut in special schema lui Adi Popa cand a vrut si Tanase sa inscrie... ia furat golul.... scapati-ma de Tanaseeeeeee

Sign in to follow this  
Followers 0