MoWeed

Si acum?

152 posts in this topic

MM Stoica :

"Toate deciziile importante le va lua in continuare Gigi....

Am contramandat orice sarbatoare, din respect pentru Gigi... " Deci Becali a hotarit sa ne ia dreptul de a ne bucura public pt ca el nu se poate bucura public...Cam asa a fost in Venezuela de revelion cind autoritatiile au anulat sarbatoarea generala pt ca el comandante Chavez era la Havana pt tratament de cancer. Sclav infect Meme Stoica...nu te-am atacat niciodata dar de azi incolo esti un om mort-te termin peste tot! Cine **** ***** ti-a dat tie dreptul sa ne obligi pe toti sa ne purtam ca la inmormintare numai ca stapinul tau este unde merita, la inchisoare? Te crezi guvernul venezuelean? Becali s-a crezut in Liga cu Dumnezeu si uite-l unde e acuma...tu sclavul lui vad ca ai luat-o pe aceasi cale cretinitate infecta ce esti...Becali, sau tu Meme nenorocitule a-ti luat titlul cumva sau clubul? Nu aveti dreptul sa contramandati sarbatoarea publica dar voi credeti ca da deci iti doresc sa faci inchisoare 15 ani! Sper ciobanul sa ia inca ceva puscarie pt dosarul valiza si Steaua sa fie retrogradata sa piarda ciobanul milioanele din Europa si de la televiziuni! Iar tu scirba dreaq nu o sa mai ai bani de avocat ca cel caruia sunt sigur ii faceai sex oral pentru salariu nu te va mai platii (trebuie sa plateasca pt protectie, la familiile colegiilor de celula si aia or sa ceara bani grei...) deci tu vei fi primul condamnat in dosarul transferuri...asculta la mine...Becali este bosul tau, tu esti sclavul lui si daca Steaua este jucaria voastra, foarte bine, m..e Steaua, in B cu ei! Imi este sila de acest club acuma...numai justitia ne poate scapa de jigodiile ce se cred dumnezei si dupa ce isi bat joc de Steaua acuma isi bat joc si de suporteri! Am sa sarbatoresc fmm Meme, am sa sarbatoresc sentinta de inchisoare pe care o vei primii, esti un parazit precum Becali, un om de nimic, o prostituata ce vrea toata tara in doliu numai sa nu fie stapinul lui gelos ca se bucura romanii pt titlu si el nu poate sa mai dea interviuri...M..e Steaua, zic asta foarte serios, urasc acest club dar nu atat de mult cit am sa il urasc cind or sa joace cu mesaj pe tricou pt Becali...IMI ESTE SILA DE Steaua! Bravo Meme si Becali, a-ti mai scapat de un supporter...cel mai frumos an cu titlul 24 si echipa romiilor in Liga 5 nu poate fi sarbatorit cum se cuvine...foarte bine atunci, Steaua retrogradata da doamne, becali inca citiva ani de puscarie da doamne, Meme la puscarie da doamne si fotbalul romanesc...cum nu ma uit la cupa Romaniei nu ma mai uit nici la Liga 1! Am banuit ca ajung la starea asta de spirit asta cind Becali a anuntat ca nu mai da primele pt cistigarea campionatului ca asa vor muschii lui la urma urmei...dar asta cu Meme chiar a pus capac la toate si nu mai pot! Sa anulezi tu sarbatoarea tuturor stelistiilor din toata lumea pt ca seful tau (pestele tau adica prostituata mica ce esti) este unde trebuie...asta nu ti-o iert lepro! Scuze celor pe care v-am insultat cind spuneati ca nu va mai intereseaza Steaua desii cistiga...cind spuneati ca nu mai simtiti bucurie la victoriile echipei...acum va inteleg perfect, am fost un cretin sa va injur, scuze...

Acuma dati-mi ban ca daca nu, o sa vi-l injur pe Meme pina imi vine rau! Nu ma mai pot abtine...l-m ignorant cit am putut dar asa insulta nu am mai pomenit...asa nesimtire sa creada el ca ne bucuram numai cu voie de la stapin...fmm Meme...puscaria...violul...zdreantso...sa nu plingi cind te calaresc aia ca au telefoane android si vor pune fotografia pe internet si chiar trebuie sa te muti dupa rapid in Pakistan! In Romania, official, este un om terminat Meme...nici nu intelegi tu ce greseala imensa ai facut cu contramandarea sarbatorii publice pt titlul 24.

Edited by apparte99

am deja o varsta cand daca nu ai invatat sa te bucuri de viata degeaba ai trait pana atunci...

de cateva zile nu stiu cum se face dar cand ma pun in pat sa dorm nu pot sa nu ma bucur stiind ca o maimuta proasta la ora aia e facuta posta la rahova de toti cioroii. am asa o satisfactie imensa sa il stiu cu gura plina! gura aia mare si spurcata a lui, cu care vorbea numai tampenii, este acum plina cu de toate. nu pot sa nu ma bucur ca dupa aceasta experienta amoroasa de la puscarie, cel care a umilit atatia si atatia oameni valorosi va ajunge sa se sperie si de umbra lui. i se va strange rozeta si de frica propriei umbre!

incercati sa va bucurati de clipele astea! SUNT FERICIT SI MA SIMT BINE IN SFARSIT!

am un singur regret. mi-e teama ca nu va crapa in direct la TV!

pentru Blindius (Oricum niciodata nu vom sti exact ce face dupa gratii.).Stai sa iti explic ca la facerea lumii.

Primele 72 de ore toti colegii de celula sunt impresionati de noua caricatura cu care i-a pricopsit judecatori...Becali in carne si oase. Sa vezi tu pe ala de la televizor in aceasi camera cu tine...ceva deosebit. Toti vor scrie la rude si isi vor cheltuii minutele de telefon pe "sa moara dusmanii mei chiar el e...a vorbit cu mine, marele Becali a vorbit cu mine...In aceste ore Becali se va simtii si mai super-erou nevinovat sacrificat pe altarul dreptatii si luminii...Si asa a fost ziua a treia.

Incepind cu ziua de vinery detinutii, care prea inteligneti nu sunt ca altfel nu ar fi acolo plus unii dintre ei sunt chiar animale cu intelectul putin mai scazut ca al ciinelui turbat...deci detinutii vor realiza ca rudele si prietenii nu mai sunt asa de "vai ce minunat ca becali vorbeste cu tine cind vrei tu"...detinutii vor cadea in usoara depresie mentala cauzata de faptul ca marele becali de la televizor este de fapt un bosorog basinos...si acuma nu mai zimbeste asa larg ca la televizor...si pielea aia de proasta calitate parca nu se vedea la televizor cit e el de color si hai definishan...deci lucruriile intra in normal:Becali nu mai este adulat iar detinutii schimba tonul cind I se adreseaza de la saru mina ta aia sfinta la bai nea becali dar ma poti ajuta bre cu ceva sau daca nu spune (daca ai curaj). Si asa a fost ziua a 4a.

A venit simbata...gardienii sunt mai tineri (veteranii sunt liberi in week-end)...Becali incepe sa realizeze tragedia in care a intrat (si din care sunt sanse sa nu mai iasa vreodata)...devine mai taios in vorbire si purtare, cea ce nu este indicat pt ala care nu stie sa dea cu pumnul des si tare...si se sfirseste ziua cu jumatate din detinuti surprinsi ca au putut sa respecte, chiar si pt citeva zile, pe moshu asta tupeist cu tupeu a la sefu gardieniilor...iar cealalta jumatate de detinuti pregatindu-si terenul, unii pt supt cu speranta ca poate pica ceva, altii pt macel, cu aceasi speranta de cisting de pe urma lui becali.Si asa a fost ziua a 5ea cred dar a fost foarte lunga...

Duminica, ziua lui Dumnezeu (void where prohibited, not valid with any other offers, certain restrictions apply ca sa citam discursul preferat al companiilor ce iti ofera pe dracu in patru, pe banii tai)...Becali renaste putin...el chiar mai crede ca Dumnezeu nu are nimic altceva de facut decit sa aiba grije de el...Nou-nascuti de 5 si 7 luni au murit in Oklahoma...daca Dumnezeu nu I-a salvat pe aia care sigur nu au pacatuit cu nimic...nu cred ca se va implica in cazul Becali...dar el nu stie inca deci se scoala increzator...accepta adulatiile detinutului ce incearca sa ii linga picioarele (stati nea becali sa iti arat cum se impatureste cearceaful si vezi ca mergem la masa in juma de ora, vi sau iti aduc eu ceva?) sperind ca ii arunca ala o bancnota de 100 de euroi...se duce sa se spele pe dinti si sa se pishe incet sa nu auda gadianul si sa rida si el de marimea impresionanta a...nu penisului ci a burtii...si shock total...detinutii (cei doi, astia umbla in haita) ce s-au hotarit sa faca bani cu forta il acosteaza usor cu..."stai jos mah georgica, am o vorba cu tine" zice unul in timp ce alalat isi mingie cu degetele imputite cicatricea de pe bot de care e mindru ca impresioneaza pe astia netrecuti prin penitenciare...Si Becali in sfirsit intelege...nu mai este el tartorele adulat de multime...ci este un om obosit, confuz, cu inceput de chelie si sfirsit de erectie, inconjurat de 0 prieteni, cu presa peste un gard cu sirma, cu rude probabil zimbind in public in drum spre un restaurant ceva ca au doar o ruda la pirnaie si trebuie sa se destinda...si cu nesimtitul asta de detinut ce se uita in ochii lui cum nu a facut-o nimeni vreodata...si celalalt detinut care acuma parca isi plesneste penisul in trening...sau I sa parut...nu, a facut-o iar...si acum s-a intors sa ii bata lumina pe cicatricea aia de pe fata de nating cu pumni de otel...Si asa a fost ziua a sasea si inceputul sfirsitului pt Becali. Saptamina ce vine il va costa pe becali mult...va plati protectie detinutului asta diplomat prin bani trimis la rudele lui, si ale aluia cu cocatricea in schimbul la "lasa domnu George ca nu te va supara nimeni aici cit timp stai, ai promisiunea mea." Becali, de bucurie ca nu ii mai tremura genunchii isi va redobindii o treime din aroganta dar nu va realiza ca "domnu George" a urmat "bai georgica" de acum citeva zile...

In inchisoare oamenii realizeaza ca sunt simple ecuatii chimice tinute in balanta de chestii de-alea de care zicea aia cu picioare misto de la scoala generala...nu mai stiu ei exact dar inteleg ca sunt absolut singuri si la nimeni, liber ori inchis si la nici un govern de pe pamint ori Jupiter si la nici un ziarist de la aia de la vocea americii la aia de la vocea baia mare...nu le pasa de ei. Si...devin predatori...manaca orice pot cit de es pot, fura cit pot, inseala cit pot, totul pt supravietuire...revenirea la starea aia de animal dinainte sa se I nventeze blugii, telvizoru si religia...Becali nu a trait intre astia ca ori erau tinuti departe de cei din jurul lui ori erau alungati cu banknote...dar acum astia respire acelasi aer cu el, marele si credinciosul Becali...Depinde cit de tare ii este psihicul...unii nu tin la tavaleala si incearca sa se omoare sperind ca ajung la spital unde nu sunt detinutii astia nenorociti...Vom afla 4-5 zile dupa ce Becali se strica la burta si sta pe toaleta des...umilinta este grozava...Ii doresc sa iasa din inchisoare ca e om, bou dar om dar de asemenea ii doresc sa vinda Steaua altfel ura noastra...karma...lucruri neintelese de nimeni...s-ar putea sa il loveasca cind ii e lumea mai draga adica atunci cind un detinut va vrea sa fie cunoscut in satul lui ca el este ala care la violat pe becali ala de la televizor...(pt cine crede ca aburesc aici...da aburesc dar misto hahahahha. Am lucrat intr-o inchisoare maximum security...toti detinutii se comporta la fel desii dau semnale diferite...Si da, am avut si trei romani, adica doi romani si un tigan ce se hotarise el sa nu vorbeasca pina nu ii da administratia tigari...Aia m-au chemat sa traduc, l-am intrebat ce gitsii masii are de nu vorbeste cu maiorul/seful securitatii pe inchisoare cea ce e mare magarie...cind maiorul te intreaba de sanatae raspunzi ca deobicei te intreaba precum Craciunul odata pe an...si tiganu cica sa imi dea tigari si vorbesc cu ei! Am tradus, aia s-au cracanat de ris, tiganu s-a speriat ca nu prea le avea cu engleza si nu intelegeavorbele dar reactia gardieniilor nu prea suna a bine...si nu a fost-l-am dus pachet la seg (inchisoare in inchisoare) si l-am lasat acolo cele 3 saptamini pina cind afost tranferat dracu stie unde...deci da, le aburesc si sper sa ma insel in cazul detinutului becali dar daca as fi in locul lui m-as rade in cap sa par mai dur si as promite bani dar nu la detinuti ci la gardieni sa patruleze culoarul mai des decit o fac ei deobicei. Si never ever ever nu as cere protectie de la autoritati! Intii ca isi pierde si jumatatea aia de respect pe care o are intre stelistii inchisi si apoi ca va sfirsi mai rau decit ii este acuma...intotdeauna se poate si mai rau desii iti spui nu se poate mai rau decit acuma...o da, e poate :), mereu se poate mai rau.... In America (probabil in toate tariile) predatorii sexuali se duc la protective custody ca stiu ca astia mai slabi de inger acolo se duc "pt protectie" si...in loc de protectie au pus-o...in loc sa fie violate de vreo 3 ori asa de buna ziua in general population vor fi violati de trei ori pe saptamina in protective custody...a dreaq inchisoarea asta...dar totul se termina cu bine cind unul tari in pumni si penis ii ia de nevasta adica ii pune sa le calce blugii, spele rufele, si capra. Daca este om bun, nu joaca carti si plateste cu el/cu nevasta...daca e al dreaq sa speram ca e bun la poker si nu pierde prea des...

Iar tu scirba de Meme Stoica...iti dai seama ce se intimpla daca detinutii unde vei fi cazat vor primii scrosori binepuse la punct adica facute special de a te prezenta pe tine in lumina mai..cum sa zic...lumina mai atragatoare? Tu iti dai seama ca nu va fi inchisoare in intreaga Romanie unde sa poti sa iti faci pedeapsa in pace? Cereti scuze ca ai indrasnit sa ceri amanarea sarbatorii publice cu privire la titlu 24....tu nu ai dreptul sa ne spui noua cum si cind sa ne bucuram...cereti scuze ori iti contactam detinutii cu care vei avea onoarea, dureroasa, de a fi coleg de celula. Nu te iertam Meme...cere-ti scuze si da-l dreaq pe sefu tau...crede-ma, acuma in mintea lui becali tu esti pe ultimul loc hahahahhha. Nici nu mai stiu daca isi aminteste cum te cheama...a fost deja ziua a treia, nu?

Edited by apparte99

Detinutl becali ai o scrisoare: citeste si baga la cap vierme ce esti:

Draga si puternice Becali, trimisul cui vrei tu pe pamant...invata ce gardian e pus pe misto si fati-l prieten ca oamenii veseli au onoare si ala de nu iti cere autograf fati-l prieten si pe ala si ai nevoie de prieteni cu onoare nu cu cicatrice ori vorbe usor amenintatoare...si freest-te de gardianul ce miroase a parfum si are insigna super-lacuita...astia-s bestii maniace ce au placere nebuna sa injoseasca detinutii...ii cunosti tu ca sunt cam din acelasi bagaj genetic ca tine...si fereste-te de gardienii femei ca astea-s cele mai ale dreaq...probabil batute de barbati acasa...si nu insulta pe gardianul ce merge cu schiopatat de picior ca prinde ala ura (are obrazu foarte subtire) si iti pune o vorba buna la detinutul de la etajul trei si iti pune ala vreun cutit sub perna si te trezesti mine cu alti 4 ani adaugati la pedeapsa ca nu ai recunoscut ca a fost cutitul tau si ai fi luat numai trei ani...si nu scrie mult acasa ca gardienii iti citesc corespondenta si ajunge pe internet ca esti om slab ce plinge dupa tsitsa lui masa...Bravo ca nu ai acceptat sa te viziteze fetele...nici o femeie din clanul tau sa nu calce la locul cu pricina ca mistoul de care vei avea parte te va enerva, vei da cu pumnu, vei nimerii zidul probabil si in loc de gaze lacrimogene in ochi vei primii gaze lacrimogene in gura...si esofagu iritat e mai ceva ca meciuriile in ghiulesti...Cumparati protectie de la detinuti prin a le cumpara mincare...cumpara-le dulciuri ca aia-s morti dupa asta...trei eugenii si te place ala cel putin juma de zi...si cumpara un televizor pt un amarat..si stai intre aia in curte cind trag de fiare ca compania intre astia ce au grije de ei se duce vorba ca esti dezghetat...cind ploua mergi afara neaparat ca numai curvele stau in cellule de frica trasnetului...si dormi cit de mult poti pina te obisnuiesti cu inchisoarea adica pina cu o zi inainte sa te elibrezei hahahahha. Numai bine detinutule....vinde Steaua si te ajut sa iesi de-acolo cu mintea intreaga...dar sa stiu ca te-ai schimbat in bine da afara pe Meme Stoica pina ni-l ascund judecatorii astia si pe el si nu am am nevoie de ajutorul tau...Astept comnicatul de presa ca Meme isi da demisia. Daca nu...mai scriu dar nu tie ci la colegii tai...le scriu la toti...deci...scrie tu lui Meme, da?

Edited by apparte99

Nu mai da petrecere de Ziua Copilului.

Mi-e sa nu ramanem noi cu caterinca, nervii si deziluzia, iar asta sa ramana cu clubul, cum s-a intamplat si pana acum.

Pana acum era vorba doar despre petrecerea de la Grand Arena, nu si de petrecerea de la meciul cu Brasovul! Daca nea Mini Scoica ia decizi in numele tuturor si se delega singur ca purtatorul de cuvant a celor ce au dat bani pt biletele cu Brasovul, sa faca un pustiu de bine si sa repuna in vanzare toate biletele de la 0 bilete cumparate!!!

Pana acum era vorba doar despre petrecerea de la Grand Arena, nu si de petrecerea de la meciul cu Brasovul! Daca nea Mini Scoica ia decizi in numele tuturor si se delega singur ca purtatorul de cuvant a celor ce au dat bani pt biletele cu Brasovul, sa faca un pustiu de bine si sa repuna in vanzare toate biletele de la 0 bilete cumparate!!!

Da.

Nu inteleg ce treaba are MM Stoica cu suporterii. Daca nu vrea sa faca nu stiu ce paranghelie de doi lei, sa nu o faca; nu o sa poata, insa, obliga pe fani sa jeleasca pe stadion....

Stoica si Reghecampf l-au vizitat, joi, la pranz, pe Ciobanul, intalnirea dintre cei trei durand aproximativ o oră si 15 minute.

"Am de transmis două mesaje din partea lui Gigi. Primul este că Steaua va fi condusă de Laurentiu Reghecampf si de mine cu putere maxima A insistat să spun asta. Nimeni, nici macar oameni din familia lui, nu are voie să se bage. Nimeni nu are nicio putere deasupra noastra iar dacă cineva vorbeste despre Steaua o face in nume propriu. Al doilea mesaj este urmatorul: se va tine de cuvant si iși va respecta cuvantul milimetric. Toate contractele se vor respecta ad litteram. În rest, orice intrebare imi puneti raspunsul este acelasi: Ciobanul se cheamă el", a declarat Stoica la iesirea din penitenciar.

Reprezentantii mass-media prezenti in fata penitenciarului l-au intrebat pe oficialul stelist dacă petrecerea de final pentru sarbatorirea câștigarii titlului va mai avea loc, dar acesta a raspuns: "Ciobanul se cheamă el". Ziaristii i-au mai adresat si alte intrebari, insă raspunsul a fost identic, managerul refuzand să explice intelesul acestei expresii.

Na ca limbile intense din partea lui MeeeMeee in ultimele zile au avut efectul scontat...

E clar. Ciobanul a innebunit de tot. Acum se crede zeu sau ceva. Auzi ca el e raspunsul. Doamne, ce dobitoc! E absolut incredibil faptul ca omul asta a trait liber printre noi atatia ani.

Da.

Nu inteleg ce treaba are MM Stoica cu suporterii. Daca nu vrea sa faca nu stiu ce paranghelie de doi lei, sa nu o faca; nu o sa poata, insa, obliga pe fani sa jeleasca pe stadion....

Poi nu era suficent ca a vb Mustata in numele suporterilor, mai trebuia sa vb si el? Aaaa scuze am uitat ca dupa meciul cu Dinamo cativa ..... il ovationa pe Mini Scoica :ce_oameni:

Cred ca Mini Scoica concureaza si conduce detasat in topul proastelor cunostinte, acolo unde are ca contracandidat pe masura lui Mititica de la Lingerica!

Edited by besliud

Ce-om fi avut azi la micul dejun si la pranz?

La gradi , ala micu' a avut :

mic dejun:

paine cu unt si sunca, cereale cu lapte

pranz:

ciorbita de vacuta cu legume

piept de pui cu piure de cartofi

prajiturica Kinder

Dupa somn i-a scos la joaca in curtea gradinitiei. S-a jucat cu Ana, cu Mara si Alesia. El e mai fustangiu de la varsta asta. Ana aia e frumusica foc si-o place sugubatul ala mic.

Apropos , ala micu' a facut schimb de BEN 10 cu Luca. I l-a dat pe Humungosaur X pentru niste ochelari cu raze infraverzi cum ar zice el la ochelari.

Cam cum au facut schimb si Georgel cu Victoras de lucruri sau terenuri. Asa fac colegii de gradi.

Oare Ana aduce cu Victoras? Cioflina este la fel de dragut(a) ca Alesia? Numai Razboinicul poate stii raspunsul.

sarbatorim titlul 24..acum a anuntat MM la Digi1 :steag_cruce_invers:

nu, dar eu ma refeream la ceva organizat...oricum eu sarbatoresc titlul de o luna si condamnarea de 3 zile..spre 25 fular-campionii

Da' voua trebuie sa va spune MeeeMeee daca sarbatoriti sau nu?

Lasa-i ma. Ei au nevoie de o calauza, stii cum e si la oi, turma are nevoie de cioban pentru a fi condusa. Iar daca ciobanul lipseste locul ii este luat de ciobanesti.

Lasa MoWeed ca poate asta va fi scanteia necesara ca Mini Scoica sa plece acasa cu 1Kg de flegme pe haine!

De ce nu pot sarbatori suporteri in loc de artificii spre MM sa ploua cu meduze? Parca il vad cum vine cu fata aia de suparat primul spre peluze si asaltat de tatuaje care mai de care! :))

vesti proaste fratiilor...ma intreaba cumnata care habar nu are de fotbal decit de ce scuipa aia la televizor cica "si acuma ce faceti fara Becali, sa vezi ce o sa cadeti..." Ii explic ca becali e parazitul ce fura bani de la Steaua nu dadea si cea mai buna veste esti condamnarea lui ca de-acum avem linistea necesara performantei...ea raspunde cu "da, sigur, asa e, hai mai termina ca fara becali sunteti morti!" Citesc mesajele de pe gsp si prosport si sunt cam toate la fel...romanul crede ca becali chiar e patronul si salvatorul Stelei...mari imbecili pe care nu ii poti convinge nici cu numere reci si clare...nu mai este nici o sansa, Romania intradevar da pe-afara de prosti...Becali si-a ales cea mai potrivita tara pe care sa se pishe si romanul isi merita pe becali cum romul il merita pe Copos! Sa nu va mirati daca din cauza unei justitii impotente si a clanului becali or sa fuga la dracu si transilvania si moldova si banatul si dobrogea si or sa ramana Caracalul si Bucurestiul intelept conduse de specimen gen Becali...Democratia cu becali...de-aia apar razboaie civile si hitleri ce promit sa le opreasca...democratia...ca religia, nu face bine dobitociilor...fmm de tara, de-acuma le zic la toti ca sunt rus! Adica Canadian e si mai bine ca nu am accentul ala imputit de sovietic...ce a putut sa faca Becali din romani cu concursul mass-mediei si justitiei...si uite asa s-a transformat cel mai frumos an cu noi campioni, rrapidu (2 de r desi astia nu ma lasa) in Liga 5 si becali in puscarie intr-un an mizerabil...Mai este sa ii puna numele lui Becali pe cupa campioniilor si suntem gata! Singura sansa sa il aducem fortat pe Tudorel Stoica, Majearu, Ogararu inapoi sa ii inlocuiasca pe becalioti si sa...neah, forget it, I'm Canadian and proud, long live Winnepeg ca e oras mic si pot invata la repezeala citeva strazi daca ma intreaba vreunul de unde anume sunt!

Care esti in Justitia Romana...scuipa ce vezi in oglinda. Si care esti ziarist fa exact ce I-am zis aluia din Justitie sa faca. Prin tolerarea lepadaturiilor gen Becali o sa ajungeti la capsuni in Valencia...asculati bine ce va zic...copiii vostrii or sa va blesteme pe voi cum blestemam noi regele ca si-a umplut trenul de tablouri in loc sa umple inchisoriile de comunisti...Presa si Justitia au terminat Romania...nu becali, nu cumnata-mea, nu garoii din ghiulesti...ci astia cu adevaratat putere, presa si justitia. Nu a-ti manageriat intelligent aceasta putere...adio Romania...este vina voastra celor din mass-media si din Justitie...poporul e prost si se uita la biserica si Armata cind de fapt este justitia si presa care poate salva sau distruge o tara. Becali sa dea Dumnezeu sa te aleaga fraierii presedinte sa le faci biserici la fiecare colt de strada ca merita firar ei ai dracului de inconstienti...ura ura ura aplauze puternice, prelungite, se scandeazabecali eliberat, becali si poporul, becali si biserica, becali si Steaua...ura ura traiasca si infloreasca si prim-ministru giovanii si ministrul de interne Ioan becali...iar ministru cu educatia sa fie negoita pocaitu ca vad ca le are cu coruptul minoriilor...nu rideti ci vedeti cui imparte bilete la meciuriile lui Dinamo pocaitu dracului...Iar pe Meme Stoica sa il bage la religie ca le are cu sarutatu icoanelor, oualelor, etc...

Edited by apparte99

Gheorghe Mustață, liderul Peluzei Nord s-a enervat si a trecut la amenințări:

Am vazut tot felul de mesaje anti-Becali, oameni care se bucură pentru ce a pățit. Eu vreau să transmit ceva: cei care se bucură acum de arestarea lui Ciobanul, nu au decat să se bucure. Însa cand li se va intampla ceva lor sau familiilor lor, să iși aducă aminte ce au facut

Edited by red&blue_boy

Pt Gheorghe Mustata: da ma, o sa ne amintim ce am facut...am facut ce spune Dumnezeu: cel ce vede nedreptatea si nu face nimic este la fel de nenorocit ca ala care face nedreptatea. Becali este o scirba si daca nu il injuram si ne bucuram de caderea lui, nu indeplinim cuvintul sfint...Iar tu ma Mustata vezi ca cei ce sprijine financiar ori moral pe escroci sunt la fel de vinovati ca escrocii...pina si codul penal sanctioneaza asta dar mai ales codul sfint de care satana aia de Becali nu are nici cea mai mica idee ca apostolii aia de pe Athos erau cu gindul la dolarii donate nu la traducerea Bibliei in limba aia simpla sa o inteleaga si ciobanu...Ne pare rau de omul Becali, ne bucurim nespus de escrocul Becali ca orice om normal ce vede o jigodie ca si-o ia peste bot...deci nea Mustata...tu stii bine ca asa evenimente nu sunt prea dese...lasa-ne in gistii matii sa ne bucuram ca cine stie cind vine ziua sa ne bucuram si de Siman, Copos, Iancu, Mititelu, Mitica, Sandu, Meme Stoica...nu vezi ce greu merge Justitia? Deci eu zic sa desfaci sticla de sampanie...este o zi extraordinara cind o lepadatura cu bani este pus la locul lui. Si stii ma Mustata diferenta dintre Becali si tine? Ala e lepadatura cu bani, tu esti doar o lepadatura. Pt ca nu te porti crestineste si nu te bucuri de victoria aceasta imensa. Uite iti dedic un cintec, poate intelegi bucuria noastra:

We raise up our glasses against evil (becali) forces! We are humans Mustata, humans not baboons.

Edited by apparte99

Mustata nu are decat sa faca ce vrea, dar nu propaganda pe arenele sportive! Sa se duca in fata magistratilor, judecatorilor si mama CEDO! Dar sa ne scuteasca cu indemne in a sustine Ciobanul! Si eu probabil il vreau liber ( evadat) pe Cioban, ca doar asa stiu ca se duce undeva departe fara posibilitati de a apasa butoane la Steaua!

Pt Becali, cu dragoste nemuritoare, de la Meme Stoica:

(sugestie la administrator...poate faceti un topic separat unde sa poata omu sa lase dedicatii pt becali hahahahha. Si daca Meme Stoica e timid, tu-l in git, e ok ca le lasam noi in numele lui :) )

Edited by apparte99

Gheorghe Mustață, liderul Peluzei Nord s-a enervat si a trecut la amenințări:

Am vazut tot felul de mesaje anti-Becali, oameni care se bucură pentru ce a pățit. Eu vreau să transmit ceva: cei care se bucură acum de arestarea lui Ciobanul, nu au decat să se bucure. Însa cand li se va intampla ceva lor sau familiilor lor, să iși aducă aminte ce au facut

oare maimuta cracanata acum in puscarie isi aduce aminte cat rau a facut? constientizeaza ca isi merita soarta prezenta? cand o ia in gura de la cioroi la rahova isi mai aduce aminte ce gura mare avea la TV? acum sigur isi doreste sa aiba o gura mica mica, in care sa nu mai incapa nimic...