MoWeed

Si acum?

152 posts in this topic

Cica 3gi va putea vorbi la telefon cate 20 minute/zi, cu doua numere favorite. Probabil Lutu si Horia Ivanovici.

Da' cred ca in realitate va baga video-conferinte la greu. Oricum niciodata nu vom sti exact ce face dupa gratii.

Mizerabila actiunea in care l-au implicat pe Chipciu.

Devine ingrijorator...

Cum drek' pot exista atat de multi prosti in Romania?

Am dat si eu click pe pe "feisbucu" Peluzei Nord si e prapad!

Din pacate cred ca meciul cu Brasov va fi un fiasco total! Mult prea putina lume e impotriva gibonului si asta datorita vremei indelungate de abuzuri si amenintari din partea neamului sau de bisnitari si in special a mass mediei!

Cum il pot plange pe la TV-uri pe saracu' nevinovat care are atatea dosare penale toate aparute asa din senin, nu din cauza lui!

Pamflet: A fost un om prea bun care a facut biserici si a donat bani oamenilor saraci(dati-mi si mie 50 mil $ si ma jur ca fac de 40 de mil biserici,spitale si dau si la oameni,ca deh tot din banii vostri ii dau,da-ti trebuie putina minte sa iti dai seama de anumite lucruri, dar cum sunt multi care n-au deloc.....Bleeah)

Bine ca in maxim 2 saptamani se va mai estompa fluxul de stiri dinspre Jilava si vom avea macar un an de liniste si confort psihic (cel putin asa sper)!

Doamne Fereste, intrati pe facebookul nordului sa va minunati! Deci asa ceva... cititi cateva comentarii, mai exact la poza in care i se dau limbi puscariasului. E absolut socant!

Nu ma asteptam ca perspectiva foamei sa-l impinga pe scursura aia de Mustata la asemenea gesturi. Stiam ca e un nimeni de nicaieri, stiam ca-l iubeste pe Gigi mai mult decat pe ma-sa dar la asa ceva chiar nu m-as fi gandit. Mortiii ma-tii de cocalar, ai merita sa ti se intample de 10 ori mai rau decat ce i-ai facut tu lui Jean la meciul cu Kiev.

Insa cu adevarat impresionant este cum gandeste romanul de rand. Ma uimeste pana si pe mine, pesimistul absolut in privinta Romaniei. Pur si simplu, este peste imaginatia mea.

Declaratie a lui Ilie Nastase:

Îmi pare rau pentru ceea ce i s-a intimplat lui Gigi. Numai prin asa ceva să nu ajungi să treci. Legat de Steaua, chiar am vorbit cu domnul Viorel Paunescu, si dacă va fi nevoie eu sunt dispus să mă implic total si neconditionat pentru binele echipei. Steaua este un nume uriaș in sportul romanesc, acum echipa este campioana

Aș putea convinge anumiti oameni de afaceri sau companii mari să semneze contracte de publicitate cu clubul din Ghencea. Dacă mi se va cere sprijinul, il voi da imediat

Prima propozitie e spus din dimplomatie, sunt sigur.

Cica se gandesc sa scoata de pe tricouri fundatia lui Nesu si s-o bage pe asta cu dreptate pentru ne-a Gigi. Sau sa intre toti in teren purtand jegurile de tricouri cu care pozat chipciu.

Sunt curios daca Steaua 2013 mai are un Ogararu. Nu stiu de ce cred ca nu.

De ce va aratati atat de contrariati de acest aspect? Mustata a aparut pe sticla TV-ului imediat dupa arestare si omul a facut publica sustinerea lui fata de Cioban! Fiecare cum isi asterne, asa doarme si indiferent de cat comentam pe seama lui, nu vom schimba cu nimic modul de gandire a lui Mustata! Mai avem putin si transformam titlurile acestor posturi cu "Senzational, Socant si Incredibil!!!"

Care tricouri Marius astea ? dreptate.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edited by besliud

besliud,

Ma minuneaza trogloditii care nu au nicio treaba cu fotbalul dar intra acolo sa ceara dreptate si sa-l sustina pe puscarias. Iar pt mine asta este Senzational, Socant si Incredibil. De la restul ma asteptam, stai chill. Mustata e panicat, gata robinetul cu bani. O sa ajunga cel mai probabil si el in puscarie in scurt timp si d-aia este asa de panicat. Iar aceasta panica este extrem de simpatica si ma minuneaza la randul ei.

Edited by V for Vendetta

Frate asta este o sustinere ce se practica si prin campaniile electrorale, mai exact Ciobanul a avut grija de Mustata sa o duca bine si acum normal ca omul fiind influent, avand langa el o parte din galerie de ce sa nu-si sustina omul care la ajutat? Acum pe buna dreptate si voi voi daca erati in locul lui Mustata, probabil acum va parea rau de Gigi!

Ps: Marius numai ca tricoul postat de mine are putin Corel si Photoshop pe el!!! :))

Edited by besliud

Adica daca eram puscariasi?

Pai da, ma. Nu ai vazut ca toti puscariasii il vor liber?

Ps: Marius numai ca tricoul postat de mine are putin Corel si Photoshop pe el!!! :))

Acum vad :D

Ar fi misto sa intre cu tricouri d-astea :))

5 LECȚII PENTRU INFRACTORI ÎNVĂ‚ȚATE DE LA SUSȚINĂ‚TORII LUI BECALI

Pană la ora la care citesti asta s-au strans lejer 50 000 de like-uri pe pagini de sustinere ale lui Ciobanul, acest martir al natiei pe care soarta mahnitoare l-a dus la puscarie. Nu vă panicati. E masa critică de idioti care se strange să protesteze, oricare ar fi cauza. Dacă maine s-ar descoperi nemurirea si sensul vietii, 50 000 de romani ar behai pe internet să ne oprim din chestia asta cu raspuns la intrebari, pentru că ei nu si-au pus intrebari niciodata N-au ei nevoie de asa ceva. Oricum era mai bine pe vremea lui Ceausescu, că avea toată lumea casă si loc de munca Sigur, dacă citesti comentariile lor analfabete si lipsite de logica te intristezi. Că na, oamenii ăștia au drept de vot in tara ta. Dar, dacă ai veleități de infractor, inveti cum să fii un infractor iubit de public. În cinci pasi simpli.

1. Fură de la stat, nu direct din buzunarul oamenilor si nu se supară nimeni.

Idiotul vede statul ca pe un dusman. Se bucură cand cineva ia bani de la stat. Statul nu are nicio legatură cu buzunarul lui. Idiotul nu intelege că statul suntem noi.

Să-ți explic. Salariul tau este impozitat in medie cu 27%. Asta inseamnă că pentru fiecare o sută de lei pe care ii vezi in mana dai 27 de lei la stat. Din ce ramane, traiești. Dar nici aia nu sunt toti ai tai. Că orice produs are in pretul lui inclusă o taxă la stat. TVA-ul. 19%. Deci dacă tu cumperi un carnat cu 119 lei, vanzatorului i-ai dat de fapt doar o suta Ă‚la e pretul carnatului. Restul se duce la stat. Cu ciupeala din salariu, ciupeala din cheltuieli și un calcul de bun simț ajungi la concluzia că pentru fiecare leu de care te bucuri, aproape un leu se duce la stat. Și asta e statul. Jumatate din banii nostri. Ă‚ia din care se fac scoli, strazi, spitale si Politisti. Toate chestiile astea sunt ale noastre, construite cu ajutorul nostru. Noi suntem statul.

Statul nu e dușmanul. Inamicii sunt baietii pe care idiotii ii aleg să aibă grijă de banii nostri. Iar dacă un produs al statului valorează zece milioane de euro si un politician destept i-l vinde lui Becali pe o sută de mii de euro, o oaie si o spagă de două sute de mii de euro, noi suntem aia care iesim cu 9,9 milioane de euro pe minus. Dar idiotul nu vede problema asa. Nu are simtul proprietății. Nici nu intelege că aia sunt banii lui, pentru că nu i-a vazut niciodata Nu i-a luat nimeni direct de la el din mana Asa că atat timp cat furi de la stat, idiotul nu o să se supere.

Vezi genul asta de gandire in reactia clasică a prostului la acest eveniment: Huidu a omorat trei oameni si nu face puscarie si Becali a ajutat oameni si face. Aparent să omori accidental trei oameni e mai grav in fata legii decat să furi intentionat de la 19 milioane de oameni. Dar furtul se iartă oricum, dacă faci treaba de mai jos.

2. Dă inapoi la idioti 5% din ce ai furat.

Idiotul are o memorie scurta Dacă ii iei o sută de lei din buzunar, după care ii cumperi o ciocolata te va considera un tip valoros, care iși ajută aproapele. Să te vadă lumea cum arunci cu dolari in cersetori. Plateste-i copilului din Vaslui nascut cu trei maini si un picior operatia de transformare a unei maini in picior. Apoi angajează-l antrenor la Steaua.

Gesturile grandioase, desi procentual nu se apropie nici pe departe de daunele facute, prind la prosti. E ca la loterie. Sigur. Omul a luat cate zece lei de la fiecare, dar unii dintre noi pot câștiga 20 de lei! Nu e bine să fii ala caruia Becali ii dă 20 de lei?

3. Construieste biserici si investeste in fotbal.

Bisericile la noi sunt ca pilonii de la protoss, din Starcraft. Dacă treaba merge prost, trebuie să mai construiesti niste biserici. Sigur, treaba va merge la fel de prost in continuare, dar toată lumea te va considera un baiat de comitet. Poporul roman e un popor cu frică de Dumnezeu. Bisericile nu-l ajută cu nimic, dar simte el că trebuie să fie foarte multe. Romanul adună biserici cum adună pitipoanca pantofi. Și dacă ai venit la roman cu o pereche de biserici, imediat te lasă să i-o tragi. O să fie convis că meriti să ti-o suga Uite ce biserici frumoase i-ai dat.

Investeste in fotbal. Masculii de la noi sunt extrem de pasionati de acest sport. Poti să fii si Hitler, dacă ajungi patron la Steaua si le aduci cupa si campionatul, o să te lingă pe pantofi toti suporterii inraiti. Adică vreo 10% din populatia țării. Pentru că fotbalul e mai important decat tampenii ca stat, lege, coruptie si prostii de genul.

4. Dacă esti prins, fă drame si idiotul va empatiza cu tine.

Scoate-l din beci pe copilul cu mana-picior să plangă si să marturisească cum i-ai reparat existenta. Idiotul va gandi că ar fi putut si el să se nască cu trei maini si un picior si că l-ai fi ajutat si pe el. O să te vadă ca pe un om de aur, că ipotetic i-ai salvat viata.

Nu uita familia. Arată-le idiotilor cat de mult suferă nevasta, copiii si vanzatoarea de la butic că tu o să faci parnaie. Toti oamenii au nevasta copii si vanzatoare de butic. O să empatizeze cu tine. O să simtă că asa ar putea păți si ei, să ajungă la puscarie departe de familie. Fară să-și dea seama că nu au de ce, pentru că ei nu sunt milionari si ei nu au furat.

5. Fii foarte idiot si idiotul te va vedea ca model in viață.

Becali este iubit de idioti, că e exact ca ei: semianalfabet, plin de idei fixe, habotnic si țăran la suflet. Singura diferență dintre Becali si baiatul de la florarie sunt banii. Dacă baiatul de la florarie ar avea banii lui Becali, ar face si ar spune exact aceleasi chestii.

În niciun caz nu visează vreun idiot să ajungă Bill Gates. Să vadă lucruri, să inteleagă lucruri si să folosească parte din bani pentru avansat medicina sau alte tampenii care imping lumea inainte. Idiotul vrea să spargă seminte langă un leu de marmură aurită si să-și cumpere echipă de fotbal. După care să se ducă la televizor si să spună tot ce ii trece prin capul lui sec in legatură cu subiecte pe care nu le intelege.

Becali e visul secret al tuturor idiotilor. Avatarul lor. Idealul lor de existență. Normal că o să-l iubeasca Pe această pagină sunt oamenii din lista voastră de prieteni care il sustin pe Ciobanul. Idiotii descrisi mai sus despre care nu stiati că sunt atat de aproape de voi.

sursa:http://www.vice.com/ro/read/5-lectii-pentru-infractori-invatate-de-la-sustinatorii-lui-becali

Adica daca eram puscariasi?

Pai da, ma. Nu ai vazut ca toti puscariasii il vor liber?

Poi ia inebunit pe aia cu mirosurile de branza! Nu-ti dai seama ca omul si-a facut bagaje si a luat dupa el o tona de branza!

Ps: poi le dau eu sursa in format cdr decat se duce cu ea la print! :))

Vad ca in continuare vorbiti tampenii despre SUD. Nu ne mai bagati in seama oameni buni, s-a dat comunicatul asa ca aveti si pozitia oficiala. Adunati-va faceti revolutii cine va opreste ??!!

Oricui din peluza nu-i arde in momentul de fata sa sarbatoreasca titlul sau alte prostii.

Fara fratii mei , timpul s-a oprit la titlul 23 ... :(

Vad ca in continuare vorbiti tampenii despre SUD. Nu ne mai bagati in seama oameni buni, s-a dat comunicatul asa ca aveti si pozitia oficiala. Adunati-va faceti revolutii cine va opreste ??!!

Oricui din peluza nu-i arde in momentul de fata sa sarbatoreasca titlul sau alte prostii.

Fara fratii mei , timpul s-a oprit la titlul 23 ... :(

Cine e emo acum?

Pai daca nici incarcerearea jegului plus un titlu nu sunt motive de bucurie, ce e?!

Toti ar trebui sa sarim in sus de bucurie, sa bem, sa petrecem, sa sarbatorim trimiterea jegului la puscarie. Un eveniment ca asta trebuie sarbatorit ca si cum ai castiga un CL.

Am asa o banuiala, poate neintemeiata, ca lipsa subiectului de sarbatorit (titlul sau incarcerarea) are legatura cu batalia bancilor in gura dintre stelisti si ciori de dinaintea meciului cu coloratii.

Cine e emo acum?

Pai daca nici incarcerearea jegului plus un titlu nu sunt motive de bucurie, ce e?!

Toti ar trebui sa sarim in sus de bucurie, sa bem, sa petrecem, sa sarbatorim trimiterea jegului la puscarie. Un eveniment ca asta trebuie sarbatorit ca si cum ai castiga un CL.

+1

Am asa o banuiala, poate neintemeiata, ca lipsa subiectului de sarbatorit (titlul sau incarcerarea) are legatura cu batalia bancilor in gura dintre stelisti si ciori de dinaintea meciului cu coloratii.

Esti prea subtil pentru mine,nu reusesc sa ajung la miez.

Fa un pustiu de bine si pune si subtitrarea.:)))

Lipsa subiectului de sarbatorit (titlul sau incarcerarea) are legatura cu arestarea baietilor de la SUD.

Esti prea subtil pentru mine,nu reusesc sa ajung la miez.

Fa un pustiu de bine si pune si subtitrarea.:)))

Edited by iNsTiGaToR

Acum e momentul sa facem ceva, indiferent de consecintele sportive pe termen scurt. Un moment mai bun sa scapam de infect nu vom mai avea!

Lipsa de rezultate o sa constituie o oportunitate buna. Deocamdata, incarcerarea lui Becali fie o sa-i uneasca pe jucatori, antrenori and unul dintre manageri, fie o sa-i dezbine - gen jucatorii exponentiali o sa vrea sa plece si o sa existe nervozitate in sanul echipei.

Dupa 2 sau 3 zile de betie, judecand putin la rece, voi va dati seama ca Becali putea sa scape? Daca se amana procesul pana in iulie si fapta se prescria sau mai rau, daca votul era 3-2 in favoarea achitarii lui?

MM Stoica :

"Toate deciziile importante le va lua in continuare Gigi....

Am contramandat orice sarbatoare, din respect pentru Gigi... "

MM Stoica :

"Toate deciziile importante le va lua in continuare Gigi....

Am contramandat orice sarbatoare, din respect pentru Gigi... "

Nu mai da petrecere de Ziua Copilului.

Mi-e sa nu ramanem noi cu caterinca, nervii si deziluzia, iar asta sa ramana cu clubul, cum s-a intamplat si pana acum.