MoWeed

Si acum?

152 posts in this topic

am spus eu ca sunt mercenari?!? infractori?!? eu cred ca esti nevorbit la muncile pe care le prestezi! in plus, te rog, TE ROG, fa-ti o ciorna cu ideile principale inainte de a posta ceva!

hai sa o luam altfel! tu esti un om de bine, credincios, crestin practicant! lucrezi pentru unul care distribuie droguri, face trafic de carne vie, minori si alte "smecherii"! asta e, nu ai putut sa te angajezi in alta parte! ti s-a facut o oferta si ai acceptat-o, vremuri grele, decizii grele! ai o familie de intretinut si castigi destul! vine un procuror, iti condamna seful si judecatorul ti-l baga la racoare! ce faci, coane? vreun banner de sustinere, iesi in strada si susti eliberarea infractorului pe motiv ca si e el e om bun? sau te duci si depui marturie impotriva angajatorului? o sa-ti fac si o analogie Steaua-orice alta echipa atunci cand imi vei da un raspuns inteligent! ca remember, George Ogararu!

Inainte de a-mi face ciorne cu ideile mele, iti recomand sa citesti toate posturile la care fac eu referire! Se pare ca esti setat pe mine si avand in vedere ca tu nu respecti opinia altora, nici eu nu vad de ce ar trebui sa-ti mai raspund! Vad in tine inteleptiunea necesara unui om la 34 de ani, si te rog sa ma sari din schema discutiilor tale pe viitor. Multumesc anticipat!

De pe pagina oficiala de FB FC Steaua :

401592_656729537676409_1034865590_n.jpg

Va dati seama cam ce va fi la meciul cu Brasov....

A se vedea entuziasmul de pe fata lui.

Este trist pentru nedreptatea facuta lui Jiji, sa nu se inteleaga altceva.

Este trist pentru nedreptatea facuta lui Jiji, sa nu se inteleaga altceva.

Desigur. Nu incape indoiala

nu-l mai judecati pe Alex Chipiciu, ce sa faca baiatul sa zica nu ? ... red&blue cam exagerezi frate

Cu ce exagerez? Ala de la Steaua care s-a dus la un jucator aflat la spital si l-a pus sa pozeze asa nu a exagerat. In schimb eu c-am pus poza, da. Mai scuteste-ma...

De pe pagina oficiala de FB FC Steaua :

401592_656729537676409_1034865590_n.jpg

Asta nu tine de el. A venit memita si i-a bagat tricoul pe gat si l-a pus sa se pozeze.

Stati linistiti. Pe jucatori ii doare-n cur de el. S-a vazut doar ca Nikolic si Iancu s-au dus cu femeile pe lac. Bine, e pacat ca Iancu s-a inhaitat cu Nikolic...acum ce sa-i faci?! Macar ca e jegu' la puscarie.

Asta e clar ca jucatorii nu dau o flegma pe condamnat. Dar nici sa te duci la spital la un jucator dupa ce a fost operat sa-i pui o carpa-n brate nu e prea ok.

Asta ziceam si eu, de aia am si pus mai mult poza. Puteau sa fi mers la Tanase. Bine , cred ca nici el nu era valid, dupa o noapte in Bamboo. :D

Pai trebuie sa traga tare cu limbile intre buci travestitul de MeeeeMeeee, doar-doar l-o pune Jiji sef pe el cat e la puscarie...

@red

Tanase se potrivea cel mai bine campaniei de genul asta. Privirea lui tradeaza un cap gol, exact ca a celor care sunt alaturi de cioban

Edited by MoWeed

Mo, cam exagerezi fate...

:P

Eu vad la tine o atitudine infantila. Din tot ce-am scris eu acolo , tu n-ai inteles decat sa-mi explici de cand nu-ti mai place tie ciobanul. Prietene esti tu cu tine, hai sa mai punem neuronul ala la treaba putin.

Sa inteleg ca te-a suparat oierul , ca l-a dat afara pe Zenga dupa esecul din Parcul cu Platani.

Stai calm nu spargem toti seminte intre incisivi. Hai sa ne respectam totusi !

2004-2005! relax! erai la cules de dude! te rog sa nu te mai dai rotund, esti plat si fara sens! si nu vreau sa te iau la p..a! punctele sunt ale mele, nu m-a cenzurat nimeni!

@Adrian

da si mie link unde ai citit aia cu Nikolici si Iancu ?

Stirile Pro TV. I-a si aratat. Au mers cu femeile si cu bautura pe lac. Pacat de Iancu. De Nikolic...

Sau poate nu pacat. Ca poate femeile au fost pentru Iancu si bautura pentru Nikolic. La cat de prost e muntenegreanul, nu m-ar surprinde sa fi fost asa.

Tanase se potrivea cel mai bine campaniei de genul asta. Privirea lui tradeaza un cap gol, exact ca a celor care sunt alaturi de cioban

Dodel nu tre' sa-si puna tricoul,el are fata de free-gigist!

Stirile Pro TV. I-a si aratat. Au mers cu femeile si cu bautura pe lac. Pacat de Iancu. De Nikolic...

Sau poate nu pacat. Ca poate femeile au fost pentru Iancu si bautura pentru Nikolic. La cat de prost e muntenegreanul, nu m-ar surprinde sa fi fost asa.

Cum plm dintre toti jucatorii Iancu s-a apropiat tocmai de Nikolici ?

Felicitari "Peluza Sud". Au ramas consecventi cauzei "Steaua Libera !" Respect si celor de la Nord care au facut acel banner! Hai afara cu toti tradatorii, mascaricii, bagabontii, derbedeii de la club m-ai inteles? Sanchi bam bam bam, pac pac, tiki taka ! Heaheaheaheaheaheaheaaaa

Edited by Ivanski

Ce consecventi, ca mai devreme au dat un comunicat ca ei nu iau nicio pozitie in urma condamnarii ciobanului. Uitati-va ce comunicate erau acum cativa ani si la cele de acum .. cine nu observa cenzura are probleme cu vederea. Pacat .. de la astfel de comunicate si actiuni s a ajuns la "sudu liber, cu mustata lider".

"In urma evenimentelor ce implica numele clubului nostru iubit, prin arestarea finantatorului sau, Peluza Sud doreste sa clarifice in mod oficial pozitia membrilor ei.

Pastrand in toti acesti ani ideea de Steaua Libera, aducem la cunostiinta faptul ca NOI nu suntem adepti ai ideii generale de sustinere a finantatorului. Prin urmare,nu dorim asocierea Peluzei noastre cu niciun fel de actiune de acest gen. Peluza Sud si-a pastrat intotdeauna directia si coloana vertebrala, avand ca deviza un club curat mai presus de toate, deviza ce a fost de foarte multe ori ignorata de cel considerat de media patronul Stelei. Arestarea acestuia nu are nicio legatura cu blazonul, istoria si culorile clubului pe care noi il iubim, asadar nu ne vom exprima in niciun fel opinia fata de sentinta judecatorilor.

In alta ordine de idei, dorim sa contestam cu vehementa  maniera  abordarii meciului de duminica, evolutia actorilor de pe scena si din spatele acesteia, nefiind una demna de rezonanta si numele clubului nostru, Steaua Bucuresti."

Eu am citit acest comunicat. Da-mi niste dovezi ca nu stiu ce au zis mai devreme...

Edited by Ivanski

Ce prost poate fi Becali asta....cum sa ceri gratiere presedintelui tarii pe care o sa o reclami la Europa pentru incalcarea drepturiilor omului (condamnarea ta)? Nici un presedinte nu va accepta sa ii fie injosita "presedentia" si sa sa dea gratiere celui ce a vrut sa isi spele rufele in public...Becali, daca e destept renunta la plingerea in Europa (unde oricum nu cistiga decit avocatii bani, Europa nu se baga in chestii penale ce nu invoca politicul) si pe urma cere gratiere...

Edited by apparte99

Cum plm dintre toti jucatorii Iancu s-a apropiat tocmai de Nikolici ?

Din pacate aici nu-i vina lu' Nikolic. Aici e vina lui Iancu, in primul rand, dar si a lui Reghe si a lui memita.

Daca stii ca Nikolic face prostii, ii dai peste bot si ii spui sa nu mai faca, amenintandu-l ca il dai afara.

Daca vezi ca totusi nu se poate, ca are spatele asigurat de unul sau altul, atunci te duci si il iei pe Iancu si ii explici ce si cum.

La Steaua, pana acum, jucatorii erau doar niste animale, niste oi. Nu conteau. Sa speram ca de acum inainte se va schimba ceva. M-as bucura sa vad in viitorul apropiat o noua academie.

pe mine ma socheaza ce scrie lumea pe facebook....eu sincer nu stiam ca exista atata prostime in Romania...am uitat poate, dar sincer imi vine sa sparg monitorul....

lumea ar trebui sa uite de ciobanul asta cat mai repede si sa vina la meci doar pentru echipa...ce sustinere pentru cioban doamne fereste, sa vedeti ce o sa fie la meciul cu Brasov...deci din ce vad eu pe facebook sa vedeti tribunele pline cu FREEGIGI....daca vrei ca tara sa evolueze, respecta ma justitia...

Peluza Nord Steaua

Martia viitoare,dupa meciul cu Brasov,toti suporterii stelisti,sarbatoresc titlul 24 in clubul Space din centru,djii sunt baieti din peluze, Nord si Sud,toata noaptea,HAOS!!!Mai multe detalii zilele urmatoare.

Edited by SteauaToronto